Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , georgebg каза:

А в софето съм чувал че бебетата в Подуяне се будели сами по графика на кацащите самолети след полунощ 😲

 

Дефилират почти под носа ми при кацане и като на тепсия са за снимка с вече спуснат колесник. Чак бебешки спомени нямам, че съм един нахален провинциалист, дошъл да си присвои полагащото се по рождение на кореняците столичани, но много бързо се свиква с т.нар. шум. А ако човек харесва самолетите не само като средство за транспорт, а поради самото им великолепие на неповторими машини, дори е в плюс 🙂

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
Преди 1 час, georgebg каза:

 

 

А в софето съм чувал че бебетата в Подуяне се будели сами по графика на кацащите самолети след полунощ 😲

 

 

При нас сичко може Сутринта към 2:00 някой беше на зор и зацепи в посока запад

 

Връзка към коментар
1 hour ago, georgebg said:

кацащите в Мюнхен,и в момента има 4 полета от Хамбург отменени

Само за информация - в Хамбург били забравили някакъв вход за секюрити контрола без надзор и минали незнайно колко хора докато се усетят, след което последвала евакуация на цялото летище, проверки и пак наново всички през секюрити. Сина ми "имал късмет" и чакал само час и половина в самолета, след което излетели. Някой полети са отменени, другите с големи закъснения ...

Сутрината пък на мюнхенското  някакъв минал през забранена врата към терминала, алармата се задействала, хванали го, но за известно време са затворили част от зоните ...

Та на софийското като ги пускаме само "без паспортна проверка" ми се срува вече доста безобидно 🙂 

Връзка към коментар
преди 12 минути , georgebg каза:

Та на софийското като ги пускаме само "без паспортна проверка" ми се срува вече доста безобидно 🙂 

Нашите са над тия неща, да евакуират и т.н.

 

Иначе аз съм чувал слухове, че летище София няма сертифакт да извършва полети до САЩ, тъй като при инспекцията един чичак от комисията е успял да се разходи по цялото летище  през дупки из оградата без никой да го спре...

  • Шок 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, tch said:

Нашите са над тия неща, да евакуират и т.н.

 

Иначе аз съм чувал слухове, че летище София няма сертифакт да извършва полети до САЩ, тъй като при инспекцията един чичак от комисията е успял да се разходи по цялото летище  през дупки из оградата без никой да го спре...

Само с Ботко могат да ни пуснат към САЩ, че там се е родил и е прекарал детството си 😉, ама пък той вече и да му се иска няма да може ... 

Връзка към коментар
преди 7 часа, georgebg каза:

Само с Ботко могат да ни пуснат към САЩ, че там се е родил и е прекарал детството си 😉, ама пък той вече и да му се иска няма да може ... 

А какво/кой е Ботко?

Връзка към коментар
7 hours ago, georgebg said:

Само с Ботко могат да ни пуснат към САЩ, че там се е родил и е прекарал детството си 😉, ама пък той вече и да му се иска няма да може ... 

Не подценявай класиците!

 

49 minutes ago, AlexandraKo said:

А какво/кой е Ботко?

Един от самолетите на България Ер - LZ-BOT. Имаше романтичен период, в който България Ер оперираше самолети от Боинг и всичките ги бяха регистрирали LZ-BOx (LZ - за регистрации в България, BO - явно защото са от Боинг), та група спотери ги бяха накръщавали - Момчето (LZ-BOY), Ботко (LZ-BOT), Бойко ( LZ-BOI), ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , akair каза:

Не подценявай класиците!

 

Един от самолетите на България Ер - LZ-BOT. Имаше романтичен период, в който България Ер оперираше самолети от Боинг и всичките ги бяха регистрирали LZ-BOx (LZ - за регистрации в България, BO - явно защото са от Боинг), та група спотери ги бяха накръщавали - Момчето (LZ-BOY), Ботко (LZ-BOT), Бойко ( LZ-BOI), ...

Благодаря ти!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За отменения полет на 30 юни т-г. София-Варна, след няколко подканяния и писма до България Ер, Комисия за защита на потребителите, Главна дирекция Гражданска въздухоплавателна авиация, най-накрая получихме писмо от България Ер. В писмото пише, че за причиненото неудобство, предлагат еднопосочен билет на АК им, като ползването му е в рамките на една година.  Ако пътуваха до Азия или Америка, можеше да приемем. 

И вашия съвет какъв е? То е ясно, че няма да приемем. Тези предложения практика ли са?  Има ли хора, които приемат, че да го предлагат?

Връзка към коментар

Откажи,поискай си компенсацията,заплаши ги с Аероиск и ако не реагират,изпълни заплахата.Всъщност с това писмо-предложение директно признават,че вината е тяхна и че ти дължат обезщетение 🙂

 

Успех

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Откажи,поискай си компенсацията,заплаши ги с Аероиск и ако не реагират,изпълни заплахата.Всъщност с това писмо-предложение директно признават,че вината е тяхна и че ти дължат обезщетение 🙂

 

Успех

Благодаря! И аз така разбирам писмото.

Връзка към коментар

@rdd, на тази компания това и беше практика преди, дори бяха достатъчно нагли да предлагат и билети без включени летищни такси и имаше хора, които се съгласяваха, тогава още нямаше местни посредници. Бяха я прекратили за известно време, но сега вероятно са получили доста искания за обезщетения за закъснели и отменени полети и пробват да видят "дали ще мине номера". Не бих се учудил да ти предложат и годишен абонамент за марципанчета и календар със самолетите им, черно-бял, разбира се, за удобство.

