Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Попадна ми информация, че Saudia дават доста подробна информация в страницата си за проверка на резервации: тарифи, условия и пр.

Влиза се с e-ticket номер, като нямало нужда да участват в резервацията, за да видиш информацията.

Същото важало и за Еmirates, но поне един "крак" трябва да е с тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Попадна ми информация, че Saudia дават доста подробна информация в страницата си за проверка на резервации: тарифи, условия и пр.

Влиза се с e-ticket номер, като нямало нужда да участват в резервацията, за да видиш информацията.

 

 

 

Aми не знам отде ти е попаднала информация , но ще добавя да си избереш любимата бира и при първа среща мисля да се почерпим  ;)

Всичко с билета ми е ОК и Слава на Всевишния излиза в сайта на SAUDIA с номера на e-ticket като Confirmed .

 

 

P.S. Toва е доста ценно инфо и заслужава да го закърфичим някъде , та да се знае от повече хора !

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако искаш - пусни един-два скрийншота каква информация има вътре, като задраскаш "ненужното" :)

Информацията ми попадна от произволна тема във FlyerTalk.

Там го споменаха като начин за разглеждане на тарифите, което мен ми е по-интересно..

Връзка към коментар

Там го споменаха като начин за разглеждане на тарифите, което мен ми е по-интересно..

А на мен пък ми е по-интересно защо точно на сайта на SaudiAirlines излиза подробна информация с всички подробности около произволна резервация? Особено като знаем авиолинии на чия държава са, и с какво особено явление в световен мащаб се свърза тя.  :unsure:

А може интересното да е само плод на въображението ми...  :rolleyes:

Връзка към коментар

Аз си го обяснявам с това, че имат много пари и са си платили пълен лиценз, примерно, или просто програмистите им не са се сетили да ограничат достъпа само до техни резервации..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Eто какво се вижда в сайта на Saudia при влизане с номера на e-ticket  :

 

post-140-0-07899600-1407183103_thumb.jpg

 

 

post-140-0-04340500-1407183110_thumb.jpg

 

 

 

P.S. Интересно , че от priceline са ми дали два  различни номера на e-ticket един под друг , но влизам без проблем и с двата.

Нямаше ли нещо и покрай оная безумна промоция на Alitalia , когато резервациите се виждаха само през сайта на Saudiа или нещо подобно ?

Това означава ли , че мога да вляза в произволен офис дето продава самолетни билети и да помоля да ми проверят резервацията с номера на електронния билет ?

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Хм, очаквах доста повече информация да има :)

 

Нямаше ли нещо и покрай оная безумна промоция на Alitalia , когато резервациите се виждаха само през сайта на Saudiа или нещо подобно ?

Това означава ли , че мога да вляза в произволен офис дето продава самолетни билети и да помоля да ми проверят резервацията с номера на електронния билет ?

 

Да, така проверяваха за италианския RTW.

 

Не би трябвало да има проблем, но аз бих заложил на онлайн вариантите.

Връзка към коментар

Аз си го обяснявам с това, че имат много пари и са си платили пълен лиценз, примерно, или просто програмистите им не са се сетили да ограничат достъпа само до техни резервации..

 

По-скоро второто :) А и мисля, че не работи за абсолютно всички билети на всякакви авиокомпании, пак е обвързано с някой от GDS-ите. Но сайта на саудитците е хубав, че показва малко по-първично инфо, защото в останалите наистина може да се объркаш какво е confirmed, какво е reserved, къде е номера на билета и т.н.

 

Нямаше ли нещо и покрай оная безумна промоция на Alitalia , когато резервациите се виждаха само през сайта на Saudiа или нещо подобно ?

 

Точно от "промоцията" на Алиталия го бях клъвнал и аз сайта на саудитците. Там е много по-лесно да провериш билет за Алиталия, от колкото в сайта на Алиталия, който гърми със всякакви грешки :) Правеха се скрийншотове тогава със статуса на билетите, виждаше се черно на бяло как нулират валидни билети, после как ги връщат, абе забава си беше. 

