Прескочи до съдържание

Не мога да ползвам билет, някой ако иска до Копенхаген за 100 евро двупосочен


Препоръчани мнения

Георги Матеев

За съжаление най-кофти варианта е вече факт: блокажът на "онази" банка успя да ми прецака плановете за Исландия / Гренландия. Колкото и да ми е неприятно се налага да отложа това пътуване за догодина. Здраве да е.

 

Остават ми неизползваеми 2 самолетни билета (София-Копенхаген-София // Копенхаген-Рейкявик-Копенхаген), които ако канселирам ще се върнат някакви смешни стотинки. Предпочитам да подаря билетите на някой магеланец вместо да ги оставя да изгорят безславно. Който прояви интерес обаче нека има предвид, че ще трябва да си поеме таксите за смяна на име (и евентуално дата, ако желае). Билетите са купувани от airfasttickets, тоест комуникацията по смените би била с тях. Това са точните маршрути на двата билета, които мога да подаря както в комплект, така и поотделно:

 

Билет 1: AIR BERLIN

18 AUG, mon
SOF 19:30 - TXL 20:45
TXL 21:35 - CPH 22:35

25 AUG, mon
CPH 11:00 - TXL 12:00
TXL 13:05 - SOF 16:15
 

Билет 2: ICELANDAIR

19 AUG, tue
CPH 07:50 - KEF 09:00
 
25 AUG, mon
KEF 01:00 - CPH 06:00
 
Който се интересува - да пише на лично за да измислим схема за трансфер на билетите. Дано поне някой да може да ги ползва.
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

Само трябва да се обадиш на номера и да кажеш фразата, няма нужда да я търсиш. Ако не са взели вече парите - човекът ще ти я донесе.

 

 

Много съжалявам да го чуя. Особено заради Гренландия .. Стискаме палци за догодина :)

Проверил ли си колко струва смяната на името? Обикновено е по 50тина евро ..

Връзка към коментар
Георги Матеев

Проверил ли си колко струва смяната на името? Обикновено е по 50тина евро ..

 

Не, но не вярвам да е нещо екстремно скъпо.

Връзка към коментар

Ех, Жоре, тоя берлинския ако беше 2-3 дни по-ранен, направо го отнасях да направя връзка с Женева, но уви, на 17ти трябва да съм вече в швейцарско за едно състезание. Дано някои успее да се възползва. 

Връзка към коментар

За Air Berlin смяната е 70 евро + евентуално доплащане, ако същия booking class се е изчерпал. Не знам дали таксата е на отсечка или за целия билет. Airfasttickets сигурно също ще си добавят някаква тяхна такса, т.е. крайния минимум за промяната е 160-170 евро. 

 

И това, ако билета е купен във FlyClassic, всички по-ниски класове не могат да се променят. 

Връзка към коментар
Георги Матеев

 

За съжаление най-кофти варианта е вече факт: блокажът на "онази" банка успя да ми прецака плановете за Исландия / Гренландия. Колкото и да ми е неприятно се налага да отложа това пътуване за догодина. Здраве да е.

 

Остават ми неизползваеми 2 самолетни билета (София-Копенхаген-София // Копенхаген-Рейкявик-Копенхаген), които ако канселирам ще се върнат някакви смешни стотинки. Предпочитам да подаря билетите на някой магеланец вместо да ги оставя да изгорят безславно. Който прояви интерес обаче нека има предвид, че ще трябва да си поеме таксите за смяна на име (и евентуално дата, ако желае). Билетите са купувани от airfasttickets, тоест комуникацията по смените би била с тях. Това са точните маршрути на двата билета, които мога да подаря както в комплект, така и поотделно:

 

Билет 1: AIR BERLIN

 

18 AUG, mon

SOF 19:30 - TXL 20:45
TXL 21:35 - CPH 22:35

25 AUG, mon

CPH 11:00 - TXL 12:00
TXL 13:05 - SOF 16:15
 

Билет 2: ICELANDAIR

19 AUG, tue

CPH 07:50 - KEF 09:00
 
25 AUG, mon
KEF 01:00 - CPH 06:00
 
Който се интересува - да пише на лично за да измислим схема за трансфер на билетите. Дано поне някой да може да ги ползва.

 

Ъпдейт. Оказа се, че Icelandair не позволяват промяна на името на пътника, така че билетът до Рейкявик не може да бъде трансфериран на друг човек и изгаря.

 

Билетът на Air Berlin до Копенхаген обаче е ОК. Точната цена (ако не се сменят датите) е 70 евро за промяна на име + 30 евро административна такса на airfasttickets. Тотал 100 евро.

 

Така че ако на някой му се лети до Копенхаген за 100 евро (билетът включва и чекиран багаж) - да казва.

Връзка към коментар

:angry:  -_- Много ме е яд, че не можеш да отидеш, Жоре ... Но все пак, живи и здрави, Гренландия ще те види друг път :wacko: (Нямам предвид като в "Куче в чекмедже" - Мама каза, че ще ми купи колело, ама друг път).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ъпдейт. Оказа се, че Icelandair не позволяват промяна на името на пътника, така че билетът до Рейкявик не може да бъде трансфериран на друг човек и изгаря.

 

Билетът на Air Berlin до Копенхаген обаче е ОК. Точната цена (ако не се сменят датите) е 70 евро за промяна на име + 30 евро административна такса на airfasttickets. Тотал 100 евро.

 

Така че ако на някой му се лети до Копенхаген за 100 евро (билетът включва и чекиран багаж) - да казва.

 

Всъщност, в сайта на Air Berlin не е много ясно, но мисля че 70 евро е промяна на резервация, а може би в тази промяна се включва и промяна на датите? Естествено стига да е наличен същия booking class. Ако някой има пътуване към Копенхаген, но на други дати според мен си заслужава усилието да пробва. 

 

И да, Гренландия няма да ти избяга, убеден съм :)

Връзка към коментар

Ъпдейт. Оказа се, че Icelandair не позволяват промяна на името на пътника, така че билетът до Рейкявик не може да бъде трансфериран на друг човек и изгаря.

 

Билетът на Air Berlin до Копенхаген обаче е ОК. Точната цена (ако не се сменят датите) е 70 евро за промяна на име + 30 евро административна такса на airfasttickets. Тотал 100 евро.

 

Така че ако на някой му се лети до Копенхаген за 100 евро (билетът включва и чекиран багаж) - да казва.

Синът ми търси билет за Копенхаген за другата седмица. От 28 натам.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
Георги Матеев

Синът ми търси билет за Копенхаген за другата седмица. От 28 натам.

 

Вчера сутринта един магеланец вече заяви интерес и в момента уточняваме детайли по трансфера на билета. Ако до ден-два по някаква причина работата с него не стане ще ти драсна на лично.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.