Прескочи до съдържание

Моля препоръчайте с коя фирма - гмуркане!


ElenaS

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

Повода го имам, идеята също, мястото - някъде на южното Черноморие. Моля, ако някой се е гмуркал или има познати които вече са го правили и имат впечатления , да сподели! В нета излизат няколко фирми , които се занимават с този вид дейност. Но винаги е по-добре ако някой ти препоръча :)

Благодарности!

Връзка към коментар

Искаш сертификат ли да изкараш или имаш такъв, а искаш да се гмуркаш?

 

Питам от любопитство като цяло, аз сертификата си го изкарах в чужбина, но ми е интересно дали има какво интересно да се види по българското черноморие. Освен самолета на Тодор Живков :) Не мога да ти препоръчам фирма, но ще се радвам да разкажеш после как е минало. 

Връзка към коментар

Свободно гмуркане със разглеждане....да видя какво е :) . Предстоят рожденни дни и решението е единодушно - гмуркане! Надявам се да има интерестни неща по дъното на нашето черно море :P

Ще разкажа, разбира се!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

2011 съпругата ми подари ваучър за две спускания в един ден с http://www.aqua-sub.com/  край Созопол (Естествено че след няколко дни й подарих и аз, няма само аз да се давя) Нещо беше станало със голямата им лодка и ни натовариха 8-10 човека на едно малко корито което беше толкова нестабилно че докато излезем в залива на някои им прилоша. Отделно че стълбите бяха от тънко желязо и излизането с цялото оборудване и куп железа на кръста си беше направо "тренировка за щангисти". Заради ниската цена на лодкаря въобще не му пукаше и не оказваше някакво съдействие.

Усещането при първото потапяне си е леко стресиращо - при най-малкото движение " обръщах корема". Докато свикна че трябва да дишам и издишвам само с шнорхела в устата ми, няколко пъти панически изплувах за да си взема въздух  . Обаче най- трудното беше докато свикна да работя с клапана който пуска или изпуска въздух в жилетката - или потъвах като камък и ушите ме заболяваха , или се изстрелвах към повърхността като тапа... Голям майтап!!!!

След обед  при второто гмуркане, когато нааай-после схванах че всяко движение трябва да е плавни и забавено ,всичко си дойде на мястото - Голям Кеф! ( Отплеснах се)

Моето мнение е да избереш като начало точно такова гмуркане  - две за един ден.  Може и да не ти хареса защото на някой от нас им "стягаше около врата неопрена" ... " въздуха в бутилката не беше достатъчен"...   Долу няма кой знае какво за гледане, но ако ти хареса -  усещането е неописуемо!!!! 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

ElenaS

дано не се включвам твърде късно в темата, но от собствен опит ти препоръчвам: 

Христина Димитрова, тел. за резервации: 0886 166 122. , www.bg-diving.com , Дайвинг център Марина Созопол, Яхт клуб. Имат по две гмуркания дневно, 10 и 14 часа (зависи от времето, вълнение и т.н.). 

Преди две години изкарах при Христина PADI курсове и съм наясно, когато препоръчвам някого, особенно когато става дума за скуба дайвинг.

Иначе не залагай големи очаквания какво ще видиш под вода, в залива на Созопол, защото т.нар. "пробно гмуркане" е ограничено до 12м. Като времетраене е около 30-40 мин. И все пак гарантирано ти е висок адреналин, готина компания, и не на последно място разходка с лодка (от онези другите, като по филмите).  

Редактирано от natchobg
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря за инфото!

Бях, видях и останах очарована! Даже вече си мисля за още едно гмуркане ....много скоро! За човек който се страхува от това че може да не напипа дъното с върха на пръста, мисля че се справих добре :lol: . Успях да пипна дъното,определено!

Намерих си инструктура от http://www.adventurenetbg.com/ . Гмуркахме се в близост до Варвара. Останах доволна.

Видях разни интерестни рибоци,мидички,рачета и медузи..... Определено имаше и доста водорасли, цветове и очарование.

Доволна съм! Хареса ми! Искам пак!!! :wub:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

След 2 седмици ми предстои почивка на Малдивите и там искам да се гмуркам.До сега никога не съм се гмуркал.Не мога да разбера трябва ли ми сертификат, за да се гмуркам, не ми ли трябва.От друга страна в България курс PADI е по-евтин отколкото на Малдивите, но пак ми се струва скъп 250Е за Open Water Diver (а там същия курс е 528долара).Вие какво бихте ме посъветвали?

Връзка към коментар

Гмуркане с бутилка - да, трябва ти курс. За две седмици по това време в България няма как да изкараш... Ако на Малдивите ти е скъпо или не ти се занимава и учи, докато си там, тогава действай с шнорхел по повърхността. Предполагам ще е яко. И ако се запалиш изкарай курс на друго място по-натам. България горе са препоръчали, също в Гърция има по Халкидики (аз мога да препоръчам за Ситония, Каламици) и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз препоръчвам ваденето на сертификата в България или близо до България, до колкото ще спестиш време. В сертификата се включват занимания в класна стая, както и упражнения в басейн, със сигурност не искаш драгоценното ти малдивско време да е прекарано по този начин. 

