Прескочи до съдържание

Венеция, през Френската Ривиера до Барселона?


sisqou

Препоръчани мнения

Баш тая гара си е :)

Плажът ти е на 10 - ина минути , Rue Hohe и Rue Antibes са търговските улици ... абе всичко интересно ти е под носа на пеш разстояние , а другото с влака.

Паркираш колата и забравяш за нея докато сте отседнали в Кан.

Ее супер! Благодаря ти! Чудесна информация. За плажа в Кан - ще видим. Чадър и шезлонг казват че са 30 евро в един руски форум..  :blink:  Но колата трябва да я взема за Вилфранш май? Все пак да помъкнем багаж за плажа с рейсовете.. :blush:

Имаш наблизо и куп закусвални , Макдоналдс , супермаркет ... щото в сезона е наистина цифромания :)

В Макдоналдс не ям от 10 години и на детето съм забранил, но супермаркетите са удобство наистина с тия цени там  :)

Връзка към коментар

То от Кан само 200 , другите са от Ница.

Да , номер 200 има спирка и пред ЖП гарата ( това е Gare Cannes) , но ако ще пътувате с него е по-добре да го хванете от началната му спирка , която е на 400-500 метра оттам , защото иначе ше стоите прави около час и половина до Ница :)

Освен това ако е пълен автобуса , шоферите там просто не спират и чакаш следващия ... горещо препоръчвам влак !!!

Автобуса има над 20 спирки до Ница.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То от Кан само 200 , другите са от Ница.

Да , номер 200 има спирка и пред ЖП гарата ( това е Gare Cannes) , но ако ще пътувате с него е по-добре да го хванете от началната му спирка , която е на 400-500 метра оттам , защото иначе ше стоите прави около час и половина до Ница :)

Освен това ако е пълен автобуса , шоферите там просто не спират и чакаш следващия ... горещо препоръчвам влак !!!

Автобуса има над 20 спирки до Ница.

Супер! Добре че има толкова готини българи като теб да се отзовават винаги на помощ.  ;)

Връзка към коментар

То и аз не ям в Макдоналдс , но да го отбележа :)

За Вилфранш също не ти трябва кола и от Ница просто си хващаш автобус 100 който върви по цялото крайбрежие до Ментон на италианската граница. Вилфранш е на около 20 мин. от Ница в натоварения сезон.

В Кан има плажове и за 100 евро чадър с шезлонги , но обществените са напълно безплатни с душове , тоалетни и може да си намерите места под сянката на оскъдните палми. Щом сте с кола може да сложите и два плажни чадъра оттук или да купите на място за 10-15 евро ... ще ви служат и в Барселона.

Всъщност там няма таван на парите които може да похарчиш и ще го установиш много бързо по десетките супер автомобили неизменно с арабска регистрация.

Връзка към коментар

Всъщност там няма таван на парите които може да похарчиш и ще го установиш много бързо по десетките супер автомобили неизменно с арабска регистрация.

Предполагам визираш Кан. Скоро бях в Палма и там е същото, само където руснаците харчат сигурно повече и от арабите и разбиват всички принципи в търговията. Да не говорим за бакшишите които оставят, и после ние като оставим 5-6% бакшиш сервитьорите ни се мръщят...  :lol:

В Кан има плажове и за 100 евро чадър с шезлонги , но обществените са напълно безплатни с душове , тоалетни и може да си намерите места под сянката на оскъдните палми. Щом сте с кола може да сложите и два плажни чадъра оттук или да купите на място за 10-15 евро ... ще ви служат и в Барселона.

 

Обществените сигурно имаш в предвид тези които са по протежение на Croisette нали?

Редактирано от sisqou
Връзка към коментар

И ние отседнахме в Кан при пътуването до Барселона. При тръгване към 11.30 сутринта в Барселона бяхме в хотела около 17 ч. при спазване на всички ограничения на скоростта, пътуване по магистралата и едно спиране за бензин.

