Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 57 минути , Dreamm каза:

Притеснявам се обаче, че дотогава има твърде много време и може да забравят за анулирания полет

А,от тях всичко може да се очаква, но те наистина нямат идея все още за разписанието през 2021(вероятно,нямат и за това през 2020,но това е съвсем друга тема 🤪)Не те ли устройва да замениш полета със София - Варна,от там е 2 часа с автобус до Бургас.Знам,че е тъпо, но ако няма да пътуваш пак до Бургас до края на лятотото си е вариант 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , Мари Николова каза:

А,от тях всичко може да се очаква, но те наистина нямат идея все още за разписанието през 2021(вероятно,нямат и за това през 2020,но това е съвсем друга тема 🤪)Не те ли устройва да замениш полета със София - Варна,от там е 2 часа с автобус до Бургас.Знам,че е тъпо, но ако няма да пътуваш пак до Бургас до края на лятотото си е вариант 🙂

 

Ами аз всъщност исках да отида до Слънчев бряг... но вече се чудя дали да отменя всичко...

Имам и билети до Варна, но през август.

Връзка към коментар
преди 1 час, Dreamm каза:

Писах на България Еър и се оказа, че действително полета ми на 20 юни София-Бургас е анулиран, обаче ми предлагат само билетите да останат отворени за ползване до 20 юни 2021 г., което мен ме устройва.

Писах им да ми преиздадат билетите за 19.06.2021 г., а те ми отговориха да им пиша след м.септември, тъй като все още нямали заложено разписание.

Притеснявам се обаче, че дотогава има твърде много време и може да забравят за анулирания полет...

Дайте съвет какво да направя. Не искам връщане на парите, защото билетите ги купих през vayama.

Нали си им писал, значи имаш черно на бяло какво са ти обещали и лесно може да им напомниш?!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Dreamm каза:

Ами аз всъщност исках да отида до Слънчев бряг... но вече се чудя дали да отменя всичко...

Имам и билети до Варна, но през август.

Автобуса минава през СБ,така че времето ще се съкрати поне с 30 Мин.

преди 47 минути , tch каза:

Нали си им писал, значи имаш черно на бяло какво са ти обещали и лесно може да им напомниш?!

Не разчитайте на това.Едни 40лв за счупен куфар ги чакам от 5 години.с лихвите 😛

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Мари Николова каза:

Автобуса минава през СБ,така че времето ще се съкрати поне с 30 Мин.

Не разчитайте на това.Едни 40лв за счупен куфар ги чакам от 5 години.с лихвите 😛

 

 

 

 

Така е, но от подобен ход на авиокомпанията нищо не може да те предпази, така че......

Връзка към коментар

Имам полет от Виена до София юни, който не е отменен, но предвид, че ми отмениха полета на отиване Лауда, а същевременно австрийците засега си държат карантината, мисля да го отменя. Някой има ли опит с БГ аир по такъв казус, какво предлагат като опции, как е най-добре да се подходи/свърже човек с тях?

Връзка към коментар
4 hours ago, nazional said:

Имам полет от Виена до София юни, който не е отменен, но предвид, че ми отмениха полета на отиване Лауда, а същевременно австрийците засега си държат карантината, мисля да го отменя. Някой има ли опит с БГ аир по такъв казус, какво предлагат като опции, как е най-добре да се подходи/свърже човек с тях?

Прати им имейл на callfb@air.bg и обясни, че са ти пропаднали плановете предвид ситуацията и карантината или каквото измислиш и ги молиш да ти сменят датата на полета с друга или да ти направят билета "отворен" и на по-късен етап да уточниш датата.  Успех!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 19.05.2020 г. в 20:30, Dreamm каза:

Ами аз всъщност исках да отида до Слънчев бряг... но вече се чудя дали да отменя всичко...

България Еър ме улесниха...преди малко видях, че са отменили и полета ми на връщане...Писах им да питам какви са ми опциите и все още чакам отговор.

