Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

Тепърва предстоят силни игри на южноамериканските отбори. Чили например ако повторят физическата и тактическата си мощ, както срещу Испания, може да напакостят сериозно. Уругвай с дефанзивния си футбол и ударно нападение са доста сериозни, а както знаем турнир без солидна защита трудно се печели. Продължавам да си мисля, че шампионът ще е от Южна Америка, а от Европа само Германия и Италия могат евентуално да се преборят и то ще им е доста трудно. Холандия се видя, че имат несигурна защита, но един полуфинал е вероятен предвид потока им.

За да им е по-леко на Италия е важно да са първи в групата, защото на четвъртфинала ще чака Холандия евентуално. Ако са втори, четвъртфинал Бразилия-Италия. И това при условие, че минат групи и осминафинали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво да кажа, преди време Испания никакви не се показваха на първенствата, после станаха 3 пъти подред шампиони. Колкото за Англия, доста посредствен отбор за пореден път. Имат няколко готини играча, но това не стига. Да видим дали докато съм жив ще изригнат..... :lol:

Само като се замисля какви играчи имат Чили и Колумбия например, радват окото. Определено се надявам някои от латино отборите да продължат, от една страна за футбола, който показват и от друга, заради техните фенове. Все пак рядко могат да се посетят мачове от световно извън твоя континент, безбожно скъпо е.....

Връзка към коментар

Слаб мач на англичаните. Не може да играеш на ниво само десет минути около изравнителното попадение и да очакваш да победиш. Браво на Суарес! За пореден път доказа, че в момента е най-добрият нападател в света. В същото време е редно да отбележим, че Суарес беше в засада при поемането на топката за втория гол. Иначе - Руни вън от националния отбор на Англия!

Да и мен така ми се видя, леко прикрита засада си беше. Ама Дюк що точно Руни бе? Той е като багер ако и останалите такъв хъс имаха...ехее

Връзка към коментар

Как що? Щото втори мач проваля отбора. Видя ли го при 0:0 как от 50 см не можа да уцели вратата, а тресна топката в сглобката? Видя ли го колко пъти се спъна на тревата по време на атака? Нямам думи за Шрек! Лампард да беше, по-добре щеше да се справи...

Връзка към коментар

Как що? Щото втори мач проваля отбора. Видя ли го при 0:0 как от 50 см не можа да уцели вратата, а тресна топката в сглобката? Видя ли го колко пъти се спъна на тревата по време на атака? Нямам думи за Шрек! Лампард да беше, по-добре щеше да се справи...

Ама то с гредите е Божа работа, не го съди за това. И във вратаря удара беше лош джос. А това дето се пързаляше много и мен ме изненада, сякаш беше с летни гуми. То мокрия терен и хладното време уж трябваше да им помогнат. Не че съм му фен ама демонстрира огромно желание, което не забелязах у другите. Ама за кво се абиме тоя отбор не заслужава това внимание. Дали италианците ще следващите?

Връзка към коментар

В същото време е редно да отбележим, че Суарес беше в засада при поемането на топката за втория гол. Иначе - Руни вън от националния отбор на Англия!

Суарес беше зад защитата, но бе изведен от противников футболист (в случая Стивън Джерард), а не от съотборник, така че няма как да му се свири засада.

Рууни беше най-добрият в бяла фланелка.

Редактирано от tonik
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен Англия никога не са реален кандидат за нещо на голям форум, а този път май ги провали треньорът. Футболът много се промени и старите назадничави специалисти не могат да го осъзнаят.

Иначе като гледам как играят колумбийците още повече ме е яд за контузията на Фалкао.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При италианите въпросът е дали ще излезнат от групите, после обикновено играят финал. Да видим дали тази година няма да е нещо по средата :)

Досега най-запомнящото нещо за мен е голът на Австралия. Перфектен пас, уникален плътен неспасяем удар, въобще незабравима комбинация и то от кенгура  :P   

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дам, нямаше ник'ва засада :) Малко ми е жал за Джерард... след случката и в лигата... сега и този извеждащ пас...

Като върл фен на Liverpool и мен ме е жал за Steven Gerrad, но за англичаните като цяло не съжалявам. Заслужиха си го това отпадане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Каква ирония - страните с най-изявени клубни отбори, с най-силни и интересни вътрешни първенства - Испания и Англия - първи си събират куфарите....

 

 

Специално за Англия първенството се крепи от чужденците вкл . мениджърите и собствениците на клубове.

Вижда се оставени сами на какво ниво са.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Балотели иска целувка от кралица ЕлизабетII :)

 

E, сега ше си целува за*ника :biggrin:

Много ги "обичам" такива отворковци ..., дето много приказват.

Ама то има господ да раздаде справедливост  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Каква ирония - страните с най-изявени клубни отбори, с най-силни и интересни вътрешни първенства - Испания и Англия - първи си събират куфарите....

 

Което доказва тезата, че наситената програма в най-интересните първенства + европейските клубни турнири се отразяват негативно върху представянето на националните отбори на тези страни. Всичко това води до привидно изравняване на силите, а в същност става дума за отслабване на силните поради физическа умора. И все пак това световно първенство е просто великолепно и връща спомените за романтичния футбол с много голове и красиви положения. Преди малко мернах това в социалната мрежа:

 

post-53-0-92735100-1403333555_thumb.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Вероятно не е ирония. Страните с най-изявени клубни турнири и отбори се занимават с внос на футболисти вместо със създаването им. Това е според мен основното, а всичко станало също е вярно. Претоварен график. Латино футбола си е у дома. Необичаен час за игра и пр. пр. Освен това е различна мотивацията. Доколкото е вярно великият Гаринча едва от последното световно е успял да събере пари за кола. А сега има такова кинти в евро лигата, че понякога е трудно да намериш причина да станеш от леглото.

Но абсолютно съм съгласен с Дюк че това всъщност ни носи ползи. Това е най-атрактивното световно от доста време насам. И като отпаднат основните рушители на играта ще останат артистите. Само за пример от снощи Франция Щвейцария си заслужава парите и емоциите .

Наздраве по този случай. Яко снимка и аз ще си ползвам пяната за бръснене

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Браво,на футболистите на Иран.Истински потомци на великите персийци.Заслужават уважение и аплодисменти за представянето си в мача срещу Аржентина. :clapping:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Страхотни мачове се получават,като задължително трябва да се отчете малкото влияние и значение на индивидуалностите(изключвам Меси) и страхотната колективна игра на малките отбори.Все пак футбола е колективен спорт и така представена продукцията е много по-приятна за гледане. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колкото и да се споменава от някои, че натоварените първенства оказват влияние - оказват, но много повече се вижда по терените, че малките отбори са израснали МНОГО тактически последното десетилетие/две.

 

Преди време голямата разлика беше именно там, но вече един добре играещ и СПАЗВАЩ тактическите указания на треньора отбор... спокойно може да измъкне нещо на звезден отбор, който няма колектив (ей го, Аржентина... ник'ви ги нямаше днес, че и предния мач).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.