Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

Много ме е яд за босненците, искаше ми се да направят нещо повече. Не успях да гледам второто полувреме, но те са си виновни, след като не могат да минат може би най-лесната група на първенството.

Връзка към коментар

Много ме е яд за босненците..... но те са си виновни

Е не са само те.....!Ако съдията им бе признал гола,мача ставаше съвсем друг,но минало свършено.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

САЩ ми харесаха и то доста. Супер комбинативно играят и разнообразно. А португалците не заслужаваха тази точка. Много слаби всичките до един. Дано САЩ и немците врътнат един Х :biggrin:

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малка равносметка на световното преди решителните срещи в групите. То решителни май останаха само 4-5 мача.

Първо да спомена, че първенството е много интересно и резултатно.

Досега са се класирали 11 отбора, от които само 4 от Европа - Германия, Холандия, Франция и Белгия. другите 7 са Бразилия,Аржентина, Чили, Колумбия, Коста Рика, САЩ и Нигерия (последните 2 могат да бъдат изместени само хипотетично, но не и реалистично). Страхотно се кефя на Чили (мои любимци), Коста Рика и Колумбия.

Отпаднали - Испания, Португалия, Англия и  очаквано - Босна (за съжаление), Австралия, Япония, Ю.Корея, Иран, Гана, Камерун.

Остава най-интересното - 5 двойки, които ще се борят за последните места. 4 са в директни сблъсъци  Уругвай - Италия, Мексико - Хърватска, Алжир - Русия, Кот д'Ивоар - Гърция и задочно Еквадор - Швейцария. 5 европейски срещу 5 екзотични отбора и като гледам шансовете на европейците са доста минимални. Най-големи са за Швейцария и то защото няма да се срещнат отново с Еквадор...  Уругвай-Италия и Мексико - Хърватска са изравнени, като давам предимство на латиноамериканците, а Гърция и Русия според мен нямат особени възможности. Определено и в петте сблъсъка симпатиите са ми извън Европа, и ако стане ще е бая интересно - от 16 отбора само 4-5 европейски

Очакват ни нови емоции...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

.

Досега са се класирали 11 отбора, от които само 4 от Европа - Германия, Холандия, Франция и Белгия. другите 7 са Бразилия,Аржентина, Чили, Колумбия, Коста Рика, САЩ и Нигерия (последните 2 могат да бъдат изместени само хипотетично, но не и реалистично).

Е за Щатите не е толоква нереалистично - ако Гана бият Португалия с 1 гол разлика и Германия бие САЩ с два гола разлика, се класира Гана. Или Гана ако бие Португалия с 2 гола разлика, а Германия бие Щатите с 1 гол разлика.

 

Иначе и мен ме кефят Чили, също Щатите и въобще отборите, които уж предварително не влизаха в сметките.

А за титлата стискам палци някой европейски отбор да спечели - Германия, Холандия, Франция ... , ама ще е трудно :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е за Щатите не е толоква нереалистично - ако Гана бият Португалия с 1 гол разлика и Германия бие САЩ с два гола разлика, се класира Гана. Или Гана ако бие Португалия с 2 гола разлика, а Германия бие Щатите с 1 гол разлика.

 

Иначе и мен ме кефят Чили, също Щатите и въобще отборите, които уж предварително не влизаха в сметките.

А за титлата стискам палци някой европейски отбор да спечели - Германия, Холандия, Франция ... , ама ще е трудно :rolleyes:

Дали,Льов ще бие Клинсман???И дали двата отбора няма да си врътнат един хикс,предпазвайки се от контузии и картони?Мисля,че Португалия и Гана няма смисъл да играят мача с надеждата да се класират,а просто да направят поредният спектакъл с марка "Световно първенство Бразилия 2014"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дали,Льов ще бие Клинсман???И дали двата отбора няма да си врътнат един хикс,предпазвайки се от контузии и картони?

Верно, че това изглежда най-удобно и логично, но ми се струва, че Германия все пак ще бие

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Верно, че това изглежда най-удобно и логично, но ми се струва, че Германия все пак ще бие

А аз, не случайно наблегнах на Клинсман и възможността мача да се договори?!? ;)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Има логика Германия да не се напряга срещу САЩ, защото така елиминират потенциален фаворит за титлата, но в същото време немците са прагматици и предполагам ще играят сериозно, макар и с резервите...

 

Аз се кефя, че моите хора от Алжир снощи показаха красива игра и имат всички шансове за класиране напред...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Започнахме първенството с доста бучане по адрес на съдиите, но си мисля че като цяло за сега освен, че е изненадващо (донякъде) и резултатно е и доста правдоподобно. Няма някакви кой знае какви съдийски тесли, които да са се подиграли съвсем с труда на момчетата. От първите 2 групи си продължават точно четирите отбора, които заслужават, останалите групи също си вървят по подобен начин.

