Прескочи до съдържание

Венеция, през Френската Ривиера до Барселона?


sisqou

Препоръчани мнения

T-10 . Това са 10 билетчета за 10.35 евро и може да се ползва от няколко души като маркираш за всеки.

Може да си вземете и пасове , но не мисля , че ще ви трябват:

 

http://www.tmb.cat/en/barcelona-travel-card

 

Всъщност що пък не , ако ги купите онлайн излиза доста изгодно и няма да се занимавате час по час с билетчетата:

 

https://kiosk.iristickets.co.uk/k?v=tmb&ka=English〈=en_gb&__utma=36257445.775046839.1408740853.1408740853.1408740853.1&__utmb=36257445.1.10.1408740853&__utmc=36257445&__utmx=-&__utmz=36257445.1408740853.1.1.utmcsr=barcelona-tourist-guide.com|utmccn=(referral)|utmcmd=referral|utmcct=/en/faq/transport/t10/buy-barcelona-transportation-card-t10-online-before-trip.html&__utmv=-&__utmk=48931620

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Отново благодаря на всички за помощта при съставянето на маршрута и за съветите, които ми спестиха много главоболия и нерви. Ще се опитам накратко да нахвърлям ситуацията от пътуването ни по тези места.

1-вия ден преспахме в Любляна и се радвам, че не се юрнах да взимам цялото разстояние до Италия наведнъж, защото пътувахме 12 часа от София заради километричните опашки от гастербайтери. Хотела в Любляна беше супер за едно преспиване със закуска и паркинг и много вежлив персонал. Мога да го напиша тук ако някой се интересува. Естествено не остана време да разгледаме Любляна след това пътуване, но си я запазих за по-натам. :)

2-ия ден сутринта тръгнахме рано и към обяд вече бяхме в Местре(по препоръка на колега от форума), като хотела ни беше близо до гарата и след десетина минути пътуване с влака бяхме във Венеция. Супер време и естествено супер Венеция. :)

3-ия ден тръгнахме за Кан. Пътувахме малко повече отколкото го беше дал Google Map, но това се дължеше на ремонтите по пътя в Италия. Опитахме се да преброим тунелите по пътя и ги изкарахме някъде около 130-135 :) За жалост, някъде бях чел, че дизела в Италия бил по-евтин от Франция и на Вентимиля напълних резервоара с дизел за 1.78 евро. В Кан на влизане на една бензиностанция мернах цена от 1.30 евра, но това не наруши почивката ми :) Към 15ч. (както каза колегата Stenk :) ) бяхме в Кан. Настанихме се в хотел, близо до гарата пак, и разгледахме Кан. Там останахме 3 нощувки в които успяхме да видим само Монако и Ница, и единия ден се къпахме за кратко на Вилфранж Сюр Мер. Прекрасни места!!! Който го интересува повече да пише, че ще стане цял ферман ако споделя тук. :)

На 6-ия ден се отправихме сутринта към Барселона. Взехме разстоянието за около 6 часа и към 15 часа бяхме вече в хотела. Също много доволен от хотела. На 3-4мин. от метрото в спокоен квартал и близо до плажа. Седмия и осмия ден изкарахме в разглеждане на Барселона - взехме червеното рейсче и горещо го препоръчвам на тези, които като нас не разполагат с достатъчно време да се насладят на този великолепен град, по мое мнение. Няма да описвам подробно какво видяхме, но от съветите на съфорумците тук, единствено не ни останаха сили за Парк Гюел. Стигнахме до там едва към 18ч с рейсчето, но не можахме да си отлепим краката от седалките и го оставих за следващия ден, когато пък решихме да отидем първо за малко до плажа и после до парка, но толкова ни хареса на плажа, че останахме целия ден там. :) 

9-ия ден тръгнахме обратно и преспахме в Арл по съвет на съфорумец за което му благодаря. Там, мисля срещнахме очарованието на Прованса, което не можахме да видим на отиване. Оказа се, че в неделята имат някакви боеве разигравани на колизеума и беше много интересно.

10-ия ден взехме с доста мъка цялото разстояние от Арл до Милано, заради трафика, но добре че тръгнахме по-рано и стигнахме навреме в Милано, за да направим една пешеходна обиколка из забележителностите. 

На 11-ия ден вече бяхме в Загреб и ни посрещна отвратителен дъжд в който не можеше да се кара с повече от 120км/ч по магистралата. 

Преспахме там и на 12-ия ден си бяхме в София.

