Прескочи до съдържание

Съвет за организиране на пътуване в Европа - концерт


Ivana*

Препоръчани мнения

Здравейте!
Искам още от началото да кажа, че нямам особени знания за организирането  на пътувания, изгодното букване на самолетни билети и други такива неща. Имам страхотна възможност да видя любими изпълнители в Европа през октомври. Качвам снимка на датите и градовете на турнето:
10496995_10152439547831387_6284126697736

Ще съм много щастлива за всякакви насоки - докъде според вас ще ми излезе най-евтино пътуването и престоя? Реално не искам да седя много време на мястото, а само за концерта, тъй като няма да имам много свободно време през октомври.

Вчера се рових доста за самолетни билети, първо в Уиз, но те нямат за всички дестинации.
Всъщност не съм против и да пътуваме по друг начин, например с автобус, ако разликата в цената е чувствителна, но ми се струва, че и те са доста скъпи.

Съжалявам за объркания пост, но такива са ми мислите  в момента. Лошото, е че трябва колкото може по-скоро да си взема и билет за концерта, така че се надявам някой да се включи с отзиви скоро!

Връзка към коментар

На колко и кои от датите искаш да присъстваш? Ще искаш ли да се местиш между градовете там, или само обратно до София?

С колко багаж ще пътуваш :)

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Знаех си, че ще забравя да уточня нещо.

Става въпрос за избор на една от датите, като за мен няма абсолютно никакво значение кой е града, тъй като целта не е разглеждането му. :)

Търся най-изгодният вариант, с една или две  нощувки, не ми се иска да са повече.

Багажът ще е сведен до минимум, т.е. ръчен.

Връзка към коментар

Много променливи има в твоето музикално уравнение :)

Говориш в множествено число, значи мислиш за поне 2ма души.

Погледни тук : това са всички дестинации с директни полети от София. Ако имате евтин транспорт - може да направиш същото търсене и от Бургас и Варна.

Съпостави ги с градовете от плаката и набележи до кои има директни полети.

Явно цената е силен фактор, затова първо проучи цената на 1-2 нощувки, приблизително по същото време, в съвпадащите с полетите градове. Навсякъде има евтини хотели, 10-20 евро на вечер, но ако искаш виж airbnb, wimdu и подобните сайтове за резервиране на частни домове или стаи в тях. По-евтино да намериш от тях - трудно :)

Когато имаш представа за цената на спането по градове, тогава можеш да обиколиш по сайтовете на авиокомпаниите, обслужващи набелязаните маршрути. Комбинирай цена билет + спане за конкретното градче, и не на последно място, прецени колко ти се слуша групата, свиреща там .. :)

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Atmosphere супер :) 

 

Като гледам градовете, избора май е Амстердам, Брюксел, Лондон и Берлин. Това са стандартни дестинации от Бг с повечко полети. Авиокомпаниите май са ясно 

 

Като хотели май Лондон е най-скъпия от изброените, но могат да се намерят с shared bathroom и по-тънки неща.

 

В Лондон клуб Koko (в Camden) ми харесва страшно много и ако трябва да избирам като venue, определено това е мястото. Хем е добър квартала, наоколо могат да се намерят сравнително нормални като цена места за настаняване (60 - 80 евро за двойна стая), има метро което улеснява транспорта до летищата и центъра.

 

За автобуси забрави, излизат много скъпо, но ако намериш вариант за кола до Брюксел примерно. Можеш да видиш в сайта на blablacar.com ако някой има в твоята посока тогава, да си шернете разходите. Добър вариант е, ако не се притесняваш да пътуваш с непознати. 

 

Сега погледнах варианта с Ryanair от Пловдив до Лондон, полета ти излиза около 105 евро, автобуса София - Пловдив - София е около 15 евро + таксита в Пловдив - 10 евро. 

 

Със сигурност има и по-евтини варианти, тук си на правилното място :)

Връзка към коментар

Благодаря ви за предложенията, ще се разровя и в посочените сайтове.

Намерих билети от София до Манчестър с ИзиДжет за около 110 евро, което също ми се струва доста добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хм Берлин също е оферта откъм полети

- AirBerlin с 1 нощувка - 128 евро

- EasyJet с 3 нощувки - 60 евро (така че като си платиш нощувките, горната оферта ще ти дойде по-ниска) 

- Бг Еър с 2 нощувки - 78 евро

 

В Близост до C Club има хотели за по 60 - 70 евро, а от там до центъра са 5 км. ако имате време за разходки.

Траспорта до летището, зависи коя авиокомпания ще избереш, съответно на кое летище каца.

Връзка към коментар

Аз бих започнала от това, къде публиката си заслужава, защото за да е добър един концерт не малко участие имат феновете на самия концерт.

Като пример ще кажа (за друга група), че концерта в Истанбул се получи, защото бяхме няколко сериозни агитки -  от България, Румъния, Русия а турците бяха много вяла публика.

В Прага пък имах чувството, че съм в Полша – сериозна част от първа линия беше  заета от поляци и точно тези фенове създаваха невероятната атмосфера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами тук става въпрос за инди хип хоп, те не правят някакви огромни концерти на стадиони, повечето май са клубове. Така че публиката не ме притеснява. :)

Точно тях мога да ги слушам и в най-гадното място и с най-заспалата публика и пак ще ми е прекрасно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хаххахаха "Индийски рап" ме разби  :)

 

Ivana мисля, че специално откъм публика може да си спокойна :) права си за малките локации, които гарантират и истински фенове, а факта че в Европа турват рядко си е гаранция за разбиване! А и Slug обикновено се раздава на лайфовете. 

