Прескочи до съдържание

Намибия


krasen_denev

Препоръчани мнения

 обаче Май или Юни примерно, че даже и Юли, може да не e толкова зле за животни в Етоша (е няма да е като през Август-Октомври), ... Доколкото ти знам интересите, ходене в района съобразено предимно с топ сезона в Етоша за теб би било напълно погрешно.

Миналата седмица коментирахме на срещата с Домосед и той ми препоръча Намибия през юли, защото август - септември имало много хора, а като сезон за Етоша и юли било ок. И сега съвсем закъсах с датите. :)

Връзка към коментар

Миналата седмица коментирахме на срещата с Домосед и той ми препоръча Намибия през юли, защото август - септември имало много хора, а като сезон за Етоша и юли било ок. И сега съвсем закъсах с датите. :)

 

Ами аз не съм ходил в Етоша, но това е парк, където животните се гледат предимно около водоеми (такава е схемата там). Колкото по-навътре влизаш в сухия сезон, толкова по-няма вода на други места и животните са принудени да ходят да пият от водоемите. Юли би било удачно, разбира се, но колкото по-напред в сезона, толкова по-добре. Сега относно повечето хора - не знам аз какво бих избрал, може би по-навътре в сухия сезон, той парка така или иначе е много популярен за self-drivers, не можеш да избягаш от седан колите и никога няма да ти изглежда тотално див като някои други паркове и резервати.

 

Но пък ако броя на посетителите е примерно двоен през Август-Септември...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Но пък ако броя на посетителите е примерно двоен през Август-Септември...

Според Домосед тогава се изсипвали много хора, което нямам идея колко точно означава. Никога не съм била на сафари и ми е трудно да преценя кое как е по-добре само от съвети. Той е бил там и може би ще му се доверя. Ще мисля още.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Флай ще каже , но то сякаш малко се разминават животните и водопадите. Не трябва да се забравя, че и там има изключителни племена, почти като в долината Омо, и мисля, че дори не са така враждебни и комерсиални...

 

Оги, предполагам, че искаш да видиш водопада Виктория пълноводен.

 

Опция едно - знам, че към Август-Септември попресъхва, но проучи как е през Юли примерно, който не е лош месец за парка Етоша. От водопада Виктория може да отидеш и до Касане, Ботсвана и да правиш много красиво и доста евтино сафари по река Чобе в парка Чобе, както и сафари с джип в същия парк. Можеш даже от Намибия да отидеш директно в Касане, а водопада Виктория да го оставиш само за day trip от там, организират такива редовно.

 

Съответно купуваш OJ билет през Йоханесбург, на отиване до Виндхук или Уолфис Бей, Намибия, а на връщане от Касане, Ботсвана или Ливингстън, Замбия (пак през Йоханесбург). Ако това не се получава удобно или изгодно - вземаш си билет отиване и връщане до Йоханесбург, а другите отсечки отделно.

 

Опция две - Май месец е много добър за Южно Калахари (трансграничния парк Кхалахади, който на мен много ми хареса, на ФБ започнах да качвам снимки от там). Може евентуално да замениш Етоша с този парк, въпреки, че това има три минуса:

 

- трябва да се кара почти максимално на юг в Намибия, а после да се ходи максимално на север през ивицата Каприви до водопада Виктория.

 

- минава се граница с Ю. Африка, защото парка Кхалахади има вход откъм Намибия, но не е на намибийска територия. Т. е. в най-добрия случай визи и за двете държави, а най-вероятно намибийската трябва да е поне двукратна (зависи от къде се лети наобратно).

 

- на мен Кхалахади много ми харесва, но няма слонове и носорози, каквито има в Етоша.

 

От друга страна в Кхалахади шанса за виждане на големи котки е по-добър, както и за грабливи птици, в Кхалахади има и по-малко посетители.

 

Освен това за Кхалахади за най-търсените лагери местата за Май догодина са свършили, за по-големите лагери сигурно има, но трябва да се ангажират веднага (после винаги може човек да ги откаже, даже няколко дни преди пристигане).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря ти. По всяка вероятност ще се ориентирам за май-юни-юли с идеята да видя Виктория по-пълноводен. За парковете , ще бъдат Етоша и Чобе, но основно ще си наблегна на Намибия - от Виндхук на север.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.