Прескочи до съдържание

Барселона и околности


Бисер

Препоръчани мнения

Тъкмо щях да кажа, че това май е някакъв критски специалитет.... Явно се появява на няколко места!

Много е вкусно наистина.

 

maialearrosto, да разбирам ли, че на теб не ти допадат много барселонските caracoles? ;-) На мен определено ми харесаха.

 

Джени, ти врачанка ли беше, или съм се объркал? Ако си врачанка, вдигам наздравица за теб, естествено с чаша врачанска теменуга. С охлювците нещо ме няма, но преди да величаем каталунските специалитети, да си припомним врачанските.

За мен културата е ядене, пиене и жени. И докато врачанките притежават една вродена грация, то евала им на каталунките: пълнички едни такива, тресат паласки и не им дреме.

 

Наздраве! :)

Връзка към коментар

Няма да откажа една чаша врачанска теменуга, maialearrosto! Да, от Враца съм и аз. ;-)

 

Не подценявам врачанските специалитети, нито прекалено си падам по каталунските, просто се интересувам от храна (от вино по-малко). От Барселона си купих една доста подробна книга за местната кухня, така че може да се каже, че съм запозната с темата. Затова и се намесих. 

 

Храната е, разбира се, култура. За пиенето и жените... хмм... не съм сигурна.

Връзка към коментар

Относно паелята само да добавя, че е от Валенсия, както Грух вече отбеляза, и оригиналът се приготя с охлюви (не морски) или заешко, и по-рядко с пъдпъдъци. По време на големи празници във Валенсия, я приготвят на огън на открито направо на улицата, в големи плоски съдове. И се сервира "отлежала", а не гореща току що свалена от огъня. :)

Аз все още не мога да преценя за себе си кой от двата града ми харесва повече - Валенсия или Барселона. И двата ми харесват много, но всеки по различен начин.

 

В Браселона има и едно друго нещо, наречено Atun con pan, в различни варианти - с препечен хляб, с чабата, или питки. Лека и приятна храна, става и за на крак. Едни диджеи, изглежда толкова са я харесали, та даже направиха песен с такова заглавие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Скъпи приятели,

 

В моя стил на пътуване яденето и пиенето са неравно с музеи, забележителности, изгодни билети и проч. От ядене и пиене не трябва да се пести, а трябва волно да се дебелее, не случайно, когато се забутам из някоя тосканска ферма, мястото, в което превеждам срещите си, обикновено е кухнята. Надничам в тенджерите, разговарям с готвача и си пийвам вино. Разрешете да споделя с Вас как постигам туристическа нирвана: нахранен с пържолка по тоскански, отпил червеното винсанто, седя под звездите на Тоскана, зад мен е къщата на 350-400 години... повече не ми трябва. Е, ако съвсем прекаля с червеното вино, мога пък и да разбера какво е искал да изрази любимият ми художник Пиеро дела Франческа

 

Що се отнася до жените и виното, Кирил Христов, преди него Омар Хаям, са дали чудната си хедонистична формула "Жени и вино, вино и жени".

 

Но ако има нещо още по-вълнуващо по пътя, това са жените. Тук, в България, и там, отвъд. Но това е тема обширна и изискваща особена култура и познания, които аз, скромното прасе от българския северозапад, нямам.

 

Но още помня първата жена, която ме целуна в Италия, беше римлянка. А, Джени, аз познавам вкуса и на врачанската целувка. Дали пък именно това не е културата?! Да усетиш тънката метафизична разлика между римска и врачанска целувка...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

maialearrosto, това, че говориш за вкуса на целувката означава ли, че определяш целувката като някакъв вид кулинарно преживяване? В този смисъл, в твоята пътешественическа йерархия целувката - която винаги е явно носител на някакви локални особености - май е нещо като есенцията на възможните културни преживявания... 


 


Освен това, интересно е, че доколкото различаваш целувките, разликата е не просто тънка, ами метафизична. Надявам се, нямаш предвид, че римската целувка е някак по-вечна от врачанската (макар че, да, не Враца е "вечният град"), а още по-малко, че е по-божествена, защото тогава вече ще се почувствам засегната.


;) 


 


(Съвсем разводнихме темата за Барселона с тези размисли, съжалявам! :rolleyes: )

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.