Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Обясних че, имам билет за полет до САЩ на 10 май и по всичко личи че, обстановката няма да се промени до тогава. Поисках обяснение какво смятат да предприемат.

 

Днес се зачетох в това. Това което ми превлече вниманието е "USA : The US has banned the entry of anyone who has visited Europe, including the UK and Ireland, in the last 14 days."  Май ще се ходи до банката.....

 

 

Връзка към коментар

 

До 10 май има прекалено много време,  Bulgaria Air не могат да гадаят дали ще има забрана и не намирам нищо странно в отговора. 

 

В момента обективно вие желаете да канселирате по собствено желание и са приложими тарифните условия спрямо съответния клас билет. 

 

Ако авиокомпанията канселира полета или има забрана към този момент (което е доста вероятно) ще е съвсем различна ситуация, но засега нещата са други. 

Самите САЩ не са наясно накъде да поемат и има разногласия какво остава за родния превозвач. 

 

Просто изчакайте няколко седмици да се проясни картината. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
On 3/27/2020 at 1:11 PM, Марин said:

Здравейте, и аз горя май с едни 1200лв. за полет до Ню Йорк на 10 май...... Като виждам какво пишете България Еар май не си цени много клиентите.

 

1 hour ago, tch said:

А въпросът е бил?

 

Връзка към коментар

Има ли някой на когото България Ер да са върнали пари или да е в процедура по връщане заради отменени полети? Или само презаверяват за други дати? Аз самият имам билети за отменени вътрешни полети и от авиокомпанията ми казаха, че мога да ги оставя отворени, т.е. на по-късен етап да уточня датите, на които искам да пътувам. 

Връзка към коментар
преди 23 часа, Stefan каза:

Има ли някой на когото България Ер да са върнали пари или да е в процедура по връщане заради отменени полети? Или само презаверяват за други дати? Аз самият имам билети за отменени вътрешни полети и от авиокомпанията ми казаха, че мога да ги оставя отворени, т.е. на по-късен етап да уточня датите, на които искам да пътувам. 

Отново да поставя въпроса.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 29 минути , Stefan каза:

Отново да поставя въпроса.

По-скоро ще спечелиш от тотото, отколкото Bulgaria Air доброволно да ти върне пари - особено пък в момента.

 

Съветвам те да оспориш транзакцията пред банката си. Подозирам, че това е единствения ти шанс в момента.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Stefan said:

Отново да поставя въпроса.

Добър вечер. Аз успях да говоря с тях. Обясниха ми, че в момента не връщат пари, помолиха ме да изчакам да отмине хаоса в момента и тогава ще започнат да връщат пари.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 28.03.2020 г. в 9:58, Марин каза:

Обясних че, имам билет за полет до САЩ на 10 май и по всичко личи че, обстановката няма да се промени до тогава. Поисках обяснение какво смятат да предприемат.

 

Днес се зачетох в това. Това което ми превлече вниманието е "USA : The US has banned the entry of anyone who has visited Europe, including the UK and Ireland, in the last 14 days."  Май ще се ходи до банката.....

 

 

 В момента мерките в САЩ навсякъде са удължени до 04 май или са в процес на удължаване до 04 май, предполагам в краят на април ще се знае повече...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , vinidj каза:

За мен по-голяма наглост в момента няма.

Имат редовни полети за 100Евро, предлагат чартър на държавата за 300Евро...Мадрид-София

sshot-4.jpg

Добре е да публикувате и източника за чартъра по 300 евро, защото така не е много ясно.

Връзка към коментар
преди 1 минута , rip каза:

Добре е да публикувате и източника за чартъра по 300 евро, защото така не е много ясно.

Източник МНВР - Министерство на Външните Работи

https://www.mfa.bg/embassies/spain/news/24976

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 8 минути , vinidj каза:

За мен по-голяма наглост в момента няма.

Имат редовни полети за 100Евро, предлагат чартър на държавата за 300Евро...Мадрид-София

sshot-4.jpg

В тази връзка аз въобще не разбрах каква е нуждата от "чартъри", при условие че така или иначе от Мадрид има почти ежедневни редовни полети... и то на половин цена.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , vinidj каза:

Източник МНВР - Министерство на Външните Работи

https://www.mfa.bg/embassies/spain/news/24976

Маршрута :  София-Барселона-Мадрид-София на чартъра, не е като цитирания от Вас : Мадрид - София.