 

За късмет през цялото време имахме изключително време и Слава Богу нямаше никакви инциденти нито с нас, нито на магистралите. Най-много съм очарован от шофирането на французите - винаги държат дясната лента свободна и дори да са там, само да те мернат някъде в огледалата че идваш - като ужилени отскачат вдясно и ти правят място. Освен това спазват ограниченията. Италианците са на другия полюс - карат много бързо, засичат те постоянно на метър и половина пред теб и магистралите са им по-тесни. Испанците са ок, поне от това което видях.

 

Когато правех маршрута, използвах и Гугъл Мап и Виа Мишелин, но винаги стигах по-бързо и от двете дадени времена от тях. Все пак да отчета, че карам малко по-бързичко :) Където има ограничение 130км/ч пусках автопилота на 149км/ч та може и от това да е дошло по-доброто време, макар че спирахме винаги когато поискахме по магистралата. 

Не мога да не похваля каква ОГРОМНА работа ми свърши навигацията(iGo Primo) и съветвам всеки тръгнал нанякъде задължително да има добра навигация и да се запознае добре с нея. 

 

Някой ако иска нещо да пита свързано с този маршрут съм насреща. Ще помогна с каквото мога :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За жалост, някъде бях чел, че дизела в Италия бил по-евтин от Франция и на Вентимиля напълних резервоара с дизел за 1.78 евро. В Кан на влизане на една бензиностанция мернах цена от 1.30 евра, но това не наруши почивката ми :)

Предполагам, че и аз имам "принос" за това да напълниш резервоара си в Италия с гориво, което да е по-скъпо от това във Франция. Съжалявам за това, че съм те подвела.

Преди година нещата бяха съвсем различни по този маршрут. Тогава цената на петрола във Франция надвишаваше значително тази в Италия и Испания. Вярно, че тази година в Италия вдигнаха драстично цената на бензина, но не очаквах да има толкова голямо поскъпване спрамо цената, коато се плаща във Франция. Явно икономическата криза дето тресе Италия си казва яко думата.

Освен горното май значение има и откъде точно се купува бензина/дизела. Ето един сайт с цените: http://www2.prezzibenzina.it/

Все пак дори и на този сайт се вижда, че френските цени са по добри в момента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За жалост, някъде бях чел, че дизела в Италия бил по-евтин от Франция и на Вентимиля напълних резервоара с дизел за 1.78 евро. В Кан на влизане на една бензиностанция мернах цена от 1.30 евра

 

Аз справки за актуалните цени на горивата в различните страни правя от този сайт:

http://www.fuel-prices-europe.info/

ето и още един:

http://shofior.com/fuel-prices

 

;)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като правило цените на горивото на бензиностанциите по магистралите са 15-25 цента по-високи отколкото в градовете и селцата. Поне тези дизела за Белгия и Германия са около 15 цента по-ниски в градовете. Където е възможно зареждам, когато спираме в хотела.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам, че и аз имам "принос" за това да напълниш резервоара си в Италия с гориво, което да е по-скъпо от това във Франция. Съжалявам за това, че съм те подвела.

Преди година нещата бяха съвсем различни по този маршрут. Тогава цената на петрола във Франция надвишаваше значително тази в Италия и Испания. Вярно, че тази година в Италия вдигнаха драстично цената на бензина, но не очаквах да има толкова голямо поскъпване спрамо цената, коато се плаща във Франция. Явно икономическата криза дето тресе Италия си казва яко думата.

Освен горното май значение има и откъде точно се купува бензина/дизела. Ето един сайт с цените: http://www2.prezzibenzina.it/

Все пак дори и на този сайт се вижда, че френските цени са по добри в момента.

Въобще не съм казвал че се чувствам подведен. Даже напротив, твоите съвети много ми помогнаха в пътуването. Аз сам съм си виновен, че не проверих цените преди да тръгна. Пък и не е кой знае каква разликата, че да ми направи впечатление :)

Като правило цените на горивото на бензиностанциите по магистралите са 15-25 цента по-високи отколкото в градовете и селцата. Поне тези дизела за Белгия и Германия са около 15 цента по-ниски в градовете. Където е възможно зареждам, когато спираме в хотела.

Точно така е, но това не го знаех когато тръгвах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Когато правех маршрута, използвах и Гугъл Мап и Виа Мишелин, но винаги стигах по-бързо и от двете дадени времена от тях. Все пак да отчета, че карам малко по-бързичко :) Където има ограничение 130км/ч пусках автопилота на 149км/ч та може и от това да е дошло по-доброто време, макар че спирахме винаги когато поискахме по магистралата. 

