Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Националният превозвач "България Еър" възстановява полетите до Тел Авив от 23 август, съобщиха от авиокомпанията. Полетите ще се изпълняват всяка неделя и четвъртък.

От 16 август правителството на Израел отменя изискването за задължителна карантина за пристигащи от България израелски граждани. Израел е една от страните, за чиито граждани също няма изискване за поставяне под карантина при пристигане в България, съгласно заповед на Министерство на здравеопазването от 11 август, припомнят от "България Еър".

От "България Еър" информират, че са предприели възможно най-високите мерки за хигиена и безопасност на борда на самолетите. Преди и всеки полет се извършва цялостна дезинфекция на всички повърхности и седалки в пасажерския салон и кабината с препарати, които са ефективни 24 часа. Въздухът в самолетите се обновява постоянно през двигателите, като всички самолети на "България Еър" са оборудвани и със специални въздушни HEPA филтри, които елиминират до 99.998% от всички бактерии и вируси. В санитарните помещения на борда са подсигурени топла вода, сапуни и дезинфектанти.

 

За повече инфо цък.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

За пръв път ми се случва, но ей на 🙂 направих резервация със сгрешено име - купувах билети за роднини и съм добавила едно излишно -а към фамилията на мъжа, т.е. станал е Иван ИвановА. Видях го естествено след всичките потвърждения 🙄

 

Трябва ли да се свържа с България Ер и да променя името, или това е от 'допустимите' грешки, за които е очевидно, че са технически, и не пречат на пътуването? Ще имат ли някакъв проблем на летището?

 

Също така, знаете ли дали онлайн чек-ин е задължителен за България Ер? Хората са с чекиран багаж, и без това ще ходят на гише, и се чудя дали да ги юркам да си разпечатват бордните карти предварително, или направо да си се чекират на летището.

 

Мерси! 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не е задължителен онлайн чекина

Другото - според нивото на комфорт, аз бих се пробвал да го поправя, но не бих купувал друг билет, ако кажат, че няма да го поправят

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако са онлайн чекирани могат да идат на гишето за оставяне на багажа (ако има такова на конкретното летище).

До 3 буквите допустимо, но не пречи да им пуснеш един мейл да ти потвърдят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, the7endless каза:

и съм добавила едно излишно -а към фамилията на мъжа, т.е. станал е Иван ИвановА.

Няма място за абсолютно никакво пристеснение.  Пътникът няма да има проблем. Неведнъж съм писал в различни теми на форума, че умишлено съм правил  ЕДНА грешка в името или фамилията на пасажера при необходимост.  Една сгрешена буква не води до никакви санкции от страна на авиокомпаниите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 22.08.2020 г. в 16:40, epetkov каза:

Няма място за абсолютно никакво пристеснение.  Пътникът няма да има проблем. Неведнъж съм писал в различни теми на форума, че умишлено съм правил  ЕДНА грешка в името или фамилията на пасажера при необходимост.  Една сгрешена буква не води до никакви санкции от страна на авиокомпаниите.

Малко оффтопик, но имайте предвид, че Луфтханза груп са намалили грешките само на две възможни за поправяне.

Връзка към коментар

Промениха ми часа за връщане .Пише , че от/до Испания освен декларацията се изисква QR код. За Мадрид  ще го извадя 48 часа преди полета , но кацайки в София трябва ли нещо друго освен декларациите ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , Василена каза:

Промениха ми часа за връщане .Пише , че от/до Испания освен декларацията се изисква QR код. За Мадрид  ще го извадя 48 часа преди полета , но кацайки в София трябва ли нещо друго освен декларациите ?

На нас от АК ни изпратиха здравни декларации, които разпечатах и попълних на български и на английски. При кацането в София, като ги подадох, заедно с паспорта, ми ги върнаха, без да ги погледнат изобщо.

А до Испания си трябва декларация, те ти пращат QR код, с който влизаш в Испания. Който си няма, в самолета му дадоха, за да попълни.

Това с Уизовете се случи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, vinidj каза:

че Луфтханза груп са намалили грешките само на две възможни за поправяне.

Винаги съм писал не за възможност за поправяне на определен брой  грешки, а за умишлено правене на ЕДНА грешка в името или фамилията  на пасажера при необходимост чрез изпускане на една буква или добавяне на една буква или чрез замяна на буква.

