Прескочи до съдържание

Бангкок през Дубай???


Препоръчани мнения

Здравейте,

Върти ми се идея за пътуване до Бангкок,но съчетано с минаване през Дубай през Януари или Февруари 2015.Всъщност искам още доста места да видя,но не знам времето дали ще ми стигне(ще имаме около 20,в най добрия случай до 25 дни) и дали няма да се убием от път.Моля за препоръки и съвети.Идеята е такава-с Wizz до Дубай.Скоро имаше тема за пътуване до Бангкок през Рим и връщане в Париж с много добри цени,но жената много държи да видим пак Дубай,така че търся само такива варианти.От там полета до Бангкок с оплютата скоро Jet Airways е през Делхи и се чудя дали да не направим двудневен престой-единия по основните забележителности в града и другия да прескочим до Тадж Махал(на 200 км е и си мисля,че за един ден ще успеем да го видим).Това ми е основната въпросителна-дали си заслужава тази спирка?Иначе искам 4,5 или 6 дни Бангкок.Използваме Airasia за следващите полети.Около 3 дни надолу по островите-може би Краби или Пукет.Слизане към Куала Лумпур за 2 или 3 дни и същото после в Сингапур.

 

Ето пример за двама с Wizz 600лв,чудя се дали да чакам да пуснат 20%

post-1670-0-98421300-1403944011_thumb.png

Следващите полети излизат около 1300 лв.При предварителните гледания имаше и по-ниски цени.Сега не мога да се сетя къде,но съм виждал същото и в рамките на 1000лв

post-1670-0-31740800-1403944021_thumb.png

 

Вътрешните с Airasia са около 330лв.

Бангкок-Краби

Краби-Куала Лумпур 

Куала Лумпур-Сингапур

 

Грубо и недомислено все още 2250лв за двама.Не сме мислили с какъв багаж ще сме.Аз искам по една раница,но жената не може без куфар. :) За Wizz цените ги знам.Ще съм благодарен за инфо за цени на багажа с Jetairways и Airasia.

 

Всякакви съвети ще са ми добре дошли. :)

 

 

Връзка към коментар

При АirAsia цените за багаж са различни за различните дестинации., но общо взето са доста ниски.

За последния ми полет мисля беше около 3 евро за 15 кг. чекиран багаж.

 

Това с Делхи също става. Там може 2 дни + 1 ден до Агра за Тадж Махал , Червения Форт  и гробницата. След Дубай шокът за вас ще е огромен и след Делхи в Банкок  ще се почуствате в бъдещето. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При АirAsia цените за багаж са различни за различните дестинации., но общо взето са доста ниски.

За последния ми полет мисля беше около 3 евро за 15 кг. чекиран багаж.

 

Това с Делхи също става. Там може 2 дни + 1 ден до Агра за Тадж Махал , Червения Форт  и гробницата. След Дубай шокът за вас ще е огромен и след Делхи в Банкок  ще се почуствате в бъдещето. :)

Аз затова искам да използвам момента.Иначе не смятам да се връщам друг път в Индия. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тайланд съм го правил два пъти през Дубай (с престой от 3 и 4 дни в Дубай), но с Емиратс - първият път до Бангкок, вторият до Куала Лумпур. За билетите и цените просто не съм гледал в момента, затова не ги коментирам.

 

При престой в Делхи 1 ден ми се струва малко "натъпкано" града + Агра (Тадж Махал), то пак зависи и в колко часа пристигате и в колко излитате, но в Агра бих си оставил минимум цял ден за Червеният форт и за Тадж. Тадж е добре да го оставите за след обяд, в случай, че има мъгла сутринта (много важно!).

 

Аз бих прибавил 1 ден в Индия. "Спирката" много си заслужава, въпреки, че като комбининрах Индия с Тайланд, Малайзия и Дубай си бяхме оставили 8 дни там за Златният триъгълник (Делхи - Агра - Джайпур), което е горе-долу един минимум за страната, но ако ще е избор м-у 2/3 дни или нищо, по-добре първото.

 

Бангкок - за мен 4 дни за там са страшно много - аз не бих оставил повече от 2 нощувки, даже 1 ако имам време преди и след нея, но това съм аз.

 

За крайбрежието на Андаманово (не знам защо му казват Андаманско) море аз бих оставил възможно най-много време, поне 7 дни, може би и 10. Не бих си губил времето с Пукет (най-големият и най-ширпотреба курорт там, първият път през 2002 г. изкарах 7 дни в Пукет). Бих останал на Phi Phi Islands поне 2 вечери, по възможност 3/4 - някъде, където не е особено претъпкано с народ, например Laemthong Beach. Ma-Ya bay се гледа като се вземе лодка рано сутрин - 07:30 ч. примерно и се отиде там преди да са дошли тълпите day trippers от Пукет и Краби. Едно 2 часа ще имате невероятно изкарване, после става страшно.