При чартърите е включен и чекиран багаж, също така от София до Барселона и Мадрид, без гориво ли ще лети самолета 😉

Имам чувството че се сравняват компютри с компоти в случая 🙂 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 41 минути , rip каза:

Маршрута :  София-Барселона-Мадрид-София на чартъра, не е като цитирания от Вас : Мадрид - София.

При чартърите е включен и чекиран багаж, също така от София до Барселона и Мадрид, без гориво ли ще лети самолета 😉

Имам чувството че се сравняват компютри с компоти в случая 🙂 

 

В момента продължават да се извършват редовни полети (говорим и за четирите комбинации София-Барселона / София-Мадрид / Барселона-София / Мадрид-София), които се продават на цени от €90 до €200 на отсечка с включен чекиран багаж. Да, ОК, Барселона не е директен, но въпросът е принципен и тези билети можеш да ги купиш съвсем свободно от сайта на Bulgaria Air.

 

Продължавам да не виждам конкретен и най-вече практичен смисъл от така наречения чартър, който продава подобни полети за €300. Та какви компоти и какви компютри, това да не е полет Сидни-Виена, който наистина спасява хора и няма алтернатива... В случая какво спира хората да се евакуират с редовен полет (без значение в коя посока), че и да спестят пари? Аз ли пропускам нещо или просто някой симулира дейност за имидж и прибира едни пари?

 

Отделно, че именно поради наличието на редовни по-евтини полети този чартър надали ще събере достатъчно пътници и вероятно въобще няма да се състои, а вече прецакалите се ще бъдат пренасочени към редовните полети. Но вече ще са платили по €300 и познай до 3 пъти дали Bulgaria Air ще върне разликата 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Мен и друго ми е странно.

Защо организират такива чартъри, а може спокойно да летиш от България за Испания, Германия и т.н няма забрана, пък после да се мисли начин за евакуиране.Карат се едни неориентирани гастербайтери напред-назад да разнасят, вземат им се парите и после имало мерки срещу вируса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Георги Матеев каза:

В момента продължават да се извършват редовни полети (говорим и за четирите комбинации София-Барселона / София-Мадрид / Барселона-София / Мадрид-София), които се продават на цени от €90 до €200 на отсечка с включен чекиран багаж. Да, ОК, Барселона не е директен, но въпросът е принципен и тези билети можеш да ги купиш съвсем свободно от сайта на Bulgaria Air.

 

Продължавам да не виждам конкретен и най-вече практичен смисъл от така наречения чартър, който продава подобни полети за €300. Та какви компоти и какви компютри, това да не е полет Сидни-Виена, който наистина спасява хора и няма алтернатива... В случая какво спира хората да се евакуират с редовен полет (без значение в коя посока), че и да спестят пари? Аз ли пропускам нещо или просто някой симулира дейност за имидж и прибира едни пари?

 

Отделно, че именно поради наличието на редовни по-евтини полети този чартър надали ще събере достатъчно пътници и вероятно въобще няма да се състои, а вече прецакалите се ще бъдат пренасочени към редовните полети. Но вече ще са платили по €300 и познай до 3 пъти дали Bulgaria Air ще върне разликата 🙂

Поне според официалната информация българите са заявили в посолствата желанието да се приберат и заради това се опитват да оргазнизират този транспорт. А в крайна сметка, който не може да си организира сам транспорта (до сега 51 души) и разчита на друг да му свърши всичко на готово ще си плаща.....

 

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/03/28/4047485_bulgari_shte_budat_pribrani_sus_specialni_poleti_ot/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 9 минути , tch каза:

Поне според официалната информация българите са заявили в посолствата желанието да се приберат и заради това се опитват да оргазнизират този транспорт. А в крайна сметка, който не може да си организира сам транспорта (до сега 51 души) и разчита на друг да му свърши всичко на готово ще си плаща.....