 

При всички положения не се съгласявай, билетите им нищо не струват така или иначе, продължавай да си настояваш за компенсацията по регламента, да ги заплашваш с посредници и се въоръжи с търпение, няма да стане толкова лесно, но ти и няма за къде да бързаш. Вече ако съвсем ти писне, тогава можеш да се обърнеш към посредника.     

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 13 часа, Мари Николова каза:

Откажи,поискай си компенсацията,заплаши ги с Аероиск и ако не реагират,изпълни заплахата.Всъщност с това писмо-предложение директно признават,че вината е тяхна и че ти дължат обезщетение 🙂

 

Успех

 

преди 7 минути , Adventurer каза:

@rdd, на тази компания това и беше практика преди, дори бяха достатъчно нагли да предлагат и билети без включени летищни такси и имаше хора, които се съгласяваха, тогава още нямаше местни посредници. Бяха я прекратили за известно време, но сега вероятно са получили доста искания за обезщетения за закъснели и отменени полети и пробват да видят "дали ще мине номера". Не бих се учудил да ти предложат и годишен абонамент за марципанчета и календар със самолетите им, черно-бял, разбира се, за удобство.

 

При всички положения не се съгласявай, билетите им нищо не струват така или иначе, продължавай да си настояваш за компенсацията по регламента, да ги заплашваш с посредници и се въоръжи с търпение, няма да стане толкова лесно, но ти и няма за къде да бързаш. Вече ако съвсем ти писне, тогава можеш да се обърнеш към посредника.     

Ще чакаме, разбира се. Но аз се учудвам на друго, как така не се съобразяват с изискванията на Регламента. Може ли така, с лесна ръка да се пренебрегва Европейски документ, действащ в толкова много държави. Това повече ме вбесява от мудността и нежеланието им да работят в срок.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , rdd каза:

 

Ще чакаме, разбира се. Но аз се учудвам на друго, как така не се съобразяват с изискванията на Регламента. Може ли така, с лесна ръка да се пренебрегва Европейски документ, действащ в толкова много държави. Това повече ме вбесява от мудността и нежеланието им да работят в срок.  

Това не става автоматично и е въпрос на доказване, те могат и да не се съгласят да ти изплатят обезщетение, а ти имаш право да ги съдиш. Повечето авиокомпании ще се опитат да избегнат плащането на обезщетения по всякакъв начин, поне в това отношение по-скоро са като другите отколкото изключение, без това да ги оправдава.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Преди месец подадох жалба срещу България Еър за закъснял полет на 5 човека 1250Евро трябва да платят...вчера ме викаха в ЦКБ да давам обяснения какви са тези транзакции/плащания към посредници и авиокомпании които съм правел... и какъв бил произхода на паричните ми средства.

  • Шок 3
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , rdd каза:

Ще чакаме, разбира се. Но аз се учудвам на друго, как така не се съобразяват с изискванията на Регламента. Може ли така, с лесна ръка да се пренебрегва Европейски документ, действащ в толкова много държави. Това повече ме вбесява от мудността и нежеланието им да работят в срок.  

Ако не беше така нямаше да има толкова много посредници. И тук България Ер съвсем не са изключение, защото и тези посредници не са само в България и не се занимават само с тях 🙂 Всички компании в известна степен си правят оглушки. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Съгласно Регламента, чл.7, т.3  "Обезщетението, посочено в параграф 1, се изплаща в брой, чрез електронен банков превод, банкови ордери или банкови чекове или, с подписано съгласие на пътника, в пътнически ваучери и/или други услуги."

Други услуги, означава ли, че предлаганите безплатни билети  са в съответствие с Регламента? 

Връзка към коментар
преди 57 минути , georgebg каза:

Май това е  по-важното …

 

преди 54 минути , neuromancer каза:

да, "с подписано съгласие на пътника"

тоест ако се навиеш на билети, може и билети

Благодаря, добре че го прочетох и че това означава. Няма да подписваме съгласие, но това означава, че имат право да предлагат билет. Пиша отговор и искам да съм точна.

Връзка към коментар
преди 5 часа, vinidj каза:

Преди месец подадох жалба срещу България Еър за закъснял полет на 5 човека 1250Евро трябва да платят...вчера ме викаха в ЦКБ да давам обяснения какви са тези транзакции/плащания към посредници и авиокомпании които съм правел... и какъв бил произхода на паричните ми средства.

ЦКБ нали е  на същите другари, може да  е за това. Иначе ми е интересно как ще ме викне банка да ме разпитва какви са тези транзакции, след като са за 2000лв..

Да не са НАП?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, vinidj каза:

Преди месец подадох жалба срещу България Еър за закъснял полет на 5 човека 1250Евро трябва да платят...вчера ме викаха в ЦКБ да давам обяснения какви са тези транзакции/плащания към посредници и авиокомпании които съм правел... и какъв бил произхода на паричните ми средства.

 

Доста нагличко от тяхна страна ми се струва. Но пък и показателно, че трябва по-внимателно да си избираме обслужваща банка.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Adventurer каза:

При всички положения не се съгласявай, билетите им нищо не струват така или иначе.

Това не е вярно.

 

Иначе въпросният билет може да струва и повече от 250 Евро, особено ако го ползваш във високия сезон. Или ти отменят друг полет и техен +

може да ти е алтернатива за бързо прибиране. Преди даже даваха двупосочни билети, но явно се усетиха.

 

Посредникът ще направи каквото и ти можеш - ще им пише мейли и напомняния за плащането, но то може да дойде и след 2 години.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.