Прескочи до съдържание

Мюнхен - предложение за няколко часа


vili_gp

Препоръчани мнения

Аз също имам скоро престой 9 часа в Мюнхен и след много чудене, се реших да се спра на 2-3 места за разглеждане. Взимам Airport - City - Ticket - Group - за 23,20 евро. С него до Marienplatz, пеша разходка до Karlsplatz, оттам Tram 17 до Nimphenburg Palace, разглеждане, след него после пеша до спирка на Tram 12 на Romanplatz, с трама до Infanteriestrasse, после пеша до Olympiapark, разглеждане на BMW Welt и BMW Museum и после обратно към летището. По интернет е лесно, надявам се и на живо всичко да върви по план.

Уоу, доста оптимистично!!!

 

Голямо тичане ще падне. Според мен няма да успееш да осъществиш замисъла си.

Аз препоръчам следния маршрут:

 

post-2801-0-97717900-1460628463_thumb.png

 

и после да се прехвърлиш към Нимфебург. И според мен дотам ще ти стигне и времето и силите  :) .

 

п.п. Не се заблуждавай, че mapsa го дава 50 минути ходене. Много повече е. А би било добре да се качиш на кулата на Петерскирхе и да влезеш в Двореца на Баварските регенти, който се намира зад грандиозната сграда на общината.

Редактирано от Radnev
Връзка към коментар

Уоу, доста оптимистично!!!

 

Голямо тичане ще падне. Според мен няма да успееш да осъществиш замисъла си.

Аз пък казвам че ще и стигне, понеже живея в квартала. 

Редактирано от Plovdivian
Връзка към коментар

Здравейте,

 

прочетох, че Байерн тикет покрива регионалните автобусни линии RVO, SEV. цък 

 

Лично не съм ползвала автобус RVO 9606, но същият се движи между Fuessen - G-P с уточнението, че Байерн тикет не важи за градската мрежа на G-P. 

 

Моля в такъв случай mariya* да ме извини за опита в заблуждение по точка 2. Никога не съм пътувал, и не знаех за горепосочения регионален бус. НО, следва да се има предвид че повечето регионални рейсове обикалят надлъж и шир села и паланки, и 60те километра от Фюсен до Гармиш ще отнемат цяла вечност. Като пример мога да дам регионален бус от летището до Ердинг (10км), който пътува 1 час. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък казвам че ще и стигне, понеже живея в квартала. 

И аз на това се надявам. :)

Но ще е голямо тичане на принципа на чек пойнта. Бил съм!!! Пък кво съм видял е друг въпрос?

На мен само Нимфебург и Олимпияпарк ми изядоха деня, та музея на BMW се наложи на другия ден да ходя да го гледам.  :lol:

Редактирано от Radnev
Връзка към коментар

Уоу, доста оптимистично!!!

 

Голямо тичане ще падне. Според мен няма да успееш да осъществиш замисъла си.

Аз препоръчам следния маршрут:

 

attachicon.gifMunich.png

 

и после да се прехвърлиш към Нимфебург. И според мен дотам ще ти стигне и времето и силите  :) .

 

п.п. Не се заблуждавай, че mapsa го дава 50 минути ходене. Много повече е. А би било добре да се качиш на кулата на Петерскирхе и да влезеш в Двореца на Баварските регенти, който се намира зад грандиозната сграда на общината.

Прав си, че е много оптимистичен план. Как е на немски наименованието на Двореца на Баварските регенти? Искам да преценя дали ще ми е интересно...Качването на Peterskirche отпада, защото компанията с мен надали ще се навие да я изкачва и след качването на Кьолнската катедрала мисля, че и аз нямам желание. Иначе плана ми досега включваше следното:

 

10ч Летище

11ч Marienplatz

11.30ч Karlsplatz

оттам го дават 20мин с Tram 17 до Nimphenburg

та от 12-14ч Nimphenburg

после 1 час до Olympiapark

15-17ч. BMW чудесата и каквото от тях успея да видя за 2 часа

после 1 час до летището - 18ч

и 19.20ч полета за София

 

така ми се иска..., ще мисля още, може и да променя нещо...

Връзка към коментар

Дворецът на баварските регенти е точно зад сградата на общината, която е най- грандиозната в Мюнхен. Дворецът ще го познаеш по това, че стените му са изрисувани с разни колони и орнаменти. Така е изглеждал преди Втората световна война, когато е напълно срутен от настъпващите съюзници. И от останалия читав материал немците са решили да възстановят сградата на общината на Марианплац, за друго просто не е стигнало, което е много жалко.

Има различни колекции, страхотни гоблени от по 20-30 кв. м., но най-голямо впечатление ни направи изключителната колекция от мощи на светци, която е една от най- значителните в света. Бяха скрити в една тъмна зала зад огромна сейфова врата. Имаше части от кръста на Исус, главата на Йоан Кръстител, въпреки, че доколкото знам 5-6 места в Европа претендират, че я притежават. И в средата бяха мощите на някакво свято дете в цял ръст, което не разбрахме какво е направило, но беше доста потресаваща гледка.

От всичко, което видях, може би тази стая ми се е запечатала най-много в главата.

Но при вашия натоварен график, аз лично бих препоръчал една хубава обиколка на центъра и задължително Нимфебург. А за Олимпияпарк и Музея на БМВ - ако остане време. Между Олимпияпарк и Музея на БМВ бих предпочел Олимпияпарк. Това го казвам при положение, че съм автофен. 

В общи линии гледам, че и ти към подобен график си се ориентирала .....  :)

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересно звучи този Дворец. Помня, че 2009 в Торино гледахме в някаква катедрала плащеницата на Христос , за която също се спори дали е истинска или не...Може би ще остане центъра и Нимфенбург, а ако има сили и време разходка до Олимпияпарк. Аз не съм автофен, затова БМВ ще го отложа най-вероятно...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Предстои ни 7 дневен престой /3 възрастни/, като планираме да обикаляме доста места - Фюсен, Гармиш Партенкирхен, Мюнхен, Залцбург, Нюрнберг.  Въпросът ми е има ли седмични карти за транспорт, които да важат за Бавария, подобно на Байерн тикет или трябва всеки ден да си купуваме еднодневен такъв? 

Връзка към коментар

Не ми е известно да има седмични карти. Има абонаментни карти за месец или година, но предполагам, че месечните излизат скъпо, може да проверите на bahn.de за всеки случай. Иначе има уикенд билет, ето подробности https://www.bahn.com/i/view/GBR/en/prices/germany/schoenes-wochenende-ticket.shtml

 

Сега забелязах, че има и такива https://www.bahn.com/i/view/GBR/en/prices/germany/quer-durchs-land-ticket.shtml

Редактирано от searus
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.