Прескочи до съдържание

Барселона и околности


Бисер

Препоръчани мнения

Виждам все пак, че решаваш да посетиш къщите на Гауди и това е похвално. Самата улица на която се намират те, според мен е най-красивата улица в цяла Барселона и ние се връщахме няколко пъти, за да я обходим отново. Има някакъв особен чар на този шикозен булевард, той има и своята история, която можеш да прочетеш предварително... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Duke доста впечатляващо ми изглеждат тези къщи, а и след като ти ми ги похвали :) Въпроса дали ще ми стигне времето и за кое, да не взема да случа дъждовни дни и да пропаднат разходките на открито и т.н.

Връзка към коментар

Скромното ми мнение е, че най- красивото и емоционално нещо в Барселона е фонтана. Преди работеше от четвъртък до неделя включитено. Също така смятам, че вместо да се мотаеш из Калея и Льорет де мар, които са най- обикновени курортни градчета, много по - интересно е посещение на Монтсерат, както те посъветваха по- горе. Или да си посветиш един ден на Валенсия.

Връзка към коментар

На мен любими са ми Ла Рамбла , готическия квартал , парка на цитаделата и фонтаните.

Oбхождал съм града дори пеш надлъж и нашир например от Ноу Камп до плаца Каталуня по цялата Авенида Диагонал , или пък от Саграда Фамилия до Барселонета ... Вече това са местата които си обикалям и изпъкват винаги на преден план.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам дали още го има и не са го затворили, но имаше дори ресторант Happy в Барселона. Ooooo, има го още.. поне може да хапнеш някое испанско меню там, за разнообразие между тапите и паеята :) 

http://www.happy.es/happy-common/carta/

Забавлявай се! 

Връзка към коментар

На площад Еспаня има един кръгъл мол и вътре на втория етаж има Happy Rock! Има и жива музика и е много приятно, който има път на там, пък и си е наше българско. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Заслужава да се види този мол, но не отвътре, а отвън, защото това е бивша арена за корида, която английски архитект е преустроил в огромен търговски център. Отвън изглежда добре, но не бих казал същото за интериорните решения, а може би просто не понасям магазини...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да добавя още! Хълма Montjuic виждам, че е в списъка. Близо до него е хотел Мирамар с тераса заведение с чудна гледка към порт Вейл. Там пийнах една "Сан Мигел" и се наслаждавах на пристанището и лайнерите. От там тръгва и въжена линия до кула/ по-точно са две, но първата не работеше по време на нашето посещение/, където можете да слезете. Кабинките преминават буквално над пристанището.

Ако влезете в Ла Педрера задължително се качете на покрива. Хем е чудат, хем има страхотен изглед към булеварда.

Връзка към коментар

 

Също пеещите фонтани. Там мога да кибича всяка вечер ;-)

За да имаш представа за фонтаните, а те са прекрасни, ето малко видео заснето от мен:

. Старта на шоуто беше около 21:00 мисля, но всички бяха там много по-рано. За добро място препоръчвам поне час по-рано, ако не и по-рано.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм сядал в Хепи в Барселона , но съм чувал доста лоши отзиви. Има го още , но се преместиха по-надолу по Ла Рамла и сега е близо до пристанището.

Ето ревюто в Трипъдвайзъра:

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g187497-d1676027-r118643054-Happy_Bar_Grill-Barcelona_Catalonia.html

Връзка към коментар

Многократно съм посещавал Барселона и каквото и да се каже за града, малко ще е. Но, все пак - жив, дишащ и вибриращ град.

 

При планирането на посещенията добра работа върши пътеводителят на НАТГЕО "Барселона" на български и порталният сайт: http://www.bcn.cat/en/ihome.htm

 

За транспорта: обикновено разглеждам града пеша и с метро. Както добре се изказа наш съфорумец, най-добре е да се използва карта за десет пътувания T-10, като цената й е 9.80€ за първа зона. http://www.tmb.cat/en/bitllets-i-tarifes/-/bitllet/402

 

Огромна част от забележителностите са в Първа зона, дори и по-отдалечената спирка за парк Guell - Lesseps. Тъй като това е интегрирана система за пътуване, в рамките на 75 мин. можеш да ползваш метро и автобус.

Ако кацаш на основното летище El Prat de Llobregat и се чудиш как да стигнеш до града, нека това да бъде с влакчетата, като гореспомената карта важи и за тях, а не да си купуваш отделен билет за влака и в града Т-10. Навсякъде се пътува с Т-10.

 

За ядене, о-о-о, Барселонета, лично съм пробвал ресторанта Can Majo:

http://www.canmajo.es/en/carta/paellas-and-rices/_type:5/

Морските паели са разкошни. Една паеля обикновено стига за двама човека.

 

Приятно пътуване и не забравяй, че много джебчии те очакват...

Пази си личната карта и парите! Най-много атакуват на пл.Каталуня, на пазара Бокерия и на Рамбла.

 

Колкото до hop on/off автобусите, поне на мен не ми допадат.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам дали още го има и не са го затворили, но имаше дори ресторант Happy в Барселона. Ooooo, има го още.. поне може да хапнеш някое испанско меню там, за разнообразие между тапите и паеята :)

http://www.happy.es/happy-common/carta/

Забавлявай се! 

 

 

На площад Еспаня има един кръгъл мол и вътре на втория етаж има Happy Rock! Има и жива музика и е много приятно, който има път на там, пък и си е наше българско. ;)

При едно от поредните ми посещения на Барселона, на връщане в самолета пътувах с управителя на "Happy" на Пласа Еспаня. Точно тогава май подготвяха отварянето на втори обект.

