Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

...

 

Всъщност технологията за това дали топката е минала гол линията не е ли официално приета или пак е само за драгите зрители, изпуснал съм развитието? Иначе напълно съгласен за навлизане на технологиите, там където може обективно да се прецени - дали има засада, дали топката е минала линията и т.н. Видеоповторения на спорни нарушения не биха помогнали много, камерата няма как да покаже с точно колко сила е дръпнат някой за фланелката, дузпата за Бразилия всички я видяхме, че е хипер пресилена, но пък докосване имаше. В кой момент точно докосването става нарушение е трудно да се прецени от камерата и пак в крайна сметка ще има субективно решение. 

 

П.П. Холандците ми напълниха душата. Хич не съм им фен, както може доста хора да предполагат, тайничко злорадствах преди 2 години, когато свалиха знаменцата от къщите още след групите, но вчера направиха просто феноменален мач и вкараха страшно красиви голове, и греди и какво ли не. При това срещу топ фаворит. Става интересно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре ,  добре ... струва ми се , че това първенство върви много завързано от самото начало. Обикновенно първите мачове в групите всички се пазят и ослушват , а сега е гол след гол  :rolleyes:

Връзка към коментар

Към мнението на Spqr за нововъведенията да добавя:

- Чисто време, както в баскетбола. Така ще има време за всички спорни моменти. Ще се спре със симулациите и бавенето на играта.

 

Обаче пък как тогава ще могат да си поръчат супер японски анонимник невинно да пореже "гигант" като Хърватска?

 

След този мач и аз свалих симпатиите си от Бразилия...А като си помисля какъв фен им бях като дете...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре ,  добре ... струва ми се , че това първенство върви много завързано от самото начало. Обикновенно първите мачове в групите всички се пазят и ослушват , а сега е гол след гол  :rolleyes:

И аз съм на това мнение.Празник на нападателният футбол и истинска наслада за очите на феновете.С нетърпение чакам следващите мачове. ;)

 

Към мнението на Spqr за нововъведенията да добавя:

- Чисто време, както в баскетбола. Така ще има време за всички спорни моменти. Ще се спре със симулациите и бавенето на играта.

 

Чистото време във футбола е обикновено към 40-45 минути.Ще се накъсва много играта и срещите ще се проточат като в .....баскетбола.Затова не е за препоръчване!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Те в такава държава като САЩ са го решили проблема с ТВ време и излъчването, какво остава за другите.

Всичко е въпрос на желание, останалото е супер лесно...Като си помисля колко мачове свършват в 80-та минута, бавене, лежане, мачкане, докарват те до бяс, само и само да докопат заветната 90 и някоя минута...

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

Добре е Маестрото да бъде детайлно изучаван и анализиран. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=iHK-Tt1-Mk4

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Добре, дори не отстъпваха видимо на гаучосите. Имаха нещастието да си отбележат автогол още в края на втората минута и това предопредели до голяма степен нещата. Не съм впечатлен от Аржентина, с малко повече късмет Босна можеше да вземе нещо от този мач...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Crazy about soccer :)

 

Първото ми световно първенство беше Италия 90-та :) Уникална атмосфера и чичо Роже, това си спомням най-добре....

После 94-та бях на морето за осминафиналите, имаше главно немци в курорта, персонала спря да работи и им надуха направо главите на швабите, така че аин цу цвай цу дрън в дори слаба ракия хаха :)

Гледам да гледам ;) всички мачове, почти няма двубои които не са ми интересни. Особено по-екзотичните. Подкрепям Италия и Аржентина, но и някой от по-слабичките, но симптатични отбори.

 

Прогноза : световен шампион България. Коя година и на какъв спорт още го обсъждам със себе си ;)

Връзка към коментар

След като видях почти всички участници на световното, мога да затвърдя и предварителните си очаквания. Силите са изключително изравнени. На пръв поглед това  е положителен факт, но се дължи основно на безумно дългите шампионати и турнири в Европа. От това на практика страда самата игра, но определено така стана по-интересно за зрителите. Навлизането и използването на технологиите във футболната игра беше въпрос на време да се случи. След снощното попадение на Бензема, нямам съмнение, че употребата на "ястребово око" по време на мачовете постепенно ще се превърне в стандарт за играта. Същото мога да кажа и за използването на спрей при построяване на стената и определяне на точката за изпълнение на свободен удар. Само да имаше начин и технологично да "излекуваме" великата игра от разни "блатеровци" и "букита", които объркват всичко, но на този етап за съжаление няма как да се преборят субективните фактори...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И за засадата трябва нещо да се измисли. При далечен пас няма как съдията да знае в момента на удара къде ще отиде топката, за да гледа точно там, дори и да има желание. Без повторение на екран никога засадите няма да са правилно свирени, особено тези с дълги извеждащи пасове.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

За използването на видео повторения съм твърдо против.

