Прескочи до съдържание

Уикенд около 1 февруари - моля за помощта ви


Гост

Препоръчани мнения

Ох, ами не знам къде да я бучна тази тема...

 

Значи, хрумна ми - много сериозно - да направя догодина един по-специален Рожден Ден. И смятам да постъпя като Пипи - която точно тогава раздава подаръци. Ще поканя трима от най-близките ми хора на някое по-нестандарно място. Но не ЧАК толкова нестандартно, защото нямам чантичката със златни парички на червенокосата ми любимка :)

 

Проблемът е, че е зимата. И е студено. Изборът се ограничава. И не трябва да са скъпи полетите, което ме ограничава до Европа. Хрумна ми полет до Виена - защото не съм била там, и оттам до някое красиво местенце в Алпите - например, вила с изглед към някой красив връх, но е далече до красивата част, а и зимата, студ, само за уикенд не си заслужава бъхтенето. И няма да е удоволствие. И вероятно далече няма да е приемливо като цена...

 

Моля за помощ. Имам точни дати: 30 януари София -> докъдето там. Връщане - 3 февруари. Аз ще хвана съответния полет от Лондон. Нека идеите ви не са само за полети, а за подходящо място за едно по-специално изкарване. И без да се разоря, моля ви...

 

Благодаря за креативността! :) 

Връзка към коментар

Северна Африка:Мароко, Тунис, Египет. Или Дубай. Топло и има евтини полети :)

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Северна Африка:Мароко, Тунис, Египет. Или Дубай. Топло и има евтини полети :)

 

Ъъъъ, аз щото не съм виждала евтини за там, а за четирима човека отиде та се не видя бюджета ;) Благодаря! Ако дадеш и продължение... Знам, нахална съм... хаха

Връзка към коментар

На тези дати - в Алпите. Може полетите от България да са до Милано и от там на север в Италианските Алпи. Е, аз поне планирам да сме някъде там...

Връзка към коментар

Австрия или Швейцария е супер идея, второто може да събори бюджета :) Дори да не карате ски за 2-3 дни в планината ще си изкарате чудесно. Аз съм бил в Инсбрук, глетчера Hintertux, който е наблизо е ако не се лъжа с най-високата кабинкова линия. Цените са приемливи, в Австрия в ски курорт беше по-евтино от нормално заведения в Холандия.

 

И...абе много ме е срам, че всеки път така ти реагирам по темите, но...Исландия! Въпреки че три дни са малко, ако търсиш нестандартно изживяване, какво по-хубаво от северното сияние (ако го уцелите)? Цените през зимата са ОК. Колкото до студа, като цяло го няма, Гълфстрийм минава през острова и средните температури са учудващо високи. Там проблем е вятъра обаче :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Австрия или Швейцария е супер идея, второто може да събори бюджета :) Дори да не карате ски за 2-3 дни в планината ще си изкарате чудесно. Аз съм бил в Инсбрук, глетчера Hintertux, който е наблизо е ако не се лъжа с най-високата кабинкова линия. Цените са приемливи, в Австрия в ски курорт беше по-евтино от нормално заведения в Холандия.

 

И...абе много ме е срам, че всеки път така ти реагирам по темите, но...Исландия! Въпреки че три дни са малко, ако търсиш нестандартно изживяване, какво по-хубаво от северното сияние (ако го уцелите)? Цените през зимата са ОК. Колкото до студа, като цяло го няма, Гълфстрийм минава през острова и средните температури са учудващо високи. Там проблем е вятъра обаче :)

 

Нека не те е срам, моля. Благодаря ти за идеите! Аз се смятам за много креативна, но тук сте се събрали стотици креативни с много по-големи познания от моите по ред причини, така че питам и се вслушвам с респект :) Всъшност, истината е, че аз го планирах точно това евентуално, но после като увеличих бройката хора и се огледах за нещо по-наблизо, защото чух как банковата ми сметка квичи... Не мога да си позволя големи волности, а и там освен домашно запиване - за Исландия говоря - не знам къде бихме могли да отидем, но ще взема да направя изчисления отново...
 
 

 

На тези дати - в Алпите. Може полетите от България да са до Милано и от там на север в Италианските Алпи. Е, аз поне планирам да сме някъде там...

 

Да, да, да, това си мислех и аз. Швейцария - не мога да си го позволя... Затова помолих и за идеи от вас - коите сте били. Благодарско!
 
П.С. Скоро бях в Барселона... :)
Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз съм била зимата на почивка само в Австрия, Каринтия и под Залцбург. И съм минавала с кола през Италия. Италианските Алпи ми харесаха много. По-живописни са и доколкото съм чувала в курортите им има повече забавления. Иначе от Лондон има директни полети до Залцбург, Инсбрук. Проблемът е от България. И търсете да е курортно градче в Австрия, че в селата почти нищо не работи. Не мога да ти дам информация, т.к. ние отсядаме в села до ски-курорти и сме с кола. В Каринтия има много хотели на езера и са курортни селища.

