Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, rdd каза:

Няма да подписваме съгласие, но това означава, че имат право да предлагат билет.

Да, нека го отбележим изрично. Регулацията не забранява ти да се пазариш по какъвто си искаш начин с авиокомпанията и да достигнете до сделка извън предвидените обезщетения - дали ще са билети, дали ще е ъпгрейд в бизнес, няма значение. Разбираш се с авиокомпанията, после подписваш че нямаш претенции към нея и всичко е точно и законно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , adreno каза:

Това не е вярно.

 

Иначе въпросният билет може да струва и повече от 250 Евро, особено ако го ползваш във високия сезон. Или ти отменят друг полет и техен +

може да ти е алтернатива за бързо прибиране. Преди даже даваха двупосочни билети, но явно се усетиха.

 

Посредникът ще направи каквото и ти можеш - ще им пише мейли и напомняния за плащането, но то може да дойде и след 2 години.

Може, ако има хора, които са готови да платят толкова пари за билет точно на тази авиокомпания, не знам наоколо дали има такива, аз лично не бих. Иначе те могат да си измислят всякакви цени на "това", което предлагат. 

 

За можене, всичко може... може да ти е алтернатива и за бавно прибиране или за спане на летището, те предлагат много неща особено във "високия сезон", когато са свръх ефективни и надеждни.

 

С България "Ер" нещата винаги са "fly good - eat good" или поне те така твърдят...

bair.jpg.1144cd8b76977bd71a65aeaec703ffc1.jpg

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Adventurer каза:

да ти предложат и годишен абонамент за марципанчета

Откакто прочетох поста ти,мира нямам и цял ден си мисля,какво бих отговорила при подобно предложение....да ти кажа,ще приема.Но отначало бих била твърда и бих поставила условия......за количеството.😂😜🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
1 hour ago, Мари Николова said:
11 hours ago, Adventurer said:

да ти предложат и годишен абонамент за марципанчета

Откакто прочетох поста ти,мира нямам и цял ден си мисля,какво бих отговорила при подобно предложение....да ти кажа,ще приема.Но отначало бих била твърда и бих поставила условия......за количеството.😂😜🤣

Все пак са млечни шоколадчета, така че си помисли добре .... де да бяха истински марципани - доста по скъпи са 🙂 

Връзка към коментар
преди 5 часа, adreno каза:

Това не е вярно.

 

Иначе въпросният билет може да струва и повече от 250 Евро, особено ако го ползваш във високия сезон. Или ти отменят друг полет и техен +

може да ти е алтернатива за бързо прибиране. Преди даже даваха двупосочни билети, но явно се усетиха.

 

Посредникът ще направи каквото и ти можеш - ще им пише мейли и напомняния за плащането, но то може да дойде и след 2 години.

Още повече, че от посредника ще получиш 175, а не 250

Връзка към коментар
преди 10 часа, georgebg каза:

Все пак са млечни шоколадчета, така че си помисли добре .... де да бяха истински марципани - доста по скъпи са 🙂 

Не е за цената,а заради носталгията по Кума Лиса...а и този аромат на Москвич...връщат ме в детството 😉

 

 

 

 

 

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 23 часа, vinidj каза:

Преди месец подадох жалба срещу България Еър за закъснял полет на 5 човека 1250Евро трябва да платят...вчера ме викаха в ЦКБ да давам обяснения какви са тези транзакции/плащания към посредници и авиокомпании които съм правел... и какъв бил произхода на паричните ми средства.

Интересно ми е, сериозно ли им давахте обяснения от къде имате финансови средства за покупка на самолетни билети и др. такива?  Може да им споменете за "банковата тайна". 

Връзка към коментар
преди 11 часа, milen_40 каза:

Интересно ми е, сериозно ли им давахте обяснения от къде имате финансови средства за покупка на самолетни билети и др. такива?  Може да им споменете за "банковата тайна". 

Да казах им хиляда от тук хиляда от там, хиляда от приятел нещо подобно, не съм изпадал в подробности за всяка транзакция, а и то си пише в основанията за получен превод от какво е.

Обясниха, че от централата следели и искали обяснение от София - от банката, не споменаха от други институции.

Връзка към коментар
37 minutes ago, vinidj said:

Да казах им хиляда от тук хиляда от там, хиляда от приятел нещо подобно, не съм изпадал в подробности за всяка транзакция, а и то си пише в основанията за получен превод от какво е.

Обясниха, че от централата следели и искали обяснение от София - от банката, не споменаха от други институции.

Аз в такива случаи, съвсем любезно отклонявам "поканата", независимо от коя институция, като изказвам готовността си да съдействам, при наличие на законово основание 🙂 ... 

Така навремето си издействах "доброволно напускане" от една банкова централа, която ме бе накарала, напълно незаконно да споделям разни неща за роднините си ... но те французите са си доста неприятни работодатели 😉. Но принципа не си го променям.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 6 минути , vinidj каза:

На кой точно имел на ГВА се подаваше жалба за закъснял полет - 2 месеца минаха и ни вест , ни кост от Бг Еър.

caa@caa.bg

 

Може и онлайн формуляр да попълниш. И в двата случая стигат до едно и също място.

