Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

Италианците сами се биха, докато получат гола твърдо си играха за равен. Чак след като яйцето им опря на ... тогава тръгнаха да атакуват, ама късно. Отново безобразно слаб Балотели. Съдията определено подпираше Уругвай ( много измислен червен картон) Следващият мач на урусите по всяка вероятност ще е срещу Колумбия. Надявам се че поради липса на нелатиноамерикански отбор в този мач съдията ще свири както трябва ;)

Редактирано от Костов
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Твърде рано и прибързано е да се правят изводи, че съдиите тенденциозно подкрепят латиноамериканските отбори.

Да не се забравя, че те просто са много добри...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А бе големи късметлии са, а коментаторът нещо бълнуваше с изказванията, че Самарас сам търсил контакта, wtf...

 

Иначе все тая беше кой от двата отбора щеше да е на 1/8, за мен Коста Рика ще е на 1/4... ама кой знае к'во ще направят съседите : )

Връзка към коментар

Гърците са едни от най-слабите и антипатични отбори за мен, но си заслужиха класирането с мъжка и всеотдайна игра срещу едни черни лигльовци, които решиха , че са по-добри и играха доста несериозно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мисля, че има кой знае какво тенденциозно съдийство в посока Южна Америка. Има, частни случаи като вчерашния да, но съдиите не са подкрепили нито Коста Рика, нито Колумбия, нито Чили, нито Мексико. Никой съдия не им е виновен на Испания, Англия и на тоя етап Португалия че играят ганкиното. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На практика Бразилия се класира на полуфинал. Единственият наистина сериозен отбор по пътя до полуфиналите е Чили. Според мен с помощта на фактора домакинство, публика и ако се наложи с малко съдийска помощ, Бразилия ще елиминира Чили. На четвъртфинал ги очаква победителят от двойката Колумбия - Уругвай. Очевидно "селесао" ще има по-тежка задача на осминафинала отколкото на четвъртфинала. Чак на полуфинал може би ще се изправят срещу Германия или Франция. Демек, световен шампион по всяка вероятност ще бъде Бразилия (евентуално Германия/Франция, ако преодолеят субективните фактори и елиминират Бразилия) или някой измежду Аржентина и Холандия от другия поток...

Връзка към коментар

...ще опитам да прогнозирам финал между Бразилия и Аржентина - логичен и желан от гледна точка на ФИФА, телевизии и бизнес, но бих предпочел финал между Чили и Холандия - абсолютно неатрактивен за ФИФА, телевизии и безнес...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудя се дали колумбийците няма да са някакъв жокер. До сега не съм ги гледал, но май хората ги подценяват, че бяха в лека група като цяло. Викам като минат и последните срещи в групите да направим прогнози как ще се развият нещата до финала и после ще видим кой е най-близо :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

...ще опитам да прогнозирам финал между Бразилия и Аржентина - логичен и желан от гледна точка на ФИФА, телевизии и бизнес, но бих предпочел финал между Чили и Холандия - абсолютно неатрактивен за ФИФА, телевизии и безнес...

 

... ще си дойдем на думата , пък и ако вземе Аржентина да спечели ...

@

 

... пък  за  Нидерландия , по ще и излезе май късмета в Русия - на следващия Мундиал ...

 

:lol:

Връзка към коментар

На тоя човекоядец-рецидивист няма ли най-накрая да му отвъртят едно подобаващо сериозно наказание?!

 

Сакън! Все някога трябва и шампиони да станем, а той ни е нужен в този момент...

Връзка към коментар

Аз пък все си мисля, че Белгия ще е изненадата на първенството, поне до полуфинал ще стигнат. Колумбия ми е другият фейвърит :P

Иначе причината за отпадането на толкова силни отбори за мен е липсата на аклиматизация и тежките сезони в Европа, които изнесоха повечето топ-футболисти. Аржентина засега не е кой знае какво, добре, че Меси избухна срещу Иран. Спор няма, интересно е първенството!

Връзка към коментар

Не знам за аклиматизацията, тук сега е зима и съвсем не е толкова горещо. В Манаус си е екваториален влажен климат де.

А на първенството в Катар какво ще правят? Не вярвам че е изгондо да климатизират цял стадион...

Връзка към коментар

Не знам за аклиматизацията, тук сега е зима и съвсем не е толкова горещо. В Манаус си е екваториален влажен климат де.

А на първенството в Катар какво ще правят? Не вярвам че е изгондо да климатизират цял стадион...

Именно, много влажно е, това е основният проблем за европейците. А за Катар още не съм сигурен, че първенството ще се проведе там. Пък ако се проведе, ще им е гадно:) В такива случаи винаги си казвам, че няма какво да ги жалим. Когато прибират по 1-2 милиона на месец, защо не се оплакват :P

Връзка към коментар

"23-годишният норвежки футболен фен Томас Сиверсен е спечелил 5600 крони (около 1000 долара), залагайки на това, че нападателят на Уругвай и на английския футболен клуб "Ливърпул" Луис Суарес ще ухапе някого по време на мача с Италия, който се игра на Мондиал 2014, съобщи в. "Афтенпостен".

Сиверсен е заложил 32 крони. Букмейкърите са оценили вероятността Суарес отново да прояви канибализъм на 175 към 1."


 

Връзка към коментар

Освен, че се нагледахме на резултатни и атрактивни мачове, не можем да се оплачем и от разпределението на потоците, което вещае изключително интересни елиминационни двубои. Не искам да избързвам с категорично мнение, но май това световно първенство ще засенчи по блясък дори и двете емблематични първенства от ерата на романтизма в Испания '82 и Мексико '86...

Връзка към коментар

Стана ясно наказанието на Луис Суарес за поредната му канибалска проява. Световната футболна централа ФИФА обяви, че нападателят на Уругвай ще бъде санкциониран да не играе във следващите девет мача на националния си отбор, както и още четири месеца без никакъв футбол, независимо на какво ниво. Освен това играчът на Ливърпул ще трябва да заплати и глоба на стойност 100 000 швейцарски франка.

Връзка към коментар

Тъкмо прочетох решението, нека го видим в цялост:

 

"1. Играчът Луис Суарес е наказан за 9 официални мача на Уругвай. Първият от тях е осминафиналът срещу Колумбия на 28 юни на Световното. Останалите двубои от наказанието ще бъдат изтърпени, ако националният отбор се класира напред или в официалните му мачове след това."

"2. Футболистът Луис Суарес е наказан със забрана да се занимава с футбол, в независимо каква насока - спортна, административна или каквато и да било друга - в продължение на четири месеца."

"3. Футболистът Луис Суарес е наказан да не стъпва на стадион, докато тече наказанието му. Той е санкциониран още да не стъпва на стадион, на който играе националният отбор на Уругвай, докато тече наказанието му за тима."

"4. Играчът Луис Суарес е наказан да плати глоба в размер на 100 хил. швейцарски франка."

 

Не искам да се превръщам в Пророк, но считам, че това наказание ще претърпи корекция (след съответно обжалване) в частта по т.3 и т.4 от него, защото първото формално води до принудително отнемане на законоустановено право на труд, а второто е чиста проба нарушаване на човешки права...

Връзка към коментар

-  защо глобата да е нарушение на човешки права? :rolleyes: 

 

 

 

На тоя свят всеки има право на 100 000 швейцарски франка.

 

...Ама ти - сериозно - не знаеше ли?

 

:) Предполагам, че Duke имаше предвид двете наказателни мерки от т.3.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.