Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

От летището до автогарата за Халкидики не е необходимо да се минава през центъра (т.е. да се ходи до международната автогара)

На първата или втората спирка можеше да прекачиш на друг автобус, който не е от най-редовните, а и обикаля покрй мола и икеа, но поне не се набиваш в задръстванията в центъра (които петък и неделя следобед са огромни). Не че задръстванията не се наливат в същата магистрала, по която минава и междуградския автобус.

Не, че няма теоритичен вариант да ползваш автобуса от летището за няколко спирки и после пеша към километър, ама като цяло тротоарите и в самия Солун са нещо, което отсъства, камо ли за покрайнините.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , pr284 каза:

Автобусите Солун-Халкидики са на този сайт: https://ktel-chalkidikis.gr/

Пътува се мега бавно, защото спират във всяко село.

Иначе градските автобусни линии в Солун се движат без никакво разписание по спомен, може би са през 15-20 минути.

 

преди 12 минути , adreno каза:

От летището до автогарата за Халкидики не е необходимо да се минава през центъра (т.е. да се ходи до международната автогара)

На първата или втората спирка можеше да прекачиш на друг автобус, който не е от най-редовните, а и обикаля покрй мола и икеа, но поне не се набиваш в задръстванията в центъра (които петък и неделя следобед са огромни). Не че задръстванията не се наливат в същата магистрала, по която минава и междуградския автобус.

Не, че няма теоритичен вариант да ползваш автобуса от летището за няколко спирки и после пеша към километър, ама като цяло тротоарите и в самия Солун са нещо, което отсъства, камо ли за покрайнините.

Е отказахте ме....ще си се ходи с колата на Халкидики или ще се търси евтин рентал кар. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, adreno каза:

От летището до автогарата за Халкидики не е необходимо да се минава през центъра (т.е. да се ходи до международната автогара)

На първата или втората спирка можеше да прекачиш на друг автобус, който не е от най-редовните, а и обикаля покрй мола и икеа, но поне не се набиваш в задръстванията в центъра (които петък и неделя следобед са огромни). Не че задръстванията не се наливат в същата магистрала, по която минава и междуградския автобус.

Не, че няма теоритичен вариант да ползваш автобуса от летището за няколко спирки и после пеша към километър, ама като цяло тротоарите и в самия Солун са нещо, което отсъства, камо ли за покрайнините.

Но автогарата за Халкидики е отляво на магистралата, ако се идва от центъра. А икеа е близо до морето, т.е. отдясно. Изобщо не бих тръгнал да търся начин да пресека магистралата за Неа Муданя пеш, особено в този район.

Връзка към коментар

Тя магистралата има откъде да се пресече на няколко места по пътищата, които я пресичат отдолу, но да няма да е най-приятното пешеходене.

 

Когато нашите, егейците, скай експерс, райън и волотеа си наместят разписанията ще се види до колко може да се правят удължени "разкрачени" уикенди - т.е. например с тръгване в четвъртък и прибиране в неделя - София-Атина-островХ-Солун-София. Може и обратното, но предвид летищните такси по-ниските цени биха били в първия вариант. До Санторини и Миконос със сигурност ще има възможност за връзки същия ден, за Хиос/Кос/Лесбос/Лемнос/Самос - може и да трябва преспиване в едната посока.

Връзка към коментар

Съвет за помощ в AirBulgaria. На дата 22 март трябваше да летя от София за Виена, полетът ми бе отменен, заради създалите се обстоятелства покрай пандемията. Получих отговор от callfb@air.bg, като ми предложиха или нов билет или обезщетение. Избрах обезщетение. Получих това като отговор :

image.png.e5b145c93c36f4324615217301cdc126.png

 

До тук добре 🙂 Датата беше 20ти Май . От тогава няма реакция от страна на AirBulgaria. Аз като доверчив човек не потърсих кредитната си компания навреме, а след като минаха 6 месеца просто ми казаха, че съм пресрочил времето в което те са могли да направят нещо по въпроса. И така останах с метафоричната чаша студена ръка в ръцете си. Разбира се опитах се да пиша отново на AirBulgaria, като този път писах на всички мейли, които успях да открия из страницата им. Ни вест, ни кост. 

