Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 1 час, iMari каза:

Някой може ли да обясни феномена от това лято - БГ ер почти нямат закъснения и отменени полети. Рушат традиции и имидж граден с години!😁🙃😚

Колибра харесва това!

  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Някой може ли да обясни феномена от това лято - БГ ер почти нямат закъснения и отменени полети. Рушат традиции и имидж граден с години!😁🙃

Човек вече на нищо да няма вяра! :grin:

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Бг ер в колаборация с летище София дадоха всичко от себе си и полета София-Бургас закъсня с 40 минути, но летище Бургас, заедно с капитана съсипаха всичките им усилия и полета до София закъсня само с 30 Мин. А в други години така хубаво си партнираха! 😛

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 8 часа, iMari каза:

Някой може ли да обясни феномена от това лято - БГ ер почти нямат закъснения и отменени полети. Рушат традиции и имидж граден с години!😁🙃😚

Цялата лятна полетна програма до Милано бе отменена, въпреки че до последно продаваха билети... чиято стойност не възстановяват.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, BPK каза:

чиято стойност не възстановяват

Очевидно е, че точно тази "традиция" няма да бъде  разрушена. Трябва все пак в нещо да останат верни на себе си. 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не успявам да се чекирам он-лайн за днешен полет. Телефонът не отговаря. Писах имейл- още нямам отговор. Притеснявам се ,че продават повече билети от местата в самолета и да не ми откажат бординг...🤔

Връзка към коментар
преди 16 минути , marycap каза:

Не успявам да се чекирам он-лайн за днешен полет. Телефонът не отговаря. Писах имейл- още нямам отговор. Притеснявам се ,че продават повече билети от местата в самолета и да не ми откажат бординг...🤔

Пробва ли и през мобилното приложение и през сайта им.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , marycap каза:

Не успявам да се чекирам он-лайн за днешен полет. Телефонът не отговаря. Писах имейл- още нямам отговор. Притеснявам се ,че продават повече билети от местата в самолета и да не ми откажат бординг...🤔

Какво ти дава при опит за чекиране? Ако билета е купен през посредник може да даде засечка, конкретно при чекиране. Много рядко се случва и не е никакъв проблем, но трябва да се свържеш с БГ ер. Друго за което се сещам е да провериш дали не си оставила интервал пред резервационият код. Често го правя като копирам и пействам.

Не съм чувала БГ ер да практикуват овърбукинг.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , iMari каза:

Какво ти дава при опит за чекиране? Ако билета е купен през посредник може да даде засечка, конкретно при чекиране. Много рядко се случва и не е никакъв проблем, но трябва да се свържеш с БГ ер. Друго за което се сещам е да провериш дали не си оставила интервал пред резервационият код. Често го правя като копирам и пействам.

Не съм чувала БГ ер да практикуват овърбукинг.

Не защото не искат, а защото няма толкова желаещи да платят толковя за самолетен билет по отсечките, по които имат конкуренция дори с лоукост. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , agenta каза:

Пробва ли и през мобилното приложение и през сайта им.

 

преди 4 минути , iMari каза:

Какво ти дава при опит за чекиране? Ако билета е купен през посредник може да даде засечка, конкретно при чекиране. Много рядко се случва и не е никакъв проблем, но трябва да се свържеш с БГ ер. Друго за което се сещам е да провериш дали не си оставила интервал пред резервационият код. Често го правя като копирам и пействам.

Не съм чувала БГ ер да практикуват овърбукинг.

Пробвах всякак. След като им написах имейл, получих отговор, че всичко е наред. Чекингът е отворен и ако не успея, на летището ще ме чекират. След това пробвах отново- успешно. Билетът е промоционален на България еър, издаден от посредник, с променен час на полет, после с нова резервация с шофьорската ми книжка... Личната ми карта е безсрочна и системата не я приемаше  🤪.Най-накрая се успокоих. Може би трябваше да си купя билетите за отиване и връщане с паспорта, но като по-малка- предпочетох шофьорската книжка. Но мисля, че това не оказва влияние на чекирането...

