Прескочи до съдържание

Билет за никъде...


Препоръчани мнения

Здравейте на всички!

 

Може би по-подходящото заглавие би било “Аз съм идиот и си го признавам!”. Както и да е – май не е от такова значение...

 

Та така – както някои от вас знаят, съвсем ненадейно, подбутван от собствения си инат и мижавото съдържание на кръв в алкохола, се сдобих с билет до Сеул... Мда, като се поразмислих впоследствие – голяма глупост... Идеята беше да посетя един човек... Тъй като не го знам точно къде е в тоя Сеул, трябваше да го известя... Е, човекът хич не се зарадва на факта и явно вече си ставаме излишни един на друг... За съжаление има още едно излишно нещо – един билет до Сеул... Като се размисля, нямам никакво, ама никакво желание да бия пътя до там – просто защото нямам планове да гледам нищо. На това отгоре се оказва, че равнището на комуникациите там далеч надхвърля нивото на измъченото телефонче, с което разполагам, а за сдобиването с ново и умно такова просто не останаха кинти – станаха на билет... Билет за никъде – защото явно никъде няма да отида. Не мога да го върна – т.е. мога, но ще получа обратно около 5 % от парите си – демек нищо. За съжаление не мога да сменя и титуляра на билета – бях намислил да го подаря на някого от семейството на въпросния човек – барем да види майка си примерно. Да, ама и това не става - що ли са решили тъй тия турци - не им ли е все едно кого ще возят...

 

На това отгоре имам проблем със здравословното състояние на майка ми и някак не върви да бягам за нищо до другия край на света – кофти ситуация.

 

Ако взема да тръгна – какво ли ще правя там шест дена? Както казах, вече нямам никакво желание да ходя там – като си помисля, май реално не съм и имал... Като направя сметка на парите – не се връзва, ама хич – няма да сколасам с кинтите /тю, бях ги приготвил да ходя на гурбет – язък/. Със спане по пейките явно няма да се получи, а въобще не ми се занимава с организация на каквото и да е относно подобно пътуване – всичко ми се счупи изведнъж... Е, а защо я направих тогава тая глупост? Да се почувствам малко магеланец ли? Или заради човека? Или и двете? Както и да е – идиотията е налице, билетът също.

 

Въпрос – какво да правя? Да върна проклетия билет срещу жълти стотинки, или да скоча да ходя в някакво някъде, където не желая дори да знам, че съществува... Май ще си го оставя на личната си стена на плача, точно под крилатата фраза на Станислав Йежи Лец “Помисли преди да помислиш”. Нещо, което не направих – и ей ме на сега – като куче в каруца...

 

Опитах се да скоча в нечий чужд гьол или да се надскачам с тия с големите, удобни гьолове… Явно са били прави хората, като са казали, че всяка жаба трябва да си знае гьола. Е, моят гьол може да е студен и кален, ама поне аз съм си го правил…

 

Дайте акъл, моля! Имам нужда, че от известно време в главата е само градус, а той определено почна да пречи повечко напоследък...

 

Благодаря предварително!

 

P.S. – това, че няма да отговарям няколко дни да не ви откаже да пишете тук – ще прибягам до хижа “Рай”, та да отпусна душата, че много се стегна напоследък…

Връзка към коментар

Когато една врата се затваря,друга се отваря!Така ,че по-добре тръгвай, и без това повече няма да загубиш,пък там кой знае...Може друго нещо хубаво да ти се случи :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

И аз бих те посъветвала да направиш същото! Просто без много много планове. Все пак, щом си запазил билета е имало защо :) Нещо трябва да се случи там, на край света :) Единственото, което може да спре е здравословното състояние на майка ти, но там вече ти си знаеш. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Aз бих направила приблизителна сметка колко още ще похарча за да отида там (най-евтин хостел, транспорт и храна) и след това вариантите са два - ако не са чак толкова много бих отишла макар и да не ми се ходи кой знае колко, може пък изненадата да е приятна.

 

Ако са много и не ми се ходи хич, ще го сложа в графа загуби и грешки, ще взема колкото пари ми върнат, колкото и малко да са, и няма да го мисля повече.

 

Но преди това наистина е добре да го обмислиш малко по-трезво.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

То ние само може да предполагаме какво ти е, но чисто технически да ти кажа, че ако ти променят графика на полета, имаш право да си искаш всички пари обратно. Това ще ти е изглежда win-win ситуация, до колкото в цялата история може да има win.