Ние се спряхме на хотел Ibis buget Cannes Centre Ville, 2 зв., но пък беше чист, със супер закуска, на 10 минути от променадата и срещу него имаше закрит паркинг за 10 евро за ден. Ние обаче не го ползвахме, защото намерихме място на улицата, за което място се оказа, че не трябва да плащаме и минахме безплатно.

Гледам че хотелът ви е бил малко по-нагоре от нашия, но все пак ако намерим място на улицата-там не се ли таксуват колите?

Връзка към коментар

Да , тези на Кроазет , но по цялата Ривиерасе редуват частни и обществени плажове които са равно сегментирани. Разликата в масовия случай не е в местопложението , а в удобствата като чадър , шезлонг , ресторанти ...няма го това като обществения плаж да е забит някъде в кьошето :)

Със сигурност руснаците са страшна сила на Ривиерата , но арабите са големите фукльовци.

Руски номер може и да не видиш , най -много някоя суперяхта "Татяна" , "Лена" или подобни , но ония от залива са зализаните , форсират спортните си автомобили по Кроазет и изобщо правят всичко за да демонстрират пари и присъствие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да , тези на Кроазет , но по цялата Ривиерасе редуват частни и обществени плажове които са равно сегментирани. Разликата в масовия случай не е в местопложението , а в удобствата като чадър , шезлонг , ресторанти ...няма го това като обществения плаж да е забит някъде в кьошето :)

Със сигурност руснаците са страшна сила на Ривиерата , но арабите са големите фукльовци.

Руски номер може и да не видиш , най -много някоя суперяхта "Татяна" , "Лена" или подобни , но ония от залива са зализаните , форсират спортните си автомобили по Кроазет и изобщо правят всичко за да демонстрират пари и присъствие.

Абсолютно съгласен!!! Циганското го има и в кожата, и в манталитета...

Връзка към коментар

Ще замълча политически коректно , но същото е и около "Хародс" в Лондон и " Лафайет" в Париж та ....петролът е цар !!! :)

Сегментът на летището в Ница за частните джетове е истинска туристичека атракция , някъде близо 600 -700 метра дължина и през юли броих докъм двеста и отгоре машини след което се отказах.

Нещо като велопаркинг пред ЖП гара в Холандия ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще замълча политически коректно , но същото е и около "Хародс" в Лондон и " Лафайет" в Париж та ....петролът е цар !!! :)

Сегментът на летището в Ница за частните джетове е истинска туристичека атракция , някъде близо 600 -700 метра дължина и през юли броих докъм двеста и отгоре машини след което се отказах.

Така е. Добре го каза за петрола!  ;)

Кажи малко повече за Барселона. Видях че си доста запознат за там. Букнахме хотел Holiday Inn в Sant Marti до спирка на метрото Llacuna. Какъв маршрут да направим там за 2 дни и половина, които ще ни останат след директното пътуване от Кан?

Връзка към коментар

Барселона - парк Гуел си струва. От там Саграда Фамилия (не си струва влизането, много е скъпо за това, което е, поне според мен). Отвън е доста... Внушаваща. Passeig de Gracia за шопинг (според възможностите) и заради архитектурата. Две от къщите на Гауди са там. Ако ви се върви, стигате до Пласа Каталуня, оттам по Рамблас до готическия квартал. Не вечеряйте там, пълно е с туристически капани. Мога да препоръчам супер ресторант, гастрономически, една идея по-скъп от тях, но качеството си заслужава. Блау http://www.tripadvisor.fr/Restaurant_Review-g187497-d2012863-Reviews-Blau_Bcn-Barcelona_Catalonia.html страхотен.