Но се чудя защо вече не уведомяват за анулираните полети. Нито те, нито  vayama ме уведомяват.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Dreamm каза:

България Еър ме улесниха...преди малко видях, че са отменили и полета ми на връщане...Писах им да питам какви са ми опциите и все още чакам отговор.

Но се чудя защо вече не уведомяват за анулираните полети. Нито те, нито  vayama ме уведомяват.

По-скоро е в градинката на vayama, България Еър може въобще да ти няма контактите или просто да се правят че ги нямат, след като резервацията е през агент. 

А опциите...досега никой не се е похвалил с върнати пари от началото на кризата, евентуално смяна на дати и такива. Може би с малко повече упоритост да вземеш европейски полет. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 31.05.2020 г. в 0:04, Георги каза:

По-скоро е в градинката на vayama, България Еър може въобще да ти няма контактите или просто да се правят че ги нямат, след като резервацията е през агент. 

А опциите...досега никой не се е похвалил с върнати пари от началото на кризата, евентуално смяна на дати и такива. Може би с малко повече упоритост да вземеш европейски полет. 

България Еър връщат пари само чрез съд вече.

Най-добра опция е смяната на билета за друга дата или през банката оспорване на транзакцията , а най-добре Пейпал при покупка от посредник.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Julian999 каза:

Някои има ли идея дали мога да получа парите за един билет който оставиха отворен в пика на пандемията? 

 

На 31.05.2020 г. в 0:04, Георги каза:

...досега никой не се е похвалил с върнати пари от началото на кризата......

🤔

Връзка към коментар

Някой забелязал ли е , че съпорта на Бг Еър отговаря по 2 пъти на един имейл по два различни начина от 2 различни служителки.

Днес за сменен час на полет да си избера друг, първо ми искаха 130лв за билет, а след 2 минути дойде потвърждение, че билета е сменен безплатно.

За втори път получавам два различни отговора.

Връзка към коментар

Не само при тях се случва това. Правило ми е, при обаждания към съпорта, ако ми кажат нещо, което ми се струва неправилно, пробвам пак с друг служител, обикновено работи.

Връзка към коментар

Впечатляващо е, как при силно намалял трафик и масово отменени чартъри, БГ ер успява да постигне традиционните  си закъснения за този период на годината.Това е от Враждебна тази сутрин, а цял ден предстои 🙂

 

1093812062_.png.f78ecc41a1fd214c3e661eddd3087904.png

4071708_.png.7708b1fb7e5109ab76f866fc1f0e3c8a.png

  • Смея се 3
Връзка към коментар
17 minutes ago, Мари Николова said:

Впечатляващо е, как при силно намалял трафик и масово отменени чартъри, БГ ер успява да постигне традиционните  си закъснения за този период на годината.Това е от Враждебна тази сутрин, а цял ден предстои 🙂

 

1093812062_.png.f78ecc41a1fd214c3e661eddd3087904.png

4071708_.png.7708b1fb7e5109ab76f866fc1f0e3c8a.png

Все пак колко години опит имат зад гърба си.....няма да се излагат/

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 19 часа, Мари Николова каза:

Викаш - когато традицията срещне опита...🤣

Чакай да пуснат Ботко легендата - А малко един по-странен въпрос всички полети до Германия са си 3 часа, с Бг Еър Чартър един полет са го писали 4 часа, да не щото ще бъде с МД и те пътуват по-бавно?

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , vinidj каза:

Чакай да пуснат Ботко легендата - А малко един по-странен въпрос всички полети до Германия са си 3 часа, с Бг Еър Чартър един полет са го писали 4 часа, да не щото ще бъде с МД и те пътуват по-бавно?

Bul Air е тяхна, но не и Bulgarian Air Charter

Връзка към коментар
преди 12 часа, vinidj каза:

всички полети до Германия са си 3 часа, с Бг Еър Чартър един полет са го писали 4 часа, да не щото ще бъде с МД и те пътуват по-бавно?

Вероятно за да може да закъснее повечко без да плащат обезщетение

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.