Прескочи до съдържание

Италиански вкус в София, 2-6 юли 2014 г.


maialearrosto

Препоръчани мнения

Тези дни в София, пред Паметника на съветската армия, се провежда изложение на открито на италиански храни от около 20 италиански региона, веят се италиански знамена, а пред изложението е сложена сицилианска каручка със сарацински войни. Мернах различни видове италиански шунки, сладкарска продукция и други вкусотии.

 

И тъй като такива изложения не са толкова чести, струва ми се, почитателите на Ботуша, които са в София по това време, могат да й хвърлят едно око до неделя, 6 юли 2014 г. Работно време 10-21 ч. Прилагам брошурка в прикачените файлове.

 

Дали защото е отпускарски сезон, или мероприятието не е така огласено, както трябва, чини ми се не е посещавано. От друга страна, тез италианци, наели между впрочем симпатични българки за помощници, би следвало да предлагат на минаващите българи да опитат от продукцията си. Ако не, да идат в Италия и да си доучат как се прави бизнес, а не да пушат цигарки и да си говорят по "телефонините" с мама в Болоня. Няма италианска музика, няма двамина актьори с карабинерски униформи, продаващите не се усмихват достатъчно. Това, че са турили марката "Италия", не означава, че добре я представят.

 

Хеле Аросто що троянска сливова, бяло саламурено сирене и Дико-Илиеви хора е разнесъл из Европата...

 

За "магеланци.ком" от Парка на свободата/Борисовата градина, другаря Аросто

 

Послепис: дон Джорджо, изтрий дописката на 7 юли сутринта. Добре е ръководството да обсъди нова глава в сайта - "Гастрономия". Уверявам те, ще има интерес.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Георги Матеев

На една от сергиите продаваха умопомрачително вкусни десерти - нещо подобно на еклер, но не точно. Силно ги препоръчвам на всички любители на сладкото :)

 

P.S. Потекоха ми лигите като се сетих, след малко май отново ще посетя изложението  :crazy:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На една от сергиите продаваха умопомрачително вкусни десерти - нещо подобно на еклер, но не точно. Силно ги препоръчвам на всички любители на сладкото :)

 

P.S. Потекоха ми лигите като се сетих, след малко май отново ще посетя изложението  :crazy:

предполагам, че говориш за каноли със сирене рикота ... напълни ми се устата само при спомена :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Я да видим втора страница от брошурката: вдясно от зеленото каре е изумителното еклероподобно каноло (cannolo siciliano), за което най-вероятно Джорджо говори. Класическото каноло е с хрупкава коричка, рикота и още благини. Долу вдясно е тортата касата (cassata siciliana), зелената. Ама тежко-сладка е.

 

Яжте, братя и сестри, животът е кратък, не пазете диети... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Я да видим втора страница от брошурката: вдясно от зеленото каре е изумителното еклероподобно каноло (cannolo siciliano), за което най-вероятно Джорджо говори. Класическото каноло е с хрупкава коричка, рикота и още благини.

 

Мдаааааа, баш каноло се казваше.

 

Не ме търсете в следващия час, отивам да се тъпча със сицилиански / неаполски вкусотии  :lol: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мдаааааа, баш каноло се казваше.

 

Не ме търсете в следващия час, отивам да се тъпча със сицилиански / неаполски вкусотии  :lol:

 

Ето това е мъж: ядене, пиене, за жените... то е ясно! :lol:

Връзка към коментар

Мдаааааа, баш каноло се казваше.

 

Не ме търсете в следващия час, отивам да се тъпча със сицилиански / неаполски вкусотии  :lol:

 Аз съм го планирала като дестинация за след работа :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата седмица бяха в Пловдив за няколко дни. Какви огромни (и вкусни) маслини разсипваха тези хора! А канолите вкусни, но не с рикота, а с яйчен крем. Но пък доста добри по размер. Като за български момчета :) И да не пропусна бадемовите сладки, също не за подминаване. Ще трябва да ги уважим и в София, да не скучаят ученичките от италианската гимназия :-)

Връзка към коментар

Аз да спомена за канолото, щото го пробвах днес. Е не е сицилианско каноло, а е българско каноло с мека коричка. Спестили са си рикотата и са я заменили с нещо като ванилов крем с аромати  :yes:. А и цените са доста надути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абеее, какви са тези реклами на Пловдив отдолу, а изложбата пак в София.......?

 

И ние от пловдивско знаем що е туй "каноли"! Па ги и ядем!

 

Гледам, гледам, че "магеланци.ком" има голямо пловдивско население и трябва да се направи среща във Филибе. Ний също сме учили в Пловдив, Господ на поживи Университета му, к`во юркане беше навремето. Добре, че един от корпусите на ПУ-то беше на "Капитан Райчо", до Бирената фабрика, и човек можеше полу-пиян да влиза на упражнения... :)

 

Що се отнася до каноло с яйчен прах, това си е противоконституционно и много грубо. Нещо неуки италианци са командировани тука, а и видно е, че скучаят... :lol: Да живеят красивите им български асистентки...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Затова пък италианските мъже нещо поизпаднали ми изглеждаха, но като се каже "италианец", това въздейства еротично на някои българки. Една моя позната, прекрасен екскурзовод в Рим, водеше в БГ един италианец, по произход принц, и българките винаги питат "Свободен ли е, женен ли е принцът".

Е, ако се казваш Киджи, а не Аросто... :lol:

 

Вижте клипа "Италианска приказка" в т.нар. Шоу на Слави:

http://www.btv.bg/video/shows/shouto-na-slavi/videos/italianska-prikazka.html

Връзка към коментар

да дам и аз рапорт от "вкуса" :) Пробвах си доволно от всички вкусотии, особено от сладките, но не можаха да ме грбнат канолите ... Определено не бяха с рикота, но може утре да мина пак и да ги пробват все пак :) Иначе се върнах с пълна раничка със салами, песто и маслини :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жалко, пропускам.....................написа той от Катания, след едноседмична гастрономическа инвазия в Сицилия...

 

post-53-0-64963100-1404648620_thumb.jpg

 

Определено сицилианската храна е уникална смесица между италианска, арабска и гръцка кухня, а патладжаните са солта и пипера на цялото това кулинарно изкушение...

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.