 

Има и опция тук да искараш само класната стая (това може и онлайн даже) и басейна.  А на място да довършиш гмурканията от сертифицирането. Това няма да е оптималния вариант откъм цена, цепенето на услугата на части я оскъпява, но откъм спестено време ще е. 

Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Може ли някой да даде съвет относно това, коя компания да избера за PADI Open Water Diver курсове?

 

В момента им разглеждам цените на сайтовете и забелязвам, че препоръчаните по-горе www.bg-diving.com  искат цена от 360 EUR за курса + 40 EUR за учебни материали + 26 евро за сертификат, общо 426 евро.

 

Докато в www.dive.bg и www.bulgariandivingacademy.bg цената е съответно 270 EUR и 275 ЕUR, без включени учебни пособия, но дори с тях цената предполагам ще е около 300-320 EUR.

 

Също така ако имате други предложения ще разгледам и тях.

Връзка към коментар

Може ли някой да даде съвет относно това, коя компания да избера за PADI Open Water Diver курсове?

 

В момента им разглеждам цените на сайтовете и забелязвам, че препоръчаните по-горе www.bg-diving.com  искат цена от 360 EUR за курса + 40 EUR за учебни материали + 26 евро за сертификат, общо 426 евро.

 

Докато в www.dive.bg и www.bulgariandivingacademy.bg цената е съответно 270 EUR и 275 ЕUR, без включени учебни пособия, но дори с тях цената предполагам ще е около 300-320 EUR.

 

Също така ако имате други предложения ще разгледам и тях.

 

Едва ли някой е бил по всички фирми за да препоръча, но разликата в цената е чувствителна. С тези курсове по гмуркане работата е малко като със шофьорската книжка, ще те научат на курса, колкото да не се удавиш, вече колко ще си старателен си зависи от теб.

 

Аз бих избрал най-ниската възможна цена. Макар и да съм чел по чужди форуми колко е важно инструктура ти е да е загрижен, внимателен, професионалист и т.н., тези курсове на практика са си ширпотреба и се съмнявам да има особена разлика в инструктурите, най-много размера на групите да е различен. 

Връзка към коментар

Едва ли някой е бил по всички фирми за да препоръча, но разликата в цената е чувствителна. С тези курсове по гмуркане работата е малко като със шофьорската книжка, ще те научат на курса, колкото да не се удавиш, вече колко ще си старателен си зависи от теб.

 

Аз бих избрал най-ниската възможна цена. Макар и да съм чел по чужди форуми колко е важно инструктура ти е да е загрижен, внимателен, професионалист и т.н., тези курсове на практика са си ширпотреба и се съмнявам да има особена разлика в инструктурите, най-много размера на групите да е различен.

Идеята не е да е ходил по-всички фирми, а да е ползвал една от двете с по-ниската цена, за да обясни как протича курса и дали е доволен.

 

На теория, на сайта им всичко изглежда по един и същи начин. Определено ще проверим една от двете с по-ниските цени, още повече, че офиса в София на едната е на 200 метра от вкъщи, а не съм го видял до сега. Още следващите няколко дни ще мина от там да ми разяснят нещата. :huh:

 

 

ЕДИТ: Всъщност dive.bg е водолазния център към Bulgarian Diving Academy, така че реално са една и съща фирма. :lol:

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...
На 19.04.2015 г. в 16:15, Георги каза:

Аз препоръчвам ваденето на сертификата в България или близо до България, до колкото ще спестиш време. В сертификата се включват занимания в класна стая, както и упражнения в басейн, със сигурност не искаш драгоценното ти малдивско време да е прекарано по този начин. 

 

Има и опция тук да искараш само класната стая (това може и онлайн даже) и басейна.  А на място да довършиш гмурканията от сертифицирането. Това няма да е оптималния вариант откъм цена, цепенето на услугата на части я оскъпява, но откъм спестено време ще е. 

Супер случайно попадам сега на тази дискусия😊 но тъй като дайвинга става популярен и някой друг търсещ може да попадне, та да кажа разликата в дайв инструкторите в БГ е огроооомна! По стечение на обстоятелствата познавам или имам впечатления от работата на  може би 90% от тях.  И да дайв инструктора е най-важният, за да те научат да се гмуркаш и най-вече да си безопасен за себе си и останалите. В момента в който те сертифицират единствено ти носиш отговорност за действията си под вода. На всякъде, където се гмуркаш се подписваш, че си сертифициран и на практика освобождаваш от отговорност дайв центъра. В повечето случай те вече са в ролята на гидове и само те водят под водата. Актуалната цена на курс за начинаещи към момента е около 350 -380 евро, някои по-ниски цени са обявени без учебници и без сертификация, но те са задължителни. А в Бг кой знае какво няма да се види...ако все пак опцията Ви е да се гмуркате в Бг, то Христина Димитрова  е инструктора, Созопол. Повечето инструктори вече провеждат курсовете в Гърция по ред причини, там поне водата е топла и чиста:) Има и долу горе някои по интересни сайтове, но пък за тренировка и обучение е перфектно!

 

Цитата беше другата публикация на Георги 🙂 но няма значение, надявам се информацията да е полезна!

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.