Връзка към коментар

По мои впечатления до Франкфурт -Хан не са скъпи полетите на Уиз. От там може да направите едно пътуване - Люксембург - Страсбург - Колмар (естествено, ако не сте били вече по тези места :) ), като връщането може да бъде от друго място.

Редактирано от Зани
Връзка към коментар

По мои впечатления до Франкфурт -Хан не са скъпи полетите на Уиз. От там може да направите едно пътуване - Люксембург - Страсбург - Колмар (естествено, ако не сте били вече по тези места :) ), като връщането може да бъде от друго място.

 

Леле, че красиво... Благодаря ти! Не съм била по тези места. Заплювам си го (за някога)! Само се чудя как ще бъде при зимни условия...

Връзка към коментар

Наскоро имахме тема за бюджетни дестинации и едно от предложенията беше Малта. Мисля, че покрива доста от критериите - по-топло ще е зимата и е евтино и може да увеличиш бройката присъстващи, пък и е на остров, няма къде да ги разгубиш :)

 

Ryanair летят до там от Лондон, може би и други компании.

Връзка към коментар

Уизеър има София-Малта :) Ако дамата може да измести леко датите с няколко дни (1 - 8 Февруари) е по 80 лв на човек, с картата за отстъпки.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Ъпдейт - цената до Франкфурт с Уиз е разкошна... Благодаря! Набирам и други предложения освен Колмар :)

 

П.С. Този Великден бях в Малта. Иначе много хубаво предложение :) Другите топли дестинации са наистина скъпи - за мен... Благодаря! Да ги разгубя... хахахахахаа

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

До Шарлероа този февруари си взехме билети за 40 лв. - двупосочен. Предполагам, че пак ще има такива билети. От там може да хванете пътя за някое красиво белгийско градче.  :) А и виждам, че не си ходила в Белгия, което е добре. 

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар

До Шарлероа този февруари си взехме билети за 40 лв. - двупосочен. Предполагам, че пак ще има такива билети. От там може да хванете пътя за някое красиво белгийско градче.  :) А и виждам, че не си ходила в Белгия, което е добре. 

 

Хъх... Да не съм я пропуснала тази държава? Ходила съм и още как. Сама :) Даже имам много хубав - по мнение на други хора - пътепис. Брюксел, Брюж... Все се каня да кача някой тук. Само където ги пиша завъртяни - демек повече литературни, отколкото информативни :)Благодаря за идеите, отвoрена съм за още! :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Аз в средата на ноември съм пътувала до Флоренция и беше чудна "пролет". От пътеписи и снимки мисля, че и февруарското време е подобно, а билетите на Уиз тогава ще са супер. Ние пътувахме двама, отиване и връщане - 100 лв. до Болоня и още по 9 евро с Трениталия до Флоренция.

Ако пък е студено - и тратории, и музеи - бол!  :)

Не казвай, че си родена на 01.02!  :)

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Аз в средата на ноември съм пътувала до Флоренция и беше чудна "пролет". От пътеписи и снимки мисля, че и февруарското време е подобно, а билетите на Уиз тогава ще са супер. Ние пътувахме двама, отиване и връщане - 100 лв. до Болоня и още по 9 евро с Трениталия до Флоренция.

Ако пък е студено - и тратории, и музеи - бол!  :)

Не казвай, че си родена на 01.02!  :)

 

Съм  :rolleyes: Благодаря! Ще го помисля непременно...

Връзка към коментар

Аз в средата на ноември съм пътувала до Флоренция и беше чудна "пролет". От пътеписи и снимки мисля, че и февруарското време е подобно, а билетите на Уиз тогава ще са супер. Ние пътувахме двама, отиване и връщане - 100 лв. до Болоня и още по 9 евро с Трениталия до Флоренция.

Ако пък е студено - и тратории, и музеи - бол!  :)

Не казвай, че си родена на 01.02!  :)

 

Погледнах Уиз - цената е чудесна, но графика - абсурден... Ще се гледа неshtо друго май. Аз съм силно ограничена във времето. Знам, че евтините билети означават гъвкавост, но трiaбва и да работя, за да си ги позволя ;) Благодаря наистина. Чакам още идеи на гюме :)

Връзка към коментар

По мои впечатления до Франкфурт -Хан не са скъпи полетите на Уиз. От там може да направите едно пътуване - Люксембург - Страсбург - Колмар (естествено, ако не сте били вече по тези места :) ), като връщането може да бъде от друго място.

 

Намерих страхотни комбинации от Българиа и Wizz (160 лв двупосочен), а от Лондон - с Ryan (50 паунда двупосочен). Дати 30 Ян - 2 Феб. Искрени благодарности на Зани. Засега ми става сериозен фаворит.
 
Colmar е много добър избор - засега. Ако ви хрумва нещо също много хубаво в зимния период с отправна точка Франкфурт Хан, моля споделете.
 
Както и други идеи, разбира се. Това да бях се убила, нямаше да ми хрумне, така че сполайте! :)
Връзка към коментар

В средата на март съм бил във Флоренция и вятър пронизваше костите ... бррр.

За гарнитура два дни пороен дъжд  :)  Хубавото време по това време на годината си е до късмет.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.