Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

Според мен тактиките и на двата отбора бяха повлияни от колосалната загуба предния ден на Бразилия :lol: И двата отбора гледаха повече да не допуснат гол, отколкото да вкарат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аржентина са отборът с най-добрата защита на това първенство, а нали знаем как се печелят турнири! Изненадан съм от този компонент в тяхната игра. Приличат ми на Италия 2006 година, както и на Испания 2010 с подходяща тактика, много прагматизъм и пестене постигат своето.

Ако Германия поеме инициативата на финала, реши да мачка и отвори празни пространства с тромавите си централни защитници, очаквам Аржентина да ги удари на контра, както Реал победиха Байерн.

Ако Германия играе по-защитно и има надлъгване, е трудно предсказуемо какво ще стане.

 

Тактиката ще е ключова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съгласен съм с горното, което отново ме връща към пропуснатата възможност да станем свидетели на два запомнящи се сблъсъка. Категорично финал между Холандия и Германия щеше да бъде в пъти по-интересен и драматичен от финал между Аржентина и Германия. В неделя очаквам нещо подобно на снощния мач. Тактическо надлъгване и изчакване за грешка. За пропуснатата възможност да видим на "малкия" финал класиката Бразилия - Аржентина пък да не говорим. Нямахме късмет в края на това вълнуващо първенство да станем свидетели на две исторически футболни противопоставяния, жалко...

Връзка към коментар

От гледна точка на статистиката, в Южна Америка никога европейски отбор не е печелил СП!

От друга страна, щом Германия играе, статистиката не е важна!

 

 

Много е важна обаче липсата на Ди Мария. Без него аржентинците няма да са особено остри. Насреща пък са Клозе, Мюлер и евентуално Шюрле- нападатели, които рядко пропускат положения. Струва ми се, че сега е време Мюлер да покаже лидерски умения и да стане едноличен голмайстор на турнира. Прогноза- 2:1 за Германия в редовното време.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко по-различен аспект на световното - химнът е рядко незапомнящ се, което рязко контрастира с този от Южна Африка. 

 

И все пак, моят личен фаворит си остава "Едно италианско лято" от 1990 - дали само защото е яка песен, или защото и бях в една друга възраст.... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко по-различен аспект на световното - химнът е рядко незапомнящ се, което рязко контрастира с този от Южна Африка. 

 

И все пак, моят личен фаворит си остава "Едно италианско лято" от 1990 - дали само защото е яка песен, или защото и бях в една друга възраст.... :)

Абсолютно! Точно същото си мислех и аз тия дни!

 

И на мен същите две парчета са ми фаворити, но пък аз предпочитам малко повече Waka-Waka

 

 

да използваме повода да си припомним и симпатичния дрезгав тембър на  Джана Нанини от 1990-та :)

 

Връзка към коментар

Waka waka въобще и не ми хареса:)

За мен

, разбира се... испанският вариант :biggrin: и след това на 90'та са ми топ, особено първата. Направо бих я направил химн на всички СП :biggrin:

 

 

Днес очаквам над 3 гола да има, а утре измъчена победа за аржентинците  :clapping: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Довечера ще бъдем на една поляна на летище Нюрнберг да гледаме финала.Преди са гледали мачовете на една огромна поляна почти с центъра,но щетите били непоправими.

Дано оцелеем от немското пиянство.Поне ще кача снимки.

Почти навсякъде се веят немски знамена,но колите са направо кичозни-две знамена от вратите,тазове на гумите облечени с неското знаме,страничните огледала също и изобщо каквото ви дойде наум.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Единствената песничка която години по- късно още си подсвирквам е на Джана Нанини и Едуардо Бенато.

 

Тази на Шакира също е много готина и се слуша ... с гледане ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бразилският балон се доспука! Дали нямаше да им е по-добре на бразилците да отпаднат от чили на осминафиналите, така агонията нямаше да е толкова болезнена (и щяха да инкасират едни 11 гола по-малко)!?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Снощи отново стана ясно каква "футболна драма" ни очакваше при евентуален финал между двата най-добри отбора на първенството Холандия и Германия, както и при евентуален мач за третото място между историческите съперници Бразилия и Аржентина. Жалко...

