Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, DenitsaS каза:

За момента обаче няма изгледи да пътуваме до тази дата и въпросът ми е дали има някакъв вариант да си търся парите или удължаване на срока на ползване или направо да ги отписвам?

Доколкото помня по европейските директиви дори и с вируса ако не можеш да .летиш трябва да ти върнат парите. България Еър не връщат пари лесно обаче.  Свържи се с тях и виж какво ще ти кажат и после според отговора...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, DenitsaS said:

Здравейте, не знам моят въпрос дали е за тази тема или за някоя от ковид-дискусиите, но имам следния проблем: през януари купихме билети Лондон - София - Лондон за април, които разбираемо не използвахме. Писах мейл, отговориха ми, че когато преценя мога да използвам сумата за нови билети до датата на закупуване, т.е. до януари 2021. За момента обаче няма изгледи да пътуваме до тази дата и въпросът ми е дали има някакъв вариант да си търся парите или удължаване на срока на ползване или направо да ги отписвам? Някой с подобен опит? Благодаря 🙂

Ако полета се е осъществил, а вие не сте летели по ваше желание нещата стоят по различен начин. В случая Бг еър предлагат до датата на закупуване на билетите (1 година) да смените датите, дестинацията и дори имената на пътниците за всеки полет и след тази дата като се дължи разликата в цената на билетите, ако има такава. Ако сменяте име на пътник дължите 50 евро на резервация, ако полета ви е бил изпълнен и вие не сте летели по ваше желание. Ако е бил канселиран от тяхна страна промяната е безплатна. Не виждам причина да не си смениш полета за лятото например, когато е по-вероятно да може да се лети.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
2 hours ago, DenitsaS said:

Здравейте, не знам моят въпрос дали е за тази тема или за някоя от ковид-дискусиите, но имам следния проблем: през януари купихме билети Лондон - София - Лондон за април, които разбираемо не използвахме. Писах мейл, отговориха ми, че когато преценя мога да използвам сумата за нови билети до датата на закупуване, т.е. до януари 2021. За момента обаче няма изгледи да пътуваме до тази дата и въпросът ми е дали има някакъв вариант да си търся парите или удължаване на срока на ползване или направо да ги отписвам? Някой с подобен опит? Благодаря 🙂

Според мен най-голям шанс имаш, ако ги помолиш да ти удължат срока за използване на сумата.

 

edit: всъщност наистина ако до тази дата могат да се купят билети за по-късно е още по-добре

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, tch каза:

Кои пари, ако имаш предвид обезщетение за отменен полет, то регулацията е променена и почти е невъзможно да ги вземеш по новите правила?

Закъсняха при пристигане с над 3 часа.

Връзка към коментар
На 9.11.2020 г. в 19:31, goldroks каза:

много важно да не бъде отменен полета

И аз не съм голям техен фен...

Но все пак истината е, че големият брой BG Air отменени полети са главно лятото.

И се дължаха на набълбукването им с чартърни полети с туристи.

Съмнявам се силно май'2021 да има прекалено много туристи, а от там и чартъри.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Преди няколко дни в предаването Последният печели по БНТ една от темите бе българско въздухоплаване.
В YouTube от 53:13 можете да видите въпросите по тази тема :))
 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 часа, DenitsaS каза:

Здравейте, не знам моят въпрос дали е за тази тема или за някоя от ковид-дискусиите, но имам следния проблем: през януари купихме билети Лондон - София - Лондон за април, които разбираемо не използвахме. Писах мейл, отговориха ми, че когато преценя мога да използвам сумата за нови билети до датата на закупуване, т.е. до януари 2021. За момента обаче няма изгледи да пътуваме до тази дата и въпросът ми е дали има някакъв вариант да си търся парите или удължаване на срока на ползване или направо да ги отписвам? Някой с подобен опит? Благодаря 🙂

Пиши им. Имаш право да ползваш билетите за когато пожелаеш, стига да има заложени полети в разписанието им. Условието е да заявиш новите дати в срок до 1 година от закупуване на билетите.

