Прескочи до съдържание

Идеи за кратки разходки от Дортмунд и Франкфурт Хан


Фил

Препоръчани мнения

Питането ми е за идеи за маршрути за кратки разходки с начална точка тези две Wizz-дестинации:

1. Франкфурт Хан (за 3 дни).

2. Дортмунд (за 3-4  дни) , може и някаква комбинация с Айндховен

 

Какво интересно има наоколо и как може да се подреди логистично.

Понеже обикновено възниква този въпрос - интересите са  кажи-речи всичко, без пазаруване ;) .

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Ние правихме Хан- Триер /прекрасен град/-Люксембург /нощувка/- Мец /Франция/- Хайделберг /нощувка/ и Хан.


Също да отбележа- Хайделберг е невероятен, а на път от там към Хан се отбихме и в Майнц. Изобщо от там само и по поречието на Рейнц да се разходите местата са вълшебни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ние правихме Хан- Триер /прекрасен град/-Люксембург /нощувка/- Мец /Франция/- Хайделберг /нощувка/ и Хан.

Също да отбележа- Хайделберг е невероятен, а на път от там към Хан се отбихме и в Майнц. Изобщо от там само и по поречието на Рейнц да се разходите местата са вълшебни.

Мерси :)

 

А това с рент-а-кар, или с общ транспорт? :rolleyes:

Връзка към коментар

Рент а кар от летището в Хан, и после пак оставяне там. Излезе ни малката кола около 20 евро на ден, много хубави места има за разглеждане наоколо, страхотни.

Колко дни бяхте? И октомври дали става, че и аз се оглеждам за някой уикенд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дортмунд е пълна скука, освен Борусия, там друго няма. Може оттам да отидете до Кьолн, пътят е 1 час. Аз лично бих тръгнал по долината на Рейн на ваше място, в посока Кобленц и Майнц. За съжаление видях само Кьолн, но това се оказа голямо разочарование- явно по-малките градове са по-интересни.

Връзка към коментар

И аз съм за наемането на кола (особено ако сте повече хора) и минаването през различни градчета за по една-две вечери.

Наемът на кола ще излезе по-скъпо, защото ще я върнете в друг град, но пък ще ви даде повече гъвкавост, а и цените на немските железници не са от най-евтините.

 

Аз бих тръгнала директно към Триер, след това Люксембург, може би спирка някъде в Белгия на път за Аахен, Бон, Кьолн, Дюселдорф и Дортмунд.

Или: Триер, Люксембург, Хайделберг, Франкфурт, Бон, Кьолн, Дюседлорф, Дортмунд. Преди Бон препоръчвам да минете през един замък с чудна гледка към реката:

https://www.google.com/search?q=drachenfels+bonn&client=firefox-a&hs=H9c&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=W5HrU_eZPLP04QSonoFI&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1708&bih=838&dpr=0.8

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също имах подобен маршрут като колегите по горе. Кацнах в Дортмунд. От там с кола до Амстердам (около 2 часа път). На следващият ден с кола до Берлин (около 5 часа път). Другите 6-7 дена отделих на близките градове на Дюселдорф (където бях на гости). Дортмунд, Кьолн, Есен, Дуисбург, Гелзеркирхен и т.н.

В Дортмунд всичко е Борусия. Маняци на тема футбол. Ако ти е тръпка може да направиш щадион тур. Заслужава си. Входа е мисля 8-9 евро(6 евро за студенти). Това включва разглеждане на музея, фен шопа, съблекалните, офиси и обиколка на самите трибуни.

В Кьолн ми направи лошо впечатление, че около Катедралата е пълно с пънкари просяци, одърпани и мръсни. Иначе, ако имаш време също отдели 1-2 часа за самата Катедрала. Имаше някакъв символичен вход (около 3 евро, ако помня правилно). Вътре има филмчета как се е разраствала в годините, а по тесни стълби се стига почти до най-високата точка, къде по едни доста паянтови стълби се стига до "върха".

На Дюселдорф отделих най-много време. Качване на кулата, разходка около Рейн, не видях дали има разходка с лодка по реката. Предпочетох пеша.

Другите градове не видях нещо различно и кой знае колко интересно. Типични немски градове. :) Ако ти трябва някаква по-конкретна информация, казвай. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Наемът на кола ще излезе по-скъпо, защото ще я върнете в друг град, но пък ще ви даде повече гъвкавост, а и цените на немските железници не са от най-евтините.

 

Мерси за инфото.

И може би не е станало съвсем ясно, но аз по принцип имах предвид идеи за два отделни трипа - от Дортмунд и от Франфурт Хан, а не да тръгвам от едното място и да се връщам от другото. ;-)

(не че не приемам и идеи за подобни комбинации де, ако са удобни и интересни като маршрут ;)  )

 

Колко дни бяхте? И октомври дали става, че и аз се оглеждам за някой уикенд.

