Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Childish каза:

Някой знае ли в момента колко по-рано трябва си на летището за вътрешен полет ? Преди отивах не по-рано от час преди полета и пак се чакаше, но не съм летяла през последната година.

Пътувах преди месец. Няма разлика, пак се моткаха старателно 🙂

 

Връзка към коментар
На 28.01.2021 г. в 23:31, stanislavpp каза:

Ти нямаш фейс , те нямат Туитър , в безнадеждна патова ситуация си ..

😄 

Компания, която си мести къстъмър съпорта във фб ... чудно ми е ако взема да обяснявам цялото нещо във фб и пък взема и получа отговор на ситуацията си, дали не нарушават GDRP ? След като оставят 3тата страна ФБ да наглежда кореспонденцията ни ? Интересно, че продължават да не отговарят на мейли, може би има давност подобен случай и чакат да мине.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам следния казус с България ер - имах отворени електронни билети в следствие на отменено пътуване до Лондон, поради локдауна в двете страни на 01-04.05.2020 г. България ер отказаха връщане на парите за билети, защото полета се бил състоял, независимо, че ни беше забранено да пътуваме. Заверих билетите за 25.09.2021 г. до Кипър и доплатих разликата. Днес получих следното съобщене

"Здравейте,

Бихме искали да Ви уведомим, че по опертивни причини се налагат следните анулации:

    8  FB 855  25SEP 6 SOFLCA   1755 2000   
  9  FB 856  02OCT 6 LCASOF   2040 2255   
 
Можете да изберете други дати, ще заверим билетите ви безплатно
Извиняваме се за причиненото неудобство"
Въпроса ми е не би ли следвало да предложат възстановяване на цената на билетите?
Връзка към коментар
преди 7 минути , iraJon каза:

Имам следния казус с България ер - имах отворени електронни билети в следствие на отменено пътуване до Лондон, поради локдауна в двете страни на 01-04.05.2020 г. България ер отказаха връщане на парите за билети, защото полета се бил състоял, независимо, че ни беше забранено да пътуваме. Заверих билетите за 25.09.2021 г. до Кипър и доплатих разликата. Днес получих следното съобщене

"Здравейте,

Бихме искали да Ви уведомим, че по опертивни причини се налагат следните анулации:


    8  FB 855  25SEP 6 SOFLCA   1755 2000   

  9  FB 856  02OCT 6 LCASOF   2040 2255   
 
Можете да изберете други дати, ще заверим билетите ви безплатно
Извиняваме се за причиненото неудобство"
Въпроса ми е не би ли следвало да предложат възстановяване на цената на билетите?

Интересен казус. Според мен трябва да дадат тази опция, но зависи от тях. Пиши им на Callfb@air.bg и сподели после, т.к ще е полезно за всички. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, iraJon каза:

Въпроса ми е не би ли следвало да предложат възстановяване на цената на билетите?

Bulgaria Air може би е последната компания в света, която ще предложи или ще се съгласи с клиентите си да им върне парите.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Въпреки че съм от сравнително доволните хора от България Ер и аз имах подобна ситуация. Имах билети точно до Кипър за юни 2021 г , резервиран хотел и т.н и съвсем случайно влизайки в приложението видях, че са изместили датите ми с по един ден, което мен вече не ме устройваше никак. Писах им и казаха, че единствено могат да ми предложат новите дати или да оставят билетите отворени. Избрах второто.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Dreamm каза:

 Писах им и казаха, че единствено могат да ми предложат новите дати или да оставят билетите отворени. 

Ако си платил с карта, оспорвай през банката. Има си цяла тема за това. Като цяло не е какво могат да ти предложат, а какво искат да ти предложат. Криза си е, ама такова отношение към клиентите, просто нямат срам (хората си взема парите дори от Ryanair и Wizzair, само нашите не дават) ...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

"Нашите", така им казваше  един бивш приятел, работещ на много вътрешно ниво с трибуквието.

Те не плащат на летището-дълговете бяха стигнали над 40 милиона, вие чакате на пътниците, мисля, че дори ги осъдиха, но не знам дали са започнали да плащат, лично мен ме съмнява.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

но не знам дали са започнали да плащат, лично мен ме съмнява.

Ако се оспорва плащането и загубят, просто парите се вземат обратно от банковата им сметка (не е точно плащане).

 

За закъснял полет съм вземал пари от тях, макар и през фирма. Но имам познат, който беше достатъчно "тъп и упорит" да се занимава сам и въпреки всичко си взе парите ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес България Еър подариха на всички пътници от полета Варна - София ваучър за 50% намаление на цената на следващ директен полет по случай вчерашния национален празник.

(Всъщност получихме листовка, а за самия ваучър трябва да се обадим по телефона.)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 1 час, Childish каза:

Днес България Еър подариха на всички пътници от полета Варна - София ваучър за 50% намаление на цената на следващ директен полет по случай вчерашния национален празник.

(Всъщност получихме листовка, а за самия ваучър трябва да се обадим по телефона.)

Ще има  да вземате, значи:)))))Обаждай се, веднага, че утре, да не се окаже късно:((

Че на тия, хич им нямам вяра...

  • Смея се 3
Връзка към коментар
На 3.03.2021 г. в 10:18, Alexander каза:

Те не плащат на летището-дълговете бяха стигнали над 40 милиона, вие чакате на пътниците, мисля, че дори ги осъдиха, но не знам дали са започнали да плащат, лично мен ме съмнява.

