Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не е никаква грешка, а съвсем нормална цена за кодшеъра на Бг Еър с Върджин, летял съм няколко пъти тези полети и повече от 400лв не съм заплащал. Да, не излиза из всички търсачки, само в някои и на сайта на air.bg. Преполагам , че посочената цена от Диджея на Върджин е за бизнес класа еднопосочен билет, докато на air.bg  е цената за икономи класата. Дори и да е за икономи класата, завишената цена по този маршрут за еднопосочни билети е съвсем нормална търговска практика при големите А/К , в контекста, че маршрута Ню Йорк - Лондон е най-доходоносният маршрут в света в продължение на десетки години...

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Не е никаква грешка, а съвсем нормална цена за кодшеъра на Бг Еър с Върджин, летял съм няколко пъти тези полети и повече от 400лв не съм заплащал. Да, не излиза из всички търсачки, само в някои и на сайта на air.bg. Преполагам , че посочената цена от Диджея на Върджин е за бизнес класа еднопосочен билет, докато на air.bg  е цената за икономи класата. Дори и да е за икономи класата, завишената цена по този маршрут за еднопосочни билети е съвсем нормална търговска практика при големите А/К , в контекста, че маршрута Ню Йорк - Лондон е най-доходоносният маршрут в света в продължение на десетки години...

Там е работата, че цената, която посочвам при Virgin е пак за economy. Бизнеса е много, много по-нагоре. Аз точно и за това попитах.
Жалко само, че няма как да направя 24 часов престой в Лондон с такъв билет, та трябва да се набутам с два отделни - Ню Йорк София и на другия ден Лондон София за пак същия полет и пак през сайта на България Еър, но... живота никога не е идеален. При тази цена, със сигурност си заслужава, дори и с два отделни полета.

Връзка към коментар

Всъщност, при multi city търсене дори и с един ден разлика в дните, budgetair.co.uk ми даде билета на същата цена. Резервирах го и всичко е наред, имам си PNR и всичко е тип-топ. Благодаря, @Дани Магелани, @neuromancer и @stanislavpp

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Djgeorgie каза:

Всъщност, при multi city търсене дори и с един ден разлика в дните, budgetair.co.uk ми даде билета на същата цена. Резервирах го и всичко е наред, имам си PNR и всичко е тип-топ. Благодаря, @Дани Магелани, @neuromancer и @stanislavpp

Радвам се ! 

Надявам се, че ще  успееш да се върнеш безпроблемно в България!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Радвам се ! 

Надявам се, че ще  успееш да се върнеш безпроблемно в България!

Благодаря, И аз силно се надявам да няма проблеми. Сега започва търсенето за слотове за PCR тестове в София и успея ли и да се размина с бърза карантина, живота ще е прекрасен. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, yordanov каза:

България Ер отново събуди “динозаврите”. Мислих, че поне това лято ще ни ги спестят, но не би. 
Този поне е пак от по-младите. E3D110A9-0C32-4D65-986F-C0ACFC5F8E4B.png.c23f5f1dad58e3a3b816634172fc2fb2.png

 

И мен вчера ме втрещиха с този 737 🤨

Предполагам причината не е недостиг на машини, а опресняване на екипажи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , Ivko каза:

Какво се случва с полетите софия-бургас защо не ми излизат, че има. Спират ли ги?

Да, спират ги, последният е в неделя. Поредната изненада за сезон 2020г.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, tch каза:

А до кога бяха предвидени?

Обикновено, до края на септември. В най-лошият случай изчакват да приберат софиянци след празниците около 22 септември.

Връзка към коментар

Бългapcĸият нaциoнaлeн пpeвoзвaч Вulgаrіа Аіr пycнa пoлeти мeждy Coфия и Mocĸвa c пpeĸaчвaнe в Лoндoн. Toвa cъoбщaвaт oт ĸoмпaниятa, дoбaвяйĸи, чe въпpeĸи зaбpaнaтa зa пътyвaнe мeждy двeтe дъpжaви, вeчe имa възмoжнocт дa ce пътyвa пo нaпpaвлeниeтo.