 

Arctic Monkeys, Arcade Fire и The Black Keys  трябва да са индийски рок ;)

Редактирано от Karik
Връзка към коментар

Хахахаха и мен ме разби!

Сигурно ще е интересно де, индийският хип хоп.

И да, определено съм спокойна за публиката, тя въобще не ми е критерий в избора.

Засега май дилемата ми е Манчестър-Берлин.

Връзка към коментар

В Bristol ще бъде сцепвaщо. Но кaкто вече стaнa ясно, aтмосферaтa и феновете не сa определящи в случaя.

Просто отбелязвaм минaвaйки... :)

 

Коко в Лондон и нa мен ми е любимо място зa пaрти. Достa яки и зaпонящи се вечери се получaвaт тaм, именно зaрaди рaзнообрaзнието от фенове и посетители.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Така, последно се спряхме на Берлин.
Чудя се само дали България Еър за около 180 лв на човек с 2 нощувки или ИзиДжет за около 110 лв с 3 нощувки, мисля, че първото ще е по-евтиния вариант.

Имате ли някакви отзиви за летището Берлин Тегел? По-далече ли е от другото?
Самолета каца в 17.05 и не знам дали няма да е късно, събитието е обявено от 21 ч.

ЕДИТ:Всъщност почва в 19 ч., така че остава втория вариант само.

Редактирано от Ivana*
Връзка към коментар

Тегел май е на 20 мин от центъра на Берлин с градски транспорт, но нямам личен опит там, надявам се някой да потвърди. Има и голяма тема за Берлин, погледни я.

Връзка към коментар

Близко е Тегел (зависи къде ти е спането), а и цената през Google Flights е 79 USD:

https://www.google.com/flights/#search;f=SOF;t=TXL;d=2014-10-17;r=2014-10-19;sel=SOFTXL0FB319,TXLSOF0FB320

 

Ще спестиш и от нощувките.

 

Edit: Това ти е най-бързото придвижване, ако пристигаше днес:

https://goo.gl/maps/E2XjV

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

На мен ще ми е супер притеснено да имаме само 2 ч. :blush:

Възможно е да не се оправим нещо с градския транспорт, пък и ми се искаше да отидем  в клуба малко по-рано, за всеки случай... Не знам, трудно ми е да реша. /очевидно/

Връзка към коментар

Тегел е по-близко до центъра от колкото Schönefeld. До Тегел автобусите са на често.

Няма начин да не се оправиш като слезеш на летището, на спирката редовно раздават разписания на градски транспорт. Освен машинките за билети има и хора, които ги продават.

Връзка към коментар

Аз бих избрал Берлин заради евтините хостели.

Можеш да пътуваш с EasyJet:

 

Отиване: 16 октомври, София 10:00- Берлин 11:10, цена 26.49 евро

 

Връщане: 19 октомври, Берлин 7:20 София 10:35 , цена: 35.99 евро

 

Обща цена:62.48 евро; трябва да планираш 3 нощувки.

 

Летището е Шьонефелд- оттам пътят до центъра е 40 мин (по мои спомени). Неприятен е часът на връщане- трябва да тръгнеш от хостела/хотела си най-късно в 5 ч. Ина че отиването ти е удобно-има време да се разходиш из Берлин и да се настаниш.

 

Можеш да намериш хостел по 10-11 евро. Можеш да потърсиш примерно в сайта hostelworld.com. Харесай си няколко хостела и прецени кой е най-добър според оценките на клиентите (ама не вярвай винаги на оценките, все пак).

 

Изчисли и парите за градски транспорт- примерно 5-6 евро на ден, в зависимост от това къде искаш да отидеш.

 

В Англия, и особено в Манчестър трудно ще попаднеш на толкова евтин хостел, за хотел да не говорим. Това се отнася и до Малмьо, за където иначе има полети от София.

Редактирано от Nikolay Ivanov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

(по-възрастната част от аудиторията повдига вежди "Индийски рап? Кой би го слушал това.." :lol:

 

Ох, умрях от смях... Отидох да си видя веждите. Извинявам се за оффффтопика, просто прихнахххх... И се сетих как на реплика за One Direction - оказва се някаква култова група, която аз не бях и чувала - изпаднах в ситуацията за ондулирана лелка, дето вдига вежди  :blink: хаха... От любопитство щях да отскоча да ги видя тия индианци - апропо, харесвам рап... хахах... но точно тогава ще скучая на плажа в Палма :) Да се забавлявате! 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Nikolay Ivanov това и направихме! Купихме билети точно за тези полети (даже бяха по-евтини), и от този сайт ще избираме хостел. Наистина е малко раничко връщането, но няма проблем, ще се оправим. :)

Започнах усилено четене за Берлин, въпреки че има още много време. Тепърва ще набелязвам какво искам да видя, но като цяло не искам да имам точен план, а както казва клишето - "да усетя града". :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пропуснах началото на темата и само я прочетох по диагонал, но не забелязах дали сте повече от един човек. Ако е така - airbnb може да свърши добра работа. Аз поне в последно време се убеждавам, че е доста по-добре от хостел в ценово отношение при 1+ хора, освен ако човек не търси специфичната хостелска атмосфера.  Ако не си чувала за airbnb ей тук в процес на писане е доста подробен наръчник, липсва само частта от плащането, но ако имаш въпроси сме насреща: http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD/

Връзка към коментар

Там се наемат апартаменти доколкото знам?

Ще погледна за нещо готино и ако имам въпроси, ще питам.

Тук са може би най-отзивчивите форумци, които съм срещала. :)))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.