Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Че както е написано в статията едва ли не държавата ги задължава да летят...

 

От прочетеното в статията разбирам, че е имало конкурс, в който са участвали и съответно спечелили.

 

"България Ер" получава правото да предоставя транспортни услуги по редовните въздушни линии София – Алмати – Пекин – София, Варна – Минск – Варна и Бургас – Минск – Бургас след спечелен конкурс. 

Редактирано от Alenn
Връзка към коментар

Предполагам никой не си мисли, че конкурс за нова линия се обявява просто така, без никоя авиокомпания да е заявила интерес предварително, та МТС (през ГВА) да стреля в тъмното.

Тези 6 месеца задължение да стартира също не следва да се разглеждат твърдо - все пак спечелилия (ФБ в случая) трябва да мине през някакво одобрение и от отсрещаната страна.

 

Качвам няколко файла за различни конкурси, който може да чете между редовете ще намери интересни неща   :rolleyes:

Belarus_04_17_209.pdf

Pekin_RD_08_94.pdf

Zapoved_za_konkurs__India.pdf

PProtocol_Kazahstan__.pdf

Редактирано от adreno
Връзка към коментар

То извън Отворено небе, всеки полет трябва да мине през подобно одобрение. Въпроса е къде е тънката граница между административната бумащина, която е задължителна и наистина икономически обосновано пускане на линия, защото ако не е икономически обосновано ще е необходимо някой да дава субсидии. 

 

Иначе те и Уиз бяха спечелили конкурс да са превозвач до Москва и още разни дестинации извън open skies, а не са се засилили да пускат полети. Мисълта ми е, че подобни конкурси са необходима стъпка, но в никакъв случай след приключването им не е гарантирано пускането на линията. Във всички случаи до сега се вдигало малко шум по вестниците и до там. Но пък за първи път срещам тази шест месечна клауза...

Връзка към коментар

То извън Отворено небе, всеки полет трябва да мине през подобно одобрение. Въпроса е къде е тънката граница между административната бумащина, която е задължителна и наистина икономически обосновано пускане на линия, защото ако не е икономически обосновано ще е необходимо някой да дава субсидии. 

 

Иначе те и Уиз бяха спечелили конкурс да са превозвач до Москва и още разни дестинации извън open skies, а не са се засилили да пускат полети. Мисълта ми е, че подобни конкурси са необходима стъпка, но в никакъв случай след приключването им не е гарантирано пускането на линията. Във всички случаи до сега се вдигало малко шум по вестниците и до там. Но пък за първи път срещам тази шест месечна клауза...

Срокът е съгласно Наредба 847

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали е споменавано, но участниците в лоялната им програма, който имат рожден ден (като мен), получават 10% отстъпка при покупка на билет до 60 дни след датата

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали е споменавано, но участниците в лоялната им програма, който имат рожден ден (като мен), получават 10% отстъпка при покупка на билет до 60 дни след датата

 

Нищо ново и много не се радвай! :lol:   При България ер подаръци няма! 

 

 

Запознай се с основните правила на "ИГРАТА".  :biggrin:

 

 

 

 Здравейте,  искаме да Ви информираме,че отстъпката от 10% е от цената на билета, не е от крайната цена. Ако крайната цена например е 300 лева, летищните такси са 200, а билета е 100, Вие ще получите отстъпката от 100 лева, която е 10 лева.  Също така бихме искали да Ви инфомираме, че тези билети се издават от бюра на България Ер или по телефон, чрез нашия кол център, единствено на територията на България . В кол центъра има такса издаване от 5 лева за вътрешните полети и 10 лева за международните, в бюрата тази такса е 10 лева за вътрешен и 30 лева за международен полет. Ако билета се издава от кол център трябва да Ви изпратим ваучера да го подпишете, след това да ни го върнете сканиран, за да го предадем на колегите от кол център.  Моля първо да видите цената онлайн и след това да се свържете с някои от центровете на България Ер, за да Ви кажат цена с отстъпката.  Ако решите да се възползвате от тази отстъпка ще Ви помоля да ни изпратите имейл с номера на Вашата карта, дата на раждане, желана дестинация, дата и къде ще Ви е удобно да закупите билета, за да може да изготвим ваучера и да го изпратим на колегите.  Поздрави,

