Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Георги, на този етап вече ми е ясно че, националният ни превозвач кръв повръща но пъри не връща. Това което, очаквам да стане е да дойде 10 май и да ми дръпнат 50 евро от сметката за неявил се на полета. Вчера ходих два пъти до банката за да успорвам транзаскцията. За съжаление след над един час общо чакане по часовник не успях да стигна до служител на банката. Днес ще направя втори тур.

Връзка към коментар
33 minutes ago, Марин said:

След като споменах  Европейската Комисия за Правата на Потребителите получих ето това:

 

"Здравейте,

 

Преди всичко, бихме искали да Ви поднесем своите извинения за настъпилите промени в разписанието на нашите полети, предизвикани от извънредните обстоятелства наложени от разпространението на SARS-CoV-2 и пандемията от COVID-19. 

 

Поради изключително големия брой заявки за възстановяване на суми по неизползвани билети за анулирани полети, продиктувани от наложените ограниченията за пътуване, намаления брой служители обработващи заявките, както и  ограниченото търсене на въздушен транспорт към момента, бихме искали да Ви уведомим, че Вашата заявка ще бъде обработена със закъснение. Ще се свържем с Вас допълнително, когато заявката Ви бъде обработена, за да уточним как да бъде възстановена сумата.


 

Съзнаваме своята отговорност и задължения към Вас и правим всичко възможно за да не Ви разочароваме. Моля Ви да ни уведомите, в случай че решите да се възползвате от възможността да използвате сумата по билета за свое бъдещо пътуване с полет на България Ер.

Предварително благодарим за вашето разбиране и се надяваме отново да ви посрещнем с усмивка на борда на нашите самолети."

 

 

 

 

 

 

Да аз получих същият темплейт, но мисля че това е просто опит да замажат положението.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
13 minutes ago, Марин said:

Георги, на този етап вече ми е ясно че, националният ни превозвач кръв повръща но пъри не връща. Това което, очаквам да стане е да дойде 10 май и да ми дръпнат 50 евро от сметката за неявил се на полета. Вчера ходих два пъти до банката за да успорвам транзаскцията. За съжаление след над един час общо чакане по часовник не успях да стигна до служител на банката. Днес ще направя втори тур.

Защо не пробваш кол център? те могат да ти изпратят електронна бланка за подаване на иск за оспорване? Ако не се лъжа можеш и предварително да си запазиш час със служител

Връзка към коментар
преди 1 час, Hristina Dimova каза:

Защо не пробваш кол център? те могат да ти изпратят електронна бланка за подаване на иск за оспорване? Ако не се лъжа можеш и предварително да си запазиш час със служител

Аз на лекар ли ще ходя, че ще запазвам час със служител??

Дано това не е истина

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, Hristina Dimova said:

Защо не пробваш кол център? те могат да ти изпратят електронна бланка за подаване на иск за оспорване? Ако не се лъжа можеш и предварително да си запазиш час със служител

Здравей Христина, в момента съм клиент на  Експресбанк НО от 1-ви май ставам клиент на ДСК защото двете бланки се сливат. Малко е сложно с тея ходения до банките и запазването на чосове. Днес ще направя още един опит. Ако някой вече е пуснал иск ще се радвам да чуя как е минало. 

Връзка към коментар

В крайна сметка успях да стигна до банката и да говоря с техен служител. Любезно ми обясниха че, това с обжалване на транзакцията няма как да се случи...... 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Това което, ми казаха се разминава на 360º с това което, порчетох тук. Обясних какъв е случаят и че, искам да обжалвам транзакцията. Съответно ми обясниха че няма как да задължат България Еар(най-добрата авио компания според мен!) да върне парите. 

  • Шок 1
Връзка към коментар

Някой някога оспорвам ли е транзакция през ДСК? Потресен съм как мина днес. Нищо общо с това което прочетох последните 5 страници и в темата която, ми препоръча Георги. Служителите днес реагираха -"моля!?".

 

Днес по новините казаха че всички полети от БГ до Англия са отменени временно. България Еар(най-доброто авио компания според мен 💩) сигурно пак нищо няма да отменят или канселиран. Сакън да не предложат обещетение.