Оттам плажа е приятен за разходка, ако имате време можете и да отидете на Монджуик аз все не мога да го смеся, но било хубаво.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Барселона - парк Гуел си струва. От там Саграда Фамилия (не си струва влизането, много е скъпо за това, което е, поне според мен). Отвън е доста... Внушаваща. Passeig de Gracia за шопинг (според възможностите) и заради архитектурата. Две от къщите на Гауди са там. Ако ви се върви, стигате до Пласа Каталуня, оттам по Рамблас до готическия квартал. Не вечеряйте там, пълно е с туристически капани. Мога да препоръчам супер ресторант, гастрономически, една идея по-скъп от тях, но качеството си заслужава. Блау http://www.tripadvisor.fr/Restaurant_Review-g187497-d2012863-Reviews-Blau_Bcn-Barcelona_Catalonia.html страхотен.

Оттам плажа е приятен за разходка, ако имате време можете и да отидете на Монджуик аз все не мога да го смеся, но било хубаво.

Благодаря! Ресторанта ще го пробваме определено. Видях че живееш в Барселона. Как е този квартал Сант Марти за прибиране късно вечер? В смисъл престъпност?

Връзка към коментар

Ами за Барселона обичайните забележителности. Всичко ви е достъпно с градския транспорт.

Моите любими места са Парка на Цитаделата , Готическия квартал , Ла Рамбла и пеещите фонтани , парка Гюел и винаги наминавам да видя как върви строежа на Катедралата :)

Другото от Гауди честно ми идва малко нанагорно ще кажеш , че ако не е бил той нямаше да я има Барселона , а тя си е все така страхотна и без неговите неща.

Общо взето известните атракции са ясни , а за два дни и половина никакво мърдане наоколо. Ще си ги уплътните доволно само в града.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами за Барселона обичайните забележителности. Всичко ви е достъпно с градския транспорт.

Моите любими места са Парка на Цитаделата , Готическия квартал , Ла Рамбла и пеещите фонтани , парка Гюел и винаги наминавам да видя как върви строежа на Катедралата :)

Другото от Гауди честно ми идва малко нанагорно ще кажеш , че ако не е бил той нямаше да я има Барселона , а тя си е все така страхотна и без неговите неща.

Общо взето известните атракции са ясни , а за два дни и половина никакво мърдане наоколо. Ще си ги уплътните доволно само в града.

E, все пак мисля да минем и през плажа за малко. Не този на нудистите, може би  :lol:

Връзка към коментар

Не живея в Барселона бил съм няколко пъти, последно преди два месеца и спомените са ми пресни. Барселона е разделена горе долу на "туристическа" и "резиденциална" (не знам дали има такава дума!) част, по-добре да се в резиденциалната, тишина и спокойствие нощно време и малко престъпност. Иначе около Рамблас и Пласа Каталуня няма спане то е пиене и квичене цяла нощ. Вече за отделните квартали не мога да кажа аз бях последно в Petit Hôtel не далеч от Блау, на 5 спирки с метрото от Пласа Каталуня и беше прекрасно, шефа ни каза можете да си размахвате портфейла на улицата и нищо няма да ви се случи в квартала и беше прав.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еее стига сега пиене и квичене цяла нощ ... някъде към 1 умира всичко и остават само тия по кръчмите :)

Много българи срещам сред персонала навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би аз все се падам в уикенда там, последния път беше ужасно, лудница, шум, пияни хора, мръсотия и боклук, нахални улични търговци... Рамблас вечер за семейство с дете хич не препоръчвам.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Sisqou, не си писал за кои дати си планирал да си в Барселона. Само да отбележа, че ако ще си около 19-25 септември, ще уцелиш най-големия празник в Барселона - La Merce. 5 дена градът не спи. В буквалния смисъл. И това за пиенето и квиченето по улиците след полунощ, е най-малкото, което ще видиш и чуеш през това време, а и дните преди и след тези дати. Наред с официалните процесии и паради по улиците, пияните туристи, местните младежи, търговците, и всякакви други гастролиращи шмекери, образуват наистина невъобразим хаос из целия град. Най-вече, както беше вече отбелязано, около Пласа Каталуня и Рамблата. Също има концерти общо взето на всеки площад в централната част, както и в парковете.

