Прескочи до съдържание

София-Прага-София - последната седмица на май


Препоръчани мнения

Колеги, помагайте да намерим нещо в рамките на 250 лева до Прага и обратно в края на май, че не ми се друса 20 часа с онези олигофрени "Груп". Може да е комбинация между въздушен, железопътен и автобусен транспорт. 

 

Отпътуване: 23 май (четвъртък) - +/- ден, но най-късно 24 май следобяд в Прага

Връщане: 29 май (сряда) - не по-рано от 29 май сутринта от Прага

Редактирано от Meidj
Връзка към коментар

Доколкото знам най-изгодно излиза полет до Виена и автобус оттам до Прага. Имаш доста варианти за евтини полети до Виена, а също така се намират и оферти за автобусен превоз до Прага, просто се поразрови малко в нета...

Връзка към коментар

За жалост, вече ги няма тези "доста варианти" за евтини полети до Виена. 136 евро ми е само самолета до Виена с австрийците за въпросните дати, сложи ги още около 40 евро за автобус и съм поне 100 лева над определения бюджет. Иначе досега пътувах по горната схема - самолет до Виена и после автобус до Прага (евентуално през Братислава) и си беше идеално. 

Връзка към коментар

Кофти работа, явно си изпуснала "redticket"-ите за тези дати. Иначе другата събота летим до Виена и се връщам в понеделник за по 88 евро на човек, но билетите са купени още преди нова година...

Връзка към коментар

Преди нова година беше преди Ники да обяват, че се изтеглят и остават кажи-речи Austrian да са монополисти :)

 

Ще погледна сутринта, но общо взето Виена е варианта за пътуване до Прага...

Връзка към коментар

Може и с полет до Берлин и след това автобус.(Eurolines има за 50 евро)

Т.е. ако се нацелят подходящи дати с подходящи цени излиза около 260 лева. :)

Редактирано от Adinko
Връзка към коментар

София - Бергамо от известно време държи много висока цена, което е адски странно, но и логично като се замисля. Явно от "Уиз" се усетиха, че много хора използват "Орио" като междинен хъб и вдигнаха цените. А, като се замисля, че когато през 2011 г. за първи път пътувахме по отсечката (сигурно помниш дори, че се засякохме с вас на летището в Бергамо) платих точно 236 лева за два билета отиване-връщане и ми иде да ревна... :(

Връзка към коментар

За Берлин май гледах някаква нискотарифна автобусна да върти за 35 евро двете посоки. Само трябва да се сетя коя беше...  -_- Общо взето, вече Берлин май е по-приемлив вариант от Виена.

 

Уизеър не е вариант, защото ще съм с багаж, а при тези 4 полета, сещаш се...

Връзка към коментар

Доста го ползвахме това Бергамо, взимали сме билети по 10-12 лева в посока, но засега най-скъпо до там и обратно ми е било все под стотачка.

Щом е с багаж- да, така е.

Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте :)
някой "провери" ли маршрута до Прага? Че съм в процес на търсене на оптималният вариант за пътуване до Прага. Поверих Уиз Ер с различни прекачвания. Проверих и Райън ер (през Лондон :D). До Берлин летят евтито Изи джет, но нещо не откривам цените и разписанието на автобусите.
Приемам всякакви съвети и насоки. Пътуването ще е април, май според когато е най-изгодно и най-удобно пътуването :)

Връзка към коментар

Гледам, че България еЪр имат промоция... 300лв. отиване и върщане с багаж. http://www.air.bg/bg/promotions/praga-----ot-150-evro-za-dvuposochen-bilet

 

Moже би аз лично бих заложил на тях, за да не търся прекачвания с нискотарифните, където и един куфар би объркал всяк'ви сметки.

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Офертата е за вас. :)  Обезсмисля се прекачването с куфар и 4 полета. Може да ви излезне над 300 лв. :biggrin:, освен ако не сте фен на прекачванията и искате повече време да сте в полет.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Ако имаш нужда от багаж дори не е тема на разговор, само България Ер. 

 

Сега вече въпрос на дискусия дали да ги вземеш до Берлин за 85 евро и от там да гониш автобус или директно до Прага за 150 и да не се занимаваш с глупости. За автобусите виж тоя сайт: http://www.studentagency.eu/ , знам че са стабилна фирма, не говоря от личен опит. 

 

Откъм опциите с нискотарифни, единствено Уиз предлага добри комбинации през Бергамо с необходимия буфер между полетите и без нощувки, вече си ги проверил вярвам. Но цените им за април-май са височки, генерално това е и сезон от годината, в който подобни прекачвания спират да са рентабилни. 

Връзка към коментар

Макар че доста отдавна е зададен въпроса  все пак да отговоря и аз до Берлин с EASYJET за около  50 евро и оттам с Berlinienbus за 22 евро.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето ти ги рейсчетата от Берлин до Прага: 

 

http://www.studentagencybus.com/en/413_429/Berlin-PRAGUE-COACH-BUS

 

Student Agency - услугата е изпробвана преди две години и е супер (особено за цената си). Двупосочният по горната отсечка ти е около 48 евро (с право на безплатно превозване на един ръчен и един чекиран багаж с определените размери; всеки следващ се плаща допълнително). 

Връзка към коментар

Ето ти ги рейсчетата от Берлин до Прага: 

 

http://www.studentagencybus.com/en/413_429/Berlin-PRAGUE-COACH-BUS

 

Student Agency - услугата е изпробвана преди две години и е супер (особено за цената си). Двупосочният по горната отсечка ти е около 48 евро (с право на безплатно превозване на един ръчен и един чекиран багаж с определените размери; всеки следващ се плаща допълнително). 

И аз съм ги пробвал обаче през 2007-ма и бях впечатлен... явно все още услугата е супер :)

Връзка към коментар

Макар че доста отдавна е зададен въпроса  все пак да отговоря и аз до Берлин с EASYJET за около  50 евро и оттам с Berlinienbus за 22 евро.

 

Това го препоръчвам и аз. Правил съм го много пъти, с тази уговорка, че Дрезден е на път и сме се отбивали и там.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.