 

https://www.caa.bg/bg/content/prava-na-putnicite-vuv-vuzdushniya-transport-formulyar-na-es-za-zhalbi

Връзка към коментар

Да ви питам нещо,аз понеже съм работила за тях и ги знам какво представляват,след като напуснах не летя с тях от 20 години.

 Сега си купих билети София-Париж на air france,но вчера получих e-mail,че полета се изпълнява от BG-AIR,мисълта ми е към тях ли трябва да се чекирам или към AIR France?

Връзка към коментар

А за тези магеланци, които ми помагаха при отменения полет на сина ми София-Варна на 30 юни, мога да кажа, че са върнали парите за самолетния билет в банковата сметка, дори без да ни предупредят с писмо. Днес случайно видях в извлечението. Продължаваме на пред за обезщетението!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

След като България Ер са върнали парите само за самолетния билет на отменения полет, продължаваме кореспонденцията за обезщетението по Регламента. Чудя се да настоявам ли за възстановяване на сумата платена за автобус София-Варна. Или може би този разход се включва към 250 -те евро.

Връзка към коментар
Преди 1 час, rdd каза:

След като България Ер са върнали парите само за самолетния билет на отменения полет, продължаваме кореспонденцията за обезщетението по Регламента. Чудя се да настоявам ли за възстановяване на сумата платена за автобус София-Варна. Или може би този разход се включва към 250 -те евро.

Ако се сещам правилно, не бяхте изчакали следващият полет, тъй като не ви устройва. И на практика на собствена глава сте взели този автобусен билет. В такъв случай нямате право да искате обезщетение и за него.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, днес отмениха полета София - Рим на приятелка. Предложиха им и тя прие (лети с племенницата си) полет с Търкиш през Истанбул. И вместо в 9 сутринта ще е в Рим около 22:00 ч.

В случая полага ли се обезщетение или това, че са им намерили полет е достатъчно?

Отделно хоста (през букинг е резервацията) иска 30€ за късно пристигане (било 40€, но понеже вината за закъснението не била нейна - 30€), може ли да претендира за тези допълнителни разходи?

Не са им казали причина за отмяната на полета. Да изисква ли някъде (и къде) такава? Другите полети на BG Air са си излетяли.

 

ps В сайта на Летище София полета е със статус АНУЛИРАН, обаче в сайта на Bulgaria Air:

 

FB449.jpg

Връзка към коментар

Полага се обезщетение,независимо от това,че са ги премаршрутирали,стига причината да не е стачка или тежки метеор. условия.Нека да поиска официален документ за причината от гишето на БГ ер на Т2 на л-ще София.Намира се в редицата гишета на АК-и,непосредствено до входа в зала "Заминаващи".Не може да претендира за допълнителни разходи,освен ако не заведе дело.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пътници на „България Ер” чакат да се приберат от Милано, но екипаж няма - ЦЪК

 

"От летищните власти на летището в Милано са обяснили, че целият български екипаж го няма и не могат да се свържат с членовете му."

 

 

 

 

  • Шок 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Оказва се , че националната ни авиокомпания е спряла директните си полети от и до Мадрид. Това е една от страните в европейският съюз, в която живеят и постоянно пътуват най много българи . Ашколсун , машалла. Връщам се 20 години назад , когато трябваше да пътувам само с Луфтханса и Алиталия. Хубава работа , ама българска.

  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Василена каза:

Оказва се , че националната ни авиокомпания е спряла директните си полети от и до Мадрид. Това е една от страните в европейският съюз, в която живеят и постоянно пътуват най много българи . Ашколсун , машалла. Връщам се 20 години назад , когато трябваше да пътувам само с Луфтханса и Алиталия. Хубава работа , ама българска.

 

 

Разбира се, че не са ги спряли, но за мен друго е по-интересно.  

Летенето с Air Bg е въпрос на национална гордост,  комфорт или нещо друго, защото все пак има и други АК с директен полет до Мадрид. Защо човек би обикалял с прекачване?! 

 

За "българската работа" съм склонен да се съглася. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, stanimir каза:

 

 

Разбира се, че не са ги спряли, но за мен друго е по-интересно.  

Летенето с Air Bg е въпрос на национална гордост,  комфорт или нещо друго, защото все пак има и други АК с директен полет до Мадрид. Защо човек би обикалял с прекачване?! 

 

За "българската работа" съм склонен да се съглася. 

По кое си личи , че не са ги спрели ?? В страницата им няма полети до и от Мадрид ?Аз от национална гордост се излекувах отдавна. Това беше единствената авиокомпания , която за Мадрид излита сутрин рано и ме устройва . Живея на Канарски острови и едно кацане като на Wizz и  Ryanair късно вечерта не ме устройва . Интересен ми е мотивът на авиокомпанията за да спре полети пълни до дупка цяла година . Прекачвах се едно десет години , защото нямаше никакъв директен полет .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 hours ago, Василена said:

По кое си личи , че не са ги спрели ?? В страницата им няма полети до и от Мадрид ?

Като им отвориш сайта, до Мадрид има полети и декември, и февруари, и юни... Дори ги рекламират  в "Промоции". 

Ако за Bulgaria Air говориш де. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.