 

Бих прекарал време и на Railay Beach West - много красив полуостров с достъп само с лодка. При още по-голямо желание бих се спуснал на юг - Koh Ngai (Koh Hai) - топ остров с много малко хора, без коли и други превозни средства. Но, пак, това съм аз с моите вкусове.

 

Куала Лумпур за мен е макс 2 дни афера, Сингапур 2-3 макс.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При АirAsia цените за багаж са различни за различните дестинации., но общо взето са доста ниски.

За последния ми полет мисля беше около 3 евро за 15 кг. чекиран багаж.

А и са в зависимост от килограмите, така че горе-долу трябва да прецените теглото на куфарите. Ръчният багаж е

"Each guest is allowed one piece of cabin baggage AND 1 laptop bag OR 1 handbag on-board. The main cabin baggage shall not exceed 56cm x 36cm x 23cm and does not weigh more than 7kg"

При всички положения не мисля, че е удачно на такъв дълъг път с толкова престой да тръгвате само с раници.

Но ако ще ползвате Куала Лумпур за отправна точка за вътрешните полети, то може да си оставите куфарите в хотела за няколко дни и да пътувате само с ръчен багаж. Ние така ходихме до Сингапур. Имахме резервации в хотела на Air Asia на летището в КЛ - Tune hotel, което ни даваше възможност да излитаме рано и кацаме късно, но и да оставим багажа. Таксата, която се плащаше беше 1 или 2 лева на ден на куфар, доколкото помня.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

FlyTraveler:В Бангкок искаме един ден в Safari World,един ден в Siam Park,един ден по храмове и ми се ще круиз до Аютая,което също ще отнеме почити цял ден.Така че поне 4 дни задължително. :(

Островите-като цяло Пукет не ми е приоритет.Чудя се дали всъщност да не сляза по-надолу,където е по-спокойно.Съвета за Koh Ngai е добър примерно,но не за дълго време.

Имайте предвид,че не отивам на почивка.Примерно в Дубай за осем дни така и не отидохме на плаж,ако не броим Аквапарка.Искам да видя възможно най-много места.

 

stenk: За визи е ясно,че ще трябва да се бръкна още.

 

Ако намеря повече време ми се иска да прескоча и до Камбоджа,Ангкор Ват поне за два дни.Май ставам алчен. :)

Редактирано от christuff
Връзка към коментар

Ex, че ми се приходи на плаж в Тайланд, като видях тази тема... Ако ви попаднат удобни и евтини билети от София или Истанбул до КЛ, Бангкок или Сингапур през Януари / Февруари, свиркайте.

Връзка към коментар

FlyTraveler:В Бангкок искаме един ден в Safari World,един ден в Siam Park,един ден по храмове и ми се ще круиз до Аютая,което също ще отнеме почити цял ден.Така че поне 4 дни задължително. :(

Островите-като цяло Пукет не ми е приоритет.Чудя се дали всъщност да не сляза по-надолу,където е по-спокойно.Съвета за Koh Ngai е добър примерно.

 

stenk: За визи е ясно,че ще трябва да се бръкна още.

 

Ако намеря повече време ми се иска да прескоча и до Камбоджа,Ангкор Ват поне за два дни.Май ставам алчен. :)

 

Мое лично мнение е да отидеш до Ангкор с цената да резнеш два дни от където и да било (няма да ти казвам от къде, понеже вече писа, че искаш 4 дни там) :) Ангкор (за мен) тежи на везната колкото цялото останало пътешествие :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Категорично си струва спирката в Индия, но ще ти препоръчам да останете поне три дни, защото един ден е пътуването от Делхи до Агра и обратно. С влак само в едната посоко беше около 4-5 часа. В Агра освен Тадж махал и Червеният форт, ако имате време, ти препоръчвам да посетите и Фатехпур Сикри. В Делхи за два дена ще успеете да видите основните неща.

Според мен за Бангког са достатъчни три дена. По отношение на Пукет, да си призная останах много разочарован. Можете, обаче да се спуснете от Пукет с лодка за няколко дена до островите Пи Пи? На мен лично това ми е едно от най-любимите места в Тайланд, а доколкото си спомням пътуването с лодка беше 2-3 часа.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ex, че ми се приходи на плаж в Тайланд, като видях тази тема... Ако ви попаднат удобни и евтини билети от София или Истанбул до КЛ, Бангкок или Сингапур през Януари / Февруари, свиркайте.

Раничко е още за билети 2015. В момента излизат на Саудитците от Цариград до Куала Лумпур за 660 долара.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

..Обърнете внимание на тази тема:цък

Има оферти (Януари-Февруари също) до коментираните райони, с тръгване от Рим/Париж и връщане Франкфурт/Лондон. Трябва сериозно търсене в матрицата и в сайта на Шриланкан.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

.От там полета до Бангкок с оплютата скоро Jet Airways е през Делхи и се чудя дали да не направим двудневен престой-единия по основните забележителности в града и другия да прескочим до Тадж Махал(на 200 км е и си мисля,че за един ден ще успеем да го видим).Това ми е основната въпросителна-дали си заслужава тази спирка?

