Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

Може ли някой да помогне с работеща схема през сайтовете за София - Бургас през юли или август. Пробвам през jetcost.es и jetcost.de, но в испанската версия иска MasterCard Viabay, а през немската Dinners и двете не ги притежавам.

Благодаря предварително за съдействието!

Връзка към коментар
преди 16 часа, vinidj каза:

Чакай да пуснат Ботко легендата - А малко един по-странен въпрос всички полети до Германия са си 3 часа, с Бг Еър Чартър един полет са го писали 4 часа, да не щото ще бъде с МД и те пътуват по-бавно?

Ботко е airdead.

  • Шок 3
Връзка към коментар

Реших да споделя малко актуална информация за полетите между София и Варна.

 

За разлика от миналата година, полетите не се изпълняват от “Ботко”, който седи на пистата на летище София и чака по-добри времена. 😀

Повечето полети се извършват с Ембраер Е190 и запълняемостта е около 80%. И на двете летища е изключително спокойно и проверките не отнемат много време.

C664F6E2-D8B8-4F70-AB3C-DF083BB72206.jpeg.c4034e92aab0cebc598685b0700dfe45.jpeg4E266082-4ECA-4522-BE91-3197E177AC9C.jpeg.e504817a0b723f04f5a44431907d4bd8.jpegНа летище София довозването до самолета се извърши с две автобусчета, които не бяха претъпкани и хората се стараеха да спазват дистанция. Самолета беше стациониран близо до терминал 2 и цялото пътуване с автобусчето не беше повече от 2 минути. И на отиване и на връщане попаднах на LZ-BUR.

662E5992-C134-48F9-9871-D3EC9FE4ADF6.jpeg.62a28d90509dc3198ee4072f1d0432c3.jpeg

По време на полета няма кетъринг обслужване с напитки и шоколадчета. Единствено може да поискате вода. 

За сравнение с миналата година, на летище Варна няма довозване с бусчета. Всички хора стигат пеша до самолета по изградените стълби и рампа.

69F5A2BB-F1E1-4D67-B2C5-EE37B449D1C1.jpeg.d7ca03e2c9e2698384eb27b61d3bd338.jpeg

Повечето магазини и заведения на летище Варна работят, но за съжаление терасата не беше отворена. 

B1E1F1F3-5C01-4E08-A085-E10951F70CCA.jpeg.c1e63609f33f54007858e2e014143f25.jpeg

 

7709E5E1-370E-4881-97D3-77FAFE4C3A0C.jpeg

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 7 минути , ttashkov каза:

По време на полета няма кетъринг обслужване с напитки и шоколадчета.

B1E1F1F3-5C01-4E08-A085-E10951F70CCA.jpeg.c1e63609f33f54007858e2e014143f25.jpeg

7709E5E1-370E-4881-97D3-77FAFE4C3A0C.jpeg

Новината за липсващите шоколадчета ме порази като стрела в сърцето... Те са си институция.

 

А случайно прави ли опит да ползваш салон в София? Интересно ми е старата хватка с лаунджовете при вътрешни полети дали работи още.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Новината за липсващите шоколадчета ме порази като стрела в сърцето... Те са си институция.

Отпадна и последната причина да летя с БГ ер😭

  • Смея се 6
Връзка към коментар
15 minutes ago, Георги Матеев said:

Новината за липсващите шоколадчета ме порази като стрела в сърцето... Те са си институция.

 

А случайно прави ли опит да ползваш салон в София? Интересно ми е старата хватка с лаунджовете при вътрешни полети дали работи още.

Не, нямах много време сутринта и не съм правил опит. 😀

Връзка към коментар
1 hour ago, Георги Матеев said:

Новината за липсващите шоколадчета ме порази като стрела в сърцето... Те са си институция.

 

А случайно прави ли опит да ползваш салон в София? Интересно ми е старата хватка с лаунджовете при вътрешни полети дали работи още.

