Прескочи до съдържание

Венеция, през Френската Ривиера до Барселона?


sisqou

Препоръчани мнения

А къде смятате да оставите автомобила си в Баселона за 3-4 дни, например? Кой е най-разумният вариант?

Ами не знам още и аз. По принцип мислех да търсим някой хотел с паркинг там, но още не съм намерил. Някой ако има идея да помага...  :(

Връзка към коментар

Ами не знам още и аз. По принцип мислех да търсим някой хотел с паркинг там, но още не съм намерил. Някой ако има идея да помага...  :(

Мога да предложа това.Комплекс за студенти, в който се дават стаи на хотелски принцип.

www.residenciaonix.com/

В центъра, много чисто , с подземен  паркинг - за 24ч. - 18 евро.Иначе нощувката около 25 евро/човек ако не се лъжа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Sisquo

Правих преди няколко години подобен маршрут с автомобил.

И по конкретно София - Милано -Генуа - Сан Ремо - Монако - Ница - Кан - Марсилия - Монпелие - Барселона - Мадрид - Валенсия и обратно през Швейцария и Италия.

По този повод да отбележа - постижима е поставената от теб цел. Все пак има някои особености, които е добре да вземеш под внимание.

Duke те е посъветвал за разделянето на маршрута, абсолютно съм съгласен с него.

И малко вметки от мен:

- Пътуването с автомобил може да изглежда по-евтино само, ако имаш повече време за повече места. Имай предвид, че в големите градове на Италия нормално паркингите са 20-30 евро за ден. За магистралите Via Michelin ще помогне.

Ако тръгнете рано според мен Милано следва да е първата ви спирка (1300 км.), Венеция / Загреб бих оставил за връщането. Идеята ми е да вземеш основната част от маршрута още в първия ден. После с по 200-300 км. е лесно.

- Словенската винетка - ще ти трябва двуседмична

- Задръстванията във Франция, точно по маршрута ти могат да са кошмарни (3-4 часа на едно място). Настрой си радиото в колата на станциите, които имат TA и предават актуална информация за тапи (бушонс). Ако следиш и електронните табели - там са в минути. Усетиш ли голямо предстоящо задръстване, хващаш първото отклоние и се наслаждаваш на Ривиерата отблизо :) GPS мисля е задължителен.

- За Испания има платени (ненатоварени) и натоварени магистрали. 

- Принципно, ако сте кът с времето - плащате паркинги из централните части, ако пък имате време - подбирайте по-крайни хотели с добра свързаност с метро или бърз влак

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Sisquo

Правих преди няколко години подобен маршрут с автомобил.

И по конкретно София - Милано -Генуа - Сан Ремо - Монако - Ница - Кан - Марсилия - Монпелие - Барселона - Мадрид - Валенсия и обратно през Швейцария и Италия.

По този повод да отбележа - постижима е поставената от теб цел. Все пак има някои особености, които е добре да вземеш под внимание.

Duke те е посъветвал за разделянето на маршрута, абсолютно съм съгласен с него.

И малко вметки от мен:

- Пътуването с автомобил може да изглежда по-евтино само, ако имаш повече време за повече места. Имай предвид, че в големите градове на Италия нормално паркингите са 20-30 евро за ден. За магистралите Via Michelin ще помогне.

Ако тръгнете рано според мен Милано следва да е първата ви спирка (1300 км.), Венеция / Загреб бих оставил за връщането. Идеята ми е да вземеш основната част от маршрута още в първия ден. После с по 200-300 км. е лесно.

- Словенската винетка - ще ти трябва двуседмична

- Задръстванията във Франция, точно по маршрута ти могат да са кошмарни (3-4 часа на едно място). Настрой си радиото в колата на станциите, които имат TA и предават актуална информация за тапи (бушонс). Ако следиш и електронните табели - там са в минути. Усетиш ли голямо предстоящо задръстване, хващаш първото отклоние и се наслаждаваш на Ривиерата отблизо :) GPS мисля е задължителен.

