Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако са закупени от щатските версии - да.

Ми не знам, на мен от UK винаги са ми давали тая опция, не знаех, че от БГ не важи. Специално Lufthansa оня ден, специално я проверих дали ще ми даде също и стана и там, макар, че никъде не пишеше в сайта им, че може, но като дадох Cancel reservation и си пишеше, че все още съм в 24-часовия период и за това ще ми върнат цялата сума, ако потвърдя, че наистина искам да анулирам резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно има изключения, което ме радва :) По принцип, правилото е: ако авиокомпания продава билети в Щатите - трябва да поддържа тази опция.

Във всеки случай - практиката сама по себе си не е достатъчно популярна, че да се очаква от тези динозаври тук.

Връзка към коментар

Ами според мен това е щатска регулация, но някои компании като Бритиш Еъруейс го правят за всички полети, не само от и до Щатите. България Еър според мен не е образец за качествено обслужване, та като нищо не го предлагат, щом не са задължени.

Връзка към коментар

Да потвърдя от личен опит. Потвърден билет за националният превозвач, закупен от rumbo.es беше анулиран и сумата платена за билета ми, бе възстановена във вид на ваучер, предполагам заради Маестрото. Това се случи в 24часов срок. Така че поне за България Еър изпробвано и работи. От съпорта на румбо бяха любезни и отзивчиви. Даже ми се обадиха на телефона, за да искат разрешението ми да ми издадат Ваучер, че не можели да възстановят парите по Маестро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да потвърдя от личен опит. Потвърден билет за националният превозвач, закупен от rumbo.es беше анулиран и сумата платена за билета ми, бе възстановена във вид на ваучер, предполагам заради Маестрото. Това се случи в 24часов срок. Така че поне за България Еър изпробвано и работи. От съпорта на румбо бяха любезни и отзивчиви. Даже ми се обадиха на телефона, за да искат разрешението ми да ми издадат Ваучер, че не можели да възстановят парите по Маестро.

Само един въпрос. Ти си решил сам, че не ти се лети и си отказал резервацията, така ли? Само да сме на ясно, че говорим за едно и също нещо. Полета си е бил нормален, не отменен, излетял на време и т.н.

Връзка към коментар

Аз защо си мисля, че като резервираш билет през тур агенция винаги имаш поне 24 часа в които може да канселираш резервацията?

Защото билетът не се издава в момента, а се "запазва".

Връзка към коментар

Само един въпрос. Ти си решил сам, че не ти се лети и си отказал резервацията, така ли? Само да сме на ясно, че говорим за едно и също нещо. Полета си е бил нормален, не отменен, излетял на време и т.н.

 

Аз реших да се откажа от полета 12 часа след резервацията. Имах издаден PNR и eticket, видими на сайта на превозвача. След обаждане до румбо с искане за анулиране, eticket-а изчезна от сайта на БГ еър.

 

Между другото, първото ми обаждане беше към БГ еър. Те самите ме посъветваха в 24часов срок да се обърна към агенцията, издала билета.

 

П.П. незнам дали е коментирано тук, но при резервация през orbitz, си има опция за отказ от билет, валидна 24 часа. Refund-а е 100%.

Редактирано от dlachko
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

lz-bur бая е отседнал на Тегел. Познатата песничка на FB - late, late, too late! :music:  :rofl:

 

06:00        FB986     Бургас    Bulgaria Air    Анулиран
13:00        FB320     Берлин   Bulgaria Air    16:41
13:50        FB455     Милано   Bulgaria Air    18:12

20:35        FB981     Бургас    Bulgaria Air    очакван 23:30, а може и по-късно

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Оператор от кол центъра на БГ еър ми беше казал,че има такава опция- да се отмени резервация до 24ч с възстановяване на пълната сума,но не съм го изпробвала лично.Сега се сещам,че съм си резервирала билет с възможност да бъде платен през easypay до определено време след резервацията,но май срока беше по-кратък от 24ч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

          Днес ще правят рекорд по закъснение от 9 часа, а може и повече.  Коя медия ще отрязи събитияето на  националната превозвачна компания ?! :lol:  Информация от FB йок.

 

Нов час на излитане 23:00 ч

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

едни и същи дивотии с планирането на самолетите през лятото явно се повтарят от години; за съжаление малко хора си знаят правата и търсят обезщетения, иначе досега щяха да са накарали нац. превозвач малко да се замисли... че една такава ситуация може да ти излезне златна...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тук става въпрос за технически проблем. LZ - FBE изпълнява полета, но явно се е скапал на Мадрид. Днес всъщност летят 2 x MD 82 на BAC за Bg Air. Единия мисля въртя чартър по морето а другия сега ще изпълни полета до Тел Авив от София, тук също се трупа закъснение вече от 1:40 мин. и явно ще продължи да расте.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тук става въпрос за технически проблем. LZ - FBE изпълнява полета, но явно се е скапал на Мадрид. Днес всъщност летят 2 x MD 82 на BAC за Bg Air. Единия мисля въртя чартър по морето а другия сега ще изпълни полета до Тел Авив от София, тук също се трупа закъснение вече от 1:40 мин. и явно ще продължи да расте.

 

И мд-то се  е счупило, което ще извозва до Тел Авив.