Съответно цените в ресторантите, както и на нощувките, са надути и стигат 100% и нагоре от нормалните за града. Наред с "минусите" обаче, ще станеш свидетел и на истинска фиеста, в целия й блясък и колорит, на които са способни испанците (в случая каталунците). А те стане ли въпрос за празнуване, нямат конкуренция. Поне в Европа :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Sisqou, не си писал за кои дати си планирал да си в Барселона. Само да отбележа, че ако ще си около 19-25 септември, ще уцелиш най-големия празник в Барселона - La Merce. 5 дена градът не спи. В буквалния смисъл. И това за пиенето и квиченето по улиците след полунощ, е най-малкото, което ще видиш и чуеш през това време, а и дните преди и след тези дати. Наред с официалните процесии и паради по улиците, пияните туристи, местните младежи, търговците, и всякакви други гастролиращи шмекери, образуват наистина невъобразим хаос из целия град. Най-вече, както беше вече отбелязано, около Пласа Каталуня и Рамблата. Също има концерти общо взето на всеки площад в централната част, както и в парковете.

Съответно цените в ресторантите, както и на нощувките, са надути и стигат 100% и нагоре от нормалните за града. Наред с "минусите" обаче, ще станеш свидетел и на истинска фиеста, в целия й блясък и колорит, на които са способни испанците (в случая каталунците). А те стане ли въпрос за празнуване, нямат конкуренция. Поне в Европа :)

E супер ама няма да сме там по това време. Планираме го за последните дни на август и началото на септември.  :)

Връзка към коментар

Гледам че хотелът ви е бил малко по-нагоре от нашия, но все пак ако намерим място на улицата-там не се ли таксуват колите?

Когато ние бяхме в Кан булевардът, в близост до хотела, се ремонтираше, използваше се само едното платно и там оставихме колата. Нямаше никакви указания за паркиране, а още по-малко апарати, на които да платим. Питахме в хотела как стои въпросът с паркирането, ако оставим колата там и те ни казаха, че няма проблем щом сме намерили място. Не знам обаче, когато няма ремонтни работи как стои въпроса. Определено там си имаше и други паркирани коли.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Началото на септември тълпите отлитат ...  във Франция и доста страни от Западна Европа децата тръгват на училище :P . В Русия също са от 01 септември. 

Цените  стават много по-човешки.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Барселона от вечерните ни разходки най-любимите ми са Magic Fountains и гледката към града от Монтджуик. Ние правихме в отделни вечери двете неща, но разстоянието не е голямо и би трябвало да може да се направи заедно. Ако се хване автобус до Монтджуик вечерта и от там се спускате по пътеките към Plaza de España, за да видите и шоуто на фонтаните.

Фонтаните работят от четвъртък до неделя включително. През юли започваха в 9 и още не беше тъмно, така че можеше да се видят и на дневна светлина. Близо час преди старта започват да се събират хора около тях. Ние си взехме бира и се покатерихме на една от стените, за да виждаме всичко наоколо. Можех и цяла вечер да си стоя там. 

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10516874_10204133790326168_8946951869291670288_n.jpg?oh=12151d55cc5fad3c3c8a0bac0fdff1b0&oe=546535B1

 

Разходката по крайбрежната също е по-приятна вечер по мое скромно мнение. 

 

От дневните обиколки Ла Рамбла с любимите ми фрешове на пазара, Бари Готик и дебелите бели гъски в двора на катедралата, Парк Гюел и Парк Цитадела са ми любимите спомени. И до hospital de sant pau бих препоръчала да отскочите когато отидете до Sagrada Familia, на 5 мин пеша е. 

Не очаквах много от плажовете, така че един следобед там само затвърди предпочитанията ми към парковете в града. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.