 

Сега ти остава да стискаш палци в следващите няколко месеца до една година, да не получиш една "честитка" в пощата... ;)

Връзка към коментар

Познати от щатите след невероятната си селска ваканция и обиколка на Франция се сдобиха с цяла колекция снимки на прилична сума:)

Дилемата беше дали да платят , но прецениха , че прекалено много харесват страната и неминуемо ще се наложи да се върнат ...

Честитките обаче ги получиха в рамките на седмици след пътуването.

Иначе системата много ми хареса ...изчистена работа. Слагаш 5000 камери , елиминираш корупцията и оставяш полицията да се занимава с далеч по-важни неща.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сега ти остава да стискаш палци в следващите няколко месеца до една година, да не получиш една "честитка" в пощата... ;)

Гледах, че и другите караха с толкова горе-долу и се равнявах по тях. Иначе можех и по-бързо ;)

Връзка към коментар

Познати от щатите след невероятната си селска ваканция и обиколка на Франция се сдобиха с цяла колекция снимки на прилична сума :)

Дилемата беше дали да платят , но прецениха , че прекалено много харесват страната и неминуемо ще се наложи да се върнат ...

Честитките обаче ги получиха в рамките на седмици след пътуването.

Иначе системата много ми хареса ...изчистена работа. Слагаш 5000 камери , елиминираш корупцията и оставяш полицията да се занимава с далеч по-важни неща.

Нямах представа, че имат толкова много камери там!  :(

Връзка към коментар

Нямах представа, че имат толкова много камери там!  :(

 

Нищо, сега вече знаеш. Дано да имаш късмет. Аз наистина не разбирам, защо повечето български шофьори спазват правилата за движение навсякъде по света, а отказват да го сторят в самата България. Ти обаче ме изуми с горното и затова реших да реагирам, само дано не съм лош пророк...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние се завърнахме на 20.08. от Франция. Бяхме пътували с кола под наем в района на замъците по Лоара.

След две седмици получихме по пощата съобщение за глоба. Бяхме много изненадани, защото съпругът ми се опитваше да спазва ограниченията. Караше много прилично в сравнение с България. Но уви - беше засечен с 104 км/ч при ограничение от 90 км/ч. Пишеше, че при това ограничение, до 98 кв/ч е без глоба. Той беше с нагласа, че до 10км/ч отгоре няма да има глоба (както е при нас), но беше превишил повече. Така, че във Франция спазвайте ограниченията! Следят!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз наистина не разбирам, защо повечето български шофьори спазват правилата за движение навсякъде по света, а отказват да го сторят в самата България.

 

Отпускат си душата ?  :rolleyes:

Връзка към коментар

Здравейте!

И според мен е малко времето за този маршрут, но ще ви стигне за бързо разглеждане :). Аз преди десетина дена бях по Френско-Италианската ривиера и ще ви кажа как пътувах. Със самолет до Бергамо и от там с рент а кар. Само да кажа, че дизела е по-евтин във Франция, в Италия е по-скъп може би с около 30-40 цента. Таксите по магистралите в Италия са доста соленички. Много точно може да видите като си зададете маршрута във viamichelin.com. Да се върнем на моят маршрут, от Бергамо се спуснахме по магистралата за Генуа и от там отидохме до Портофиньо, супер красиво градче, от там се качихме на корабче за около 3 часа и разгледахме св. Фрузо, св. Маргарита и разбира се Портофоньо. И от там за около 5 часа стигнахме до Сен Тропе. На следващия ден разгледахме Сен Тропе, и френската Венеция Порт Гримо. От там отидохме в Тулон и Марсилия и докато се върнем обратно до Сен Тропе и денят си отиде :) На следващият ден отидохме до Сан Ремо, след това в Монако, Ница и за Кан ни остана вечерно разглеждане :) Макар, че не са големи разстоянията и се кара по магистрала отбиването в няколко града по средно 2 часа и времето не стига. И последният ден пак от Сан Тропе отидохме да разгледаме Генуа, от там в Торино (много ни впечатли) и от там по късни доби в Милано :)

Сега няколко съвета. Ако решите да разглеждате градчетата по крайбрежието по-бързият вариант е предвижването по магистралата между всеки един, но пък се заплащат. Иначе се получават на места тапи, но все пак движението върви. Ако се сетите нещо да питате по този маршрут с удоволствие ще отговоря.

Хубава вечер!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.