За 2 дни Делхи и Агра ми се струва твърде оптимистично и мнооого уморително. Ако останете 2 дни в Делхи, непременно посетете Акшардхам /нещо като индийски исторически Дисни ленд /, но по-автентичен и се научават много неща - строен е в съответствие с правилата на старинната архитектура. Прожектират кратки филмчета за историята на Индия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

..Обърнете внимание на тази тема:цък

Има оферти (Януари-Февруари също) до коментираните райони, с тръгване от Рим/Париж и връщане Франкфурт/Лондон. Трябва сериозно търсене в матрицата и в сайта на Шриланкан.

Аз я видях тази тема,но жената много иска пак да видим Дубай и ако няма сериозна разлика в цената няма как да стане. :)

 

Като цяло от Индия май се отказваме.Ще трябва май доста повече време,а другите дестинации са ми по-важни сега,за да режа от там.Тези 2 или 3 дни ще ги използвам за Камбоджа/Ангкор Ват.

Връзка към коментар

Аз я видях тази тема,но жената много иска пак да видим Дубай и ако няма сериозна разлика в цената няма как да стане. :)

 

Като цяло от Индия май се отказваме.Ще трябва май доста повече време,а другите дестинации са ми по-важни сега,за да режа от там.Тези 2 или 3 дни ще ги използвам за Камбоджа/Ангкор Ват.

 

Разумно решение - 2 / 3 дни са достатъчни за Ангкор, но крайно недостатъчни за Индия :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Какво ще кажете за този вариант?Маршрута и времето ме устройват идеално.Съзнавам,че престоя е прекален.

post-1670-0-61555200-1404330226_thumb.png

В edreams.it го има и на 210 евро на човек,но четох в tripadvisor-a,че са доста некоректни май.В priceline струва 219 евро.

 

Цени за двама София-Дубай-София - 600лв. ако не чакам 20 %намаление

Дубай-Бангкок и Сингапур-Дубай       - 900лв.

Общо 1500лв за двама (без куфара) мисля ,че е добре.

 

 

Дайте съвет какво да правя,заслужава ли си и ако е така от кой сайт да избера да купя билетите.

Редактирано от christuff
Връзка към коментар

Виж тук. Съвсем малко по-скъпо, много по-малко чакане. Други силни за Индия търсачки: http://www.cleartrip.com , http://www.ixigo.com (гледай да превключиш на търсене за Индия горе дясно)

Задължително мини през индийските версии на популярните сайтове: orbitz, expedia, kayak и т.н.

 

Пробвай в сайта на авиокомпанията, но на мен не ми работи триенето на сегменти, и не мога да направя търсене.

 

Airfasttickets.de го дават за 223 евро (с купон за отстъпка ще падне на 203), но в момента имат проблеми с IATA и не се препоръчва купуване на билети от тях, до изясняване на ситуацията.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Престоите и в двете посоки ще са тежки, освен ако не планираш спане в хотел на летището, което пък може да оскъпи схемата. Ти си преценяваш. 

 

edreams може да проработи може и да не проработи, при всички положения гледай да е в тяхно подразделение с език, който говориш. Само за справка, ползвах edreams.es от една промоция наскоро, купих два билета един след друг. Единия мина безпроблемно, втория искаха да им платя по банков трансфер, което никога няма да се случи, а на всичкото отгоре си взеха парите за него от paypal. Оспорих транзакцията в Paypal, а когато най-накрая ми отговориха на имейл или да ми издадат билета или да ми върнат парите ми отговориха: ма ти оспорваш в paypal, разправяй се с тях. Еми разправям се, очаквам да ми върнат парите до седмица. Както и да е, отплеснах се, но според мен заради 9 евро спестяване не си заслужава въобще изживяването наречено edreams. 

 

Ebookers.com е читав сайт, priceline също, може да пробваш и http://orbitz.com дали ще изкара билета. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Поне в Делхи летището е ново и комфортно , но близо 18 часа си е огромен престой ...

 

П.С. Първият път когато се опитаха да ме излъжат в Индия беше на гишето за билети на метрото в сградата на самото летище ... мислеха , че съм поредният чужденец който не знае цената на билетчето . Последният път когато ме "излъгаха" в Делхи беше на заминаване като реших да се отърва от последните останали ми рупии купувайки сок от вендинг машина на летището ... глътна ми парите и не пусна нищо :)

В първия ми ден в Делхи ми откраднаха и обувките пред мемориала на Ганди , като се наложи да измина няколкостотин метра почти бос.

Честно това е единственото място което истински съм се радвал , че напускам , но сега бих се върнал пак .... то като в казармата накрая оценяваш само хубавите моменти :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.