Недей така, сигурен съм, че ако си поискаш ще ти намерят някое паднало марципанче между касетите при тях.... 😂😂😂😂

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Тези... ако после (след края на света) пресметливо забравят да върнат Кума Лисите, въобще да не ми летят повече... :dwarf:

 

P.S. Намерих си няколко останали из раниците за лаптоп... сега ако мога и миризма на москвич да си докарам някак... направо ще си представя как летя София-Варна... ех какви времена бяха (много исках да го кажа това)!   :cray:
 

choko.jpg.0f779f7bc6785882b1908dd2191b6aab.jpg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Фичо каза:

Тая "Ер" в българската транскрипция на названието като го видя, винаги започвам да се чудя за "ер голям" или за "ер малък" става дума ...:rolleyes:

Първия път като видях логото "България Ер" си помислих че е шега,толкова нелепо ми изглеждаше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, illirumena каза:

Има ли някаква информация за полети до Одеса? Маршрутът беше много удобен за мен(((

Одеса така и не се появи в лятното разписание, едва ли това да се случи от тук насетне, маршрута беше сезонен.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 10 часа, Adventurer каза:

P.S. Намерих си няколко останали из раниците за лаптоп... 

choko.jpg.0f779f7bc6785882b1908dd2191b6aab.jpg

 

преди 10 часа, Мари Николова каза:

Ама такова имаш ли си?

Вие сте абсолютни титани! Амииии... такова... с какво точно трябва да ви подкупя за да се сдобия с едно такова шоколадченце? :scratch_one-s_head:

 

Докато го хрупам ще фантазирам, че съм в Ботко, и ще оставя очите ми бавно да се навлажнят от летателни спомени и емоции:give_heart:

 

П.С. @Фичо "Ерът" очевидно е голям :grin:

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

 

Вие сте абсолютни титани! Амииии... такова... с какво точно трябва да ви подкупя за да се сдобия с едно такова шоколадченценце? :scratch_one-s_head:

 

Докато си го хрупам ще фантазирам, че съм в Ботко, и ще оставя очите ми бавно да се навлажнят от приятни емоции и летателни спомени :give_heart:

За пълният размер на твоя Уиз кредит, може да се разберем да си отхапеш от едната страна 😉Шегувам се, снимката е архивна, при мен шоколадчето не оцелява по-дълго от времето на един полет.Пазари се с @Adventurer🤣

 

Москвич трудно ще намериш, но за да се доближиш максимално до преживяването "Ботко" може в зноен летен ден да се увиеш в мушама и да се лепнеш за ауспуха на кола с включен бензинов двигател.Със сигурност ще ти се навлажнят очите 😝

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Да се беше обадил до 5 минути след като ги постнах, можеше да уредим едно парченце... горе-долу толкова време трябваше да ми обяснят, че те шоколадите побелявали, изветрявали... абе разваляли се и за това най-практично било да се изяждат в момента, в които ги видиш... Предложението ми да ги превърнем в магнитчета за хладилник (не че има място) беше отхвърлено с 3 на 1 гласа ... демокрация...?! И така, архивна е и тази снимка вече.

 

@Мари Николова, нищо против мушамата и инхалациите, но може и по-автентичен и безопасен начин да има...

 

3 юни 2020
Предалагам ретро соц автообил под наем за всякакви поводи,сватби,реклами,клипове или просто да се повозите.Автомобилът е в автентично състояние и се намира в град София.При необходимост има опция да бъде предоставен навсякъде в страната и чужбина.Този автомобил възвръща и създава спомени. И със сигурност ще бъдете забелязани! 🙂

https://bazar.bg/obiava-26316666/moskvich-pod-naem 

 

Направо машина на времето и то на цената на двупосочна врътка с Ботко... направо не е за изпускане. :declare:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , Мари Николова каза:

Ми то и Ботко не беше безопасен:laugh:

Ти гледай само да не възкръсне от някъде, че тия са като котките и то от черните... като се сетя само какви мисли ми минаха през главата, като четох новината за кодшеъра им с Qatar...

преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Май се развълнувах повече от Москвич-а от обявата. Взимаме ли го? 🙂

:yes: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Колкото и да се шегуваме с тях, за това може и да ги похвалим:

 

Всеки пътник, който поради анулиран полет или невъзможност да пътува иска да отложи пътуването си, ще може да се възползва от предоставените опции, ако е информирал авиокомпанията за решението си най-късно до 24 часа преди излитане на полета си, свързвайки се с издателя на билета.

При отменен от авиокомпанията полет "България Еър" предлага на пътниците да оставят билета си с отворени дати за пътуване в рамките на една година от издаването му, по която и да е директна дестинация на авиокомпанията, а също така да предостъпят на друг билета си (смяна на име). Паралелно с това ще получат и възможност да изберат безплатно една услуга от портфолиото и по полетите на авиокомпaнията – превоз на 1 допълнителен бр. регистриран багаж до 23 кг, избор на седалка с повече пространство, превоз на домашни любимци или на непридружени деца.