 

 

Счупено стъкло на самолета на "България Ер" бави днешния полет от Мадрид zoom.pngIMG_1381.jpg

13 август 2015

С повече от 12 часа закъснение се очаква да излети днешният полет на "България Ер" от Мадрид за София. Предвиденият час в сайта на "Аена" е 23.00 ч., въпреки че трябваше да излети днес в 10.20 ч. Читатели на "Нова дума" информираха, че малко преди да се качат на борда на самолета сутринта към 10 ч., ги информирали, че има технически проблем и временно излитането ще се забави. Впоследствие им казали, че е счупено стъклото на пилотската кабина. Час и нещо по-късно технически служител от летището обяснил на чакащите българи, че смяната на стъклото отнема поне 5 часа, но към онзи час все още не разполагали с него в наличност.

Близо 200 са пътниците, които чакат от сутринта на Терминал 4 на летище "Барахас". Сред тях има и много деца. Към 15 ч. повечето пасажери вече са получили ваучери за храна и за настаняване в хотел. Някои не са пожелали да се възползват от тази възможност, предоставена от българската авиокомпания чрез партньорите им от "Иберия". Около 20-25 души пък са премаршутирани през Брюксел, Франкфурт и Виена за София. "Обстановката беше много изнервена. Няколко часа нямахме никаква информация за това, което се случва. В пълно неведение бяхме. Сега също не знаем дали наистина ще излетим днес. Събрахме подписка и ще подадем колективна жалба. Повечето сме на летището от 7 сутринта. Има хора, които дори са спали тук, и такива, които идват от Африка и Америка И не са лягали повече пт 30 часа. Доста са и децата. Добре, че осигуриха хотел. В момента пътуваме натам и евентуално довечера ще ни върнат обратно на летището. Дано. Стюардесите на българската авиокомпания дадоха сандвичи, вода и шоколад към 12 ч. за всички хора, но някои не успяха да си вземат, защото бяха на гишето за информация на "Иберия", сподели читател на "Нова дума", представил се като Стефан Той ни попита какви са правата на пътуващите в ЕС. Затова публикуваме линк, на който може да намерите повече информация: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_bg.htm

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
Лично аз ще ползвам Bulgaria Air само ако нямам никакъв друг избор или ако ми подарят билет.

 

Не мога да повярвам, че го казвам, но на фона на тяхното дередже Wizz Air изглежда като почти нормална авиокомпания.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

Лично аз ще ползвам Bulgaria Air само ако нямам никакъв друг избор или ако ми подарят билет.
 
Не мога да повярвам, че го казвам, но на фона на тяхното дередже Wizz Air изглежда като почти нормална авиокомпания.

 

 

Ако мъкнеш багаж или прекачваш на МXP, но не си на най-ниската цена на W6, бързо ще избереш FB. Няма да изпуснеш и  безплатните салони на т1 за почитателите на дайнерс или 20 лв вход.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако мъкнеш багаж или прекачваш на МXP, но не си на най-ниската цена на W6, бързо ще избереш FB. Няма да изпуснеш и  безплатните салони на т1 за почитателите на дайнерс или 20 лв вход.

 

Никога не мъкна багаж. Пък и FB като закъснеят вече стандартните 3-5-10 часа и всичко отива на кино. Не, мерси.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ами, успех с безплатния хотел :)

 

Факт е, че на FB вече не може да се разчита особено за точност. Очевидно има причина да свалят толкова цените си. Всичко останало са празни приказки. Един куфар не променя нищо :)

Те W6 никога не закъсняват. Хайде, да бъдем сериозни.

 

И куфара променя нещата, особено ако не пътуваш сам и таксите са х2.

Редактирано от xisba
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Те W6 никога не закъсняват. Хайде, да бъдем сериозни.

 

И куфара променя нещата, особено ако не пътуваш сам и таксите са х2.

 

Не ме разбирай погрешно - Wizz също грам не ме кефят, но напоследък вече мисля, че просто са по-малкото зло.

 

Ако пътуват двама човека с чекиран багаж тогава нещата са различни, разбира се.

 

Относно закъсненията и отменените полети - статистиката (особено в последните месеци) просто определено не е в полза на FB.

 

Всеки сам преценява колко му се рискува. Аз лично никога вече не бих разчитал на FB за връзка с друг полет - освен ако не си оставя 1 транзитен ден... за всеки случай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не ме разбирай погрешно - Wizz също грам не ме кефят, но напоследък вече мисля, че просто са по-малкото зло.

 

Ако пътуват двама човека с чекиран багаж тогава нещата са различни, разбира се.

 

Относно закъсненията и отменените полети - статистиката (особено в последните месеци) просто определено не е в полза на FB.

 

Всеки сам преценява колко му се рискува. Аз лично никога вече не бих разчитал на FB за връзка с друг полет - освен ако не си оставя 1 транзитен ден... за всеки случай.

И това не винаги помага. Миналата година се наложи да купувам Амстердам-Стокхом-Франкфурт благодарение на техни анулации, а тази Атина-Родос-Ларнака. 

Връзка към коментар

Факт е, че всяка компания може да те издъни. Справка LH миналата година с десетте стачки от днес за утре. Колко народ изгоря. Гаранция няма, било то FB или LH.

 

Не казвам, че FB са цвете за мирисане.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.