Имам купени билети на 26.12.2019 за полети през септември 2020, които по мое желание ми преиздадоха и се надявам да успея да ги употребя през септември 2021 г. Изрично ме предупредиха, че имам право да ги ползвам през 2021, но трябва да посоча датите преди 26.12.2020.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 9.10.2020 г. в 9:57, tch каза:

С риск да разочаровам всички фенове на БОТ-ко и старите Боинг-и, които им миришели на Москвич - ще вземат 4 сравнително нови А320. Възраст между 4 и 6 години. 

 

Ама знае ли човек, може да ги дават на безценица и да са само за части и да няма разочаровани 😛 

Слухът, който пуснах май започва да става реалност.

 

https://www.planespotters.net/airline/Bulgaria-Air

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
51 minutes ago, tch said:

Слухът, който пуснах май започва да става реалност.

 

https://www.planespotters.net/airline/Bulgaria-Air

Аз честно казано по-скоро се радвам, че нямах "късмета" да се падна да летя с Ботко и събратята му и се радвам, че са заложили на Еърбъс за "нов внос" самолети. 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Jorro каза:

Аз честно казано по-скоро се радвам, че нямах "късмета" да се падна да летя с Ботко и събратята му и се радвам, че са заложили на Еърбъс за "нов внос" самолети. 

Поне на един от старите Боинг-и мисля, че сложила winglets, така че може и да ти излезе късмета 😄 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Jorro каза:

Аз честно казано по-скоро се радвам, че нямах "късмета" да се падна да летя с Ботко и събратята му

Е, що бе, да знаеш само как оценяваш малките неща в живота след такова преживяване. Ма това климатик, ма проветрен салон, ма мъркащият звук на (всеки друг) двигател, ти се струват като лукс, за който отдавна си копнял, след срещата с Ботко и т.н. Излизаш от него по-мъдър, казваш  си " достатъчно гадости понесох от този живот, вече ще живея по моите правила" и някак израстваш. 😛🤣🤓

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Наши самолети борят коронавируса с изобретение на годината

UVмашината за дезинфекция, ползвана от "България Еър" и Qatar Airways, е отличена в класация на TIME
 
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

В сайта на България Ер са заложени няколко нови сезонни дестинации:

Rhodes  - един път седмично от 22.05.2021

Heraklion - два пъти седмично от 22.05.2021

Дубай - няколко полета през април и май, и от края на септември два пъти седмично. 

 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , ttashkov каза:

В сайта на България Ер са заложени няколко нови сезонни дестинации:

Rhodes  - един път седмично от 22.05.2021

Heraklion - два пъти седмично от 22.05.2021

Дубай - няколко полета през април и май, и от края на септември два пъти седмично. 

 

+ още 2 нови директни линии от София: Корфу и Солун

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

Цените до Солун са като за дестинация на 5 000км разстояние 😄 И е с прекачване в Атина.

До Корфу пак бива като цена и полета е директен.🙂

 

 

Screenshot_20210114-071740_Chrome.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Браво , супер логични линии, които от години се предлагаха само като чартъри, а има перспектива да се ползват доста, особено ако ги бяха пуснали лято 2020, когато се ходеше в Гърция по въздух без PCR 😄 .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

До Дубай имат както директен така и с прикачвания и то в някой дни имат по три полета 🙄 и някакви нови тарифи виждам за тази линия, които не съм виждал..

 

Untitled.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

супер логични линии, които от години се предлагаха само като чартъри, а има перспектива да се ползват доста

 Някак  нелогично авиокомпанията не предлага билет  от Варна до новите дестинации с прекачване в  София. ...... а може би е логично и нормално за "националния"  превозвач.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не знам тази линия до Солун за какво е или Дубай да пуснеш в лятно разписание. Или ще има промени нещо или са тестови полети да се проследи пазара и интереса...

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

До Дубай имат както директен така и с прикачвания и то в някой дни имат по три полета 🙄 и някакви нови тарифи виждам за тази линия, които не съм виждал..

 

Untitled.jpg

Това е тарифата им за младежи, но от днес излиза там, явно пипат нещо. За някои дестинации е по-скъпа от стандартните варианти и то в пъти....

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.