 

Иначе не смея да ти давам препоръка, аз ако имах билет за Сеул щях да замина при всички положения, но отстрани изглежда доста по-лесно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако поне малко назнайваш Руски език, хвърли едно око/ухо на това .. ще попиеш пинизи за евтин живот там ;)

Иначе, в интернетя е пълно с всякакви инструктажи как да живеем с 10-20-30 долара на ден по подобни места.

 

Абсолютно ли си убеден, че нищо по билета не може да се сменя? Откъде черпиш информацията?

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Намери някой евтин хостел , слагай литър твърдо гориво в багажа и си поркай там една седмица. Екзотичните корейки и подходящо количество алкохол ше те накарат да се чустваш много по-добре. Луд си ако не заминеш. Просто се шляй безцелно и гледай света.

Само не прави глупоста да се натресеш насила на Човека ... !!!

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз бих ти предложил вместо в хо(с)тел да нощуваш в...сауна.

 

Ей го черно на бяло официалния сауна-етикет: http://english.visitkorea.or.kr/myeyes.kto?cmd=view&md=enu&lang_se=ENG&bbs_sn=929825

Не е описана най-важната точка от техниката за безопасност - как да действаме при изпуснат сапун. Но в България всички сме подготвени, де :)

Заминавай за Сеул. Ще ти хареса. Просто се разходи из града, из парковете, из хълмовете... Иди на гости на дедото на Мартин Чой... :) Абе, с една дума - иди! :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Намери някой евтин хостел , слагай литър твърдо гориво в багажа и си поркай там една седмица. Екзотичните корейки и подходящо количество алкохол ше те накарат да се чустваш много по-добре. Луд си ако не заминеш. Просто се шляй безцелно и гледай света.

Само не прави глупоста да се натресеш насила на Човека ... !!!

 

Ама преписаха ме изцяло :) 

Връзка към коментар

Аз бих ти предложил вместо в хо(с)тел да нощуваш в...сауна.

 

Ей го черно на бяло официалния сауна-етикет: http://english.visitkorea.or.kr/myeyes.kto?cmd=view&md=enu&lang_se=ENG&bbs_sn=929825

Не е описана най-важната точка от техниката за безопасност - как да действаме при изпуснат сапун. Но в България всички сме подготвени, де :)

Заминавай за Сеул. Ще ти хареса. Просто се разходи из града, из парковете, из хълмовете... Иди на гости на дедото на Мартин Чой... :) Абе, с една дума - иди! :)

Чудех се днеска кога ли ще се вкючиш..:)

 

А пък след Райското пръскало ще си се върнал нов човек с избистрена глава. Все хубави хора ходят там.

А ако не ти е помогнало, значи мненията тук ще го свършат...

 

ПС. Стискам палци майка ти да се стабилизира.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако ти остава една седмица какво щеше да направиш? Имаше подобен филм, направиха си списък хората...

 

Може да пробваш още един вариант: вземаш монета, решаваш коя страна на монетата кое да бъде и хвърляш. Може и повече от един път. И не се съгласявай и не следвай монетата ако не ти харесва!!! Просто се опитай да разбереш кое те влече.

 

 

Отстрани наистина е ужасно лесно :)

 

И това за гъола (жаба?) - по ли е добре да скочиш в кладенец, щото половината народ скача? Ужасно ми е познато

 

 

 

Дано майка ти се оправи по-бързо!

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ох, при мен се е случвало нещо подобно 8ама не точно/, но аз никак не обичам да говоря за личния си живот, та ще го спестя. Общо взето какво направих? Ми прекосих половин свят, имам сюжет за филм и всички ме помнят! :lol: :lol: :lol: :lol:

Луда работа, но аз си мисля, че като си бил в един филм е задължително за си там и на финала! Иначе що си се потил изобщо! А после може да се окаже, че има втора серия, трета...а и ролите вече съвсем да се сменят. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък ще ти препоръчам да не ходиш.

Така както си описал ситуацията локомотива на желанието ти е угаснал. Защо и как не е от значение. Важното е, че пред теб пада бариера, която се чудиш дали да заобиколиш и прескочиш защото вече си направил финансов разход. Майната му на разхода! Пари се печелят, разходи се възстановяяват, но времето и живота назад не се връщат.

При дилема зарежи разума и използвай дясната половина на мозъка - интуиция и подсъзнание.

Успех, ама не в избора, а след избора!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Палиоооо, къде се загуби? :blink: :blink: :blink: Да вземеш да се явиш и да доложиш какво е полУжението! Ходи ли, не ходи ли :blink: :blink: :blink:

Ми то, любопитството ще ме оглозга до кокал ;) ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.