Връзка към коментар

Трябвало деклараци при влизане в България, ама само така пише. Подготвен с декларация и кацащ с полет от Испания, минавам през паспортен контрол и търся здравни власти, за да си предам декларацията, ама няма здравни власти. 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Василена каза:

Промениха ми часа за връщане .Пише , че от/до Испания освен декларацията се изисква QR код. За Мадрид  ще го извадя 48 часа преди полета , но кацайки в София трябва ли нещо друго освен декларациите ?

какъв е Този QR ?

Връзка към коментар
преди 6 часа, MatriXa каза:

какъв е Този QR ?

За да влезеш в Испания имаш нужда от този QR code. На испански сайт попълваш всички данни от полета 48 часа преди полета и го получаваш. 

Връзка към коментар
На 26.08.2020 г. в 2:56, Василена каза:

За да влезеш в Испания имаш нужда от този QR code. На испански сайт попълваш всички данни от полета 48 часа преди полета и го получаваш. 

Ако се започне попълването на формата  по-рано от 48 часа до полета, не може да се завърши.  Завършването  става когато останат по-малко от 48 часа до полета, тогава се  получава и  QR код.

Преди тези 48 часа, дори да е започнато попълването, не само, че не може да се завърши, ами дори не може да се влезе, нито да се види това което е започнато.

Връзка към коментар

От едно известно време гледам едни Codeshare полети на България Еър от JFK през LHR до SOF. Първия полет е на VA и полетите са на нереални цени. Например, полета за този Петък в момента е 543.01 лв. За Събота, Неделя и въобще за всички дати, които проверих, цените през сайта им са подобни. Някой има ли идея, какво по дяволите правят от България Еър и струва ли си риска да платя за нещо, което може и да не мога да получа? Същите полети на Virgin са минимум 1400USD в техния официален сайт и абсолютно никоя търсачка, която пробвах, не намира такива нереални цени, а в сайта на БГ Еър стигам до стъпката с плащането, без проблем... 🙂

Връзка към коментар
преди 21 минути , Djgeorgie каза:

От едно известно време гледам едни Codeshare полети на България Еър от JFK през LHR до SOF. Първия полет е на VA и полетите са на нереални цени. Например, полета за този Петък в момента е 543.01 лв. За Събота, Неделя и въобще за всички дати, които проверих, цените през сайта им са подобни. Някой има ли идея, какво по дяволите правят от България Еър и струва ли си риска да платя за нещо, което може и да не мога да получа? Същите полети на Virgin са минимум 1400USD в техния официален сайт и абсолютно никоя търсачка, която пробвах, не намира такива нереални цени, а в сайта на БГ Еър стигам до стъпката с плащането, без проблем... 🙂

Аз купувах през посредник  еднопосочен Маями-София с Вържин и България еър за около 640 лв. Оказа се, че издател на билета е бг еър. И понеже не се отзоваха да ми върнат парите при анулирани полети, оспориха от банката и посредникът ги върна.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Аз купувах през посредник  еднопосочен Маями-София с Вържин и България еър за около 640 лв. Оказа се, че издател на билета е бг еър. И понеже не се отзоваха да ми върнат парите при анулирани полети, оспориха от банката и посредникът ги върна.

Ако не е тайна, кой посредник ползва и спомняш ли си, полетите виждаха ли се в сайта на BA / AA / VA, в зависимост коя е била компанията тогава?

Връзка към коментар
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Budgetair.lv

Виждаха се при тях, в сайта на Вържин и на България еър. 

Екстра. Благодаря много за информацията. МАй ще рискувам и аз и да видим. 🙂

Връзка към коментар
преди 23 минути , Djgeorgie каза:

Екстра. Благодаря много за информацията. МАй ще рискувам и аз и да видим. 🙂

Ако анулират, връщането на парите е бавно -  2-3 месеца. За платен билет чрез КК   Дайнерс.

Връзка към коментар
преди 22 минути , Дани Магелани каза:

Ако анулират, връщането на парите е бавно -  2-3 месеца. За платен билет чрез КК   Дайнерс.

Няма проблем. Дори и да го анулират, при тази цена, ще изчакам 3 месеца за връщане на парите. При такава разлика между цените...

Връзка към коментар

По принцип нищо не пречи при кодшеър едната компания да иска доста повече от другата... Дали в случая е грешка и дали ще мине нямам представа обаче

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • MuTko
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.