А ноември са направо без пари билетите, обаче пък студове,  дъждове ....  :unsure:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Добре, че поясни, че говориш за две отделни пътувания.

За дортмунсдкото - не бих спала в Дортмунд. По-добре един от трите града - Дюселдорф, Бон или Кьолн. За първия мога да препоръчам и доста заведения, включително традиционни бирарии. Между Дюседлорф и Кьолн пътува (май) всеки ден туристически кораб, за който съм чувала само положителни коментари.

В Бон има много какво да се види, особено в Музея на немската история. Аахен е също приятно градче и е наблизо, там има и фарбика на Линд, в която продават шоколади и бонбони с намаление. Ако ще сте само 3-4 дни и посетите само изброените градове, ще се оправите лесно и без кола. Има много често регионални влакове между споменатите градове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

През ноември и двете дестинации не си заслужават, само ще "изгърмиш" патроните. Иначе и друг път съм споменавал:

 

Франкфурт Хан: долината на Рейн между Майнц и Кобленц или вариант Хайделберг

 

Дортмунд: хапване на къри-вурст от фургона на главната и по най-бързия начин придвижване към Дюселдорф

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колко дни бяхте? И октомври дали става, че и аз се оглеждам за някой уикенд.

 

Правихме го миналата година, на връщане от Ирландия, 3 дни. Края на юни, но мисля за октомври няма да е много зле. То време де, човек все не знае. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Чревоугодничество, култура и ексхибиционизъм в Дортмунд.

Градски транспорт тук http://efa.vrr.de

Ще започна с чревоугодничеството. Тук http://www.wenkers.de/, има читава бира собствено призводство и шницел с халапеньо. 

Местните казват, че ако искаш да се затриеш някъде най-доброто място е бермудския триъгълник, намира се в Бохум на няколко спирки с S1, 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bermudadreieck. Там трябва да е и най-добрия къри вурст ,една дървена колиба някъде на Bermudadreieck.

По горе някой спомена за зоопарка, в близост до него има музей за класически автомобили http://www.oldiemuseum.de/englisch/ .

Има много читава картинг писта с класиране и т.н., трябва да подобриш определено време, за да ти разрешат да използваш по-мощните коли http://www.highway-kart-racing.com/ .

Ако ти трябват музеи и напътствия как да се докопаш до тях можеш да си вземеш карта от всяко туристическо бюро, сещам се за едно като пресечеш срещу централната гара в ляво. 

Има опция да платиш 10 евро и да търчиш гол 2 часа по една поляна заобиколена със сауни. Ако си падаш по такива неща разбира се, много ми харесва този спа център http://www.wischlingen.de/
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Франкфурт Хан-Люксембург

От там може да отидете във Франция може и в Белгия.

Дори и да не наемате кола автобуса Франкфурт Хан-Люксембург е 19 евро.

Редактирано от nicoo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Дортмунд, освен споменатите Кьолн и Дюселдорф, може да хвърлите едно око и на замъка в Брюл, в близост до Кьолн. Или да отскочите до Белгия, най-близкият град Лиеж. С общественият жп транспорт ще видите и невероятната гара на Лиеж, чийто архитект е Калатрава. Има регионални билети, които дават право на 5 човека да ползват RE, RB, S-bahn. Аахен също заслужава внимание.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

За да не отварям нова тема ще използвам тази :)

Имаме закупени билети до Франкфурт Хан, идеята ни е да вземем кола под наем и да поразгледаме наоколо: Франкфурт, Кьолн, Кобленц, Бон. Там ще сме 3 дни

Искам да попитам къде ще е най-удобно/изгодно да запазим хотел? Ще съм ви благодарна и ако препоръчате такъв  :)

Разглеждах и няколко варианта за апартаменти (3-ма човека ще сме), но там повечето бяха с настаняване до 19ч. А полета ни е към 22.40ч.

Виждам че градовете не са на големи разстояния един от друг и с кола ще можем да се предвижваме.

Предварително благодаря!

Редактирано от tsvetinka
Връзка към коментар

Във airbnb обикновено хостовете са достатъчно гъвкави и да те изчакат до късно, ако се наложи. Това му е хубавото, когато се разбираш директно със собственика :)

 

Нямам впечатление за съжаление от градовете, за да помогна с други съвети. 

Връзка към коментар

В Дюселдорф, ако датите не съвпадат с някое голямо изложение, има огромен избор на хотели на приемливи цени. Двойна стая около 50-60 евро. Веригата AO Hostel (имат и хотелски стаи) също предлагат доста ниски цени и са разположени в близост до гарата в Дюселдорф, която е на пешеходно разстояние от централната част. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.