Прескочи до съдържание

Нюрнберг VS Кеймбридж


Препоръчани мнения

Ами... на 29.10 имам Рожден ден! По случайност по това време се събират 3 почивни дни, та се оглеждам за полети - да се почепя така да се каже! И попадам на две предложения от Букурещ - Нюрнберг и Станстед (Wizz - около 120/200 лв ЗА ДВАМА в двете посоки). И двете дестинации са ми еднакво интересни(ако се питате защо Кеймбридж вместо Лондон...? Ами да отидеш само за 2 -3 дни до Лондон си е грехота, нали ?!!!!  

 Мнения? Препоръки?

 Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих дал същото предложение като stenk, само, че първият ден бих обикалял с автобус 9 или 15 или с двата, щото така или иначе са си своеобразни Hop on - Hop Off, нищо, че са нормални Лондонски автобуси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само, че първият ден бих обикалял с автобус 9 или 15 или с двата, щото така или иначе са си своеобразни Hop on - Hop Off, нищо, че са нормални Лондонски автобуси.

 

 

Това ми е любимото  :P

Връзка към коментар

Аз бих отишла в Нюрнберг, който е един от най-красивите немски градове и има толкова много история в него. Обичам Германия, там се чувствам на място и не мога да съм напълно обективна, а и не съм била в Кеймбридж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aми за учителите 01. ноември е почивен ден май  :rolleyes:

Това е така и за мен, но тази година се пада в събота, т.е. е почивен за всички и пак са само два - събота и неделя. Къде е третия ;)

Връзка към коментар

В Кеймбридж не съм бил.В Нюрнберг бях преди две седмици-много ми хареса.Съвсем наблизо-един час с влак-от Нюрнберг са Регенсбург,Вюрцбург и Бамберг.Много приятни малки градчета със замъци,катедрали и пивоварни.Пет дена си обикаляхме лежерно с чести стопове за вурстчета и вайсбир.

Аз съм за Нюрнберг.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Това е така и за мен, но тази година се пада в събота, т.е. е почивен за всички и пак са само два - събота и неделя. Къде е третия  ;)

Води се есенна ваканция - почва от петък - 31.10 :http://offnews.bg/news/Общество_4/Ваканции-2014-2015-По-кратка-почивка-за-Рождество-по-дълга-през-пролетта_368998.html

 А иначе за Нюрнберг са по- удобни полетите, така че аз клоня натам, макар че Кейбридж и Оксфорд са си страхотен дразнител! И едно уточнение - до Станстед лети Ryanair, а не  Wizz !

 Поздрави!

Връзка към коментар

Води се есенна ваканция - почва от петък - 31.10 :http://offnews.bg/news/Общество_4/Ваканции-2014-2015-По-кратка-почивка-за-Рождество-по-дълга-през-пролетта_368998.html

 А иначе за Нюрнберг са по- удобни полетите, така че аз клоня натам, макар че Кейбридж и Оксфорд са си страхотен дразнител! И едно уточнение - до Станстед лети Ryanair, а не  Wizz !

 Поздрави!

Да, в средните училища, но не и във висшите. Жалко

Приятна почивка ти пожелавам и весел празник! И двете места си заслужават :)

Връзка към коментар

Съвсем наблизо-един час с влак-от Нюрнберг са Регенсбург,Вюрцбург и Бамберг

Супер идея! Обаче, като гледам сайта на Deutshe Bahn и ми предлагат цени до Bamberg от 24 Е на човек в едната посока за има- няма  60 км!!!! Бе тия да не са мръднали нещо??!! :angry:

Връзка към коментар

Цените на влаковете в Германия са ужасни.Самолетен билет София-Франкфурт-София 106 евро,влак ICE Франкфурт-Нюрнберг-Франкфурт втора класа без запазено място-116 евро.

DB имат доста билетни програми.За събота и неделя си купувахме Нюрнберг уиикенд тикет-мисля,че беше 17 евро.Важи за област Нюрнберг-Бамберг влиза там-от полунощ в петък срещу събота до полунощ в неделя.С него можеш да пътуваш във всякакъв вид транспорт.Важи за двама възрастни,две деца и едно куче.С него ходихме и до Регенсбург-доплатихме си само от границата на областта до Регенсбург и обратно.

Другият вариант,за който знам,е Байерн тикет-23 евро за един човек+4 евро за всеки следващ.Важи само за регионалните влакове,т.е. без IC и ICE.С него ходихме до Вюрцбург.

Връзка към коментар

+ 1 глас за Нюрнберг- един от най-красивите градове в Германия. Там ако си поразмърдам мозъчните клетки мога и да се сетя за името на едно страхотно заведение в чертите на стария град /препоръчвам отсядане там/, което се води че е най-старото в цяла Бавария. Бирата им е собствена марка и е страхотна, но тази ми ти халба от 1 л. мнооого тежеше.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.