Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 13 минути , Георги Матеев каза:

В днешното разписание на летище София мернах изключително екзотичен полет на Bulgaria Air - до Кот Д'ивоар и Буркина Фасо 🙂

 

image.png

Може би не е граждански полет, а нещо с хуманитарни цели щом не продават билети за него? Ако нямаш против да те натоварят между чували с фурми 🤭

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

В днешното разписание на летище София мернах изключително екзотичен полет на Bulgaria Air - до Кот Д'ивоар и Буркина Фасо 🙂

 

На борда от кога има интернет 😉 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 13 минути , tch каза:

На борда от кога има интернет 😉 

Е още не сме във въздуха, излитаме в 14:50 😉

 

@randi предполагам е евакуационен полет да прибере в Европа закъсали из Африка пътници? Не вярвам да има голям поток в онази посока, особено като си спомня Уагадугу какво, хм, екзотично местенце беше 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.05.2020 г. в 11:59, mamaivy каза:

Ех,как с умиление се сетих за един полет София-Варна,който после продължаваше и за Бургас,

Преди 10 години си бях купил билет за такъв полет, но само за отсечката Варна-Бургас за 27 лева.  За съжаление не по мое желание не летях.  Парите  ги върнаха по сметката ми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разрешиха пътуването в България и цените на България ер от София до Варна веднага 200лв двупосочно. До снощи ги гледах по 59-64лв на посока и даже днес мислих да си фиксирам дати и да купя, днес вече са по над 100лв на посока. Единствено ротацията 23:40 / 05:00 се намира на по-ниските цени. 

 

Не че протестирам нещо, но докато говорим за подкрепа на българския туризъм в тая тежка ситуация повечето фирми замесени в бранша сякаш се опитват да съдерат джоба на туриста даже повече от миналата година...

 

Даже докато чакам 1 ваучер от bravofly виждам, че и Бургас са надули с 25-30лв нагоре за края на Юни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абсолютно нормална политика , изобщо не виждам нищо възмутителноо...Не познавам и един човек, който ако може да продаде нещо за х цена, да го продаде на 1/2 от х цената. Никоя компания няма бъдеще, ако разчита на евтин популизъм..

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, stoyan.gotsev каза:

Разрешиха пътуването в България и цените на България ер от София до Варна веднага 200лв двупосочно. До снощи ги гледах по 59-64лв на посока и даже днес мислих да си фиксирам дати и да купя, днес вече са по над 100лв на посока. Единствено ротацията 23:40 / 05:00 се намира на по-ниските цени. 

 

Не че протестирам нещо, но докато говорим за подкрепа на българския туризъм в тая тежка ситуация повечето фирми замесени в бранша сякаш се опитват да съдерат джоба на туриста даже повече от миналата година...

 

Даже докато чакам 1 ваучер от bravofly виждам, че и Бургас са надули с 25-30лв нагоре за края на Юни.

Веднага след обявяването на извънредното положение,цените пак така скочиха.Но след седмица до десет дни се успокоиха до обичайните си нива.Нека изчакаме 🙂Няма кой да им даде тия пари.Още повече,че обичайните туристи са възпрепятствани.Сега хотелите по морето очакват гости около 24 май.Най-късно след това, вероятно билетите ще паднат.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тази вечер летя от Лондон към София и не мога да разбера какъв багаж ми е разрешен. Дали имам право 10 кг - ръчен + 23 кг на лента?

Ей това пише на ел билета:

 

 


 AT CHECK-IN, PLEASE SHOW A PICTURE IDENTIFICATION AND THE DOCUMENT YOU GAVE

 FOR REFERENCE AT RESERVATION TIME

 BAGGAGE PROHIBITED: NOT APPLICABLE

 ENDORSEMENTS  : NONENDO/NOREF -VLD FB ONLY

 EXCHANGE RATE : 2.247334 BGN

 FARE CALCULATION   :LON FB SOF85.02NUC85.02END ROE0.811483 XT39.13UB5.00DU

 AIR FARE           : GBP     69.00

 EQUIV FARE PAID    : BGN     155.07

 TAX                : BGN     29.22GB   BGN     39.13UB

 AIRLINE SURCHARGES : BGN     65.18YQ   BGN     5.00DU

 TOTAL              : BGN     293.60

Връзка към коментар
преди 6 часа, Мари Николова каза:

Веднага след обявяването на извънредното положение,цените пак така скочиха.

 Много ясно ,че няма и да не говорим ,че с или бе криза нормален билет е бил в порядъка на цена от 65лв еднопосочно.

Връзка към коментар
преди 37 минути , spear каза:

Тази вечер летя от Лондон към София и не мога да разбера какъв багаж ми е разрешен. Дали имам право 10 кг - ръчен + 23 кг на лента?

Ей това пише на ел билета:

 

 


 AT CHECK-IN, PLEASE SHOW A PICTURE IDENTIFICATION AND THE DOCUMENT YOU GAVE

 FOR REFERENCE AT RESERVATION TIME

 BAGGAGE PROHIBITED: NOT APPLICABLE

 ENDORSEMENTS  : NONENDO/NOREF -VLD FB ONLY

 EXCHANGE RATE : 2.247334 BGN

 FARE CALCULATION   :LON FB SOF85.02NUC85.02END ROE0.811483 XT39.13UB5.00DU

 AIR FARE           : GBP     69.00

 EQUIV FARE PAID    : BGN     155.07

 TAX                : BGN     29.22GB   BGN     39.13UB

 AIRLINE SURCHARGES : BGN     65.18YQ   BGN     5.00DU

 TOTAL              : BGN     293.60

Доколкото виждам на сайта на БГ ер, дори най-ниската тарифа по това направление е с включен чекиран+ръчен багаж:

1143363035_.png.a82ac9fa527b349b3c811a1ac4caf993.png

Най-отгоре на билети трябва да пише тарифата:Economy Class еди-какво-си.По това ще се ориентираш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 8.05.2020 г. в 1:08, stoyan.gotsev каза:

Разрешиха пътуването в България и цените на България ер от София до Варна веднага 200лв двупосочно.