 

 

 

https://www.economic.bg/bg/a/view/bulgaria-air-pusna-poleti-do-moskva-prez-london-120584

Връзка към коментар

Здравейте, през Bravofly си взех билети Франкфурт-София двупосочни. Сега трябва да се чекирам и от Bravofly са ми дали само PNR номер, който трябва да вкарам в сайта на Bulgaria air. Не намирам обаче там къде да го напиша. Не е нито номер на резервация, нито номер на електронен билет. Отделно чета в сайта на Bulgaria air, че полетите от Франкфурт не можело да се чекират онлайн и трябвало да се чекират на летището. Някой знае ли как стоят нещата? Благодаря.  🙂

Връзка към коментар
преди 13 минути , t_petkov каза:

Здравейте, през Bravofly си взех билети Франкфурт-София двупосочни. Сега трябва да се чекирам и от Bravofly са ми дали само PNR номер, който трябва да вкарам в сайта на Bulgaria air. Не намирам обаче там къде да го напиша. Не е нито номер на резервация, нито номер на електронен билет. Отделно чета в сайта на Bulgaria air, че полетите от Франкфурт не можело да се чекират онлайн и трябвало да се чекират на летището. Някой знае ли как стоят нещата? Благодаря.  🙂

 

Какво представлява PNR-a? Не става ли да се чекираш от тук с него:


image.png.3c95834446900a499e6d8a5f9493ea3d.png

 

Ако е 6-буквен (без цифри), може да е SABRE код и можеш да намериш този на Bulgaria Air през tripcase.com, но е малко играчка, че трябва регистрация.

Иначе, ако се логнеш в bravofly с мейла, с който си закупил билета, там 100% трябва да има и PNR-a на Bulgaria Air. Ако нямаш регистрация, цъкни на 'забравена парола' и те ще ти изпратят такава.

 

Не съм запознат как стоят нещата с онлайн чекина от Франкфурт в момента. Летището фигурира в списъка на а/к с възможен онлайн чекин: https://www.air.bg/bg/pomosht-za-klienta/online-check-in-upgrade

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, t_petkov каза:

Здравейте, през Bravofly си взех билети Франкфурт-София двупосочни. Сега трябва да се чекирам и от Bravofly са ми дали само PNR номер, който трябва да вкарам в сайта на Bulgaria air. Не намирам обаче там къде да го напиша. Не е нито номер на резервация, нито номер на електронен билет. Отделно чета в сайта на Bulgaria air, че полетите от Франкфурт не можело да се чекират онлайн и трябвало да се чекират на летището. Някой знае ли как стоят нещата? Благодаря.  🙂

Някои посредници имат PNR, различен от този на АК. В имейла ги има и двата, а също и номера на електронния билет 10 или 13 цифри. С този номер също може да се намери резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, yordanov said:

 

Какво представлява PNR-a? Не става ли да се чекираш от тук с него:


image.png.3c95834446900a499e6d8a5f9493ea3d.png

 

Ако е 6-буквен (без цифри), може да е SABRE код и можеш да намериш този на Bulgaria Air през tripcase.com, но е малко играчка, че трябва регистрация.

Иначе, ако се логнеш в bravofly с мейла, с който си закупил билета, там 100% трябва да има и PNR-a на Bulgaria Air. Ако нямаш регистрация, цъкни на 'забравена парола' и те ще ти изпратят такава.

 

Не съм запознат как стоят нещата с онлайн чекина от Франкфурт в момента. Летището фигурира в списъка на а/к с възможен онлайн чекин: https://www.air.bg/bg/pomosht-za-klienta/online-check-in-upgrade

По този начин всъщност стана супер. Благодаря много! 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В момента България Еър имат атрактивни цени на сайта си но има един голям Проблем

( Малките изкарани самолети са поради липса на хора )

а и да не говорим за масовото канселиране на полети ( дори по вече намалени дестинации )

за пример София Брюксел     от  над 10 дни немоге да се прибера поради отмяна на полета или

поредните им безумия в стилл  кацане на самолета във виена ( пътувам с малки деца и не бих си причинил на себе си тия 4-5 часа в самолета а камо ли за околните )

 

ПС : от вътрешна информация финансово са много зле и не се зная какво моеж да стане с тях

Връзка към коментар
5 hours ago, mintoq said:

