Прескочи до съдържание

Харесва ми да пътувам, но "половинката" ми не...


Препоръчани мнения

Задавала съм си въпроса дали при някой от вас седи въпроса - с огромното ви желание да пътувате, а партньора да не е фен на пътуванията. При нас е винаги огромен проблем това. И винаги моите пътувания са един голям компромис от страна на съпруга ми, да е с мен. Ако имате мнение моля споделете, как бихте или какво решение намирате в такава ситуация. Естествено само, че варианта да пътувам сама не е решение за мен. Май малко е въпрос без отговор ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При нас е същото :)  Само че, си мисля че, Господ си знае работата, ако ни беше събрал двама обичащи пътешествията никакви пари в къщи нямаше да се свъртят. Що се отнася до самостоятелните пътувания досега не съм пътувал,но нищо чудно да пътувам. Съпругата надявам се няма да има нищо против ( както и казва де :) ) иначе в семейството се очертава още един кандидат магеланец - дъщерята. Така че нищо чудно и баща и дъщеря да тръгнем по света.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пътуванията с половинки са нещо интересно. Често служат за освежаване на връзката, често - за нейното влошаване, но така или иначе те ярко влизат в архива на семейните спомени. Те също са групова психоанализа и терапия на семейните отношения.

 

Случвало ли ви се е да се карате с половинката на път? Това, вярвам, е едно от пътните удоволствия, но дори и тук има различия. Едно е да вдигнеш пътен скандал на жена си в Копривщица, друго е да й го спретнеш навръх Етна (ах, тези сицилиански скандали), какво по-хубаво от един римски скандал или пък един нежен венециански скандал на зазоряване. Скандалите на северните народи са ми малко академични.

 

Ако не си си взел половинката, винаги има шанс да ти изневери. Ако пък я вземеш, ти се ще да разполагаш със заредено оръжие. Изневери ли казах? Както казват автобусните шофьори, а те са мъдреци, изневяра е това кривване от правия път, което се осъществява в пределите на Р.България. На запад от Калотина се брои за авантюра. Очите на родните туристки почват някак по-мило да гледат и по-отчетливо да пърхат миглите им... 

 

А баща и дъщеря на път - ехей, синьор Костов, туй звучи интересно. Ама много!

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

С годините се научихме да си уважаваме хобитата. Неговото е скъпо и заема място вкъщи, моето са ремонтите у дома и пътуванията. Ако каже не на моите хобита има опасност да кажа не на неговото хоби. Та... страх лозе пази - не смее :P .

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

като чета за скандал на северни народи, та да кажа какъв 'скандал' наблюдавахме;
решаваме от малмьо да скочим до копенхаген - 1 мост е, няк'ви си там 20 километра, защо не. обаче се оказа, че шведските жепейците стачкуват и пътуването е леко провлачено - налага се от малмьо да хванем влака до началото на моста от шведска страна, после автобус през моста до летище копенхаген, от там влак до някаква спирка в дания (защото в дания пък имаше ремонт на някакви релси и спирки по трасето до града) и от там да се прехвърлим с влак до самия копенхаген. придвижването не беше трудно, но беше усложнено и забавено, и хората, съответно, бяха леко нервни.
та въпросната случка със скандала се развива във влака от летището до тая някаква спирка из копехагенско, когато ние вече се прибирахме към шведско. влакът пълен с пристигащи от летището с куфари, и за да влязат пътниците, всички с куфарите трябва да излязат. служител във влака приканва излизащите да побързат и лекичко ги побутва, защото влакът си има график. човек с куфар се ядосва, че го хайкат публично да излиза (а той си се влачеше де) и ето точно тук ние регистрираме следния диалог:
човек с куфар:
- Do YOU speak english? (силно натъртване на 'ю'-то)
служител във влак с униформа:
- YES! (ядосано и с големи букви)
човек с куфар:
- DON'T BE AFRESSIVE TO ME! (с големи, обли и ясно артикулирани звуци)
толкоз!
няма 'я си е.и майката!', 'на к'ъф съ прайш', 'от де се 'зе бе, селянин' и прочие. истинска наслада за душата :)

инак по темата - не, нямам проблеми с половинката. единственият ни проблем е, че нямаме време и пари да идем там, където си помислим във време, когато ни се ще :) обаче с добро планиране нещата се подреждат някак;

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако не си си взел половинката, винаги има шанс да ти изневери. 