Даже докато чакам 1 ваучер от bravofly виждам, че и Бургас са надули с 25-30лв нагоре за края на Юни.

От юли цените пак си стават нормални и за Бургас и за Варна.Сигурна съм,че и за юни ще паднат.Гледам,че и цените на хотели/апартаменти за юни са по-високи,отколкото за юли и август.Явно се очаква народа,издивял от карантината,да отиде на море възможно най-скоро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Мари Николова каза:

От юли цените пак си стават нормални и за Бургас и за Варна.Сигурна съм,че и за юни ще паднат.Гледам,че и цените на хотели/апартаменти за юни са по-високи,отколкото за юли и август.Явно се очаква народа,издивял от карантината,да отиде на море възможно най-скоро.

Еми красота! Аз снощи се "набутах" за Юни, ама щом е такава работата ще ходя и Юли.

Аз споменах вече в темата за budgetair, че при Vayama има промяна в условията и кодовете от по $40, които повечето имаме за "оборотни" вече са далеч по-неефективни. За това реших 2та, които имам да ги похарча за една разходка до морето с половинката.

 

ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ:

Хайде всички магеланци да си направим една сбирка във Варна или Бургас, а защо не да се засечем и на полетите до там.
Аз лично съм от Пловдив, но от край време си ходя с колата до София, за да летя до Варна/Бургас понеже съм авиоманиак. Не очаквам други от пловдивската група да направят тази щуротия, но пък ще се радвам да се срещнем на морето.

 

Поствам разписанието на полетите ни.

Използвайки вече ненужните кодове във Vayama ми излезе $16.51 в двете посоки на човек.

P.S. Не искам да спамя форума като копирам коментара, така че ако модераторите сметнат за редно може да го преместят в някоя тема за магелански сбирки.

varboj.png

Връзка към коментар
27 minutes ago, Мари Николова said:

Тия пък взеха,че отмениха полетите между 15-26 юни до Бургас.Непредвидими,както винаги!🥴

@stoyan.gotsev,какво ти предложиха като варианти?Ще бъде полезно да споделиш.

Да си хване влака сигурно 😄 😄 😄 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 19 часа, Мари Николова каза:

Тия пък взеха,че отмениха полетите между 15-26 юни до Бургас.Непредвидими,както винаги!🥴

@stoyan.gotsev,какво ти предложиха като варианти?Ще бъде полезно да споделиш.

Ваяма ми писаха, че имам нов полет на отиване в 20:40 за връщането нищо не казаха, пише че си е ОК. В сайта на авиокомпанията връкането ми стои като отменено. В понеделник ще се свържа с тях и ще видим какво може да се направи. Полета е отменен от тяхна страна така че очаквам да ми съдействат. Последния път когато сменях София-Амстердам за София-Берлин се представиха брилянтно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Моите полети София-Бургас на 20 юни и Бургас-София на 27 юни си стоят потвърдени в приложението на България Еър...

Сега видях, че във Ваяма пише, че този на 20 юни е отменен, но нямам имейл...

Връзка към коментар

UPDATE към моето Варненско пътуване. След като отмениха връщането ми от Бургас на 22.Юни реших да намаля и аз престоя си и ги помолих да ме презаверят за 20.Юни от Варна обаче. Писах им днес на мейла и след няколко минути билетите бяха преиздадени без никакъв проблем или доплащане.

Иначе казано свършиха хората работа с едната дума и съм за втори пореден път СУПЕР ДОВОЛЕН от отношението им във връзка с отменен полет.

Прилагам новите си полети и питам Някой за магеланска среща във Варна ще има ли?

 

Untitled123.png

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

На мен ми промениха час на полета от Варна до София без да ме уведомят! Новия полет е с около 2ч. по-рано, което не ме устройва, ама никак. Писах им преди 10дни, нямам никакъв отговор! Полетът е на 30.05. Билета е купен през trip.bg. И на тях писах и там греда! Как да процедирам в този случай или да чакам, все пак някакъв отговор! Не желая новия час, предпочитам връщане на парите, а с връщането ще се оправям някакси 🙂

Връзка към коментар
преди 26 минути , Дидко каза:

На мен ми промениха час на полета от Варна до София без да ме уведомят! Новия полет е с около 2ч. по-рано, което не ме устройва, ама никак. Писах им преди 10дни, нямам никакъв отговор! Полетът е на 30.05. Билета е купен през trip.bg. И на тях писах и там греда! Как да процедирам в този случай или да чакам, все пак някакъв отговор! Не желая новия час, предпочитам връщане на парите, а с връщането ще се оправям някакси 🙂

Пробвай да звъннеш на варненския или бургарския съпорт, извън сезона имат по-малко работа от колкото софийския

 

https://www.air.bg/bg/kontakti?city=27

Връзка към коментар

Писах на България Еър и се оказа, че действително полета ми на 20 юни София-Бургас е анулиран, обаче ми предлагат само билетите да останат отворени за ползване до 20 юни 2021 г., което мен ме устройва.

Писах им да ми преиздадат билетите за 19.06.2021 г., а те ми отговориха да им пиша след м.септември, тъй като все още нямали заложено разписание.

Притеснявам се обаче, че дотогава има твърде много време и може да забравят за анулирания полет...

Дайте съвет какво да направя. Не искам връщане на парите, защото билетите ги купих през vayama.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.