Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

9/06/2015 21:50 FB438 Франкфурт T2 България Ер Очакван 23:07 M82 

Пак ли някоя птичка е със счупено крило?

 

пп. Даже днес LZ-LDJ бая си е полетял: VAR-SOF-PRG-SOF-FRA-SOF и всичко е с 80 мин назад.

 

Явно и БАЕ-то е строшено, че и вечерния (20ч) за Бургас е отменен или по-точно слят с Варна (23ч, ама и той ще литне с леко закъснение)

Редактирано от adreno
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

9/06/2015 21:50 FB438 Франкфурт T2 България Ер Очакван 23:07 M82 

Пак ли някоя птичка е със счупено крило?

 

пп. Даже днес LZ-LDJ бая си е полетял: VAR-SOF-PRG-SOF-FRA-SOF и всичко е с 80 мин назад.

 

Явно и БАЕ-то е строшено, че и вечерния (20ч) за Бургас е отменен или по-точно слят с Варна (23ч, ама и той ще

литне с леко закъснение)

 

И днес има + 80, но х2 мин назад. Стандартно за тази а/к :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

9/06/2015 21:50 FB438 Франкфурт T2 България Ер Очакван 23:07 M82 

Пак ли някоя птичка е със счупено крило?

 

пп. Даже днес LZ-LDJ бая си е полетял: VAR-SOF-PRG-SOF-FRA-SOF и всичко е с 80 мин назад.

 

Явно и БАЕ-то е строшено, че и вечерния (20ч) за Бургас е отменен или по-точно слят с Варна (23ч, ама и той ще литне с леко закъснение)

Малко късно се включвам. Но да кажа, чух стюардесите като обсъждаха ситуацията - птичка със счупен крило.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Юли и август са пуснали допълнителни полети за уикенд туристите - София-Бургас - в петък в 20:35 и Бургас-София в неделя  в 21:35. Всъщност часовете се променят през различните седмици, но това не е учудващо, предвид че линията до Бургас запълва дупки и часовете мърдат +- 2часа.

Петък се лети с музеен експонат, неделя с чартър  :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Затова и отдавна си мисля, че ако София стане хъб на някоя лоу-кост компания, вместо да финансираме "национален превозвач" от данъците си, ще е най-добре.

 

 

 

От тази година Уиз ер официално ще стане най-голямата аиокомпания в България, така че желанието ти доста бързо ще се изпълни поне на половина ;) Финасирането на националния превозвач обаче не е под формата на субсидии, а само на отложени във времето летищни такси, които все някога трябва да се платят. Аз лично не вярвам собственикът на авиокомпанията да я остави просто да фалира, защото това ще е голяма загуба на престиж за него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Петък се лети с музеен експонат, неделя с чартър  :biggrin:

 

 

 

Музейната сбирка е ясна :biggrin:  Да не пускат някое "куче" за неделен чартът? Позабравих тягата на JT8D :)

 

Петъчната маршрутка не се предлага в еднопосочен. При двупосочен излиза на красива цена. :lol:

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Юли и август са пуснали допълнителни полети за уикенд туристите - София-Бургас - в петък в 20:35 и Бургас-София в неделя  в 21:35. Всъщност часовете се променят през различните седмици, но това не е учудващо, предвид че линията до Бургас запълва дупки и часовете мърдат +- 2часа.

Петък се лети с музеен експонат, неделя с чартър  :biggrin:

Взех един за Август пък да видим  :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
 


Web check-in вече и за полетите ни от Виена
 
Добра новина за всички, пътуващи от Виена! Вече можете да се насладите на своя полет от австрийската столица, като се регистрирате и чекирате онлайн.

Web check-in е бърз и лесен начин да се регистрирате и запазите свое място в самолета, като използвате интернет.

Избегнете чакането на дълги опашки на летището във Виена – само разпечатайте бордната си карта и бъдете на летището най-късно 40 мин. преди полета.

 

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От тази година Уиз ер официално ще стане най-голямата аиокомпания в България, така че желанието ти доста бързо ще се изпълни поне на половина ;) Финасирането на националния превозвач обаче не е под формата на субсидии, а само на отложени във времето летищни такси, които все някога трябва да се платят. Аз лично не вярвам собственикът на авиокомпанията да я остави просто да фалира, защото това ще е голяма загуба на престиж за него.

 

Използвал съм "субсидии", понеже според европейското право точно такива дългове са дефинирани като "нерегламентирана държавна помощ".