Не съм ходил в нито един от двата, но момчето ми се стори свястно. Ако минеш от там, поне може да се убедиш лично, а не от чужди мнения, как работят българи извън България. :)

 

Да споделя аз какво направих - като отидох за първи път в Барселона, от всички места влязох само в Ла Саграда. Всички останали забележителности само ги обиколих, без да влизам. И от тогава, при всяко следващо отиване ходя в едно-две места от дългия списък. Така всяка година си намирам оправдание да отида отново. :)

Parc de la Ciutadella е невероятно място за почивка. Просто си избираш полянка, лягаш, събуваш си обувките, и се наслаждаваш на растенията, птичките и ароматите. Или разглеждаш картата, и отмяташ какво си видял, и какво остава. За половин час от умората в краката няма и следа, като нов човек си, и хващаш наново обиколките.

И аз подобно на stenk, съм обиколил районите в широкия център пеша няколко пъти. Но следващия път като отида, пак ще го направя, и пак ще е като за първи път, защото там винаги виждаш нещо различно, колкото и пъти да минеш през едно място.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Заслужава да се види този мол, но не отвътре, а отвън, защото това е бивша арена за корида, която английски архитект е преустроил в огромен търговски център. Отвън изглежда добре, но не бих казал същото за интериорните решения, а може би просто не понасям магазини...

 

Заслужава си да се качиш на покрива на мола. Много е готино вижда се цяла плаца Испания. Има асансьор на тротоара до мола, но се плаща. По- добре влезни вътре в мола и по ескалаторите се качи или от вътрешните асансьори, ще ти излезе 0.00 евро.  

А от парка към Олимпийския стадион се открива много готина гледка към летището. Вижда се абсолютно всичко как самолетите кацат/излитат и как ги подготвят за полет и прочие.  

Връзка към коментар

Ако някой от Вас предпочита хостелите, един интересен се намира в Ла Рибера, непосредствено до  Готическата Катедрала ,музея Пикасо и красивия парк ла Сиудадела.

 

И макар и мрънкащите оценки в Трипадвайзър да са много, този хостел сам по себе си е интересен.

 

Държи го писателят Красимир Дамянов, личност колоритна и забавна, много пътувала и митарствала из испаноезичния свят. Винаги има фъстъци и вино за гостите, а за нас, българите, и българско гостоприемство.

 

http://www.arthostal.com/index_bg.htm

http://www.arthostal.com/English/galery/galeria.htm

http://liternet.bg/publish23/kr_damianov/index.html

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Прасчо, бива ли такива работи - цяла нощ не можах да спя покрай този ресторант Can Majo :blink: Сърдечно благодаря за линковете които си постнал, част от тях ми бяха вече във фейвъритс на таблета, а с другата част ги допълних. NatGeo-то също предлага интересни обиколки пеш, не се бях сетил за него.

Връзка към коментар

Що се отнася до НАТГЕО-то, аз предпочитам родното издание на книжен носител. Уверявам те, че съм пробвал пътеводители на не малко издатели, според мен НАТГЕО-то е най-добрият за Барселона.

 

Я влез в книжарницата и си купи: http://egmontbulgaria.com/knigi-3/obrazovatelni-knigi-121/patevoditeli-148/barselona-464.html

 

А за ресторанта, в превод "бай" или "чичо Majo", малей, какво ядене и пиене, а после хълцане и мецане... Сервитьорите са от старата школа, баш каталунци.

 

Но защо да говорим, пращам ти собственоръчно заснетата от мен морска паеля. Поръчай си я. Наздраве!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не останах впечатлен от паеята, а специално една вечер се замъкнахме до препоръчан ресторант в Барселонета. В същото време обаче, нямам никакви забележки към различните видове "тапас", които сервират в локалните заведения. Обичам разнообразната храна и никога не повтарям едно и също ястие с изключение на паста, спагети и пица в Италия, но това е друга тема...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Без да искам да влизам в кулинарни пререкания с многоуважаваното прасе, само ще отбележа, че паелята е всичко друго, но не и каталунско ястие. ;-)

В Барселона, както изглежда, се предлага по ресторантите предимно с туристическа цел (все пак - човек е отишъл в Испания, бива ли да не яде една паеля?) и е нормално да не е най-добра на света.

 

Това, което е същинската местна кухня, са в най-голяма степен морските дарове и в по-малка степен дивечът - особено препоръчвам да се пробват, разбира се, миди и морски охлюви! Има едно супер типично ястие с морски охлюви, доматен сос и дребни къстчета месо, което горещо препоръчвам. Изобщо за охлювите и Барселона може много да се говори, за пример давам един "охлвен" ресторант, който много харесвам:

 

http://www.loscaracoles.es/index1.htm

 

;-)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здрасти, Джени, права си, паелята е от Валенсия, както пицата е от Неапол, макар може би да е производно от древноримската плацента. Кулинарни взаимодействия между епохите.

Знам ги каракольовците, дано да са ти харесали. Поздрави.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В допълнение на казаното от jennie (относно морските дарове), бих препоръчал в заведенията из Барселона да бъде опитан един прекрасен хляб намазан с домати (има го навсякъде в менюто), който си има определено име, но сега не ми се рови да го търся...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъкмо щях да кажа, че това май е някакъв критски специалитет.... Явно се появява на няколко места!

Много е вкусно наистина.

 

maialearrosto, да разбирам ли, че на теб не ти допадат много барселонските caracoles? ;-) На мен определено ми харесаха.

Редактирано от jennie
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътеводителчето на Натгео вече е в ръцете ми - наистина е много добро, много благодаря за съвета.

 

Предлагам на всички да провъзгласим многоуважаваният прасчо за главен кулинар на форума. :)

 

Жени, това с морските дарове също няма да го пропусна - риба и морски мекотели са ми любимата храна. Определено имам сол в кръвта :)

Редактирано от Ice___Cool
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.