Разбирам че ситуацията за авиокомпаниите е тежка, но реакцията на 2те лоукост компании - Уиз и Райън беше много по-адекватна. Не говорим за австрийските авиолинии, които възстановиха всички отказани полети в рамките на месец. 

Съвет как мога да процедирам в тази ситуация ?

Благодаря.

Връзка към коментар
преди 7 часа, prozium каза:

Съвет за помощ в AirBulgaria. На дата 22 март трябваше да летя от София за Виена, полетът ми бе отменен, заради създалите се обстоятелства покрай пандемията. Получих отговор от callfb@air.bg, като ми предложиха или нов билет или обезщетение. Избрах обезщетение. Получих това като отговор :

image.png.e5b145c93c36f4324615217301cdc126.png

 

До тук добре 🙂 Датата беше 20ти Май . От тогава няма реакция от страна на AirBulgaria. Аз като доверчив човек не потърсих кредитната си компания навреме, а след като минаха 6 месеца просто ми казаха, че съм пресрочил времето в което те са могли да направят нещо по въпроса. И така останах с метафоричната чаша студена ръка в ръцете си. Разбира се опитах се да пиша отново на AirBulgaria, като този път писах на всички мейли, които успях да открия из страницата им. Ни вест, ни кост. 

Разбирам че ситуацията за авиокомпаниите е тежка, но реакцията на 2те лоукост компании - Уиз и Райън беше много по-адекватна. Не говорим за австрийските авиолинии, които възстановиха всички отказани полети в рамките на месец. 

Съвет как мога да процедирам в тази ситуация ?

Благодаря.

Виждам, че хора в подобна ситуация пишат във фейсбук страницата им, след което те им отговарят, че на лично съобщение са им писали и предвид липсата на последващи коментари от хората, предполагам, че решават проблема. Опитай.

Връзка към коментар

вероятно ще продадат повечето места на агенции (специално за Тенерифе) и цените ще станат космически... В момента например за юни полетите им до Корфу струват около 400 лв ритърн, а за Родос - около 500. 🙂

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , neuromancer каза:

Те имат ли толкова самолети? Или до пролетта ще изберат половината маршрути, които да изпълнят

Аз забелязах друга оптимизационна (от тяхна гледна точка) практика през есенно-зимния сезон.

А именно:

- дестинацията остава, но намаляват дните, в които летят. Предполагам по-голямата част от клиентите са съгласни с промяна на дати, стига да не се сменя цената.

- дестинацията остава, но вече е с технически стоп за събиране на други клиенти. Т.е. Валенсия, от "директен" би станал София - Мадрид - Валенсия - София

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , Ivko каза:

Тенерифе ако не се лъжа го имаха или поне го имаха

Да, предни години го продаваха на средна цена от около 800 лв. за двупосочен билет.

 

Усещам, че и този сезон ще са подобни цените до Тенерифе и въпреки това вероятно ще има търсене предвид удобството на директния полет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

Те имат ли толкова самолети? Или до пролетта ще изберат половината маршрути, които да изпълнят

Три нови машини А320 са на перона и се подготвят за летния сезон.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тенденцията е необратима вече - при изключително слаб бизнес трафик , който  никога няма да се възстанови в предишният си обем,  тренда е към директни полети към курортни дестинация, с повече разнообразие , но с по-малки честоти.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами добре че са гъвкави и се нагаждат към обстоятелствата. Тука основния трафик е към Щатите, и освен да отменят полети други не правят. При положение, че една от малкото държави където ни пускат е Мексико можеше да добавят директни полети дотам....

Разбира се в Европа има открито небе, а тук вероятно трябва да се договарят правителствата за нови полети.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 18.01.2021 г. в 13:45, epetkov каза:

  Броят на жителите на Солун (над 1 милион)   2. Размерът на средната работна заплата в  двата милионни града.