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

 

 Здравейте,  искаме да Ви информираме,че отстъпката от 10% е от цената на билета, не е от крайната цена. Ако крайната цена например е 300 лева, летищните такси са 200, а билета е 100, Вие ще получите отстъпката от 100 лева, която е 10 лева.  Също така бихме искали да Ви инфомираме, че тези билети се издават от бюра на България Ер или по телефон, чрез нашия кол център, единствено на територията на България . В кол центъра има такса издаване от 5 лева за вътрешните полети и 10 лева за международните, в бюрата тази такса е 10 лева за вътрешен и 30 лева за международен полет. Ако билета се издава от кол център трябва да Ви изпратим ваучера да го подпишете, след това да ни го върнете сканиран, за да го предадем на колегите от кол център.  Моля първо да видите цената онлайн и след това да се свържете с някои от центровете на България Ер, за да Ви кажат цена с отстъпката.  Ако решите да се възползвате от тази отстъпка ще Ви помоля да ни изпратите имейл с номера на Вашата карта, дата на раждане, желана дестинация, дата и къде ще Ви е удобно да закупите билета, за да може да изготвим ваучера и да го изпратим на колегите.  Поздрави,

 

Ха-ха-ха  :rofl:

тва не е истина просто, баси гаврата :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз и друг път съм заявявал,че съм доволен от националния превозвач.Макар да правят и много издънки,правят и приятни изненади.

Дъщеря ми току-що кацна в Берлин с полет от София в 16,40ч.Чекира се нормално към 3 и половина.На гейта и поискали билета да го сменят с друг-и представете си "Бизнес класа".Никой нищо не и обяснил,но е факт,че летя бизнес класа и си вечеря топла рибка.

Връзка към коментар

Аз и друг път съм заявявал,че съм доволен от националния превозвач.Макар да правят и много издънки,правят и приятни изненади.

Дъщеря ми току-що кацна в Берлин с полет от София в 16,40ч.Чекира се нормално към 3 и половина.На гейта и поискали билета да го сменят с друг-и представете си "Бизнес класа".Никой нищо не и обяснил,но е факт,че летя бизнес класа и си вечеря топла рибка.

Ами то тука май има едно обяснение овърбукинг. Не вярвам някой просто така да и е подарил топла рибка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам един билет до Берлин през октомври, който е почти сигурно , че няма да го летя . макар и само за 150 лева , ако го анулирам не мога ли да имам претенции за такситие ? Те са почти половината от цената на билета 

 

FARE CALCULATION :SOF FB BER Q18.35 3.39FB SOF Q18.35 3.39NUC43.48END
ROE0.735385XT14.67OY29.70RA11.76DE

AIR FARE : EUR 32.00
EQUIV FARE PAID : BGN 62.60
TAX : BGN 22.50BG BGN 10.76ZF BGN 56.13XT
TOTAL : BGN 151.99

Връзка към коментар

Ми със сто седалки летящо чудо е извадила малко късмет, че не е останала. Надявам се рибката да е била солена и в питка. Голям късмет е да летеше утре с 250 евро в джоб

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам един билет до Берлин през октомври, който е почти сигурно , че няма да го летя . макар и само за 150 лева , ако го анулирам не мога ли да имам претенции за такситие ? Те са почти половината от цената на билета 

 

FARE CALCULATION :SOF FB BER Q18.35 3.39FB SOF Q18.35 3.39NUC43.48END

ROE0.735385XT14.67OY29.70RA11.76DE

 

AIR FARE : EUR 32.00

EQUIV FARE PAID : BGN 62.60

TAX : BGN 22.50BG BGN 10.76ZF BGN 56.13XT

TOTAL : BGN 151.99

Анулирала съм билет на Bulgaria Air 2 дни преди полета, по мейла и ми върнаха таксите, без да начисляват нещо за това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам един билет до Берлин през октомври, който е почти сигурно , че няма да го летя . макар и само за 150 лева , ако го анулирам не мога ли да имам претенции за такситие ? Те са почти половината от цената на билета 

 

FARE CALCULATION :SOF FB BER Q18.35 3.39FB SOF Q18.35 3.39NUC43.48END

ROE0.735385XT14.67OY29.70RA11.76DE

 

