Прескочи до съдържание

с. Мала църква


tsvetinka

Препоръчани мнения

Някой ходил ли е там? Гледах за няколко екопътеки в района, но не съм сигурна дали за подходящи за 3-4г. деца. Дайте идеи къде може да се отиде :)

Ако някой е ходил до Цари Мали Град - дали се изисква предварителна резервация, че гледам много е популярно сега.

Връзка към коментар

Цари Мали Град e наистина популярно място, особено през уикенда. Във вторник посещението е безплатно и не съм сигурен дали и тогава не е пълно. Резервация за кое да направиш? Пред фоникуляра се изчаква на опашка, а екопътеките са 400 м. с 30% наклон и една по-полегата 800 метрова. Има и детски кът със забавления.

http://www.carimaligrad.com/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има еко пътека  над с.Бели Искър.Не е трудна,приятно е направена ,с мостчета.Подходяща е и за по-малки деца.За Мала Църква не съм чувала.Селата са близо едно до друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за информацията за Цари Мали Град, ще се опитаме да го посетим делничен ден.

 

Има еко пътека  над с.Бели Искър.Не е трудна,приятно е направена ,с мостчета.Подходяща е и за по-малки деца.За Мала Църква не съм чувала.Селата са близо едно до друго.

Точно тази еко пътека гледах и аз, но видях, че прехода е около 3ч. Но в краен случай ще ходим до където ни стигнат силите и после се връщаме :)

В района дали има подходящи места за риболов? Къде другаде може да се отиде и какво още да разгледаме? Ще сме там 4 дни.

Връзка към коментар

Само като идея го давам, че съм доста бос в областта и си нямам идея как ще е с дете...но близо до Мала Църква е подхода към Мальовица, ако сте планинарско надъхани :)

Връзка към коментар

:) Мальовица е много добро предложение, но без деца :) Много са малки, поне според мен, за такива екстремни преходи.

А извън темата, за един уикенд може ли да се качим до върха и да се върнем? С/без преспиване

Връзка към коментар

Можете да слезете до гр.Самоков.Музеят разполага с добра колекция.Можете да разгледате Метоха-женски манастир,в който се е крил Левски.През август месец са дните на града,ако по това време сте в района.Можете да отидете до комплекс Мальовица с децата.Д о хижата също можете да отидете за 1 ден без преспиване,но за ходене до върха не мога да кажа.Всичко зависи и от физическата издръжливост и подготовка.Приятно прекарване!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От хиза Мальовица до вр. Мальовица е поне два часа ходене(зависи от скоростта).

Ние сме ходили с деца - малкия ми син беше на 5 години и бягаше преди нас, но пак

зависи от децата!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.