Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 11 минути , vinidj каза:

Отива се в сайта air.bg - симулираш резервация София-Мадрид или Мадрид-София на 2ри Април, показват ти цена, купуваш билета. Ако ти вземат пари от картата най-накрая виждаш и се усещаш, че има полети.Другият вариант е на 2ри Април да следим сайта на летище София.

Това е прекрасно, но реакцията ми беше към мнения, че да летиш в момента между Испания и България е фасулска работа.

И още нещо от днес:

Изтичащата днес първоначална забрана за всички полети от Китай, Южна Корея, Иран, Италия и Испания се удължава до 12 април

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 11 минути , mitkobiker каза:

Това е прекрасно, но реакцията ми беше към мнения, че да летиш в момента между Испания и България е фасулска работа.

И още нещо от днес:

Изтичащата днес първоначална забрана за всички полети от Китай, Южна Корея, Иран, Италия и Испания се удължава до 12 април

 

Според националния ни превозвач наистина е фасулска работа. Току-що симулирах покупка на www.air.bg - отидох до последния екран с въвеждането на данни на карта и няма никакъв проблем. На практика Bulgaria Air в момента продава билети между Испания и България, като е заложена почти ежедневна наличност.

 

Сладури 🙂

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 32 минути , rip каза:

От 17-ти март полети не се извършват, и билет не може да се купи.

Сайтът на Bulgaria Air е на коренно различно мнение... Тези скриншотове са отпреди 2 минути при опит на покупка за билет MAD-SOF на 04 Април. Имам си даже номер на резервацията.

 

1874728848_2020-03-30(4).png.3d226a1dd9dd4887755c11dd4be570eb.png

1415111589_2020-03-30(2).png.66736d9571a520ff7ad2f119eb4810c3.png

1353043030_2020-03-30(3).png.9f94aa2292fdbd082c39efd57cb0990f.png

преди 10 минути , Alexander каза:

И след това ще имаш да взимаш ваучер или смяна на дата.

 

Точно. Приличат ми на хитреците от Wizz.

 

Не знам дали да се смея или да плача 🙂 Ако не друго поне разбрахме, че има смисъл от чартъра.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

Сайтът на Bulgaria Air е на коренно различно мнение... Тези скриншотове са отпреди 2 минути при опит на покупка за билет MAD-SOF на 04 Април.. Имам си даже номер на резервацията.

 

1874728848_2020-03-30(4).png.3d226a1dd9dd4887755c11dd4be570eb.png

1415111589_2020-03-30(2).png.66736d9571a520ff7ad2f119eb4810c3.png

1353043030_2020-03-30(3).png.9f94aa2292fdbd082c39efd57cb0990f.png

Точно. Приличат ми на хитреците от Wizz.

 

Не знам дали да се смея или да плача 🙂

За разлика от хитреците от УизЕър, които продаваха билети от Варна, ден след като бяха обявили спиране и пробвах за майтап да купя един с банк трансфер 😄 и бе ясно, че няма да летят. То този полет на 2ри Април съм убеден , че ще го има. Дори тази графика от Flightradar Unknown Статус ме кара да си мисля, че Бг Еър летят тайно последните 2 полета от Март. Ще видим какво ще стане на 2ри Април, но в момента си продават билети както и до Берлин, Франкфурт, Хийтроу, Амстердам, Прага. Тези полети пак ли няма да ги има, че нещо се обърках?

sshot-13.jpg

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Сайтът на Bulgaria Air е на коренно различно мнение... Тези скриншотове са отпреди 2 минути при опит на покупка за билет MAD-SOF на 04 Април. Имам си даже номер на резервацията.

 

1874728848_2020-03-30(4).png.3d226a1dd9dd4887755c11dd4be570eb.png

1415111589_2020-03-30(2).png.66736d9571a520ff7ad2f119eb4810c3.png

1353043030_2020-03-30(3).png.9f94aa2292fdbd082c39efd57cb0990f.png

Точно. Приличат ми на хитреците от Wizz.

 

Не знам дали да се смея или да плача 🙂 Ако не друго поне разбрахме, че има смисъл от чартъра.

Толкова ли е трудно човек да събере 2+2:

https://btvnovinite.bg/bulgaria/udalzhava-se-zabranata-za-vsichki-poleti-ot-kitaj-juzhna-koreja-iran-italija-i-ispanija.html

 

Забраната е била от 17.03 до 30.03. 

Затова България Еър не нарушава никакви разпоредби (нито лети нелегално или има намерение да прави това  😉 ), като продава билети за 2ри април.