 

Е, ако не си я взел, и твоите шансове рязко се увеличават, освен ако пътуваш с "ремарке". 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Колкото повече пътувания натрупваме,толкова по- готино ни е на двамата.У дома аз съм организатора,съпругът не беше много по пътуванията, но...вече е! :)  Гледам винаги да има някаква супер интересна оферта /примамка/ за посещение и за него,например в нашият случай технически музей,коли ,мотори.Е,на мен не ми е много интересно, да не кажа хич,но ....обичам да пътувам и то с него.Освен това вече съм спец по история на автомобилостроене,стари коли и мотори.Та така.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Моята половинка все мърмори, че много пари отиват за пътувания, но като му кажа да не идва, че аз ще отида сама, никога не е съгласен. А като се върнем се хвали, разказва и показва снимки повече от мен, то се хвали още преди да сме тръгнали де, аз все си мълча, а той където седне и където стане все се кефи, че ще ходим едикъде си, или пък все разправя, като бяхме едикъде си... Но иначе мрънка за парите. За мен не е проблем да пътувам сама, ако откаже да дойде, мога и сама, или пък да се комбинирам с приятели, но той не се отказва.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Колкото повече пътувания натрупваме,толкова по- готино ни е на двамата.У дома аз съм организатора,съпругът не беше много по пътуванията, но...вече е! :)  Гледам винаги да има някаква супер интересна оферта /примамка/ за посещение и за него,например в нашият случай технически музей,коли ,мотори.Е,на мен не ми е много интересно, да не кажа хич,но ....обичам да пътувам и то с него.Освен това вече съм спец по история на автомобилостроене,стари коли и мотори.Та така.

А, тези жертви и аз ги правя, така, например заради него посетих музея на втората световна война в Киев, което за мен беше загуба на време, какво да им гледам на различните там оръжия, но...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тъкмо да попитам дали някой не пътува с любовник/ца, когато половинката му не иска да пътува, обаче се сетих, че никой няма да си признае  :biggrin:

Съвсем безопасно е. Щом не обича пътуванията, значи не чете този форум. ;)

 

 

Моята половинка все мърмори, че много пари отиват за пътувания, но като му кажа да не идва, че аз ще отида сама, никога не е съгласен. А като се върнем се хвали, разказва и показва снимки повече от мен, то се хвали още преди да сме тръгнали де, аз все си мълча, а той където седне и където стане все се кефи, че ще ходим едикъде си, или пък все разправя, като бяхме едикъде си... Но иначе мрънка за парите. За мен не е проблем да пътувам сама, ако откаже да дойде, мога и сама, или пък да се комбинирам с приятели, но той не се отказва.

Почти същото е и при мен.

Редактирано от Биксбит
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз да кажа нещо по въпроса:

 

Много е трудно ако човека до теб не споделя твоята страст към пътуването, може би ще има разногласия. На някой не му харесва да пътува, да спи в хостели, да се бута в автобус, на мен не ми харесва да лежа на дивана и да гледам мачове или да вися в панелката.

Не искам да правя компромис с това, защото го обичам и ми доставя удоволствие.

Разбира се ако вече имаш брак с този човек е по- различно...Дано да случа на човек :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

С годините се научихме да си уважаваме хобитата. Неговото е скъпо и заема място вкъщи, моето са ремонтите у дома и пътуванията. Ако каже не на моите хобита има опасност да кажа не на неговото хоби. Та... страх лозе пази - не смее :P .