 

Моето скромно мнение е, че за собственика на компанията думата "престиж" и загубата му имат значително по-малка тежест спрямо известна сума пари в брой. Особено като имаме предвид началните стъпки в бизнеса на същия.

А "отложени във времето суми", дължими на държавата можем да видим всеки ден във вестниците дали се събират и с какъв успех. Дано съм лош пророк.

 

Хубавата новина е Уиз Еър и новата дестинация - Меминген (Memmingen/Munich West).

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Музейната сбирка е ясна :biggrin:  Да не пускат някое "куче" за неделен чартът? Позабравих тягата на JT8D :)

 

Петъчната маршрутка не се предлага в еднопосочен. При двупосочен излиза на красива цена. :lol:

 

А, 320-ка е, следобедния полет е с 319. Кучето само веднъж направи маршрутка, при това дневна и обратна, в началото на юни, както писах - при това за почти празен самолет цените бяха 120лв+.

Иначе за любителите на ниското летене  има 2-3 полета през деня през юли, ама с Ембраер - тоест без гледка.

В тази връзка - има ли редове в Ембраерите, които имаш що годе удобрен прозорец и крилото не ти закрива половината гледка? Аз само за 29-ти сещам

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Web check-in вече и за полетите ни от Виена

 

Добра новина за всички, пътуващи от Виена! Вече можете да се насладите на своя полет от австрийската столица, като се регистрирате и чекирате онлайн.

Web check-in е бърз и лесен начин да се регистрирате и запазите свое място в самолета, като използвате интернет.

Избегнете чакането на дълги опашки на летището във Виена – само разпечатайте бордната си карта и бъдете на летището най-късно 40 мин. преди полета.

 

Мхм, потвърждaвaм :) Лично изпробвaно вчерa. Дaже преди товa проверих нa сaйтa, и не нaмерих Виенa в списъкa, но реших дa пробвaм, и успях. Приех го просто зa поредния пропуск нa сaйтa.

 

A нa aвтомaтите нa Austrian зa чекирaне нa Швехaт, нaред с пaртньорите от StarAlliance, стои и логото нa FB, aмa сaмо зa крaсотa :lol: Софтуерът още не е нaстроен, и не принтвaт бордни кaрти, пробвaх и с PNR-a, и с номерa нa билетa по няколко пъти, и все ме прaщaше дa се редя нa опaшките, въпреки че вече имaх web check-in.

 

Сок нямa, но все още дaвaт бирa. Aко си поискaш! Инaче не я обявявaт, сaмо зa виното кaзвaт.

Стюaрдесите - прекрaсни, кaто визия и изпълнение. Хубaво е, че трaдициятa продължaвa още от времето нa БГA, тa до днес :)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А, 320-ка е, следобедния полет е с 319. Кучето само веднъж направи маршрутка, при това дневна и обратна, в началото на юни, както писах - при това за почти празен самолет цените бяха 120лв+.

Иначе за любителите на ниското летене  има 2-3 полета през деня през юли, ама с Ембраер - тоест без гледка.

В тази връзка - има ли редове в Ембраерите, които имаш що годе удобрен прозорец и крилото не ти закрива половината гледка? Аз само за 29-ти сещам

 

Задните редове имат добра гледка, за разлика от предните. Случайното напасване е станало по-добро. Трябва да погледна статистиката, на кои редове съм седял. Крилото на е190 е някаква половинка. :lol:  Ще изместиш гледането/снимането леко назад, за да не ти влиза в кадър извивката на крилото. :)  Казвай при наличие на куче в разписанието. Ще му сложим каишка. :lol:

Връзка към коментар

Абе просто следващия път ще си направя едно клипче, минавайки през целия самолет, та да си го имам за справка  ;)

Иначе има някаква принципна драма с разположението на местата - тъй като реда до аварийния изход е на фиксирана позиция заради евакуацията трябва да търсим грешки в предната и грешки в задната част. Едно е ясно - няма как при 27 реда всеки ред да има прозорец, като прозорците са само 26. 

 

Боинги в разписанието има Варна-Бургас чат-пат през лятото. Иначе трябва да прави чартър от София, тогава го пускат, за да избият някой лев, така и така лети. Това лято и двата си правят по 2-3 ротации на ден до/от Бургас и чат пат Варна. Изчакай малко да изтече лизинга и на другите еърбъси  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе просто следващия път ще си направя едно клипче, минавайки през целия самолет, та да си го имам за справка  ;)

Иначе има някаква принципна драма с разположението на местата - тъй като реда до аварийния изход е на фиксирана позиция заради евакуацията трябва да търсим грешки в предната и грешки в задната част. Едно е ясно - няма как при 27 реда всеки ред да има прозорец, като прозорците са само 26. 