Днес има съобщение, че забраната се удължава, но вероятно от компанията не разчитат на пресата за да се информират, а от официален документ, затова и все още някой от системите им работят и ако някой иска да се пробва и да купи билет ... ако иска ваучери после, ама не от онези за 120% на други компании 🙂 

 

Вероятно утре няма вече да е възможно купуването на билет, но при всички случаи е сигурно че няма да има полети.

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
On 3/28/2020 at 4:18 PM, stanimir said:

 

До 10 май има прекалено много време,  Bulgaria Air не могат да гадаят дали ще има забрана и не намирам нищо странно в отговора. 

 

В момента обективно вие желаете да канселирате по собствено желание и са приложими тарифните условия спрямо съответния клас билет. 

 

Ако авиокомпанията канселира полета или има забрана към този момент (което е доста вероятно) ще е съвсем различна ситуация, но засега нещата са други. 

Самите САЩ не са наясно накъде да поемат и има разногласия какво остава за родния превозвач. 

 

Просто изчакайте няколко седмици да се проясни картината. 

Имах купени билети до Дания за първи май (9 дни преди другият полет ). Преди  2 седмици обявиха че полета се отлага и ми върнаха 100% от сумата. И за Wizzair  е голям хаус в момента но взеха адекватни мерки. Националният ни превозвач можеше поне да ми предложи алтернатива като тях - 120% кредит зареден в профила. И вълкът сит и агнето цяло. Какво има да го мислят!? ~67 хиляди случай в Ню Йорк от които ~1400 смъртни. За 30 дни няма да се промени много.

 

Каква е вероятността да не мога да си взема обратно парите чрез банката. Как протича целият процес?

 

Не съм много съгласен с тези чартърни полети. По новините казаха че, има много хора тръгнали на почивка след като карантината е почнала и сега не могат да се приберат. 

 

Връзка към коментар
Георги Матеев

@rip / @mitkobiker, Bulgaria Air продължава да продава билети Мадрид-София дори и в момента. За тях явно забрани не важат. И изключително удобно не отговарят на имейла ми от вчера, в който ги попитах дали ще има такъв полет 🙂

 

А на мен ми е толкова скучно, че се чудя дали за спорта да не си купя едно билетче Мадрид-София и след няколко дни да оспоря транзакцията. Ей така, да създам малко работа на всички по веригата 🙂

преди 35 минути , Марин каза:

Каква е вероятността да не мога да си взема обратно парите чрез банката. Как протича целият процес?

За вероятността никой не може да ти отговори с точност, а за останалото се информирай в темата: 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Сагата ми с националния превозвач продължава. На 11 март получих имейл, че до дни ще потвърдят анулацията и ще ми върнат парите. Разбира се, това така и не се случи. Днес звънях сто пъти на кол центъра, даже и на градския офис в София, не вдигат. И на имейли не отговарят. Как да процедирам? На това подобие на авиокомпания пожелавам бърз фалит. И само да вметна, че билетите не са мои, помагам на близък. Аз отдавна съм спрял да летя с тях. 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, Suunto каза:

Сагата ми с националния превозвач продължава. На 11 март получих имейл, че до дни ще потвърдят анулацията и ще ми върнат парите. Разбира се, това така и не се случи. Днес звънях сто пъти на кол центъра, даже и на градския офис в София, не вдигат. И на имейли не отговарят. Как да процедирам? На това подобие на авиокомпания пожелавам бърз фалит. И само да вметна, че билетите не са мои, помагам на близък. Аз отдавна съм спрял да летя с тях. 🙂

Пиши им вежливо от друг имейл с друго име на callfb@air.bg и трябва да отговорят, ако усетят агресивен тон спират да пишат.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

На мен ми отговориха следното:

“Билетът Ви е валиден 1 година от датата на издаване, т.е. до 4 март 2021г. 
Очакваме да фиксирате новите дати, когато имате яснота за следващото си пътуване.”
Връзка към коментар

Аз лично доста нерви пръснах с разни авиокомпании и вече мисля, че съм ОК да вземам ваучери и отворени билети за пари, които отдавна съм платил и по едно време бях отписал така или иначе.

Бях споделил в темата за коронавируса опита ми с Българи Ер, но ще го вметна и тук: На посочения по-горе мейл ми отговориха бързо и адекватно. Имах SOF-AMS в клас F, който клас е неналичен за никой полет до Амстердам през 2020г и за това пожелах да го сменя за SOF-TXL, където намерих наличен клас F точно в най-натоварения сезон края на Август, когато всички гастарбайтъри се прибират към западна Европа.