- За Испания има платени (ненатоварени) и натоварени магистрали. 

- Принципно, ако сте кът с времето - плащате паркинги из централните части, ако пък имате време - подбирайте по-крайни хотели с добра свързаност с метро или бърз влак

Чудесни съвети! Благодаря! GPS-а е ясен-има го!  ;) Радиата с ТА предполагам са на френски. Ако е така, няма кой да разбере и дума от нас. Изглежда че основният ми проблем с паркинга ще излезе във Барселона, защото там ще сме за няколко дни. Надявам се да намерим хотел с паркинг, ама... ровя го още в букинг.  :unsure:

Мога да предложа това.Комплекс за студенти, в който се дават стаи на хотелски принцип.

www.residenciaonix.com/

В центъра, много чисто , с подземен  паркинг - за 24ч. - 18 евро.Иначе нощувката около 25 евро/човек ако не се лъжа.

А дали може само паркинга да се ползва? Че при тия студенти с детето много не ми се иска да оставаме и да им гледа тя купоните...  ;)

Връзка към коментар

За Венеция колегата Duke е предложил да преспим в Местре, но после къде ще спрем колата във Венеция след като минем по моста? Предишното пътуване до Венеция ни беше преди десетина години, но организирано с рейс. Помня, че бяхме на хотел в Лидо ди Йезоло и оттам ни взеха с рейса до пристанището и с едно фери "кацнахме" във Венеция. Но детайли не помня. Сега мисля да сме в Местре, но нямам идея за по-натам  :unsure:

Връзка към коментар

Най-лесно е да оставите колата в Местре и с влак/градски рейс до Венеция. Ако обаче паркинга и в Местре е платен, може би ще трябва да си правите сметката.

Във Венеция има едни големи паркинги на входа веднага след моста, но са доста скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-лесно е да оставите колата в Местре и с влак/градски рейс до Венеция. Ако обаче паркинга и в Местре е платен, може би ще трябва да си правите сметката.

Във Венеция има едни големи паркинги на входа веднага след моста, но са доста скъпи.

Благодаря! А как са разписанията, цените и време до пристигане във Венеция с рейс?

 

И още нещо: Като задам в Мишелин разстоянието от Венеция до Ница ми го дава да го измина за 6ч. 30мин. а в Гугъл същото за 5ч.30мин. Подобна беше разликата и с Любляна-Венеция. На кое от двете да вярвам?!?!   :blink:

Редактирано от sisqou
Връзка към коментар

Нямам спомен точно, но беше доста често, примерно на 15 мин. време около 10 минути, €1,30. 

 

За разликите, бих взел по-дългото време, и дори малко повече, поне на мен винаги ми отнема повече отколкото показват онлайн. Гугъл може да показва времето според моментното състояние, или статистика за когато си избереш, та се различава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Sisqou, опитът ме научи, че при по-дългите преходи винаги е необходимо повече време от това, което дава Гугъл. Спомням си, че бях чекнала времето за изминаване на разстоянието между Кан и Барселона, но практически преходът се оказа с около 2 часа по-дълъг от това което Гугъл показа. При това не сме спирали за нищо друго освен да заредим с бензин един път. Кратките преходи общо взето се включваха в предвиденото време.

 

За Венеция: както другите са ти предложили можеш да оставиш колата в Местре и да отседнете във Венеция, но пък ако сте само за ден може да отседнете изцяло в Местре и да направите еднодневна разходка из Венеция. Транспортът работи доста до късно, така че няма да имате проблем с придвижването от-до Венеция. Спомням си, също така, че има 1-2 хотела във Венеция, които са с паркинг, но цените им са солени. На входа на Венеция, веднага след моста,, също има платен паркинг и ако не ме лъже паметта беше нещо около 20-25 евро за денонощие, но си спомням, че имаше отзиви, че понякога разбиват колите.

