Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

От чисто технологична гледна точка предполагам не е никакъв проблем -сензор в топката, няколко специални камери около терена и готово.

Въпросът е дали си заслужава и дали е оправдано да се накъса играта с много гледане на повторения на "ястребово око"?

На тенис и волейбол, например, играта така или иначе се прекъсва за кратко след всяка точка, при футбола обаче не е така ...

 

Според мен не е нужно да се прекъсва играта. Достатъчен е кратък звуков сигнал в слушалката на съдията, за да вдигне засада. Всичко е въпрос на технологии, убеден съм, че това е бъдещето...

Връзка към коментар

Пасивните засади няма как да бъдат засичани от компютър.

 

Да, тук съм съгласен, че технологиите не помагат. Иначе, както вече казах, няма причина играта да се спира. Снощи съдията получи сигнал в слушалката, че гола на Бензема е редовен и моментално посочи към центъра...

Връзка към коментар

Прекалено са субективни нещата при засадите. Хайде, преди години нямаше такова нещо като "пасивна" и технологията лесно би "паснала", но сега го виждам бая сложно за реализиране. Единственото възможно решение е да завърши атаката и ако е с гол тогава да се гледа дали е имало или е нямало засада. Под "гледа" имам предвид компютър. Но пак нещо не ми харесва като идея. Не вярвам докато съм жив да го видя де:)

Връзка към коментар

Не става това със завършване на атаката и последващ преглед по реда на надзора, щото я си представи, че завърши с груб фал за червен картон и какво правим тогава? :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Именно де, не виждам как ще станат нещата :P Дори и да успеят нещо да измислят с тях... сигурно датчици на футболистите трябва да има /рамо, бутонки/, по стадиона, камери, ала-бала, та ще е приложимо само по някое СП/ЕП:)

 

Добре си е играта в момента, поне е ясно дали има гол или не... и т'ва стената да не прави мизерии, за да има повече голове от фаулове:) Последното трябва навсякъде да го вкарат, то май в Бразилия си се използва от година поне...

Връзка към коментар

Какво беше казал Линекер: "Футболът е проста игра – 22-ма мъже тичат след една топка в продължение на 90 минути и накрая германците печелят" :biggrin:

Обаче второто полувреме нещо се разлигавиха, което не е характерно за тях :huh: . Можеше още 3 гола да вкарат!
А портокалците горките толкова безпомощни изглеждаха ...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И за засадата трябва нещо да се измисли. При далечен пас няма как съдията да знае в момента на удара къде ще отиде топката, за да гледа точно там, дори и да има желание. Без повторение на екран никога засадите няма да са правилно свирени, особено тези с дълги извеждащи пасове.

 

Според мен и тук е въпрос на време, за да бъде изобретена технология, която позволява изчисляване на траекторията на топката още в мига на центриране/извеждащ пас, която да доведе до моментална звукова сигнализация в слушалката на страничния съдия за засада или липса на засада...

Всичко се свежда до следният въпрос: Защо трябва да го има това правило "засада" във футбола? Мисля,че резултат 9:5 ще е още по-добър(не,че на това световно резултатността е ниска) и феновете ще стават все повече дори и сред магеланците. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-лошото е че футбола стана страшно много комерсиален и това за мен уби красотата на играта. Duke дава добра идея, с това да има звукова сигнализация в ухото на съдията. Но ако това ухо някой вече е запушил с известна сума и камбаните на San Pietro да бият съдията няма да ги чуе. Дано повече да няма съдийски " грешки" на това Световно и да гледаме истински мачове.

 Не гледах мача между Германия и Португалия но искрено се радвам за победата на Германия защото манекена Кр. Роналдо е един от най-омразните ми футболисти :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз не съм му фен, талант, ама бая прехвален за мен. Но най-много дразни високомерието му. А бе... не искам и да го описвам повече : )

 

Иран/Нигерия... ще са боксови круши за Аржентина и Босна с тази слаба тактическа дисциплина. Много брак, много нещо :)

 

п.п. не знам защо си мислите, че ако махнат засадите ще станат по-резултатни мачовете в момента, аз съм на противоположното мнение, типично по "виенски" ще играят. Яко гюмета/центрирания, тичането ще се увеличи многократно и за да го компенсират... просто едни играчи ще седят само в едната половина, а други в другата. Няма да има емоции тогава. Да, може да има някой и друг гол повече, но ще стане доста безинтересна играта.