 

Вчера по едно време си мислех, колко ли ще са разочаровани холандците, ако Мексико бяха вкарали още един гол и бяха станали лидер в групата, но те пък хърватите вкараха и тая завръзка отпадна :)

Връзка към коментар

Вчерашните две групи завършиха според очакванията. В уж най-завързания мач Мексико, след много грамотна и тактическа игра победиха Хърватска.  И Чили, и Мексико играят страхотно, но надали ще успеят да продължат повече, след като се изправят срещу Бразилия и Холандия.  Ех, как ми се иска чилийците да треснат кариоките, ама това са си само мечти...

Довечера най-интересно ще е Уругвай - Италия, където съм твърдо за урусите,

И мисля също, че гърците надали ще имат сили да се противопоставят на черните перли от златния бряг.

Е, малко остана .

Да се присламчваме към телевизорите със студената бира...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ура, ура, ура ! 

Уругвай изхвърли Италия.

Вярно, че симпатизирам на Уругвай, ама червения картон не беше заслужен и Суарес нещо избесня и започна отново да хапе...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Че Италия бяха слаби - факт, че Уругвай ще гризне дръвцето - пожелавам им го, а че съдията беше престъпник - факт и то очевиден. За пореден път съдията тенденциозно или не изигра своята роля, а вчера Бразилия вкараха ли гол от засада? Канибалът какво трябва да направи, за да му дадат червен картон? Да къса живо месо? А червеният картон на Маркизио? Любопитно ми е докога ще продължи подкрепата за Южна Америка (най-вероятно целия турнир).

 

Ей такива мачове с такава съдийство ме отчайват от футбола.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ура, ура, ура ! 

Уругвай изхвърли Италия.

Вярно, че симпатизирам на Уругвай, ама червения картон не беше заслужен и Суарес нещо избесня и започна отново да хапе...

Сигурно е гладен?!? :lol: Мен пък ме е яд за Италия,но не заради играта а защото им харесвам химна:

 

Fratelli d'Italia,                                    Братя италианци                                           

l'Italia s'è desta,                                  Италия се събуди

dell'elmo di Scipio                              с шлема на Сципион

s'è cinta la testa.                                 си е увенчала главата

Dov'è la Vittoria?                                Къде е победата?

Le porga la chioma,                            Подай ѝ перчема си,

ché schiava di Roma                          защото робиня на Рим

Iddio la creò.                                       Бог я създаде!

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, споделям напълно. Не съм фен на италианците, ама не заслужаваха това пресилено съдийство. Мъчно ми беше. Тежък мач като всички последни. Първо полувреме направо може да се проспи. Мач става след 70та минута. Съдията определено пречеше. Той се скъса да свири първо, явно е в некой духов оркестър. 

Много подкрепа явно се очертава на латино футбола. А злите езици говорят, че са обещали на Бразилия купата та дано бразилците забравят протестите.

Мен нещо тая Фифа много ме нерви. Тя е пред всяко име, пред всяко предаване. Фифа купа, Фифа световно, Фифа пуканки. Фифа, фифа, аре кафа! както се вика по варненски.Това некъв бранд ли е що ли. Държи се като брутална бизнес акула. Подкрепяли футбола... подкрепят само долара

Ще ме прощавате леко се изнервих

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Че Италия бяха слаби - факт, че Уругвай ще гризне дръвцето - пожелавам им го, а че съдията беше престъпник - факт и то очевиден. За пореден път съдията тенденциозно или не изигра своята роля, а вчера Бразилия вкараха ли гол от засада? Канибалът какво трябва да направи, за да му дадат червен картон? Да къса живо месо? А червеният картон на Маркизио? Любопитно ми е докога ще продължи подкрепата за Южна Америка (най-вероятно целия турнир).

 

Ей такива мачове с такава съдийство ме отчайват от футбола.

Докато добутат най-слабия отбор на Бразилия за всички времена до финала с Коста Рика.Само като си помисля,какви отбори на Бразилия отпадаха през 1982г ,1986 и 1990г!!!За сметка на това куците и измислени Неймар,Луиш,дървото Фред,карикатурата Хълк ще играят финал!!:-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Докато добутат най-слабия отбор на Бразилия за всички времена до финала с Коста Рика.Само като си помисля,какви отбори на Бразилия отпадаха през 1982г ,1986 и 1990г!!!За сметка на това куците и измислени Неймар,Луиш,дървото Фред,карикатурата Хълк ще играят финал!!:-)

Ще стискаме палци за Бразилия......да не играят финал,за да възтържествува футболната правда. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.