Прескочи до съдържание

Световно първенство по футбол - Бразилия 2014


Георги

Препоръчани мнения

Всъщност не виждам да има нарушение на човешки права, освен футбол може да работи каквото си иска, примерно в реклами не вярвам да му откажат.

А за свободата на движение, ако те осъдят на затвор много по-сериозно те ограничават, това трябва да е нещо подобно, въпреки че ФИФА не е съд. Ама аз не съм юрист, което е явно де  :)

Връзка към коментар

Аз мисля , че ФИФА много здраво я натиснаха . Англия няма да прости на Суарес и с кариерата му там е свършено.

Помним навремето какво се случи с Марадона след завръщането му в Италия ...

Връзка към коментар

Много ме е яд за Суарес, но си го заслужава. Има нещо 'канибалско' в погледа и държанието му.

Така Уругвай май отпаднаха от сметките. Без него са като Аржентина без Меси, Бразилия без Наймар, или Чили без Алексис Санчес.

Иначе според очакванията. Само гърците ме изненадаха и то главно заради несериозната игра на Кот д'Ивоар.

Предстоят интересни осминафинали....

Връзка към коментар

Аз също съжалявам, но си го изпроси. А те ми бяха фаворита. Новото е, че са му отнели и акредитацията и направо го изхвърлят от Бразилия.

Както са казали хората- каквото сам си направиш, то друг не може...

Връзка към коментар

А според мен ФИФА за пореден път показа идиотски критерии. Ако някой счупи крака на друг играч, получава наказание като за червен картон - 2 мача или колкото е там, независимо че другият играч може да не помирише терен месеци. 

Без да оправдавам Суарес, това е импулсивна реакция от прекалено силно горене в играта. Една голяма финансова глоба би била достатъчна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пък мисля, че му е малко наказанието на това животно.  Защото това не може да е човешко поведение.

 

Ама всъщност не съм прав - обиждам животните - те все пак хапят за да си осигурят храна, или за да се защитят от някаква заплаха....
 

Да не говоря, че в днешно време, с разпространението на HIV и други болести, едно ухапване може да крие сериозни опасности за здравето на потърпевшия.

 

Колкото до случаи на счупен крак или други подобни тежки контузии - винаги съм смятал, че справедливо наказание би било, виновникът да няма право да играе (поне) толкова време, колкото пострадалия.

Връзка към коментар

Аз пък мисля, че му е малко наказанието на това животно.  Защото това не може да е човешко поведение.

 

Ама всъщност не съм прав - обиждам животните - те все пак хапят за да си осигурят храна, или за да се защитят от някаква заплаха....

 

Да не говоря, че в днешно време, с разпространението на HIV и други болести, едно ухапване може да крие сериозни опасности за здравето на потърпевшия.

 

Колкото до случаи на счупен крак или други подобни тежки контузии - винаги съм смятал, че справедливо наказание би било, виновникът да няма право да играе (поне) толкова време, колкото пострадалия.

 

Що си губиш чувството за хумор? Гледай на това като на шоу. Ако знаеш как се хапехме в детската градина!

 

Винаги има някой. Ако си спомняте Вини Джоунс или Ицо Стоичков? Как само всички камери него следяха щом свирне съдията? Че там е щоуто. Как знаеха испанците "**** ти лелина". 

Макар че не разбирам що Суарез го направи. Направо не ми го побира акъла. Ама ако изгоним шоумените какво да гледаме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Без да оправдавам Суарес, това е импулсивна реакция от прекалено силно горене в играта.

А дали може някой, ей така, импулсивно, да му откъсне топките извън терена? Въпросът ми е риторичен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност не виждам да има нарушение на човешки права, освен футбол може да работи каквото си иска, примерно в реклами не вярвам да му откажат.

А за свободата на движение, ако те осъдят на затвор много по-сериозно те ограничават, това трябва да е нещо подобно, въпреки че ФИФА не е съд. Ама аз не съм юрист, което е явно де  :)

 

Дай да разграничим присъда, наложена от съдебна инстанция от административна санкция, наложена от спортна институция... ;)

Връзка към коментар

Винаги има някой. Ако си спомняте Вини Джоунс или Ицо Стоичков? Как само всички камери него следяха щом свирне съдията? Че там е щоуто. Как знаеха испанците "**** ти лелина". 

Гледай сега ;) , едно е да псуваш, даже и да настъпиш съдията (не че е добър пример всичко това), съвсем друго - да хапеш като уличен помияр.

 

Връзка към коментар

Майк Тайсън и Ивендър Холифийлд бяха велики шампиони , но си имаха разни мръсни похвати ;) Та това не е нещо ново. Аз съм сигурен , че англичаните здраво са натиснали за наказанието.

Дори Киелини днес каза , че наказанието е прекалено тежко.

Виждали сме толкова груби влизания при които се е чувал дори звука от прекършената кост. Ако ти вкарат умишлено лакът в носа няма да се чустваш по-добре отколкото да те ухапят по рамото.

Връзка към коментар

А дали може някой, ей така, импулсивно, да му откъсне топките извън терена? Въпросът ми е риторичен.

По-скоро нелогичен.

Последиците за здравето са различни

Топки или счупен крак - наказанието за червен картон с такива последици е пренебрежимо малко.

Връзка към коментар

Най-страшните женски реплики по време на мач


1. Кои са нашите?

2. Дай само за секунда да погледна какво дават по другия канал.

3. А, Турция ли играе...?  Мило, кога ще ме заведеш в Турция?

4. Тоя с флагчето играе най-слабо. Топката минава до него, а той не я рита.

5. Ужас! Края на ноември, а те с къси ръкави и шорти.

6. Тоя защо свири? Съдия ли е? А за какво ги съди? Ще вкара ли някой в затвора?

7. Какви са тия фигурки, които са нарисувани по тревата?

8. А, Бекъм ли е на терена? А къде е жена му?

9. Тоя на вратата защо е с ръкавици в тая жега?

10. Тоя идиот докога ще свири? Да свирне веднъж и да си ходи, всички вече го чуха. Нали, мило?

11. Защо го гледаш т'ва първенство, като не играят нашите?

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Дузпа според мен нямаше , но пък първата несвирена беше 100% !

Така е,но едно е да се даде дузпа в 40 минута и съвсем друго да е в 94 минута.Браво на мексиканците за играта и жалко за грешката на треньора при тактическата смяна.Още един чудесен двубой.Страхотно първенство. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.