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Без съмнение Роналдо е страхотен талант.

 

 

Че е талант, талант е, ама не го харесвам бе човек :) Баси надувкото дето е. Той зависи от другите 10 на терена а не те от него.

Що се отнася до мача между Иран и Нигерия, вярно, слаб мач, ама и ние се разглезихме - на всеки мач минимум по 2 гола :lol: Ами не може така. Я да си припомним родният ни шампионат ;)  там всеки втори мач е такъв. Така че СП за мен върви доста добре

Редактирано от Костов
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз не съм му фен, талант, ама бая прехвален за мен. Но най-много дразни високомерието му. А бе... не искам и да го описвам повече : )

 

Иран/Нигерия... ще са боксови круши за Аржентина и Босна с тази слаба тактическа дисциплина. Много брак, много нещо :)

 

п.п. не знам защо си мислите, че ако махнат засадите ще станат по-резултатни мачовете в момента, аз съм на противоположното мнение, типично по "виенски" ще играят. Яко гюмета/центрирания, тичането ще се увеличи многократно и за да го компенсират... просто едни играчи ще седят само в едната половина, а други в другата. Няма да има емоции тогава. Да, може да има някой и друг гол повече, но ще стане доста безинтересна играта.

Съвременният футбол се играе на пространство,колкото повече има толкова играта е по-красива.Комбинациите се получават по лесно,атаките също и въобще всичко е по-лесно когато има пространство. ;)  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По интересно е когато се надиграват, за да го създадат това пространство, иначе другото въобще няма да е интересно. Не и за мен:) Ще е същото като при кварталните мачлета. :)

Връзка към коментар

E, головете не са мерило винаги. Днес Германия - Португалия не беше кой знае колко интересен. Но виж... Италия - Англия си беше поне 2 пъти по-интересен, нищо че имаше по-малко голове.

Връзка към коментар

И за засадата трябва нещо да се измисли. При далечен пас няма как съдията да знае в момента на удара къде ще отиде топката, за да гледа точно там, дори и да има желание. Без повторение на екран никога засадите няма да са правилно свирени, особено тези с дълги извеждащи пасове.

 

А бе май не следиш много последните събития  :)

Според най-актуалните препоръки на ФИФА, на съдиите се препоръчва да изчакат отиграване, за да се прецени по-добре дали играчът в засада е играл с топката или не. Защото наистина при пас в центъра няма как да се знае къде точно ще замине топката. 

 

От друга страна, аз съм твърдо против навлизането на технологии във футбола. Както животът показва, с изключение на улесненото търсене за пътуване, всички други технологии водят до закърняване на човешките способности в една или друга форма. Единственото, което съм склонен да приема, е всеки отбор да има право на "ястребово око", както е в тениса, по 1 или 2 пъти право да изискват четвъртият съдия да погледне за секунда повторението, примерно при дузпа или съмнение дали топката е преминала голлинията ... и толкова. 

Връзка към коментар

Аз съм твърдо за оставане на правилото за положение на засада в сегашния му вид с пасивна и активна засада. Малко са нещата, които превръщат футбола в интелигентна игра и засадите са едни от тези неща. Тогава се забелязва кой от футболистите на терена мисли и кой просто тича. Да не говорим, че при отпадане на правилото за засада, освен гюметата за които стана дума по-горе, ще изчезне и тактическата постройка и надиграване между треньорите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напрежение... надали, ама като видиш Фред/Жо отпред и се сетиш к'ви нападатели винаги са имали, да не говорим и полузащитниците, в момента са си средна класа отбор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, чак резил е силно казано, но доста забуксуваха...

А и без дузпички нещо май е по-трудно ;)

То Марсело се опита да изиграе театрален етюд, ама тоя път номерът не мина

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Е, Бразилия означаваше романтика, когато и играчите, и треньорите си бяха от там. По времето на великия Теле Сантана. Сега и едните, и другите са в Европа и са ясни и добре познати на всички.

Връзка към коментар

Ами всичко освен победа пред родна публика съм сигурен , че в Бразилия минава за резил.

Все пак не играха с Германия :)

Aбе те тръгнаха с голямата кошница и направо се очаква да станат шампиони за шести път. Ама отбора не е от съответната класа, то се вижда.

Самите хора тук си признават, че победата над Хърватия не беше честна. Последния мач не сме коментирали още.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.