Ами само да вметна, че в Солун вече всичко е почти по-евтино, ако се прави сравнение със София.

Ето и един пример: Ние взимаме левове (заплати, пенсии и т.н.), а всички апартаменти в София се продават в евро. В Солун цените са къде къде по-ниски от тези в София. 

 

На 18.01.2021 г. в 8:01, Alexander каза:

Малко  е некоректно да се сравянва пътуването с кола от София до Варна с това от София до Солун.

Да, през юли и август има трафик и се чака на границата, но извън тези два месеца и малко, няма и със сигурност ще стигна много по-бързо до Солун,  отколкото до Варна, да не говорим, че е само магистрала и не се минава през 101 села с 101 ограничения 50-60 и т.н.

Дори според  гугъл пътя е с 1,5 часа повече до Варна, спрямо до Солун.

 

Има моменти съм стигал до морето за 2 часа, но имал съм и моменти съм чакал по 2 часа на границата..... Тази граница е време да се премахне, но това ще стане, когато се присъединим към Шенген, може би. Дано да не се чака на нея.  

 

На 16.01.2021 г. в 1:32, crazyhorse каза:

по изгодно да отидат до Солун с кола!

Съгласен. 

 

На 21.01.2021 г. в 12:05, pr284 каза:

овече трафик има реално само 2 месеца през лятото, но той не е насочен към Солун, а към плажовете. 

Преди ковид мисля, че имаше 1-2 автобуса София-Солун и един София-Солун-Атина (нощен). Горе-долу толкова е трафикът България-Солун. Влаковете София-Солун ги спряха заради кризата с жп транспорта в Гърция през 2017 г. 2018 се движеше един румънски нощен влак със спален вагон само през уикенда, който съм ползвал един път. Но за да стигнеш до Халкидики с обществен транспорт в Солун трябва да смениш автогари, между които се движи градски автобус. Рейсът за Халкидики минава край летището, но не спира на самото летище. Не се движи често дори и през летния сезон. Така че без рентакар директно от летището към плажа няма как да стане.

Имаше 4 автобуса от София до Солун (Арда тур пътуват два пъти на ден до Солун), но сега мисля, че са 3 автобуса. Карал съм се да ме качат до Сандански и всеки път ми отказваха, та последният път си взех билет за Солун и слезнах на Happy-то в Сандански (там се почива). 

Относно влаковете имаше два международни 360/361 и 460/461 (петък от София до Солун и неделя вечерта тръгва от Солун до София, но той е само през лятото) но заради covid-19 всичко се спря, дори сега и в самата ни страна няма международни влакове (например: номер 361 (това е влакът от Солун до София, който беше международен преди вируса, а сега и той е пътнически)) До преди 2 години идваха модерните вагончета до София, вече ги няма. А с този нощен влак (460/461) не знам какво ще стане, може би и него ще го премахнат. 

За нашия край е много по-добре да се ходи с кола до морето или градовете, защото в Гърция транспортът е малко на моменти. Трябва да се прекачваш от автогара на автогара и т.н.  

Бяхме един път с обществен транспорт и вече не искам. 

 

На 21.01.2021 г. в 17:56, Jorro каза:

Има ли някъде да си види разписание, цени на билети? Това е интересен вариант, който ако полетите се състоят с удоволствие бих опитал за уикенд.

Просто денят ти минава като нищо. Ние от централната част на Солун до летището им в града пътувахме около 40/45 минути. То аз от Сандански до Солун стигам за 1:40/1:50 мин. представи си за какво говорим. 🤪

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой знае ли в момента колко по-рано трябва си на летището за вътрешен полет ? Преди отивах не по-рано от час преди полета и пак се чакаше, но не съм летяла през последната година.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Childish каза:

Преди отивах не по-рано от час преди полета и пак се чакаше, но не съм летяла през последната година.

Няма  промяна в условията  за вътрешен полет спрямо тези от преди една година.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Dian
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.