 

За Барселона внимавай много при подбирането на хотел. Въпреки че в някои хотели пишат, че наблизо има паркинг, то цената му е много висока. Ние бяхме взели хотел с паркинг, който обаче се оказа недостатъчен за гостите на хотела и за колата ни нямаше място, та се наложи да търсим свободно място на улицата. Когато букваш хотел проучи внимателно този въпрос, защото си е проблем паркирането. Нека поне хотелът да предлага запазване на място в паркинг.

Не знам кога планираш посещение там, но ако избегнеш 11 септември ще си улесниш почивката. Ние се паднахме там точно на тази дата и беше невероятен хаос в града. Тогава е денят на Каталуния (мисля, че на тази дата са загубили и са били насилствено присъединени към Испания) и има невероятни протести и митинги срещу официалната власт. Миналата година правиха 24 часова жива верига в Барселона и движението беше блокирано из целия град. Хаосът там ме накара да съкратя престоя в Барселона.

Бих ти предложила да търсите хотел в покрайнините на Барселона, който да е близо до метро или влак. При всички положения е по-добре да намерите място за колата, а ако се наложи дори да ползвате такси за някои от разстоянията.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Sisqou, опитът ме научи, че при по-дългите преходи винаги е необходимо повече време от това, което дава Гугъл. Спомням си, че бях чекнала времето за изминаване на разстоянието между Кан и Барселона, но практически преходът се оказа с около 2 часа по-дълъг от това което Гугъл показа. При това не сме спирали за нищо друго освен да заредим с бензин един път. Кратките преходи общо взето се включваха в предвиденото време.

 

За Венеция: както другите са ти предложили можеш да оставиш колата в Местре и да отседнете във Венеция, но пък ако сте само за ден може да отседнете изцяло в Местре и да направите еднодневна разходка из Венеция. Транспортът работи доста до късно, така че няма да имате проблем с придвижването от-до Венеция. Спомням си, също така, че има 1-2 хотела във Венеция, които са с паркинг, но цените им са солени. На входа на Венеция, веднага след моста,, също има платен паркинг и ако не ме лъже паметта беше нещо около 20-25 евро за денонощие, но си спомням, че имаше отзиви, че понякога разбиват колите.

 

За Барселона внимавай много при подбирането на хотел. Въпреки че в някои хотели пишат, че наблизо има паркинг, то цената му е много висока. Ние бяхме взели хотел с паркинг, който обаче се оказа недостатъчен за гостите на хотела и за колата ни нямаше място, та се наложи да търсим свободно място на улицата. Когато букваш хотел проучи внимателно този въпрос, защото си е проблем паркирането. Нека поне хотелът да предлага запазване на място в паркинг.

Не знам кога планираш посещение там, но ако избегнеш 11 септември ще си улесниш почивката. Ние се паднахме там точно на тази дата и беше невероятен хаос в града. Тогава е денят на Каталуния (мисля, че на тази дата са загубили и са били насилствено присъединени към Испания) и има невероятни протести и митинги срещу официалната власт. Миналата година правиха 24 часова жива верига в Барселона и движението беше блокирано из целия град. Хаосът там ме накара да съкратя престоя в Барселона.

Бих ти предложила да търсите хотел в покрайнините на Барселона, който да е близо до метро или влак. При всички положения е по-добре да намерите място за колата, а ако се наложи дори да ползвате такси за някои от разстоянията.

Благодаря! Отново чудесни съвети! :)

Eто списък с car parк -овете в Барселона. Като кликнеш върху избрания виждаш цените и условията :

 

http://www.aparcamentsbsm.cat/index.php/bsm-car-parks/bsm-car-parks/network-map

Супер! Цените май наистина са височки! :)

Връзка към коментар

Вече са ти го предложили , но може да търсиш нещо в околностите с удобна връзка с метрото. Близо ли си до спирка нещата са лесни.

