Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, опитвам се да изровя от пощата си имейлът който, България Еар праща за да подвърди че, си купил билет от тях. Имам предвид този с който, ти идва електронната фактура а не електронният билет. Някой може ли да ми сподели с какво заглавие идва и от кой адрес?

Връзка към коментар
преди 10 часа, MatriXa каза:

в краен случай 2 часа преди полет България аир ще ми издаде бордна карта? 

 

PNR какво имаш предвид?

И един час преди полета на гишето ще ти издадат. PNR e кода на резервацията, 6 букви или цифри

Връзка към коментар
преди 6 минути , MatriXa каза:

преди малко го направих в сайта Bg air успешно е но все още я нямам бордната карта на emaila

Изпращат я само ако си избрал да ти я изпратят в края на регистрацията. 
Влез в онлайн чекина отново и се огледай за опция за изпращане по мейл.

Връзка към коментар

Един малко off-topic въпрос, но не съм сигурен коя е най подходящата тема. Утре имам полет с Bulgaria Air и за пръв път ще летя с Embraer 190. От чисто любопитство, кои редове/места бихте ми препоръчали? 🤔

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 10 минути , Tamer каза:

Един малко off-topic въпрос, но не съм сигурен коя е най подходящата тема. Утре имам полет с Bulgaria Air и за пръв път ще летя с Embraer 190. От чисто любопитство, кои редове/места бихте ми препоръчали? 

То за 30-тина минути и прав можеш да стоиш 😀.

 

По въпроса, седял съм на 11F и при кацането, ще видиш целия град.

 

Поне доколкото си спомням ти пътуваше за Бургас?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хаха, до Бургас съм, да. Така е, 30-40 минути можеш и прав да стоиш, но рядко имам привилегията аз да си избера място, а не нискотарифните да ме сложат на случаен принцип. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Някой летял ли е скоро с тях до Мадрид?
Изпълняват ли си полетите?

С изключение на 18.07 явно си изпълняват полетите. Следващият полет е предвиден за утре може погледнеш сайта на едно от двете летища за всеки случай

 

https://www.airportia.com/flights/fb471/sofia/madrid/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Някой летял ли е скоро с тях до Мадрид?
Изпълняват ли си полетите?

Аз си проверявам в google като търся номера на полета с history. В случая "FB471 flight history".

Излизат няколко сайта, които ти казват кога е имало полети - flightradar24.com, flightaware.com, вкл. и този, който @tch ти е посочил.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

С изключение на 18.07 явно си изпълняват полетите. Следващият полет е предвиден за утре може погледнеш сайта на едно от двете летища за всеки случай

 

https://www.airportia.com/flights/fb471/sofia/madrid/

 

преди 1 час, ven62 каза:

Аз си проверявам в google като търся номера на полета с history. В случая "FB471 flight history".

Излизат няколко сайта, които ти казват кога е имало полети - flightradar24.com, flightaware.com, вкл. и този, който @tch ти е посочил.

 

Благодаря ви!

Ще ги  дебна тази седмица, не че много ми се пътува с тях, ама Уиз много се излагат напоследък.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Случи ми се нещо странно. Имах купени билети през Vayama София-Бургас и Бургас-София за полети през юни, като и двата полета бяха анулирани. Свързах се с България Еър по имейла и писмено се разбрахме да оставят билетите отворени за ползване в по-късен момент.

Днес си погледнах извлечението от банката и с изумление видях превод от 21.07.2020 г. от Vayama - върнали са ми парите за билетите за полета София-Бургас. Аз не съм се свързвала с тях по повод тези полети и не съм искала нищо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, Dreamm said:

Случи ми се нещо странно. Имах купени билети през Vayama София-Бургас и Бургас-София за полети през юни, като и двата полета бяха анулирани. Свързах се с България Еър по имейла и писмено се разбрахме да оставят билетите отворени за ползване в по-късен момент.

Днес си погледнах извлечението от банката и с изумление видях превод от 21.07.2020 г. от Vayama - върнали са ми парите за билетите за полета София-Бургас. Аз не съм се свързвала с тях по повод тези полети и не съм искала нищо.

Еми много добре. Докладвай после дали от Бг еър са ти оставили билетите като решиш да ги ползваш. Стискам палци!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
На 24.07.2020 г. в 19:29, Dreamm каза:

Случи ми се нещо странно. Имах купени билети през Vayama София-Бургас и Бургас-София за полети през юни, като и двата полета бяха анулирани. Свързах се с България Еър по имейла и писмено се разбрахме да оставят билетите отворени за ползване в по-късен момент.

Днес си погледнах извлечението от банката и с изумление видях превод от 21.07.2020 г. от Vayama - върнали са ми парите за билетите за полета София-Бургас. Аз не съм се свързвала с тях по повод тези полети и не съм искала нищо.

Нищо странно. Съпортът на Vayama е крайно зле и често няма комуникация с авиокомпанията. Аз имам вече няколко отменени Bulgaria Air полета, за които Vayama автоматично върна парите, а същевременно авиокомпанията ми остави билетите отворени за ползване. Промених си ги вече за различни дати/маршрути и няма никакъв проблем. Чудя се само на коя от двете страни по-точно да благодаря за подаръка.

 

преди 38 минути , Dreamm каза:

Ако анулирам тези полети кои точно такси евентуално биха ми възстановили?

20200730_183112.jpg

На теория при отмяна на билета на възстановяване подлежат всичките 253.08 лв, включително горивната такса (YQ). На практика обаче Bulgaria Air не връща суми при кажи-речи никакви обстоятелства. Най-добре им пиши имейл с този въпрос на callfb@air.bg (на имейл отговарят най-бързо).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много ви благодаря! Ще им пиша, но не знам дали няма да ме препратят към посредника, тъй като билетите ги купувах от Vayama още в края на миналата година. Те са economy class hand baggage only. Разбира се, това не е цената, която съм платила, но сега симулирах купуване на билети от България Еър, за да видя евентуално за същия вид билети и полети какви са таксите.

Чудя се да анулирам ли или да чакам да стане чудо и те да отменят полетите. За огромно мое съжаление съпругът ми е категоричен и не иска да пътуваме сега до Париж....

 

edit: Тези дни имам полет с тях, дали ако питам на летището на тяхното гише ще ми дадат адекватна информация?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Един познат се оплака, че много от полетите на Bulgaria Air за Прага през последните седмици са били отменени. 

 

Можете ли да ме ориентирате, къде мога да намеря надеждна информация/статистика за това? 

 

Благодаря предварително! 

Връзка към коментар
преди 1 час, deyan каза:

Един познат се оплака, че много от полетите на Bulgaria Air за Прага през последните седмици са били отменени. 

 

Можете ли да ме ориентирате, къде мога да намеря надеждна информация/статистика за това? 

 

Благодаря предварително! 

И на какво основание ги отменят точно ?

Връзка към коментар
преди 17 минути , MatriXa каза:

И на какво основание ги отменят точно ?

Не знам, на него са му отменили два пъти полет. Опитах се да намеря някакво потвърждение на тази информация, но не успях 

Връзка към коментар
преди 2 минути , deyan каза:

Не знам, на него са му отменили два пъти полет. Опитах се да намеря някакво потвърждение на тази информация, но не успях 

Полетите са FB 301/FB 302. Във flightradar може да откриеш информация, но за около седмица назад. За повече (специално за този сайт) трябва да си платиш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.