Прескочи до съдържание

Национален Музеен Комплекс - "Българският Лувър"


Препоръчани мнения

Рядко има подобни новини. Завършен е, има и Акт 16.

Надявам се да го открият и да започне да функционира скоро.

 

Интересни кадри и интервю с архитектите в сп.Едно

http://edno.bg/blog/natsionalen-muzeen-kompleks

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Доволна съм , че в България най-после ще има музей от такава величина. След като се завърши и южното крило, вече ще се получи един пълнен  музеен комплекс в цетъра.  Пък и "Планет" ще изчезне от там:) 

Връзка към коментар

А-а-а, и ний сме имали там (на паметника Левски) ТНТМ по компютри. Младежите не знаят много-много какво е това, наборите ще ме разберат.

 

Според мен музей се прави с пари, мисъл и подготвени хора. Голяма част от родните музеи още не са се отърсили от епохата преди 1989 г. и от безумните си кафяво-прашасали ламперии. Те се обитават от едни странни същества в категория 50+ години, най-вече от красния пол, които, докато чакат блажената пенсия, разнасят паяжини из музея, а някои специфични техни органи - и те хванали паяжина. Егати културата! Ох, а как се раздават тези работни места...

 

Вкарайте кое да е малко дете в Музея на Ботев в Калофер, ми те, милите, излизат потресени и опулени, хеле като излезе и стрина музейна работничка, ми аз ще вдигна от негодувание въстание, ми и аз ще да запитам „Кажи ми, сестро, деКараджата?"

 

Обратно, Музеят на П.К.Яворов в Чирпан - и той поизлинял, ама като излезе онази уредничка и като направи една беседа за чудо и приказ, човек излиза зареден, лУчезарен, вдъхновен.

 

Ха да ни е честито музейното дело. Ха да назначат по-млади люде, сърцати...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен музей се прави с пари, мисъл и подготвени хора. Голяма част от родните музеи още не са се отърсили от епохата преди 1989 г. и от безумните си кафяво-прашасали ламперии. Те се обитават от едни странни същества в категория 50+ години, най-вече от красния пол, които, докато чакат блажената пенсия, разнасят паяжини из музея, а някои специфични техни органи - и те хванали паяжина. Егати културата! Ох, а как се раздават тези работни места...

E, то в общи линии това казват и архитектите-проектанти в интервюто ... :)

Връзка към коментар

Тази сграда е оборудвана с толкова модерна техника, че ще трябва при всички положения млад персонал, който да управлява и поддържа хилядите параметри контролиращи въздух, светлина, наблюдения, защити и т.н. Не си представям някоя лелка да отговаря за управлението на таква сграда.

Връзка към коментар

Всеки ден срещам подобни лелки и почти развивам невроза в страх да не стана като тях, нищо че не съм в музей. Мисля, че са единици, които са избрали сами това да се случи с тях и да им харесва. Може би просто е начин за оцеляване. Жалко е наистина, сигурна съм, че тези лелки някога са имали надежди и доста по-добро/оптимистично виждане за нещата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А-а-а, и ний сме имали там (на паметника Левски) ТНТМ по компютри. Младежите не знаят много-много какво е това, наборите ще ме разберат.

 

Според мен музей се прави с пари, мисъл и подготвени хора. Голяма част от родните музеи още не са се отърсили от епохата преди 1989 г. и от безумните си кафяво-прашасали ламперии. Те се обитават от едни странни същества в категория 50+ години, най-вече от красния пол, които, докато чакат блажената пенсия, разнасят паяжини из музея, а някои специфични техни органи - и те хванали паяжина. Егати културата! Ох, а как се раздават тези работни места...

 

Вкарайте кое да е малко дете в Музея на Ботев в Калофер, ми те, милите, излизат потресени и опулени, хеле като излезе и стрина музейна работничка, ми аз ще вдигна от негодувание въстание, ми и аз ще да запитам „Кажи ми, сестро, деКараджата?"

 

Обратно, Музеят на П.К.Яворов в Чирпан - и той поизлинял, ама като излезе онази уредничка и като направи една беседа за чудо и приказ, човек излиза зареден, лУчезарен, вдъхновен.

 

Ха да ни е честито музейното дело. Ха да назначат по-млади люде, сърцати...

              Колко богат и красив е българският език, разбираш само, когато четеш подобни мисли. Думата "мисли" не приляга, ама друга не мога да подбера. Липсва душа на моите "творения". А горе, пет изречения създават цяла вселена и описват душевността на един народ!

               ....... Аз търпеливо чакам книга, и предлагам номинация "магеланец-екскурзовод" :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Криза, криза, а за музеи няма проблем??? В една Австрия сигурно важи "колкото повече, толкова повече", но тук ...Иначе чудесно, но  е все едно първобитна маймуна да си върже розова панделка на носа. Пък знае ли човек, може пък да е нова тактика, нещо като да почнеш от десерта...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.