Сториха ми се доста услужливи макар, че полета ми не беше отменен и, че го бях купил от Ваяма, а знам, че когато не е купен директно от тях не са прекалено услужливи и пренасочват към издателя да си се  оправяш с тях.

 

P.S.

Сега и моя въпрос:
Понеже буквално изпатквам и не съм от хората, които имат календарен месец прекаран на земята мисля към края на Април да летя до Варна.

Някой скоро летял ли е София-Варна? Мислите ли, че имам някакъв шанс да я направя тази маневра и дали ще има разпити по летищата къде отивам, какво ще правя и т.н.

Другият ми проблем е, че съм от Пловдив, но доколкото разбрах за пътниците на БДЖ няма нито проверки, нито КПП-та. Ще съм благодарен ако някой сподели опит.

Връзка към коментар

Здравейте! Казвам се Ивайло и съм нов тук. 

В следната ситуация съм: 

От 11.04. бяхме планували Камино. Както сами се досещате - няма да се случи. Билетите ни за Испания са до Мадрид с Българиа Еър. Опита да ги отменим в края на март завърши с предложение за ваучери или връщане само на летищни такси. Вариантът с ваучер щеше да ни устрои, ако той обхващаше една година до датата на полета. Само, че от компанията ни отговориха, че ваучера важи за 1г. от датата на закупуване на билета, което е ноември и до тогава трябва да е реализиран полета. Ние попитахме не може ли този ваучер да важи за една година до датата на планираното пътуване, те април 2021, но ни отказаха, отговориха ни, че в такъв случай ще ни върнат само летищните такси. Ясно, е че през ноември и декември няма как  да се прави Камино, така че сме в безизходна ситуация. Ще се радвам на съветите ви!

Връзка към коментар
преди 8 минути , sredkov_iv каза:

Здравейте! Казвам се Ивайло и съм нов тук. 

В следната ситуация съм: 

От 11.04. бяхме планували Камино. Както сами се досещате - няма да се случи. Билетите ни за Испания са до Мадрид с Българиа Еър. Опита да ги отменим в края на март завърши с предложение за ваучери или връщане само на летищни такси. Вариантът с ваучер щеше да ни устрои, ако той обхващаше една година до датата на полета. Само, че от компанията ни отговориха, че ваучера важи за 1г. от датата на закупуване на билета, което е ноември и до тогава трябва да е реализиран полета. Ние попитахме не може ли този ваучер да важи за една година до датата на планираното пътуване, те април 2021, но ни отказаха, отговориха ни, че в такъв случай ще ни върнат само летищните такси. Ясно, е че през ноември и декември няма как  да се прави Камино, така че сме в безизходна ситуация. Ще се радвам на съветите ви!

Мисля, че до вчера или завчера, полетите до Испания не бяха официално отменени за след 02.04. Вече са. Т.е. днес вече полетът със сигурност не трябва да се състои и в идеален случай имаш право да ти върнат цялата сума. Със сигурност поискай писмено потвърждение на искането ти, че после може да кажат че просто си бил no-show, а това е друга специфичност при тях - ако ти проактивно не се свържеш с тях за отменения си полет, те водят че все едно си бил no-show, независимо че полетът е отменен. Тия клаузи са толкова безумни, че ще паднат във всеки съд, ама...

 

https://www.air.bg/bg/novini/obnovena-kak-bylgariya-eyr-se-griji-za-pytnicite-zasegnati-ot-anulaciite-pokraj-covid-19

Връзка към коментар
преди 50 минути , Георги каза:

Мисля, че до вчера или завчера, полетите до Испания не бяха официално отменени за след 02.04. Вече са. Т.е. днес вече полетът със сигурност не трябва да се състои и в идеален случай имаш право да ти върнат цялата сума. Със сигурност поискай писмено потвърждение на искането ти, че после може да кажат че просто си бил no-show, а това е друга специфичност при тях - ако ти проактивно не се свържеш с тях за отменения си полет, те водят че все едно си бил no-show, независимо че полетът е отменен. Тия клаузи са толкова безумни, че ще паднат във всеки съд, ама...

 

https://www.air.bg/bg/novini/obnovena-kak-bylgariya-eyr-se-griji-za-pytnicite-zasegnati-ot-anulaciite-pokraj-covid-19

Утре в 8.35 ще се реши големия спор, ще има ли полет на 2ри Април или не, засега все още продават билети през посредниците и може да се купи.