 

Иначе днес предстои финал, но имам чувството, че говорейки за Германия и Аржентина, всички ние тук сме се объркали жестоко и е крайно време да влезем в час:

 

http://worldcup.sportal.bg/news/KNDR-chaka-titlata-ot-Mondiala.3030.html

Връзка към коментар

Снощи отново стана ясно каква "футболна драма" ни очакваше при евентуален финал между двата най-добри отбора на първенството Холандия и Германия, както и при евентуален мач за третото място между историческите съперници Бразилия и Аржентина. Жалко...

 

Иначе днес предстои финал, но имам чувството, че говорейки за Германия и Аржентина, всички ние тук сме се объркали жестоко и е крайно време да влезем в час:

 

http://worldcup.sportal.bg/news/KNDR-chaka-titlata-ot-Mondiala.3030.html

 

Един цитат от "Пътеводител на галактическия стопаджия" подхожда много за случая: "Пътеводителят е верен. Действителността често греши." ("The Guide is definitive. Reality is frequently inaccurate.")

 

От друга страна - чак такъв абсурд. Може и да е било някакво хумористично предаване и някой журналист да не го е разбрал, а после да се е получил развален телефон.

Редактирано от NikolaiRG
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един цитат от "Пътеводител на галактическия стопаджия" подхожда много за случая: "Пътеводителят е верен. Действителността често греши." ("The Guide is definitive. Reality is frequently inaccurate.")

 

От друга страна - чак такъв абсурд. Може и да е било някакво хумористично предаване и някой журналист да не го е разбрал, а после да се е получил развален телефон.

 

Партенка се оказа, някой си е играл с "фотошопа" :). В КНДР си се излъчват мачовете от първенството, макар и на запис.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Привет от щастлива и пияна Германия.Пияна,но шампион.Току-що се завърнахме от Public viewing-Nurnberg Airport.Адреналинът е на макс.Тук твърдо предстой една безсънна нощ.

post-1326-0-84278600-1405291159_thumb.jpg

post-1326-0-15634100-1405291175_thumb.jpg

post-1326-0-80369800-1405291191_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз само не разбрах защо Меси получи наградата за най-добър футболист на световното?? Май и той беше изненадан и малко го беше срам, когато му я връчваха :)

 

Аз също недоумявам защо тази награда отиде за Меси вместо за Робен, който определено се превърна в играча на турнира, но предполагам, че Блатер в типично свой стил се опита да балансира в напечената ситуация...

Връзка към коментар

Аз също недоумявам защо тази награда отиде за Меси вместо за Робен, който определено се превърна в играча на турнира, но предполагам, че Блатер в типично свой стил се опита да балансира в напечената ситуация...

 

И аз не смятам, че Меси заслужава призванието (поне що се отнася за последните два мача), но Робен с неговите перманентни симулации също не беше вариант. Може би на един Хамес Родригес по би му отивало отличието.

 

Иначе, честито на привържениците на Маншафта. Аз лично обаче, бях тъжен след последния съдийски сигнал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз много рядко съм на страната на германци и аржентинци. Аржентина може да не ги харесвам, но много ги уважавам. Обаче на това първенство те не спечелиха нито един мач убедително. 

Босна 2:1

Иран 1:0 в деветдесетата минута. 

Нигерия 3:2

Швейцария 1:0 след продължения

Белгия 1:0

Холандия с дузпи

 

Те просто нямаха аргументи. 

 

Германците снощи бяха отборът който искаше да победи, дори и в продълженията, а аржентинците играха опълченците на Шипка, а напред каквото стане. С игра, приета в собствената половина няма начин да не стигнеш до уж големите им положения. Те просто играха със страха да не вземат да им вкарат гол и да стане като с Бразилия. Така можеш да играеш ако си посредствен отбор, но не и ако се бориш за световен шампион. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Подкрепям. 

И после каква драма. "Нидей рива за мене Аржентина"  Ако искаха да бият а не да чакат на дузпите трябваше да играят 113 минути както последните 7. Аман от деструктивни тактики. 

Най-после логиката да възтържествува. Прозит за Германия, ветеранът Клозе, несломимия Швайнщайгер.

Жалко за Меси, но не му прилягаше тая топка, Робен,, че и Масчерано повече я заслужаваха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.