Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 49 минути , IvanNavi каза:

Не е свързано с авиокомпанията, а по-скоро с производителя на самолета. Например при Boeing няма ред 13, докато в Airbus си го има.

Определено зависи от авиокомпанията, а не от производителя. Qatar Airways нямат ред 13 - от 12 "скачат" на 14. Едва ли самите катарци са суеверни - по-скоро заради суеверието на пасажерите повечето авиокомпании нямат ред 13.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Определено зависи от авиокомпанията, а не от производителя. Qatar Airways нямат ред 13 - от 12 "скачат" на 14. Едва ли самите катарци са суеверни - по-скоро заради суеверието на пасажерите повечето авиокомпании нямат ред 13.

Въпросът е за места в самолет на конкретна авиокомпания. И не - в случая не зависи от нея, а от това как са си поръчали самолетите тези, от които са ги купили на старо. Някои имат ред 13 (аирбусите и ембраерите им), а други нямат (боингите). Иначе доста авиокомпании поръчват без някои редове, например в самолетите на Lufthansa и ред 17 няма. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еърбъсите им имат 13ти ред, Ембраерите не. Боингите ако не се лъжа и те имаха 13ти ред. Част от Еърбъсите бяха чисто нови, като ги взеха и нищо не им пречи да им пренабият номерацията, ако искат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , IvanNavi каза:

например в самолетите на Lufthansa и ред 17 няма. 

Понеже реших да избегна местата на ред 13 си избрах такива именно на ред 17 и после прочетох за Lufthansa и други с подобни "предразсъдъци" 😁😁😁

  • Смея се 4
Връзка към коментар

За мой късмет полетите ни до Родос на 28.08 и на връщане на 04.09 са отменени. Току-що получих мейл, който обаче ми предлага само да ползвам парите за други полети до една година. Това ли е практиката или да си търся парите по телефона?

Връзка към коментар
преди 7 минути , mu_ry каза:

За мой късмет полетите ни до Родос на 28.08 и на връщане на 04.09 са отменени. Току-що получих мейл, който обаче ми предлага само да ползвам парите за други полети до една година. Това ли е практиката или да си търся парите по телефона?

Тук хубавото е, че е за всеки полет, всяка директна дестинация без дс доплащаш за разлика в цената. Друг е въпроса дали ще се осъществи и следващия полет. 

Връзка към коментар
преди 1 час, mu_ry каза:

За мой късмет полетите ни до Родос на 28.08 и на връщане на 04.09 са отменени. Току-що получих мейл, който обаче ми предлага само да ползвам парите за други полети до една година. Това ли е практиката или да си търся парите по телефона?

Парите ще ги дадат без проблем.

Връзка към коментар
На 11.08.2021 г. в 21:15, adreno каза:

Част от Еърбъсите бяха чисто нови, като ги взеха и нищо не им пречи да им пренабият номерацията, ако искат.

Това ще струва доста голяма сума и определено им пречи. 😄 😄 😄 От новите автобуси има такива без 13 ти ред. 

Връзка към коментар
преди 47 минути , randi каза:

Това ще струва доста голяма сума и определено им пречи. 😄 😄 😄 От новите автобуси има такива без 13 ти ред. 

Така е, още повече, че пестят даже от боя, сумати самолети ги държат чисто бели....

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли, дали мога предварително да резервирам места за полет на България еър? Или чак като дойде време за чек ин.

И дали две деца под две годишна възраст могат да стоят на съседни седалки?

Връзка към коментар
преди 1 час, Velyana каза:

Някой знае ли, дали мога предварително да резервирам места за полет на България еър? Или чак като дойде време за чек ин.

И дали две деца под две годишна възраст могат да стоят на съседни седалки?

Пиши на Callfb@air.bg сигурно ще го направят. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 9.09.2021 г. в 18:51, Jorro каза:

Пиши на Callfb@air.bg сигурно ще го направят. 

децата под 2 годишна възраст седят в родителите си и нямат седалки

интересен е казуса ако пътуват с един родител. ( аз не съм го тесствал това )

ПС: да знаете че във варна не свалят количката на самолета е  ще бъде чак при лентата за багаж..

Връзка към коментар

Вероятно става въпрос за две бебета с двама родители. Проблема вероятно е, че има само по една допълнителна кислородна маска на 3 съседни седалки, затова като има две бебета ги разпределят поотделно. Две бебета в скута на един възрастен не може да се букнат 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 9.09.2021 г. в 15:58, Velyana каза:

Някой знае ли, дали мога предварително да резервирам места за полет на България еър? Или чак като дойде време за чек ин.

И дали две деца под две годишна възраст могат да стоят на съседни седалки?

Предполагам питате за две деца и двама родители , нас винаги ни разделяха , единственият път когато пътувахме на съседни седалки беше на Боинг до Амстердам и то защото средното място беше незаето .

Връзка към коментар

Да, имах предвид за 2 деца с двама придружители. Но няма вариант да седят на един ред. Полета ни мина и се наложи да седим пре ред, именно заради кислородните маски. Но мина доста по- добре от най- смелите ми надежди.

А задължително всяко дете под две години, трябва да има придружител. Не може един придружител/ родител с две деца под 2 год.- това ми казаха пт България еър.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, lyubo21 каза:

https://www.youtube.com/watch?v=6cnJ17K6omw

Жесток хейт за "националния" превозвач. Леко преувеличава според мен, но човекът си търси рейтинг все пак.

 

 

Ами не знам за кое не е прав и кое не ни е известно... Те не са сериозна компания, съществуването им не е за да се развиват като нормална компания и това са просто ествествените ефекти от това... То и летището ни е за смях.... Де да можеше някой регулатор да се задейства... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много сериозно ги "храни" и вероятно има защо. Само лошото е, че българският флаг е на това клипче и автоматично ти става кофти. 😞

 

П.п.Този пък как се е размечтал за храната на борда на БГ ер. За гаден кроасан става дума, бе приятел, не за пет степенно мишлен меню!

 

#върнетешоколадчетоскъперници

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.