Връзка към коментар

В сайта на Американското посолство намерих информация за подвърдените полети от България.

 https://bg.usembassy.gov/health-alert-u-s-embassy-sofia-bulgaria-april-16-2020/

Следя го от известно време. Актуализират редовно.  България Еар(най-добрата авиокомпания според мен 💩) също е там.

Връзка към коментар

Не е ли по-логично да следиш информацията от летище София вместо някакво посолство?  

 

Вероятно служителите в ДСК на които си попаднал не са наясно,  не им се занимава или кой ги знае какво, но трябва да има формуляр за оспорване на транзакция. Какво ще реши съответният отдел нагоре е друг въпрос. Едва ли имат сантименти към авиокомпанията , все пак не са ЦКБ. 

Не би трябвало да ти отказват самата възможност за оспорване. Ако се счете за неоснователна предполагам имат някаква наказателна такса, но са длъжни да разгледат случая. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В предни постове се спореше упорито кой полет бил отменен и кой не. Предлагам сайта като достоверен, според мен, източник с който, може да се сверява допълнително. 

 

Ами явно са някакви ХХХХХХХ тея от банката. Много хора тук казаха че, може да стане. Четох го и на други места. След като настоях казаха че, ще пуснат молбата ми до когото трябва. Взех си една бланка и във вторник им я нося попълнена.

 

 

Модератор: Моля да се въздържате от употребата на обидни епитети.

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
преди 53 минути , vinidj каза:

 

Също така защо Уиз продават билети след 26ти Април.

sshot-1.jpg

Защото забраната мисля беше "до второ нареждане" или нещо такова. Не е указан точен срок и се надяват  да летят. 

БГ Ер може и наистина да изпълняват евакуационни полети по договор с правителството. Съвсем нормално е това да се извършва от националният превозвач. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Съвсем нормално е това да се извършва от националният превозвач. 

А не е ли нормално да се извършва от този, който предложи най-добри условия? :rolleyes:
И всъщност какво  означава "национален превозвач" и какво точно произтича от този статут? :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали и какви договорки е имало,  но примерно Франция и Холандия открито суспендираха правото на ЕС в името на своите авиокомпании,  позволявайки им да не зачитат Регламента. Разбира се в тях има и държавно участие което може би е от значение. Не съм наясно как са нещата у нас. 

Air France със сигурност извършва и евакуационни полети,  ако някой знае дали е имало обществена поръчка моля да разясни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Фичо каза:

А не е ли нормално да се извършва от този, който предложи най-добри условия? :rolleyes:

Не и при force major. Иначе ще чакаш със седмици, ако не и с месеци търгове, подаване на оферти, обжалване и т.н.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 50 минути , Фичо каза:

И всъщност какво  означава "национален превозвач"

Не означава абсолютно нищо както сме коментирали много пъти. Има някакъв смисъл в двустранните споразумения на държави извън open skies, но ние май редовни линии до такава нямаме така и така. А и това се определя линия за линия, а не е някакъв глобален стикер на дадена авиокомпания. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 минути , tch каза:

Не и при force major. Иначе ще чакаш със седмици, ако не и с месеци търгове, подаване на оферти, обжалване и т.н.

Да, има логика, но сигурно и при пряко договаряне, без търг, може да има по-изгодни и по-лоши оферти.

преди 48 минути , stanimir каза:

Air France със сигурност извършва и евакуационни полети,  ако някой знае дали е имало обществена поръчка моля да разясни. 

В АF да кажем че френската държава има мажоритарен дял, да не беше даже и над 50%.  Но при България еър не е така. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 hours ago, stanimir said:

Съвсем нормално е това да се извършва от националният превозвач. 

Уиз ер също е “национален превозвач“ в България..

 

"Уизер" е определена за национален превозвач до Ереван

https://www.dnevnik.bg/biznes/2020/02/27/4034748_uizer_e_opredelena_za_nacionalen_prevozvach_do_erevan/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , vinidj каза:

Има забрана да ги събират и полетите са напълно редовни, не евакуационни.

 

 

Явно имат начини, нищо не може да ме учуди особено за тази компания 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаме съфорумец който би могъл да разполага с вътрешна информация,  макар да съм забелязал че не влиза в подобни конфронтационни дискусии. 

 

Предполагам обаче ген. Мутафчийски би проявил интерес към въпросните полети, ако намерите начин да му зададете въпроса. Вероятно всичко си има логично обяснение. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.