 

Всъщност, за да сме докрай точни по всички дела без изключения ги оправдават. Това не е толкова в тяхна защита, а знак, че трябва спешно кадърен концесионер на летище София.

 

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2020/03/06/4036973_bulgariia_er_sreshtu_letishteto_mnogo_na_nula/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

По казуса който представих - писах на callfb@air.bg - попитах ги защоне ми предлагат възстановяване на сумата и им цитирах текста от техния сайт при анулиран полет че са длъжни да ми предоставят избор. Отговора който получих е 

"Здравейте,
избора на дати и дестинация го предоставям на Вас
Смяната ще бъде безплатна"
Но избор между възстановяване на стойност и смяна на дати няма.
Единствения напредък е, че към първоначалното предложение добавиха за смяна на датите за пътуване добавиха и дестинация.
 Питането ми е дали да не пусна жалба на официалната им страница или да отида до някой офис и въобще към кого да се обърна?
Връзка към коментар
преди 21 часа, iraJon каза:

По казуса който представих - писах на callfb@air.bg - попитах ги защоне ми предлагат възстановяване на сумата и им цитирах текста от техния сайт при анулиран полет че са длъжни да ми предоставят избор. Отговора който получих е 

"Здравейте,
избора на дати и дестинация го предоставям на Вас
Смяната ще бъде безплатна"
Но избор между възстановяване на стойност и смяна на дати няма.
Единствения напредък е, че към първоначалното предложение добавиха за смяна на датите за пътуване добавиха и дестинация.
 Питането ми е дали да не пусна жалба на официалната им страница или да отида до някой офис и въобще към кого да се обърна?

Пуснете жалба задължително до АК с копие до ГВА, те са регулатора за АК. Ако няма движение, обърнете се към Аероиск, те са професионалисти и знаят как да печелят случаи като Вашия. Аз имах 1 случай да търся финансова компенсация от тази авиокомпания, наех Аероиск и съм много доволна от работата им.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 4.03.2021 г. в 11:57, Childish каза:

Днес България Еър подариха на всички пътници от полета Варна - София ваучър за 50% намаление на цената на следващ директен полет по случай вчерашния национален празник.

(Всъщност получихме листовка, а за самия ваучър трябва да се обадим по телефона.)

Може ли снимка на листовката...ще резервирам дебел билет с БГ Еър 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, vinidj каза:

Може ли снимка на листовката...ще резервирам дебел билет с БГ Еър 🙂

Просто си изпрати номера на картата на flymore@air.bg и напиши, че искаш да си вземеш ваучер за 50% отстъпка.

Връзка към коментар

 

Правителството определи „България Ер“ да изпълнява три въздушни линии до Египет

 

"Правителството определи "България Ер" АД да оперира по въздушните линии София-Хургада- София, София-Луксор-София и София-Шарм Ел Шейх-София.

Определеният въздушен превозвач е заявил готовност да започне да изпълнява редовни полети по линията София-Хургада-София с честота два пъти седмично, а по линиите София-Луксор- София и София-Шарм Ел Шейх-София веднъж седмично.

Изпълняването на редовни полети по договорените линии ще подобри свързаността между България и Арабска република Египет, с което ще благоприятства развитието на сътрудничеството в различни сфери и ще предостави нови възможности за пътувания на гражданите от двете страни"

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

 

Правителството определи „България Ер“ да изпълнява три въздушни линии до Египет

 

"Правителството определи "България Ер" АД да оперира по въздушните линии София-Хургада- София, София-Луксор-София и София-Шарм Ел Шейх-София.

Определеният въздушен превозвач е заявил готовност да започне да изпълнява редовни полети по линията София-Хургада-София с честота два пъти седмично, а по линиите София-Луксор- София и София-Шарм Ел Шейх-София веднъж седмично.

Изпълняването на редовни полети по договорените линии ще подобри свързаността между България и Арабска република Египет, с което ще благоприятства развитието на сътрудничеството в различни сфери и ще предостави нови възможности за пътувания на гражданите от двете страни"

Нямаше да е зле един полет до Кайро да вместят някъде.

Връзка към коментар
преди 6 часа, neuromancer каза:

Ако наистина тръгнат полетите, със сигурност ще извадят Египет от карантината 🤣

Обратното е , новите полети са цената на отмяната на карантината. В България няма нищо случайно 😉

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Днес полет FB432 на България Еър не е успял да излети от Летище Шарл дьо Гол в Париж, поради технически проблеми. Повече в новината - ТУК

Не се предвижда пренасочване на пътниците към други превозвачи.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

По принцип може, ако на страницата не се вижда как ще трябва да им се обадиш. Трябва да може и отмяна, ама сигурно са трудни с връщане на парите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не искам връщане на парите, искам да летя 😄

Билетите съм ги купила декември 2019 през vayama.com, а тях вече ги няма. Правих веднъж промяна на датите, безплатно, по мое желание.

Сега те са променили часовете на полетите /с по 10 минути е разликата 😄 /, обаче ми се иска да променя датите. Не знам дали няма да е прекалено нахално от моя страна да им пиша, въпреки че до полетите има още 5 месеца и не се знае какво още има да се случва.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.