преди 4 минути , Jorro каза:

Не защото не искат, а защото няма толкова желаещи да платят толковя за самолетен билет по отсечките, по които имат конкуренция дори с лоукост. 

За Бургас- София - нямат конкуренция. А билетите бяха на промоция- на цена, почти като автобусната. За мен е идеалният избор. Дано да се осъществи!😊

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 минути , agenta каза:

Един приятел ще се прибира с тях от Барселона за София тази седмица, имат ли онлайн чек-ин за тази отсечка?

От нито едно летище в Испания няма онлайн чекиране на БгЕр.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , agenta каза:

Един приятел ще се прибира с тях от Барселона за София тази седмица, имат ли онлайн чек-ин за тази отсечка?

Не, нямат. Освен София, Бургас, Варна , имат онлайн чекиране от Лондон, Цюрих, Рим ,Милано, Париж, Берлин, Франкфурт, Амстердам, Виена, Брюксел, Тел Авив, Ларнака, Атина, Прага и Москва ( Шереметиево ).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , marycap каза:

Не, нямат. Освен София, Бургас, Варна , имат онлайн чекиране от Лондон, Цюрих, Рим ,Милано, Париж, Берлин, Франкфурт, Амстердам, Виена, Брюксел, Тел Авив, Ларнака, Атина, Прага и Москва ( Шереметиево ).

Логика никаква не търся вече, за едни градове може, за други не 😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, adreno каза:

Зависи на каква чек-ин система им обработват полетите на летището. Иберия използват доста архаична, а те са им хендлинг агент.

Т. Е теоритично е възможно бг еър да са твърде модерни за да ползват системата на иберия? 

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

България Еър ползват Altea, което е да кажем Мерцедеса на DCS системите, но това има и недостатъци от сорта на сложност, бавна, трудна и скъпа адаптация към други системи и или вкарване на допълнителни услуги и т.н. Отделно, че трябва да имаш обучен/сертифициран персонал на съответното летище. На чекин много често работят на непълно работно време, студенти и с не особено атрактвно възнаграждение => текучество. Понякога е по-евтино/бързо/възможно да ползваш каквото има хендлинг агента на съответното летище.

Иначе на Иберия си им върши перфектна работа, предвид, че си я разработват и настройват самите те. Като и Turkish например има собствена система DOS-подобна малко.

Онлайн чекина всъщност е това което пътниците виждаме, но всъщност отзад се случват много "скрити" неща които да позволят самолета да може да излети изобщо. И всички по веригата на обслужване да си свършат работата така че полета да излети безопасно и по възможност - навреме.

А веригата на обслужване на един полет е доста дълга с десетки различни операции, изпълнявана от различни служби,  с различно местоположение и с връзка към всякакви различни системи.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Винаги ли е имало ред 13 в самолетите на България Еър? Днес, регистрирайки се за утрешния полет, ми се паднаха места 13B и 13С. Не помня да съм виждала до този момент този ред.

*Сигурно не ми е за тук питането, но не намерих точното място, а се вълнувам 😀

Връзка към коментар
преди 2 минути , Dreamm каза:

Винаги ли е имало ред 13 в самолетите на България Еър? Днес, регистрирайки се за утрешния полет, ми се паднаха места 13B и 13С. Не помня да съм виждала до този момент този ред.

*Сигурно не ми е за тук питането, но не намерих точното място, а се вълнувам 😀

Не е свързано с авиокомпанията, а по-скоро с производителя на самолета. Например при Boeing няма ред 13, докато в Airbus си го има.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Като дете бях чела статия, че от суеверие в самолетите няма ред 13 и по-късно ми беше интересно да проверявам наистина ли е така. 🙂

Май не съм попадала на самолет без ред 13, даже съм седяла на такъв. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Като дете бях чела статия, че от суеверие в самолетите няма ред 13 и по-късно ми беше интересно да проверявам наистина ли е така. 🙂

Май не съм попадала на самолет без ред 13, даже съм седяла на такъв. 

Зависи от авиокомпанията и производителя, в азия им липсват и други цифри пак заради суеверия на хората. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.