AIR FARE : EUR 32.00

EQUIV FARE PAID : BGN 62.60

TAX : BGN 22.50BG BGN 10.76ZF BGN 56.13XT

TOTAL : BGN 151.99

 

Наскоро помагах при резервация с България ер за сина на моя колежка. Избрахме съседна дата с по-евтин полет за връщане (от предпочитаната), но сина й се "тръшна", че е искал неговата дата. Обадих се на бг ер, че е станало грешка и дали мога да сменя датата за връщане. Те ми казаха, че ще анулират цялата резервация (като ще бъдат възстановени средствата) и мога да направя нова резервация. До анулиране и нова резервация не се стигна, защото успяхме да вразумим младежа -_-  ,

Споделям това, защото все пак не е лошо да попитате дали не можете да анулирате резервацията си.

Телефонът, на който звънях е:

Център за обслужване на клиенти

Всеки ден: 08.00-22.00

(+359 2) 402 04 00

Пригответе си предварително номера на резервацията :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За поредна година получвам ваучер-подигравка за рожден ден и за поредна година заминава директно в кошчето. Само се излагат, по-добре да не пускат изобщо. За сравнение от чехите бонуса е 3000 мили, ако купиш билет в следващите два месеца.

 

Но нали са си нашия национален превозвач, ще си ги търпим.

 

Като се замислих за България Ер, се сетих, че тези дни през сайта им резервирах билет за една леля Ларнака-София-Ларнака за Коледа и се оказа, че двупосочния е по-скъп от 2 едно посочни, даже при две такси, което ми е леко странно и рекох да ви споделя, ако някой пък се разлети по това време...

 

ДВУПОСОЧЕН:

  • Selected dates
  • Depart: Wednesday, December 24
  • Return: Wednesday, January 07
  • 397.41 BGN(Per passenger including taxes)

ЕДНОПОСОЧНИ:

  • Selected dates
  • Depart: Monday, December 22
  • 180.48 BGN(Per passenger including taxes)
  • Selected dates
  • Depart: Wednesday, January 07
  • 168.03 BGN(Per passenger including taxes)
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха, днес ми се случи интересна положителна случка с България Еър. Летях, както през последните няколко пъти ми се случва досадният ранен съботен полет LHR - SOF и понеже със себе си нося малка раница с лаптоп, слушалки и т.н. и малък куфар с дрехи, който е със стандартните размери за салонен багаж, та реших да попитам любезно на гишето на чекин, мога ли да не чекирам малкият куфар и да си го взема с мен в кабината и те ми разрешиха. Според сайта им обаче, би трябвало да не мога да нося две неща като ръчен багаж. Та въпроса ми е, това някаква неочаквана любезност ли беше от тяхна страна или просто сайта им е необновен в тази си част и си е нормална практика FB да дават на пътниците си да носят по две неща като салонен багаж? Ако е второто, заслужават моите поздравления.

А, и между другото, някой има ли обяснение, защо полетите на FB не могат да се резервират по-малко от 24 часа преди полета директно от техният официален сайт? Това е пълно безумие според мен! Трябваше вчера да резервирам през Travelocity.co.uk или там както се казват сега, за да мога да купя точно този полет. Това ми се вижда адски, адски глупаво.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Странно, аз не съм чела в сайта им, обаче винаги съм пътувала с два багажа. Ръчен и дамска чанта и никой никъде не ми е правил проблем. Дори не съм си и помислила,че това е неправилно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Винаги пътувам/е с два ръчни багажа  - куфарче + дамска чанта/чанта за лаптоп.

Никоя редовна авиокомпания, в т. ч. и Bulgaria Air не прави проблем за това.

 

А ти случайно да си пробвал и да си успял да се чекираш онлайн от Лондон?

До скоро не можеше, но пък обещаваха, че ще стане ... някой ден :).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

... някой има ли обяснение, защо полетите на FB не могат да се резервират по-малко от 24 часа преди полета директно от техният официален сайт? Това е пълно безумие според мен! Трябваше вчера да резервирам през Travelocity.co.uk или там както се казват сега, за да мога да купя точно този полет. Това ми се вижда адски, адски глупаво.

