Прескочи до съдържание

Кино за пътешественици - фестивал


Препоръчани мнения

За някой може да е интересно

 

КИНО ЗА ПЪТЕШЕСТВЕНИЦИ

Евро Синема

8 август - 17 август 2014

 

Повече за фестивала и за програмата има на сайта:

 

http://www.pozorcompany.com/kino_za_puteshestvenitsi.html

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Ооох, с изключение на два филма, другите бих ги изгледала с голямо удоволствие.

 

Нарочно ли цяла година въртят американски бози, а когато хората ги няма в София, пускат истинско кино?

Връзка към коментар

Тази пролет имах удоволствието да се запозная с двете момчета, организиращи този и ред подобни фестивали в България. Бяха в Пловдив на организирания от тях фестивал за арабски филми - Менар. До колкото си спомням единият от тях каза, че една част от филмите си ги превеждат сами, а на друга са ексклузивни разпростанители и ги няма по торентите. Въпреки това мисля, че открих един от пусканите на онзи фестивал филми в някой от нашите торенти.

Редактирано от naTpuoT
Връзка към коментар

Някой търсил ли ги е тези филми из торент сайтове?

намерих само това. Има доста от другите из нета, но трябва да си ги купиш 

 

http://vimeo.com/53253260

 

https://www.youtube.com/watch?v=cQNoimABjMQ

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако ми намерите имената на Английски, може и без купуване да минем, ако обещаете, че поне на няколко прожекции ще отидете :)

Връзка към коментар

Няма, споко:)

Все пак има и "легални" торент сайтове, а някои по-арт филми често могат да бъдат намерени в такива, на аванта.

 

Това, което имах предвид, няма общо с торенти, а със съвременната форма на разпространение на видео - стрийминга :)

Като се добера до некорпоративен нет - ще погледна тук-там.

Връзка към коментар

Почваме с два лесни, публично достъпни.

Трабантът е на чешки, но в uloz.to може да се свали като файл и да му се търсят субтитри.

В момента тече и сериал за пътешествието им в Южна Америка.

 

Вторият е на Португалски, но би трябвало да се намерят буквички на Английски, защото е прожектиран с такива.

Връзка към коментар

Почваме с два лесни, публично достъпни.

Трабантът е на чешки, но в uloz.to може да се свали като файл и да му се търсят субтитри.

В момента тече и сериал за пътешествието им в Южна Америка.

 

Вторият е на Португалски, но би трябвало да се намерят буквички на Английски, защото е прожектиран с такива.

 

Аз лично в Трабантът не видях абсолютно нищо интересно откъм кинематографична гледна точка, нито пък нещо особено опознавателно по маршрута, половината от времето показват как ремонтират колите. Остава единствено сензацията "с Трабант в Африка".

 

Бразилският филм за Сао Паоло го намирам за изключително хубав.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз лично в Трабантът не видях абсолютно нищо интересно откъм кинематографична гледна точка, нито пък нещо особено опознавателно по маршрута,

 

Напротив! Много добро приключенско филмче за Африка. Като тръгваш да прекосяваш цяла Африка с кола/мотор/велосипед, не го правиш, за да снимаш поведението на животните на залез слънце. А и маршрутът от Кайро до Кейптаун с малки вариации е един и същи и е описан познавателно много пъти преди тебе. Отиваш заради преживяването. И после да имаш история за разказване, в която ти да си главният герой. Добре, че отидох половин час по-рано да си намеря билет. Защото, разбира се, с превод на кино е много по-добре от без превод от сайта им.

 

(А от двата трабанта Бабу ми беше по симпатичен от Егу  :)

Редактирано от домосед
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз гледах "Германия 09" и не намерих нито една причина този филм да е в "Кино за пътешественици", дано и с другите да не е така...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Мина известно време от фестивала "Кино за пътешественици", но да споделя радостта си.

Бях си набелязала "С трабант из Африка", защото преди време пак го бяха давали на някакъв друг фестивал, но докато се усетя, и го изпуснах. Та за тази прожекция отидох по-рано и си купих билет. Трябва да кажа, че филмчето много ме изкефи. Съчетава трите ми любими неща: коли (макар и трабанти) + пътешествия + хумор. Филмът има готино послание и аз, като един мечтател, го оценявам много високо. Евала на чехите! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.