В момента България Еър имат атрактивни цени на сайта си но има един голям Проблем

( Малките изкарани самолети са поради липса на хора )

а и да не говорим за масовото канселиране на полети ( дори по вече намалени дестинации )

за пример София Брюксел     от  над 10 дни немоге да се прибера поради отмяна на полета или

поредните им безумия в стилл  кацане на самолета във виена ( пътувам с малки деца и не бих си причинил на себе си тия 4-5 часа в самолета а камо ли за околните )

 

ПС : от вътрешна информация финансово са много зле и не се зная какво моеж да стане с тях

Те никога не са били в добро финансово състояние... Ще са във втздуха докато трибуквието непоискат друго. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 20.09.2020 г. в 8:56, mintoq каза:

Малките изкарани самолети са поради липса на хора

Ембраерите винаги са си летяли. От никъде не са ги изкарвали. Нормално е при ниско затоварване да се лети с по - малки машини, да не говорим, че седалките са в конфигурация 2 х 2 и обикновено това се харесва на пътника. Относно обединените полети, наистина не е приятно, но често няма друга алтернатива.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Защо един и същ полет в сайта на Aegean е на по-ниска цена с цели 80лв от сайта на нашите, а полета се изпълнява от егейците? И друго забелязвам на сайта на егейците дадена дата пише, че няма полет, а нашите го предлагат? Нали двете авиокомпании са свързани или полет, който се изпълнява от нашите не се предлага на сайта на Aegean, а полет изпълняван от последните се предлага и на двата сайта?!

Връзка към коментар
преди 12 минути , Ivko каза:

Защо един и същ полет в сайта на Aegean е на по-ниска цена с цели 80лв от сайта на нашите, а полета се изпълнява от егейците? И друго забелязвам на сайта на егейците дадена дата пише, че няма полет, а нашите го предлагат? Нали двете авиокомпании са свързани или полет, който се изпълнява от нашите не се предлага на сайта на Aegean, а полет изпълняван от последните се предлага и на двата сайта?!

Често се случва така, не е само при егейците. Взависимост кой изпълнява полета, цените варират. Срещала съм и обратният вариант - при БГ ер да е по-ниска цената.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

С риск да разочаровам всички фенове на БОТ-ко и старите Боинг-и, които им миришели на Москвич - ще вземат 4 сравнително нови А320. Възраст между 4 и 6 години. 

 

Ама знае ли човек, може да ги дават на безценица и да са само за части и да няма разочаровани 😛 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
5 hours ago, tch said:

С риск да разочаровам всички фенове на БОТ-ко и старите Боинг-и, които им миришели на Москвич - ще вземат 4 сравнително нови А320. Възраст между 4 и 6 години. 

 

Ама знае ли човек, може да ги дават на безценица и да са само за части и да няма разочаровани 😛 

Знае ли се кога и от кой ще ги вземат? 

Връзка към коментар
преди 19 минути , Jorro каза:

Знае ли се кога и от кой ще ги вземат? 

Не знам от кога.  Компанийте са inter jet и Aigle Azur. По MSN част от машините излизат като "stored". Така че може просто да са много на оферта и да подменят само старите Боинг-и. То и в тези смутни времена освен Уиз друг не пуска нови дестинации, ама тяхната цел е съвсем друга 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
2 hours ago, tch said:

Не знам от кога.  Компанийте са inter jet и Aigle Azur. По MSN част от машините излизат като "stored". Така че може просто да са много на оферта и да подменят само старите Боинг-и. То и в тези смутни времена освен Уиз друг не пуска нови дестинации, ама тяхната цел е съвсем друга 😄

Интересно. Дано са читави.  Като ги знам какви са измекяри сигурно офертата за боингите е била "Колко ще ви струва да ги пратите за скрап? Е даваме 1000 евро повече да ги вземем ние 😄 

Междудругото сега разгледах какво имат двата превозвача и на interjet А320-ките са 2 на по 20 г и 1 на 12

https://www.planespotters.net/airline/Interjet-Mexico

А на Aigle Azul 2 са 9 годишни и 1 е 6-годишен https://www.planespotters.net/airline/Aigle-Azur/historicFleet

 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Martin
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.