 

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/03/28/4047485_bulgari_shte_budat_pribrani_sus_specialni_poleti_ot/

Всъщност прав си. Който не може / не знае как / не иска да кликне 3 пъти за да си купи билет за редовен полет е нормално да плати повече. Интересно ми е да видя дали ще се случи този чартър, ще следя развитието. Продължавам да мисля, че пътниците в крайна сметка ще бъдат евакуирани с редовните полети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз неоспорвам съмненията за безмислието на полета, а коментирах цената при чартърен полет сравнен с редовния.

При конкретния чартър има летене на празен самолет в едната посока, общо 3 цикъла на самолета (излитане/кацане), 3 летищни обслужвания, което влияе на цената, а и виждам в информацията намесена някаква турагенция, което май обяснява цената и без другите логични допълнителни разходи 😉 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
В момента, rip каза:

летене на празен самолет в едната посока

Това сигурно ли е? Може да вози карго, испанците са ударени лошо, както знаем, а тук маски и лични предпазни средства се произвеждат в огромни количества.

Само спекулирам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Goal & Boss каза:

Това сигурно ли е? Може да вози карго, испанците са ударени лошо, както знаем, а тук маски и лични предпазни средства се произвеждат в огромни количества.

Само спекулирам.

При положение, че изобщо не се знае дали ще се осъществи такъв полет, кой би предвидил предварително, а и разчитал на сигурно карго ?

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
Преди 1 час, rip каза:

Аз неоспорвам съмненията за безмислието на полета, а коментирах цената при чартърен полет сравнен с редовния.

При конкретния чартър има летене на празен самолет в едната посока, общо 3 цикъла на самолета (излитане/кацане), 3 летищни обслужвания, което влияе на цената, а и виждам в информацията намесена някаква турагенция, което май обяснява цената и без другите логични допълнителни разходи 😉 

За всичко това си прав, то е пределно ясно и дори не се коментира... Въпросът обаче още отначало беше какво въобще налага чартър при наличието на ежедневни редовни полети от Испания до България, които като за капак дори са по-евтини... Наистина не успях да намеря логика.

 

Евакуационни чартъри не се ли организират основно тогава, когато всички връзки (въздушни, сухопътни и тн) между две държави са изцяло спрени? Пак давам за пример полета Сидни-Виена на Austrian Airlines...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

В момента продължават да се извършват редовни полети (говорим и за четирите комбинации София-Барселона / София-Мадрид / Барселона-София / Мадрид-София), които се продават на цени от €90 до €200 на отсечка с включен чекиран багаж. Да, ОК, Барселона не е директен, но въпросът е принципен и тези билети можеш да ги купиш съвсем свободно от сайта на Bulgaria Air.🙂

Чета последните няколко мнения в тази тема и имам чувството, че полудявам нещо...

Къде ги виждате тия редовни/ежедневни/директни полети от Испания към България и обратно?

От почти две седици има правителствена забрана за извършване на директни полети.

От десетина дена в София не е кацал самолет на Austrian. От около седмица- на Lufthansa.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , mitkobiker каза:

Чета последните няколко мнения в тази тема и имам чувството, че полудявам нещо...

Къде ги виждате тия редовни/ежедневни/директни полети от Испания към България и обратно?

От почти две седици има правителствена забрана за извършване на директни полети.

От десетина дена в София не е кацал самолет на Austrian. От около седмица- на Lufthansa.

 

Отива се в сайта air.bg - симулираш резервация София-Мадрид или Мадрид-София на 2ри Април, показват ти цена, купуваш билета. Ако ти вземат пари от картата най-накрая виждаш и се усещаш, че има полети.Другият вариант е на 2ри Април да следим сайта на летище София.

Връзка към коментар
преди 14 минути , vinidj каза:

Отива се в сайта air.bg - симулираш резервация София-Мадрид или Мадрид-София на 2ри Април, показват ти цена, купуваш билета. Ако ти вземат пари от картата най-накрая виждаш и се усещаш, че има полети.Другият вариант е на 2ри Април да следим сайта на летище София.

От 17-ти март полети не се извършват, и билет не може да се купи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.