И аз се вбесявам от това 24 часово web-затъмнение. Скоро имах полет Бургас-София, след който правя връзка с друг далечен и скъп полет. 24 часа преди полета си разпечатвам бордната карта. Понеже имам лош опит с BG-air, съм свикнала до последния момент да ги държа под око. Изведнъж хоп – няма такъв полет (някой да е изненадан ?). Търся web-инфо, телефонирам продължително, докато някой вдигне, накрая се свързвам – полетът бил отменен, но на негово място щяло да има друг полет, 10 минути по-рано, с друг FB-номер, моят PRN оставал същият - анонимно устно уверение по телефон. Добре, сядам да правя нова бордна карта за новия полет – системата многократно ме изхвърля. В Check my trip също никаква следа. Полудявам още часове на телефона – накрая получавам обяснение: не може да видите полета online, защото остават по-малко от 24 часа, ние ще ви издадем бордна карта на летището. Това също анонимно устно уверение по телефона. Ами ако отида на летището и няма полет – все пак дори не съм го видяла online. Тогава със сигурност бих изпуснала по-важния си следващ полет, защото сухопътно не мога да се придвижа навреме от Бургас до София. Бяха ми скъсали нервите (за пореден път).

 

Абсурдните контакти от тяхната web-страница - регламентирани 14 часа пълно телефонно затъмнение и 24 часа web-затъмнение:

 

София  Център за обслужване на клиенти

Всеки ден: 08.00-22.00   тел. 02 402 04 00

callFB@air.bg

 

Административен офис  няма тел.!

София, бул.Брюксел 1

пон-пет: 09:00-17:30

Fax: 02  984 03 03; 02 984 02 03

office@air.bg

 

Градски офис   няма тел.!

ул. Иван Вазов 2

пон-пет: 9:00 -12:00  -/-  12:30 -17.30

tickets1@air.bg

 

Офис Летище    няма тел.!

Аерогара София, Tерминал 2

всеки ден: 04:00 – 20:00

 

Бургас  Офис Летище

Аерогара Бургас

пон-пет:  09.00-17.30  тел. 056 900 155

boj@air.bg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А, и между другото, някой има ли обяснение, защо полетите на FB не могат да се резервират по-малко от 24 часа преди полета директно от техният официален сайт? Това е пълно безумие според мен! Трябваше вчера да резервирам през Travelocity.co.uk или там както се казват сега, за да мога да купя точно този полет. Това ми се вижда адски, адски глупаво.

 

Защото... са Bulgaria Air. Не търси логика защото няма да намериш.

 

Преди 5-6 дни имах подобна случка. В последния момент ми изникна работа във Варна и 8 часа преди полета единственият начин да си купя билет София-Варна беше от Tripsta.bg. Според air.bg този полет даже не съществуваше.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Винаги пътувам/е с два ръчни багажа  - куфарче + дамска чанта/чанта за лаптоп.

Никоя редовна авиокомпания, в т. ч. и Bulgaria Air не прави проблем за това.

 

А ти случайно да си пробвал и да си успял да се чекираш онлайн от Лондон?

До скоро не можеше, но пък обещаваха, че ще стане ... някой ден :).

Ясно, обаче ето какво казва сайта на България Еър по въпроса, за това попитах. Явно не са си обновявали тази страница от 100 години:

 

'Правила за превоз на ръчен багаж

Всеки пътник на „България Ер” има право на превоз на един брой ръчен багаж с максимални размери 55х40х20 см и тегло до 10 кг. Размерът е различен за различните типове самолети, с които оперира авиокомпанията и за него може да се осведомите при закупуването на билета си. В случай, че багажът ви не отговаря по размер или по тегло на нормите, той ще бъде превозен като регистриран багаж и ако надвишава определеното тегло, ще бъде таксуван като свръхбагаж. Освен разрешения ръчен багаж, в салона на самолета може да се превозват още:

бастун или патерици;

книги и вестници за четене по време на полета.'

 

Иначе, за съжаление не съм пробвал да се чекирам онлайн от Лондон, но другият път ще пробвам и ще докладвам ако успея.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не се сещам къде им беше този офис :biggrin: Някакъв адрес?!

 

Уважаеми клиенти,
Бихме искали да ви уведомим, че офисът на програма Fly More ще бъде затворен през уикендите
до края на месец октомври. Предварително
се извиняваме за причиненото неудобство.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.