Ако пасажерът желае да пътува, придружен от друг, гарантирано от авиокомпанията вторият билет ще бъде издаден на същата стойност като оригиналния билет по анулирания полет.

Ако пътник, чиито полет не е отменен от авиокомпанията, но има желание да отложи пътуването си (планирано в периода до 15.07.), поради невъзможност то да бъде осъществено, предвид създалата се ситуация и ограничения на разпространението на COVID-19, и е заявил това до 24 часа преди полета синационалния превозвач предлага опцията да ползва билета си за бъдеши пътувания в рамките на една година след издаването му, като смяна на дата ще бъде извършена без да бъде събирана такса за промяна, но е възможно да има доплащане  до по-висока тарифа, ако наличността на полета го налага.

 

https://www.air.bg/bg/novini/obnovena-kak-bylgariya-eyr-se-griji-za-pytnicite-zasegnati-ot-anulaciite-i-promenite-pokraj-covid-19

 

Големият въпрос е, ако билета е купуван през посредник, дали промяната може да стане бързо и гладко, като се свържеш с колцентъра или трябва да уведомиш посредника, пък той тях.......уморявам се само като започна да си го представям.Някой успявал ли е да се свърже по тел. с Бг ер скоро и на кой по-точно?

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Мари Николова каза:

Колкото и да се шегуваме с тях, за това може и да ги похвалим:

 

Всеки пътник, който поради анулиран полет или невъзможност да пътува иска да отложи пътуването си, ще може да се възползва от предоставените опции, ако е информирал авиокомпанията за решението си най-късно до 24 часа преди излитане на полета си, свързвайки се с издателя на билета.

При отменен от авиокомпанията полет "България Еър" предлага на пътниците да оставят билета си с отворени дати за пътуване в рамките на една година от издаването му, по която и да е директна дестинация на авиокомпанията, а също така да предостъпят на друг билета си (смяна на име). Паралелно с това ще получат и възможност да изберат безплатно една услуга от портфолиото и по полетите на авиокомпaнията – превоз на 1 допълнителен бр. регистриран багаж до 23 кг, избор на седалка с повече пространство, превоз на домашни любимци или на непридружени деца.

Ако пасажерът желае да пътува, придружен от друг, гарантирано от авиокомпанията вторият билет ще бъде издаден на същата стойност като оригиналния билет по анулирания полет.

Ако пътник, чиито полет не е отменен от авиокомпанията, но има желание да отложи пътуването си (планирано в периода до 15.07.), поради невъзможност то да бъде осъществено, предвид създалата се ситуация и ограничения на разпространението на COVID-19, и е заявил това до 24 часа преди полета синационалния превозвач предлага опцията да ползва билета си за бъдеши пътувания в рамките на една година след издаването му, като смяна на дата ще бъде извършена без да бъде събирана такса за промяна, но е възможно да има доплащане  до по-висока тарифа, ако наличността на полета го налага.

 

https://www.air.bg/bg/novini/obnovena-kak-bylgariya-eyr-se-griji-za-pytnicite-zasegnati-ot-anulaciite-i-promenite-pokraj-covid-19

 

Големият въпрос е, ако билета е купуван през посредник, дали промяната може да стане бързо и гладко, като се свържеш с колцентъра или трябва да уведомиш посредника, пък той тях.......уморявам се само като започна да си го представям.Някой успявал ли е да се свърже по тел. с Бг ер скоро и на кой по-точно?

Няколко пъти го правих това точно с билети от посредници.
Първоначално сменяха без проблем, след това започнаха да отговарят, че трябва да се свържа с посредника. Все пак с любезно настояване оправяха проблема. 
 

Последно по телефон (главния телефон на кол центъра) говорих с тях преди около месец в неделя сутрин без да чакам много. Все пак предпочитам да им пиша мейли, че са по-отзивчиви там. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Току що изхвърших същата процедура. Оказа се, че са ми отменили полет Бургас-София, който и без друго бях купил по погрешка на грешна дата. 
Обадих се и го смених на Варна-София за тази неделя. 
Купен през посредник.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , yordanov каза:

Току що изхвършиж същата процедура. Оказа се, че са ми отменили полет Бургас-София, който и без друго бях купил по погрешка на грешна дата. 
Обадих се и го смених на Варна-София за тази неделя. 
Купен през посредник.

За коя дата е отмененият полет?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Martin
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.