Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

1:1 , като съдията спести чист червен картон на бразилската мегазвезда Неймар , който пък малко след това вкара изравнителния гол.

Бразилия играе добре ама тия подаръци от първия мач не са много хубави,

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди минути разбрах, че тази вечер започвало световно по футбол. Предполагам това ме прави огромен футболен фен :blink:

Кои играят днес? :)

Редактирано от Двуцветко
Връзка към коментар

От воле бразилците ми станаха несимпатични това първенство, а като цяло гледам да не действам с предубеждение. Надявам се да изскочи някой симпатичен "аутсайдер" който да мачка, дали няма да е Босна? Стискам им палци. 

 

Между другото, мен точно мачове от рода на Мексико - Камерун ме кефят, заради екзотиката, кога иначе ще гледаш мач на Хондурас :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Съдиите допускат грешки, хора са, не мога да ги виня винаги... Обаче това, което наистина ще ме откаже да гледам са наглите симулации и театрални изпълнения... Къде отиде феърплея? Колкото и да е добър един футболист, не мога да го уважавам, ако си служи с мръсни номера!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Смътният спомен за Мексико'86 бе, че е в Мексико с онзи кактус, но именно националния отбор на Камерун през 1990 ме вкараха в играта. За мен това е ще е мач,  пропит със сантименталности. 

От воле бразилците ми станаха несимпатични това първенство, а като цяло гледам да не действам с предубеждение. Надявам се да изскочи някой симпатичен "аутсайдер" който да мачка, дали няма да е Босна? Стискам им палци. 

 

Между другото, мен точно мачове от рода на Мексико - Камерун ме кефят, заради екзотиката, кога иначе ще гледаш мач на Хондурас :)

Връзка към коментар

Преди минути разбрах, че тази вечер започвало световно по футбол. Предполагам това ме прави огромен футболен фен  :blink: 

 

Аз пък сега разбрах (поста ми е на следващият ден) :) Предполагам, че към четвърт-финалите може и да гледам някой мач...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз мача не го гледах, ама да кажа, че правителството специално е освободило ФИФА от данъци, това колко милиарда са не ми се мисли. Сега ще връщат услугата, явно или не. И с всички тия пари, които наляха в стадиони, на фона на разпадащото се здравеопазване и образование, напълно оправдавам ако пак има бунтове, както при купата за конфедерацията миналата година.

Въобще си мисля, че трябва да дават домакинствата на страни като Катар, или поне Германия/Япония, иначе само по-зле става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По повод вчерашния мач и по принцип съдийството във футбола е значителен и субективен фактор. Не във всички спортове е така, например лека атлетика съдийството няма голям фактор. Как може един съдия да повлияе на троен скок или скок на височина? Летвата е 210 см и печели този, който я прескочи или печели този, който скочи най-много за троен скок. Друг е въпросът, че там допинга е голям фактор.

 

Футболът е игра на няколко гола за 90 минути и когато те подпрат, нищо не може да направиш. За щастие живеем в технологични времена и е възможно частично решение на проблема.

 

И така какво трябва да се направи, за да бъде по-справедливо съдийството?

 

- Мандатност на ръководните органи. Не може да си ръководител на ФИФА и Уефа по 20 години. Има взаимовръзка със съдийството, защото колко по-млади хора управляват, толкова по биха били склонни на еволюционни промени. И не може един 80 годишен корумпиран чичка да ламти вечно да управлява. Нарича се алчност, наглост, нахалство, безразсъдство. МОК, ФИФА, диктаторските режими, религиозните институции и др. са дълбоко корумпирани именно по тази причина: десетилетия наред едни и същи хора взимат глобални решения в тесен кръг без на практика да бъдат избирани от народа без да се съобразяват и да бъдат контролирани от някого.

.

- Въвеждане на повторения. Като има спорен момент всеки отбор ще има по 2-3 повторения на мач, за да не се накъса много двубоя. Проблемът идва, че въпреки повторението четвъртия съдия (примерно той гледа повторението и решава) може отново да вземе грешно решение. Редно е да се помисли как той да се дистанцира от главния по някакъв начин.

 

- Технология по линиите за всичко: тъч, аут, корнер, гол. Като в тениса, волейбола.

 

- Когато се вкара гол от засада, ощетения отбор да има право веднага да сигнализира за видео повторение и евентуално голът да бъде отменен.

 

- Преиграване на двубои, когато съдията умишлено или не е сбъркал в сериозен брой ситуации. Трудно постижимо е.

 

 

Като цяло единствено технологиите могат да доведат до по-обективно съдийство. А за да бъде факт е нужна промяна в ръководството с по-активни и не толкова оядени господа.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз също трудно вече ще изчитам симпатия към Бразилия.Може би щяха да бият и без съдиите , но си беше неприятно с тия подаръци.

Напълно съгласен с теб. Просто отбори като Бразилия нямат нужда от съдийско подпиране, още повече в тази фаза на първенството.

За днешният мач ( Мексико - Камерун) пък какво да кажем? Отново безумно съдийство!!! Три отменени гола от които само единия справедливо. Реалният резултат от мача трябваше да е 3:0 за Мексико. Лично аз подкрепях Камерун но това е реалният резултат от мача.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Наистина неверояяяяяяятен гол на Ван Перси !!!!  :yahoo:

 

И отново голям гол. Пълнят ми душата тая вечер !

 

П.С. Съдиите пожалиха и испанците. Чист  нарисуван червен картон  :angry:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.