А относно изравнените сили - да, донякъде и шампионатите в Европа си оказват влияние с тяхната сгъстена до безумие програма (60+ мача при някои), но роля играят и метеорологичните условия при които играят, както и .... просто силите с годините се изравняват. Не е като "едно време" да знаеш, че Бразилия ще стигне сигурен финал. Само защото са домакини ги слагат в сметките, а преди години винаги са били с много по-класни състави/единици...

 

Иначе ми харесват италианците на т'ва световно, приятно ме изненадаха. Ще видим днес как са немците, че за мен са основният европейски фаворит за СП, въпреки че предполагам няма да е европейски отбор отново на СП извън Европа, ама кой знае...

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

Това със спрейчето е много яко, скоро може и боички да си носят ако им доскучее мача :) Може да се въведат някои технологии, но как ще се поддържат чисто финансово и дали няма да ударят по романтизма на футбола....

Въобще сложни въпроси, касаещи милиардите които се натъпкаха във великата игра. Преди като че ли беше по-истинско, малко ми липсва това време. Сега пък има други плюсове.

Аз тъй като гледам много мачове си мисля, че програмата е прекалено сгъстена, а човек как да пропусне някой мач (освен за важно и далечно пътуване или особено красива жена) :P

Връзка към коментар

И за засадата трябва нещо да се измисли. При далечен пас няма как съдията да знае в момента на удара къде ще отиде топката, за да гледа точно там, дори и да има желание. Без повторение на екран никога засадите няма да са правилно свирени, особено тези с дълги извеждащи пасове.

 

Според мен и тук е въпрос на време, за да бъде изобретена технология, която позволява изчисляване на траекторията на топката още в мига на центриране/извеждащ пас, която да доведе до моментална звукова сигнализация в слушалката на страничния съдия за засада или липса на засада...

Връзка към коментар

Според мен и тук е въпрос на време, за да бъде изобретена технология, която позволява изчисляване на траекторията на топката още в мига на центриране/извеждащ пас, която да доведе до моментална звукова сигнализация в слушалката на страничния съдия за засада или липса на засада...

От чисто технологична гледна точка предполагам не е никакъв проблем -сензор в топката, няколко специални камери около терена и готово.

Въпросът е дали си заслужава и дали е оправдано да се накъса играта с много гледане на повторения на "ястребово око"?

На тенис и волейбол, например, играта така или иначе се прекъсва за кратко след всяка точка, при футбола обаче не е така ...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пасивните засади няма как да бъдат засичани от компютър. Видео повторенията също не са вариант (за засади, дузпи, фаулове и т.н.), т.к. дори и при тях в доста случаи се стига до дискусии... НО спрейовете са голям плюс, дори им се чудя що не го направиха преди години. Дано и в първенствата навлязат бързо, бързо, т.к. не виждам да има няк'ъв проблем с тях.

 

едит: е, бих добавил (изключвайки голямата роля на $$$), че и ако вкарат компютрите в играта и изчистят човешките грешки... ще е бая тъпо. Само една грешно отсъдена дузпа дава хляб на хиляди журналисти, запълва страници с дни наред, дава поводи за дискусии из барове, докато човек пие разгорещено студена бира и т.н.. :) А бе то и т'ва си е част от чара на играта.

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ми за засадите според мен е лесно - просто трябва да отпаднат и определено от това играта ще спечели и ще е по-атрактивна; естествено, че отговорните фактори във футбола ще са против, отпада важен инструмент за контрола на развитието на срещите

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Няма да спечели, т'ва значи да играят на "виенска" - да седят по 3-ма винаги отзад, за да пазят...

По скоро съм си мислил засада да няма примерно на 40м. от вратата, а не както е сега... от центъра. Но пак не е решение де. Добре са си правилата... според мен. Но може би да разкарат директния червен картон при дузпите, което се говори, че ще стане скоро де.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.