В сайта на летище София също стои като престоящ и не е анулиран.

sshot-3.jpg

sshot-4.jpg

Връзка към коментар
Георги Матеев

След достоверната информация от @randi за наличието на някакви редовни полети от/до Испания в такъв случай си подновявам риторичния въпрос какъв въобще е смисъла от 'онзи' 300-евровия чартър.

 

преди 3 часа, vinidj каза:

Пиши им вежливо от друг имейл с друго име на callfb@air.bg и трябва да отговорят, ако усетят агресивен тон спират да пишат.

Също така спират да отговарят дори на изключително вежливи имейли, които не са в техен интерес. Най-вече когато си попиташ за правата и особено ако споменеш нещо за връщане на пари. Проверено многократно 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Все пак не разбирам как въобще се оперират тези полети до/от Испания при наличието на изрична правителствена забрана? Или може би в крайна сметка са отпаднали евакуационните чартъри и са им разрешили няколко полета за да приберат максимално много сънародници (и евентуално испанци, макар че полетите в посока Испания най-вероятно са почти празни).

 

@mitkobiker @rip @tch @vinidj @stanimir @Alexander случайно да ви е попадало повече инфо по въпроса? Аз доста порових из Гугъл, но не намерих нищо конкретно. Интересно ми е как става номера точно.

 

@stoyan.gotsev летенето ми липсва може би тройно повече, отколкото на теб, но въпреки това полет до Варна за спорта ми идва прекалено отчаяно 🙂 Освен това чисто логистично по летища и тн. в момента ще има прекалено много усложнения, които обезсмислят идеята... далеч по-вероятно е да влезнеш в някой тъп филм отколкото да си начешеш крастата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
15 hours ago, sredkov_iv said:

Здравейте! Казвам се Ивайло и съм нов тук. 

В следната ситуация съм: 

От 11.04. бяхме планували Камино. Както сами се досещате - няма да се случи. Билетите ни за Испания са до Мадрид с Българиа Еър. Опита да ги отменим в края на март завърши с предложение за ваучери или връщане само на летищни такси. Вариантът с ваучер щеше да ни устрои, ако той обхващаше една година до датата на полета. Само, че от компанията ни отговориха, че ваучера важи за 1г. от датата на закупуване на билета, което е ноември и до тогава трябва да е реализиран полета. Ние попитахме не може ли този ваучер да важи за една година до датата на планираното пътуване, те април 2021, но ни отказаха, отговориха ни, че в такъв случай ще ни върнат само летищните такси. Ясно, е че през ноември и декември няма как  да се прави Камино, така че сме в безизходна ситуация. Ще се радвам на съветите ви!

А не може ли да изберете друга дестинация? Живот и здраве, до номври обстановката трябва да се е успокоила и да може да се пътува нормално. Просто няма да е Мадрид...

Връзка към коментар
преди 30 минути , Георги Матеев каза:

Все пак не разбирам как въобще се оперират тези полети до/от Испания при наличието на изрична правителствена забрана? Или може би в крайна сметка са отпаднали евакуационните чартъри и са им разрешили няколко полета за да приберат максимално много сънародници (и евентуално испанци, макар че полетите в посока Испания най-вероятно са почти празни).

 

@mitkobiker @rip @tch @vinidj @stanimir @Alexander случайно да ви е попадало повече инфо по въпроса? Аз доста порових из Гугъл, но не намерих нищо конкретно. Интересно ми е как става номера точно.

 

@stoyan.gotsev летенето ми липсва може би тройно повече, отколкото на теб, но въпреки това полет до Варна за спорта ми идва прекалено отчаяно 🙂 Освен това чисто логистично по летища и тн. в момента ще има прекалено много усложнения, които обезсмислят идеята... далеч по-вероятно е да влезнеш в някой тъп филм отколкото да си начешеш крастата.

По-скоро ще се оправдаят, че не са получили официален документ за забраната и са получили разрешение от ГВА да изпълнят полета.

Трябва да се попита ГВА и в Министерството на Транспорта.

Така няма да излязат виновни както винаги в спорове с държавата винаги печелят и са с привилегии пред останалите авиокомпании.

Щом имат полети би трябвало завръщащите се да им осигуряват добра печалба , иначе едва ли ще летят.

Но в крайна сметка човешката глупост не може да се спре, остава въпроса защо при 100Евро цена на полети, някои хора искат да дадат 300Евро и държава и България Еър веднага се притичат да ги оберат.

 

Аз лично ще следя полета на 4ти, да не е същия редовен дето ще отиде, че се оправдаваха с разходи за гориво в едната посока.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.