Гледам да намеря някаква добра карта на метрото в нет-а, ама засега ми излизат само някакви размазани.  :resent:

Връзка към коментар

Вече решихме да останем 3 дни на Ривиерата и по-точно в Кан, защото там намерихме подходящ хотел. :)  В Ница бяха хем по-скъпи, хем и по-стари и разправията с паркингите е същата. В Кан намерих няколко обществени паркинга за около 50 евро за четири дни, пък ще видим, дано има места. Проблема, който засега виждам е че влака пътува един път през деня и тръгва в 18.35ч. към Ница. Явно са направили разписанието отправната точка да е Ница за всички други места и връщането да е вечерта към Ница. Някъде бях чел ама не помня къде, че има и постоянно пътуващи рейсове, нещо по спомен - №100 до Монако и №200 до Кан или обратното беше? А за плажовете - ще изкарвам колата, то е ясно  :lol:

Редактирано от sisqou
Връзка към коментар

И ние отседнахме в Кан при пътуването до Барселона. При тръгване към 11.30 сутринта в Барселона бяхме в хотела около 17 ч. при спазване на всички ограничения на скоростта, пътуване по магистралата и едно спиране за бензин.

Ние се спряхме на хотел Ibis buget Cannes Centre Ville, 2 зв., но пък беше чист, със супер закуска, на 10 минути от променадата и срещу него имаше закрит паркинг за 10 евро за ден. Ние обаче не го ползвахме, защото намерихме място на улицата, за което място се оказа, че не трябва да плащаме и минахме безплатно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Проблема, който засега виждам е че влака пътува един път през деня и тръгва в 18.35ч. към Ница. 

Как един път  ... това между Кан , Антиб и Ница ли ??? 

Те са като маршрутки поне един на всеки 30 мин. Влакове да искаш  там...  :)

Сайтът на френските  железници е абсолютно идиотски , често забива , объркан ... абе не го гледай :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Кан има хубави пясъчни плажове макар и пренаселени. Не ти трябва да палиш колата за никъде.

 

П.С. Атобусът Ница-Кан е 200 ,  до Монако 100 , Ница - Сен Пол де Венс  400 , Ница - Ез Вилаж 82.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Eто сайта за регионалните влакове, но побързай да разгледаш , че работи само когато си поиска.

http://www.ter.sncf.com/paca/

 

Затова прилагам и един скриншот - всъщност те излъгах в натоварените часове влаковете между Кан -Антиб-Ница са на всеки 15-ина минути  и няма по-бърз начин за придвижване между тях. Движат се поне докъм 22.00 часа ...

 

 

post-140-0-96740400-1408562491_thumb.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как един път  ... това между Кан , Антиб и Ница ли ??? 

Те са като маршрутки поне един на всеки 30 мин. Влакове да искаш  там...  :)

Сайтът на френските  железници е абсолютно идиотски , често забива , объркан ... абе не го гледай :lol:

Не съм отварял сайта им. Това ми го даде в Гугъл като дадох Кан-Ница и отдолу натискаш разписанието. Ние взехме хотел L'Esterel който е точно до Gare Cannes и се надявам за една и съща гара да говорим. То и не вярвам да има друга ЖП гара де, ама...  :unsure:

 

Редактирано от sisqou
Връзка към коментар

Баш тая гара си е :)

Плажът ти е на 10 - ина минути , Rue Hohe и Rue Antibes са търговските улици ... абе всичко интересно ти е под носа на пеш разстояние , а другото с влака.

Паркираш колата и забравяш за нея докато сте отседнали в Кан.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Кан има хубави пясъчни плажове макар и пренаселени. Не ти трябва да палиш колата за никъде.

 

П.С. Атобусът Ница-Кан е 200 ,  до Монако 100 , Ница - Сен Пол де Венс  400 , Ница - Ез Вилаж 82.

А тези автобуси от същата гара ли тръгват, където и влаковете! Гара Кан, която ни е до хотела?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.