 

Не предполагах обаче, че работи с много авиокомпании, а и все още мисля че не работи с всички. Просто някой във ФТ беше споменал, че backend-a на саудитците и алиталия е един и същ и така. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тенденцията е да се увеличава присъствието им в GDSите.

Раян и ИзиДжет ги има, Уиз май ги нямаше никъде.

Връзка към коментар

А лоу костовете са извън GDS-ите  нали ?

 

Ryanair и Wizz са в Navitaire

easyjet - Travelport

 

Източници: http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_reservations_system

http://corporate.easyjet.com/latest-news-archive/news-year-2007/05-11-07-en.aspx?sc_lang=en

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко офтопик се явява, ама има едно приложенийце за айфон, My Flights, което запомня букнатите полети, проверява за промени и ви известява, в общия случай доста преди авиокомпанията. Промени във времето, и дори във вида самолет и избраното място.

http://www.myflightsapp.com/

Автоматичния ъпдейт е само за платената версия, за резервации с Amadeus и Sabre. Т.е. Wizzair не ги покрива.

Връзка към коментар

Правил съм 2-3 road-test-а на няколкото подобни мобилни инструмента: tripit, kayak, worldmate, tripcase, expedia ... гола вода са по отношение на известяване за промени в резервацията. Взимат ти данните от PNR-a, и само добавят допълнителна информация (доста полезна, не отричам), но в последствие не следят за нищо. Или поне при мен не сработваха.

Имаше и още едно - само за айфони, ама го забравих.

Връзка към коментар

Мога да потвърдя , че полетите на TAM също  успешно се проверяват на http://www.saudiairlines.com/

само по номер на е-ticket.

 

Какво oзначaва :  Issued Place:BDR ?

Кое място се означава с този код  - оттам са издадени билетите ми на Iberia през priceline ?

Oткривам срещу този код Igor I Sikorsky Memorial Airport , a в извлечението IBERIA IB EMRP NORWALK US .

 

Teзи на TAM са с Issued Place :MI , като на банковото извлечение си пише TAM BRAZILIAN AIRLINES MIAMI US.

Връзка към коментар

Това са кодове за местоположение на агенцията. В Norwalk е централата на priceline. Това е на 18 минути от BDR :)

За второто - принципът е същия.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Toя Hipmunk отново ми скри шапката . Полетите с ТАМ ги намерих на сайта на авикомпанията ( комбинацията почти на 100 % е еrror fare) , но после исках да проверя и другаде , и се появяваха единствено през Hipmunk с възможност за резервация в priceline и cheapoair.

Каyak изобщо не ги засичаше или даваше много по-кофти часове за тази цена.

 

Hipmunk засега ми става абсолютен фаворит и много благодаря за оная тема с нестандартните търсачки  :) !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мога да потвърдя , че полетите на TAM също  успешно се проверяват на http://www.saudiairlines.com/

само по номер на е-ticket.

 

Какво oзначaва :  Issued Place:BDR ?

Кое място се означава с този код  - оттам са издадени билетите ми на Iberia през priceline ?

Oткривам срещу този код Igor I Sikorsky Memorial Airport , a в извлечението IBERIA IB EMRP NORWALK US .

 

Teзи на TAM са с Issued Place :MI , като на банковото извлечение си пише TAM BRAZILIAN AIRLINES MIAMI US.

 

Това сайтче би трябвало да има директен достъп до Amadeus. Пробвай се и сподели, ако желаеш :)

 

https://wftc2.e-travel.com/plnext/AIEBEHPBEHP/GetPNRsList.action?SITE=BEHPBEHP&LANGUAGE=GB

Връзка към коментар

Пробвах и не изкарва нищо нито с номер на резервация , нито с e-ticket ???

През Checkmytrip и Saudia всичко си излиза.


Не намира нито полетите на Iberia , нито на TAM.

Връзка към коментар

Уви, значи е ограничено по някакви критерии.

Ако ти се занимава, това е търсене за партньори на Амадеус, които предлагат проверка по PNR:

https://www.google.bg/search?q=inurl:GetPNRsList&filter=0

 

Ако някой резултат е на непознат език - търси language= в адресната лента и сложи =GB или =US.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.