Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

Е ,що ?

Германия-Аржентина би било повторение наедин знаменит финал ;)

A, aз съм за Аржентина на СП, но пък от ЕП насам си мисля, че Германия ще вземе световната купа...

Просто лошо предчувствие... както и преди 4 години го отнесоха яко от немците, сега холандците като нищо може да им боднат 4-5 гола, то с тази защита и "колективна" игра - не бих се изненадал.

Връзка към коментар

Супер се получи!Малко повечко бой от необходимия,но заслужено Бразилия са аут.Браво на немската машина(трябваше резултата да е двуцифрен).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бразилия си върна "рестото" от предишните 5 мача на това първенство!!!По слаб отбор и треньор Бразилия никога не е имала.Тя просто заслужаваше да отпадне още в групите!!!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бразилия просто не допускаха, че някой може да ги поведе, камо ли да ги победи. Шокът дойде именно от това. До такава степен бяха сигурни, че титлата е тяхна, че пропуснаха този мач. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

W W W или въй, въй, въй както му се казва в Бургаско. 

 

Неоромансер разкажи какво е преживяването там на място моля.

 

Преди години направо си мразех германците, ама откак ги бихме два пъти ми домиляха. А и показват нещо което ние нямаме. Дух, боен дух. Имат играчи или нямат, дух и кураж винаги. И на нас като бразилците лесно ни пада меракът. 

Бразилия си го търсеше тоя кютек, но като си спомня малките жълто желени фенове как сърцато пееха химна ме става жал. Разбиха им мечтите, но дано се научат/им от немците на Дух.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

но дано се научат/им от немците на Дух.

Е, за българите се е казвало "прусаците на Балканите", ама е било преди доста време - 100-тина години ...

 

Впрочем, едно от нещата, заради които съм фен на германците, се показа и вчера след мача - не изпаднаха в див възторг и не почнаха да обикалят покрай трибуните, да се тръшкат по терена и т.н. (както често сме виждали да правят други отбори), а веднага отидоха да успокоят треньора и играчите на загубилия съперник!

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За мен това "успокоение" беше малко пресиленичко, ама нейсе. Иначе бразилците, с побутването още от първия мач с Хърватска, станаха меко казано несимпатични на много хора, вкл. и на мен и както някой по-горе писа, не заслужаваха да преминат групите.

Аржентина, обаче, дори и без Ди Мария, не са Бразилия. Там дойчовците го отнасят :P

Връзка към коментар

За мен това "успокоение" беше малко пресиленичко, ама нейсе. Иначе бразилците, с побутването още от първия мач с Хърватска, станаха меко казано несимпатични на много хора, вкл. и на мен и както някой по-горе писа, не заслужаваха да преминат групите.

Аржентина, обаче, дори и без Ди Мария, не са Бразилия. Там дойчовците го отнасят :P

 

Те първо да минат през Холандия, че нещо с белгийците хич не вдъхваха доверие, а холандците бая южно американски скалпове прибраха :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Те първо да минат през Холандия, че нещо с белгийците хич не вдъхваха доверие, а холандците бая южно американски скалпове прибраха :)

 

За тях нямам притеснения - Робен го разкриха всички, Ван Перси нищо не показва на това световно, а Снайдер, освен с някой пряк свободен да изненада, друго май не може вече.

Само отсъствието на Ди Мария ме притеснява.

Връзка към коментар

Чак такова шоу не вярвах да се получи през 2014 г. Очевидно Големия Фил не успя в минутите след първото попадение да повдигне морално-волевите качества на своите играчи и крехката латино психика рухна след последвалите три бързи гола. За всички беше ясно, че немската машина няма да спре дотук. Дори Мюлер рискува да си изпроси глупав картон през второто за ненужна разправия в центъра, което още веднъж показва какво значи германски дух и непримиримост в играта. Това е типично немска черта, мачкат докато могат! Никога не съм ги харесвал, но снощи просто ме изкефиха максимално. Мечтата ми е на път да се сбъдне. Сега остава "лалетата" да развенчаят ЕООД-то на Меси и в неделя ще гледаме уникално зрелище. Сблъсък между Германия - Холандия на футбол е напълно съпоставим с Бразилия - Аржентина като емоция и заряд. Най-малкото заради това всички футболни фенове трябва да стискат палци на Холандия довечера, за да се насладим на два превъзходни финални сблъсъка през уикенда...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бразилците винаги са ми били антипатични, не знам защо :huh: Може би прекалено ме дразни показността във всичко: излизането на терена като Самуилови войници, молитвите преди и по време на мач, прегръщането при химна и т.н. Освен това не играят кой знае какъв футбол, вчера например Германия им разказа играта точно с латино-комбинации, скорост и перфектна техника. Хубаво, че футболът е религия в Бразилия, но е и такъв в Германия. Да не говорим, че едва ли не всички си мислеха, че като са домакини, трябва и да са шампиони:) Още Чили можеше да им намаже ските, минаха през иглени уши. Единствено в мача с Колумбия играха горе-долу сносно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Утре ще разказваш от първа ръка , ако в момента си в Бело Оризонте де :)

В Бело Оризонте съм, тук си е спокойно сега, вчера не съм излизал... Аз очаквах да паднем, но не чак толкова.

Тук вече все едно нищо не е имало, разни кръчми в квартала бяха извадили телевизори, знамена на държавите за през първенството, днес всичко вече е прибрано и край :lol:.

Иначе моите контакти тук (включително жена ми) не искаха Бразилия да спечели купата, най-вече с аргумента "Знаеш ли колко по милиона са им обещали ако спечелят, и откъде ще дойдат тия пари, освен от данъците?"

 

А тоя виц "Футбола е проста игра - 22ма милионери тичат след една топка и накрая печелят германците" май никой тук не го знаеше досега  :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

... с аргумента "Знаеш ли колко по милиона са им обещали ако спечелят, и откъде ще дойдат тия пари, освен от данъците?"

 

 

То това си е и в нашенския манталитет вечно да гледаме в канчето на другия  :). Завистта не е наш патент.

Предполагам всеки там би играл за националния дори без да получи и стотинка.

Връзка към коментар

То това си е и в нашенския манталитет вечно да гледаме в канчето на другия  :). Завистта не е наш патент.

Предполагам всеки там би играл за националния дори без да получи и стотинка.

По-скоро за общото канче става дума в случая, но както и да е.

На мен не ми хареса цялото това очакване да станат шесткратни шампиони, което се нагнетяваше отвсякъде, а отбора очевидно не е от такава класа, още от контролите си личеше. Нищо чудно, че се сринаха психически накрая. Сега ще видим дали ще играят с Аржентина за 3-4 място, че тук с Аржентина са като Левски и ЦСКА.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес щях да пиша , че нещата можеха и да са много по-лоши , като например разгромна загуба от Аржентина или Аржентина коронясана за световен шампион на "Маракана"

Аз съвсем не ги отписвам ;)

Връзка към коментар

От 14 мача в елиминационната фаза, едва ли имаше повече от 2-3, които да са завършили както ми се щеше. Въобще, голям провал това световно.

 

Бях за холандците, но хич не ги оправдавам, тъпо е да стигнеш финал без вкаран гол в два поредни мача. Не, че и аржентинците са цвете, ма поне вкараха един...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.