 

Боинги в разписанието има Варна-Бургас чат-пат през лятото. Иначе трябва да прави чартър от София, тогава го пускат, за да избият някой лев, така и така лети. Това лято и двата си правят по 2-3 ротации на ден до/от Бургас и чат пат Варна. Изчакай малко да изтече лизинга и на другите еърбъси  ;)

 

С прозорци са: 19,20 и 26. Само тези съм записвал. :lol:  Лизингите са продължение на bc и bd ,а другата година изтича на ba и bb. Извъндъж много самолети им се струпаха. Да видим какъв път ще х ванат зимата :biggrin:.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С прозорци са: 19,20 и 26. Само тези съм записвал. :lol: 

 

Благодаря ти, ще гледам да се чекирам на някой от тези редове след десет дни. Обаче имам чувството, че и в предната част имаше редове с прозорци, но кои точно бях? 5-ти или 6-ти ми се въртят в главата...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти, ще гледам да се чекирам на някой от тези редове след десет дни. Обаче имам чувството, че и в предната част имаше редове с прозорци, но кои точно бях? 5-ти или 6-ти ми се въртят в главата...

 

Има, но е до предпочитание. Бягам да съм пред и над крилото. Най-добре вземи 3-ти ред на е190, но мисля , че по телефон стават нещата. Ще се радваш на простор и  ще си първи в обслужването. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има, но е до предпочитание. Бягам да съм пред и над крилото. Най-добре вземи 3-ти ред на е190, но мисля , че по телефон стават нещата. Ще се радваш на простор и  ще си първи в обслужването. :)

 

Ще видя къде автоматично ще ме прати системата, защото последно синът ми получи директно място до прозореца на авариен изход на еърбъса. Едно от предимствата да имаш вземане-даване с националния превозвач - фамилията ти влиза в "оня списък" и после получаваш по-добри места по подразбиране... :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще видя къде автоматично ще ме прати системата, защото последно синът ми получи директно място до прозореца на авариен изход на еърбъса. Едно от предимствата да имаш вземане-даване с националния превозвач - фамилията ти влиза в "оня списък" и после получаваш по-добри места по подразбиране... :lol:

 

Направо! :lol:  Горните редове са за е190, да не ги сбъркаш с тези на ербъсите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, да, аз точно за ембрайърите питам. За еърбъсите нещата в това отношение са далеч по-добри. Аз и по-назад в темата съм писал, но досега имам няколко полета с ембрайър на националния превозвач и досега явно съм имал късмет с видимостта. Ако не беше Уилкс да обърне внимание в тази тема, дори нямаше да забележа разположението на креслата в салона...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересно как един и същ полетен номер FB807A е изпълнявал отиването и връщането, а сега виждам ластик до Санторини, без това да е заложено в разписанието. :rolleyes: Да няма закъсали и  да мъкнат провизии и кеш пара  :lol: ,или  се возят почиващи в редовните полети към островите - скрит чартър. :lol:
 

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересно как един и същ полетен номер FB807A е изпълнявал отиването и връщането, а сега виждам ластик до Санторини, без това да е заложено в разписанието. :rolleyes: Да няма закъсали и  да мъкнат провизии и кеш пара  :lol: ,или  се возят почиващи в редовните полети към островите - скрит чартър. :lol:

 

 

attachicon.gif807.png

Тия наште са магьосници  :P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Уважаеми клиенти,

 

Бихме искали да Ви информираме, че полети на авиокомпания България Ер с номера FB449 и FB450 до/от Рим се извършват на Терминал 1 на летище Fiumicino (FCO).

Промяната бе наложена поради форсмажорни обстоятелства.

 

Извиняваме сe за причиненото неудобство!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен от Т3 / Фиумичино по-голямо дърво няма и смяната му с Т1 за мен е добра новина.
Алиталия вероятно ще продължат да си кацат на Т3.

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днешната обобщена авиация от Варна: :lol:

 

06:20   Лондон  България Ер    Излетял 10:59
11:10   Цюрих   България Ер    Излетял 13:39 MD82
14:25   Прага     България Ер    Излетял 15:43
14:35   Бургас   България Ер    Анулиран
17:00   Франкфурт България Ер Излетял 19:00
17:45   Берлин  България Ер    Излетял 19:24 MD82
19:40   Варна    България Ер    Излетял 20:28
23:00   Варна    България Ер    Очакван 1:00 (елате утре) :biggrin: MD82
 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.