При мен действа малко и това че правя компромис с неговото хоби - през уйкендите да е напълно ангажиран, с тези си занимания

 

Колкото повече пътувания натрупваме,толкова по- готино ни е на двамата.У дома аз съм организатора,съпругът не беше много по пътуванията, но...вече е! :)  Гледам винаги да има някаква супер интересна оферта /примамка/ за посещение и за него,например в нашият случай технически музей,коли ,мотори.Е,на мен не ми е много интересно, да не кажа хич,но ....обичам да пътувам и то с него.Освен това вече съм спец по история на автомобилостроене,стари коли и мотори.Та така.

Това също го прилагам, ама усещам че вече май не ми се вързва ;) пък и май се поизчерпвам.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Действай по фланговете, обходна тактика: случайно подхвърли статийка за мястото, където искаш да посетите, непременно свързана с неговите интереси, филмче, спомени мимоходим, че там това, което го интересува е така и така. Малко е бавно и отнема време, но идва един момент, когато той ще ти предложи да отидете и ти ще благоволиш. Малко търпение и изобретателност и действа безотказно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А баща и дъщеря на път - ехей, синьор Костов, туй звучи интересно. Ама много!

Signore Porcellino, обещавам Ви при първия случай на подобно пътуване да информирам всички, включая в това число и вашата симпатична особа :) , с подобаващия писмен и снимков материал. Така бащите на дъщерите ще имат нещо като гид " Как да пътуваме с дъщеря си в чужбина"  :lol: 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

А баща и дъщеря на път - ехей, синьор Костов, туй звучи интересно. Ама много!

 

Signore Porcellino, обещавам Ви при първия случай на подобно пътуване да информирам всички, включая в това число и вашата симпатична особа :) , с подобаващия писмен и снимков материал. Така бащите на дъщерите ще имат нещо като гид " Как да пътуваме с дъщеря си в чужбина"  :lol:

Нямаше ли някакъв филм с Жерар Депардийо в тази връзка ;):)

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Нямаше ли някакъв филм с Жерар Депардийо в тази връзка ;):)

фичо, често казано не се сещам. Дай жокер моля те ;):) Сещам се за един много стар филм "За всичко е виновен е Рио" с Майкъл Кейн и Деми Мур

Редактирано от Костов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

фичо, често казано не се сещам. Дай жокер моля те ;):) Сещам се за един много стар филм "За всичко е виновен е Рио" с Майкъл Кейн и Деми Мур

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моята половинка все мърмори, че много пари отиват за пътувания, но като му кажа да не идва, че аз ще отида сама, никога не е съгласен. А като се върнем се хвали, разказва и показва снимки повече от мен, то се хвали още преди да сме тръгнали де, аз все си мълча, а той където седне и където стане все се кефи, че ще ходим едикъде си, или пък все разправя, като бяхме едикъде си... Но иначе мрънка за парите. За мен не е проблем да пътувам сама, ако откаже да дойде, мога и сама, или пък да се комбинирам с приятели, но той не се отказва.

Служител, я кажи ти откъде познаваш мъжа ми и какво общо имаш с него. Все едно, че говориш за него :)

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Моят мъж обича да пътува, но все иска да ходим на места където сме били доста пъти вече, или на места където не са толкова интересни и вълнуващи. Иска да пътуваме предимно в САЩ, Европа, Австралия и Нова Зеламдия. Не иска да пътува в "страни от третия свят" както той се изразява... Иска лукс и само оскъпява пътуванията ни. Не знам как се получава обаче, винаги отиваме там, където аз искам. Аз почвам да го обработвам и убеждавам от рано :). В повечето случаи успявам, за някои дестинации е по-трудно. За Мексико например успях чак след 1-2 години. Накрая толкова му хареса, постоянно казва че това е било най-невероятната почивка в живота му. А преди да тръгнем, се държеше така все едно отиваме във военна зона.

Аз малко се чувствам гузна, че все ходим на местата, на които аз искам, и май ще трябва да правя компромиси в бъдеще - да се съглася да отидем в Австралия, където той иска да ходи, а аз не за момента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.